mate-system-monitor 1.26.0 - en to sr translation catalogue (325 entries)

en: MATE System Monitor
sr: Мејтов пратилац система

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
sr: Пратилац процеса и ресурса за Мејтову радну површ

en: MATE System Monitor allows to graphically view and manipulate the running processes on your system. It also provides an overview of available resources, such as CPU and memory.
sr: Мејтов пратилац система омогућава да видите и да управљате покренутим процесима на вашем систему. Такође обезбеђује преглед доступних ресурса, као што је процесор и меморија.

en: MATE System Monitor is a fork of GNOME System Monitor and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and System Monitor, please visit the project's home page.
sr: Мејтов пратилац система је исцепак Гномовог пратиоца система и део Мејтовог окружења радне површи. Ако желите да сазнате више о Мејту и о Пратиоцу система, посетите матичну страницу пројекта.

en: System Monitor
sr: Праћење система

en: View current processes and monitor system state
sr: Прегледајте текуће процесе и пратите стање система

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;system;monitor;process;list;view;current;resources;
sr: Мејт;систем;прати;процес;списак;преглед;текући;ресурси;

en: Kill process
sr: Убиј процес

en: Privileges are required to control other users' processes
sr: Потребна су овлашћења за управљање процесима других корисника

en: Renice process
sr: Настави процес

en: Privileges are required to change the priority of processes
sr: Потрбна су овлашћења за мењање приоритета процеса

en: Show the System tab
sr: Прикажи језичак система

en: Show the Processes tab
sr: Прикажи језичак процеса

en: Show the Resources tab
sr: Прикажи језичак изворишта

en: Show the File Systems tab
sr: Прикажи језичак система датотека

en: System Monitor is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Пратилац система је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне дозволе како је објављује Задужбина слободног софтвера; било издања 2 те дозволе, или (према вашем нахођењу) било којег новијег издања.

en: System Monitor is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Пратилац система се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без подразумеване гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову општу јавну дозволу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with System Monitor; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sr: Требало је да примите примерак Гнуове опште јавне дозволе уз Пратиоца система; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“

en: About System Monitor
sr: О праћењу система

en: Copyright © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Copyright © 2005-2007 Benoît Dejean
    Copyright © 2011-2020 MATE developers
sr: Ауторска права © 2001-2004 Кевин Вандерслот
    Ауторска права © 2005-2007 Бенуа Дејан
    Ауторска права © 2011-2020 Програмери Мејта

en: Device
sr: Уређај

en: Directory
sr: Директоријум

en: Type
sr: Врста

en: SubVolume
sr: Садржани волумен

en: Total
sr: Укупно

en: Free
sr: Слободно

en: Available
sr: Расположиво

en: Used
sr: Заузето

en: Fraction
sr: Део

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
sr: Проценат испуњености за бираче боја пите

en: Title
sr: Наслов

en: The title of the color selection dialog
sr: Наслов прозорчета за избор боје

en: Pick a Color
sr: Изаберите боју

en: Current Color
sr: Тренутна боја

en: The selected color
sr: Изабрана боја

en: Type of color picker
sr: Врста изборника боје

en: Received invalid color data
sr: Примио сам неисправне податке боје

en: Click to set graph colors
sr: Кликните да поставите боје графика

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
sr: _Прати

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: _Преглед

en: _Help
sr: По_моћ

en: Search for _Open Files
sr: Потражи _отворене датотеке

en: Search for open files
sr: Потражите отворене датотеке

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Quit the program
sr: Затворите програм

en: _Stop Process
sr: _Заустави процес

en: Stop process
sr: Зауставите процес

en: _Continue Process
sr: _Настави процес

en: Continue process if stopped
sr: Наставите рад процеса ако је заустављен

en: _End Process | _End Processes
sr[0]: _Окончај процес
sr[1]: _Окончај процесе
sr[2]: _Окончај процесе

en: Force process to finish normally
sr: Приморајте процес да уобичајено заврши рад

en: _Kill Process | _Kill Processes
sr[0]: _Убиј процес
sr[1]: _Убиј процесе
sr[2]: _Убиј процесе

en: Force process to finish immediately
sr: Приморајте процес да одмах заврши рад

en: _Change Priority
sr: Промени _важност

en: Change the order of priority of process
sr: Измените редослед важности изабраног процеса

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: Configure the application
sr: Подесите програм

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: Refresh the process list
sr: Освежите списак процеса

en: _Memory Maps
sr: _Мапе меморије

en: Open the memory maps associated with a process
sr: Отворите мапе меморије које користи процес

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
sr: Отвори _датотеке

en: View the files opened by a process
sr: Погледајте датотеке које је отворио процес

en: _Properties
sr: _Својства

en: View additional information about a process
sr: Прегледајте додатне податке о процесу

en: _Contents
sr: _Садржаји

en: Open the manual
sr: Отворите приручник

en: _About
sr: _О програму

en: About this application
sr: О овом програму

en: _Dependencies
sr: _Међузависности

en: Show parent/child relationship between processes
sr: Прикажите међусобне односе процеса

en: _Active Processes
sr: _Активни процеси

en: Show active processes
sr: Прикажите радне процесе

en: A_ll Processes
sr: _Сви процеси

en: Show all processes
sr: Прикажите све процесе

en: M_y Processes
sr: _Моји процеси

en: Show only user-owned processes
sr: Прикажите само процесе у власништву корисника

en: Very High
sr: Врло висока

en: Set process priority to very high
sr: Поставите важност процеса на врло високу

en: High
sr: Висока

en: Set process priority to high
sr: Поставите важност процеса на високу

en: Normal
sr: Обичан

en: Set process priority to normal
sr: Поставите важност процеса на обичну

en: Low
sr: Ниска

en: Set process priority to low
sr: Поставите важност процеса на ниску

en: Very Low
sr: Врло ниска

en: Set process priority to very low
sr: Поставите важност процеса на врло ниску

en: Custom
sr: Произвољна

en: Set process priority manually
sr: Поставите важност процеса на произвољну

en: End _Process
sr: _Окончај процес

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
sr: Изаберите боју за „%s“

en: CPU History
sr: Временски дијаграм процесора

en: CPU
sr: Процесор

en: CPU%d
sr: Процесор %d

en: Memory and Swap History
sr: Временски дијаграм оперативне и виртуелне меморије

en: Memory
sr: Оперативна меморија

en: Swap
sr: Виртуелна меморија

en: Network History
sr: Временски дијаграм мрежног саобраћаја

en: Receiving
sr: Брзина примања

en: Total Received
sr: Укупно је примљено

en: Sending
sr: Брзина слања

en: Total Sent
sr: Укупно је послато

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
sr: Систем

en: Processes
sr: Процеси

en: Resources
sr: Ресурси

en: File Systems
sr: Системи датотека

en: %u second | %u seconds
sr[0]: %u секунда
sr[1]: %u секунде
sr[2]: %u секунди

en: not available
sr: недоступно

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
sr: %s (%.1f%%) од %s

en: Error
sr: Грешка

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
sr: „%s“ није исправан регуларни израз Перла.

en: Process
sr: Процес

en: PID
sr: ПИБ

en: Filename
sr: Датотека

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
sr: Потражи отворене датотеке

en: _Name contains:
sr: _Назив садржи:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
sr: _Очисти

en: Case insensitive matching
sr: Не разликуј величину слова

en: S_earch results:
sr: Резултати _претраге:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
sr: Почетак ВМ

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
sr: Крај ВМ

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
sr: Величина ВМ

en: Flags
sr: Параметри

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
sr: Померај ВМ

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
sr: Приватна немењана

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
sr: Приватна мењана

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
sr: Дељена немењана

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
sr: Дељена мењана

en: Inode
sr: И-чвор

en: Memory Maps
sr: Мапе меморије

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
sr: _Мапе меморије за процес „%s“ (ИБ процеса %u):

en: file
sr: датотека

en: pipe
sr: спојка

en: IPv6 network connection
sr: ИПв6 мрежна веза

en: IPv4 network connection
sr: ИПв4 мрежна веза

en: local socket
sr: локална утичница

en: unknown type
sr: непозната врста

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
sr: Описник

en: Object
sr: Објекат

en: Open Files
sr: Отворите датотеке

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
sr: _Датотеке које је отворио процес „%s“ (ИБ процеса %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
sr: Величина и положај главног прозора у облику (ширина, висина, х-положај, у-положај)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
sr: Ако је изабрано, главни прозор ће се отворити увећан, а сачувана величина и вредности положаја се занемарују.

en: Show process dependencies in tree form
sr: Приказује међузависност процеса у облику стабла

en: Solaris mode for CPU percentage
sr: Режим Солариса за проценат процесора

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
sr: Ако је изабрано, пратилац система ради у „режиму Солариса“ у коме се оптерећење процесора по задатку дели укупним бројем процесора. У супротном ради у „режиму Ирикса“.

en: Enable/Disable smooth refresh
sr: Укључује/искључује прецизно, меко освежавање

en: Show warning dialog when killing processes
sr: Приказује упозорење пре убијања процеса

en: Time in milliseconds between updates of the process view
sr: Време у милисекундама између освежавања списка процеса

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
sr: Време у милисекундама између освежавања графика

en: Whether information about all file systems should be displayed
sr: Да ли ће приказати податке о свим системима датотека

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
sr: Да ли треба да прикаже податке о свим системима датотека (укључујући врсте као што су autofs„“ и „procfs“). Корисно за добијање списка свих тренутно прикачених система датотека.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
sr: Време у милисекундама између освежавања списка уређаја

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
sr: Одређује које процесе подразумевано приказати. 0 је за све, 1 за корисникове и 2 за активне

en: Saves the currently viewed tab
sr: Чува тренутно прегледани језичак

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
sr: 0 за Системске Информације, 1 за листу процеса, 2 за ресурсе и 3 за листу дискова

en: Default graph CPU color
sr: Основна боја графика процесора

en: Default graph cpu color
sr: Основна боја графика процесора

en: Default graph memory color
sr: Основна боја графика меморије

en: Default graph swap color
sr: Основна боја графика разменске меморије

en: Default graph incoming network traffic color
sr: Основна боја графика долазног мрежног саобраћаја

en: Default graph outgoing network traffic color
sr: Основна боја графика одлазног мрежног саобраћаја

en: Show network traffic in bits
sr: Приказује мрежни саобраћај у битима

en: Process view sort column
sr: Колона поретка у прегледу процеса

en: Process view columns order
sr: Поредак колона у прегледу процеса

en: Process view sort order
sr: Редослед ређања у прегледу процеса

en: Width of process 'Name' column
sr: Ширина колоне назива процеса

en: Show process 'Name' column on startup
sr: Приказује колону са називом процеса по покретању

en: Width of process 'User' column
sr: Ширина колоне корисника процеса

en: Show process 'User' column on startup
sr: Приказује колону са корисником процеса по покретању

en: Width of process 'Status' column
sr: Ширина колоне стања процеса

en: Show process 'Status' column on startup
sr: Приказује колону са стањем процеса по покретању

en: Width of process 'Virtual Memory' column
sr: Ширина колоне виртуелне меморије процеса

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
sr: Приказује колону са виртуелном меморијом процеса по покретању

en: Width of process 'Resident Memory' column
sr: Ширина колоне резидентне меморије процеса

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
sr: Приказује колону са резидентном меморијом процеса по покретању

en: Width of process 'Writable Memory' column
sr: Ширина колоне уписиве меморије процеса

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
sr: Приказује колону са уписивом меморијом процеса по покретању

en: Width of process 'Shared Memory' column
sr: Ширина колоне дељене меморије процеса

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
sr: Приказује колону са дељеном меморијом процеса по покретању

en: Width of process 'X Server Memory' column
sr: Ширина колоне меморије Икс сервера процеса

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
sr: Приказује колону са меморијом Икс сервера процеса по покретању

en: Width of process '% CPU' column
sr: Ширина колоне заузећа процесора процеса

en: Show process '% CPU' column on startup
sr: Приказује колону са заузећем процесора у % по покретању

en: Width of process 'CPU Time' column
sr: Ширина колоне времена рада процесора процеса

en: Show process 'CPU Time' column on startup
sr: Приказује колону времена рада процесора процеса по покретању

en: Width of process 'Started' column
sr: Ширина колоне времена покретања процеса

en: Show process 'Started' column on startup
sr: Приказује колону времена покретања процеса по покретању

en: Width of process 'Nice' column
sr: Ширина колоне важности процеса

en: Show process 'Nice' column on startup
sr: Приказује колону важности процеса по покретању

en: Width of process 'ID' column
sr: Ширина колоне ИБ-а процеса

en: Show process 'ID' column on startup
sr: Приказује колону ИБ-а процеса по покретању

en: Width of process 'Security Context' column
sr: Ширина колоне безбедносног контекста процеса

en: Show process 'Security Context' column on startup
sr: Приказује колону безбедносног контекста процеса по покретању

en: Width of process 'Command Line' column
sr: Ширина колоне линије наредбе процеса

en: Show process 'Command Line' column on startup
sr: Приказује колону линије наредбе процеса по покретању

en: Width of process 'Memory' column
sr: Ширина колоне меморије процеса

en: Show process 'Memory' column on startup
sr: Приказује колону меморије процеса по покретању

en: Width of process 'Waiting Channel' column
sr: Ширина колоне канала чекања процеса

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
sr: Приказује колону канал чекања процеса по покретању

en: Width of process 'Control Group' column
sr: Ширина колоне управљачке групе процеса

en: Show process 'Control Group' column on startup
sr: Приказује колону управљачке групе процеса по покретању

en: Width of process 'Unit' column
sr: Ширина колоне јединице процеса

en: Show process 'Unit' column on startup
sr: Приказује колону јединице процеса по покретању

en: Width of process 'Session' column
sr: Ширина колоне сесије процеса

en: Show process 'Session' column on startup
sr: Приказује колону сесије процеса по покретању

en: Width of process 'Seat' column
sr: Ширина колоне смештаја процеса

en: Show process 'Seat' column on startup
sr: Приказује колону смештаја процеса по покретању

en: Width of process 'Owner' column
sr: Ширина колоне власника процеса

en: Show process 'Owner' column on startup
sr: Приказује колону власника процеса по покретању

en: Width of process “Disk Write Total” column
sr: Ширина колоне укупног писања диска за процес

en: Show process “Disk Write Total” column on startup
sr: Приказује колону укупног писања диска за процес по покретању

en: Width of process “Disk Read Total” column
sr: Ширина колоне укупног читања диска за процес

en: Show process “Disk Read Total” column on startup
sr: Приказује колону укупног читања диска за процес по покретању

en: Width of process “Disk Read” column
sr: Ширина колоне читања диска за процес

en: Show process “Disk Read” column on startup
sr: Приказује колону читања диска за процес по покретању

en: Width of process “Disk Write” column
sr: Ширина ступца писања диска за процес

en: Show process “Disk Write” column on startup
sr: Приказује колону писања диска за процес по покретању

en: Width of process “Priority” column
sr: Ширина колоне приоритета процеса

en: Show process “Priority” column on startup
sr: Приказује колону приоритета процеса по покретању

en: Disk view sort column
sr: Колона ређања у прегледу диска

en: Disk view sort order
sr: Редослед ређања у прегледу диска

en: Disk view columns order
sr: Поредак колона у прегледу диска

en: Width of disk view 'Device' column
sr: Ширина колоне уређаја у прегледу диска

en: Show disk view 'Device' column on startup
sr: Приказује колону уређаја у прегледу диска по покретању

en: Width of disk view 'Directory' column
sr: Ширина колоне директоријума у прегледу диска

en: Show disk view 'Directory' column on startup
sr: Приказује колону директоријума у прегледу диска по покретању

en: Width of disk view 'Type' column
sr: Ширина колоне врсте у прегледу диска

en: Show disk view 'Type' column on startup
sr: Приказује колону врсте у прегледу диска по покретању

en: Width of disk view 'SubVol' column
sr: Ширина колоне садржаног волумена у прегледу диска

en: Show disk view 'SubVol' column on startup
sr: Приказује колону садржаног волумена у прегледу диска по покретању

en: Width of disk view 'Total' column
sr: Ширина колоне укупног простора у прегледу диска

en: Show disk view 'Total' column on startup
sr: Приказује колону укупног простора у прегледу диска по покретању

en: Width of disk view 'Free' column
sr: Ширина колоне слободног простора у прегледу диска

en: Show disk view 'Free' column on startup
sr: Приказује колону слободног простора у прегледу диска по покретању

en: Width of disk view 'Available' column
sr: Ширина колоне расположивог простора у прегледу диска

en: Show disk view 'Available' column on startup
sr: Приказује колону расположивог простора у прегледу диска по покретању

en: Width of disk view 'Used' column
sr: Ширина колоне заузетог простора у прегледу диска

en: Show disk view 'Used' column on startup
sr: Приказује колону заузетог простора у прегледу диска по покретању

en: Memory map sort column
sr: Колона поретка карте меморије

en: Memory map sort order
sr: Редослед ређања карте меморије

en: Open files sort column
sr: Колона поретка отворених датотека

en: Open files sort order
sr: Редослед ређања отворених датотека

en: System Monitor Preferences
sr: Поставке праћења система

en: Behavior
sr: Понашање

en: _Update interval in seconds:
sr: Период _освежавања (у секундама):

en: Enable _smooth refresh
sr: Укључи прецизно, _меко освежавање

en: Alert before ending or _killing processes
sr: Прикажи упозорење пре _окончавања или убијања процеса

en: _Divide CPU usage by CPU count
sr: _Подели искоришћење процесора бројем процесора

en: Information Fields
sr: Поља са подацима

en: Process i_nformation shown in list:
sr: Подаци о _процесима приказани у списку:

en: Graphs
sr: Графици

en: _Show network speed in bits
sr: _Прикажи брзину мреже у битима

en: Show _all file systems
sr: Прикажи _све системе датотека

en: File system i_nformation shown in list:
sr: Подаци о систему _датотека приказани на списку:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
sr: Не могу да изменим важност процеса са ПИБ-ом %d на %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
sr: Не могу да убијем процес са ПИБ-ом %d сигналом „%d“.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
sr: Да ли сте сигурни да желите да убијете изабрани процес „%s“ (ПИБ: %u)?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
sr: Да ли сте сигурни да желите да окончате изабрани процес „%s“ (ПИБ: %u)?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the %d selected processes?
sr: Да ли сте сигурни да желите да убијете %d изабране процесе?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the %d selected processes?
sr: Да ли сте сигурни да желите да окончате %d изабране процесе?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
sr: Убијање процеса може да уништи податке, прекине сесију или да доведе до безбедносног ризика. Треба убијати само процесе који се не одазивају.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
sr: Окончавање процеса може да уништи податке, прекине сесију или да доведе до безбедносног ризика. Треба окончавати само процесе који се не одазивају.

en: (%s Priority)
sr: (%s важност)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
sr: Да променим важност процеса „%s“ (са ПИБ-ом: %u)?

en: Change Priority of %d Selected Processes
sr: Измените важност %d изабраног процеса

en: Change _Priority
sr: Промени _важност

en: _Nice value:
sr: Вредност за _важност:

en: Note:
sr: Обавештење:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
sr: Важност процеса је задата вредношћу његове важности. Нижа вредност представља вишу важност.

en: Icon
sr: Иконица

en: Process Name
sr: Назив процеса

en: User
sr: Корисник

en: Status
sr: Стање

en: Virtual Memory
sr: Виртуелна меморија

en: Resident Memory
sr: Преостала меморија

en: Writable Memory
sr: Уписива меморија

en: Shared Memory
sr: Дељена меморија

en: X Server Memory
sr: Меморија Икс сервера

en: % CPU
sr: Заузеће процесора — %

en: CPU Time
sr: Време рада

en: Started
sr: Покренут

en: Nice
sr: Важност

en: ID
sr: ИБ

en: Security Context
sr: Безбедносни контекст

en: Command Line
sr: Линија наредби

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
sr: Канал чекања

en: Control Group
sr: Управљачка група

en: Unit
sr: Јединица

en: Session
sr: Сесија

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
sr: Смештај

en: Owner
sr: Власник

en: Disk Read Total
sr: Укупно читање диска

en: Disk Write Total
sr: Укупно писање диска

en: Disk Read
sr: Читање диска

en: Disk Write
sr: Писање диска

en: Priority
sr: Важност

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
sr: Просечно оптерећење у последњих 1, 5 и 15 минута: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
sr: Н/Д

en: Process Properties
sr: Својства процеса

en: Properties of process "%s" (PID %u):
sr: Својства процеса „%s“ (ПИБ %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
sr: Издање %s %s

note: Translators: The string parameter is the architecture, 32 or 64-bit
en: %s Version
sr: издање %s

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
sr: Издање %s

note: translators: This is the type of architecture, for example: * "64-bit" or "32-bit"
en: %d-bit
sr: %d-бита

en: Unknown
sr: Непознато

en: Kernel %s
sr: Кернел %s

en: MATE %s
sr: Мејт %s

note: hardware section
en: Hardware
sr: Хардвер

en: Memory:
sr: Меморија:

en: Processor:
sr: Процесор:

en: Graphics:
sr: Графике:

note: disk space section
en: System Status
sr: Стање система

en: Available disk space:
sr: Расположив простор на диску:

en: Today %l:%M %p
sr: Данас у %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
sr: Јуче у %l:%M %p

en: %a %l:%M %p
sr: %A, у %l:%M %p

en: %b %d %l:%M %p
sr: %d. %B, у %l:%M %p

en: %b %d %Y
sr: %e. %B %Y.

en: Running
sr: Покренут

en: Stopped
sr: Заустављен

en: Zombie
sr: Зомби

en: Uninterruptible
sr: Непрекидив

en: Sleeping
sr: Успаван
