mate-system-monitor 1.26.0 - en to xh translation catalogue (34 entries)

en: System Monitor
xh: iMonitha yeNkqubo

en: Type
xh: Uhlobo

en: Title
xh: Isihloko

en: Received invalid color data
xh: Kufunyenwe idata yombala ongasebenziyo

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _View
xh: _Bonakalisa

en: _Help
xh: _Nceda

en: _Quit
xh: _Phuma

en: Quit the program
xh: Phuma kwinkqubo

en: _Preferences
xh: _Ezikhethwayo

en: Configure the application
xh: Misa inkqubo

en: _Properties
xh: _Iimpawu

en: _Contents
xh: _Okuqulethweyo

en: _About
xh: _Malunga

en: About this application
xh: Malunga nale nkqubo

en: Custom
xh: Ukuzenzela

en: Memory
xh: Uvimba weefayili

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
xh: Isixokelelwano

en: Error
xh: Impazamo

en: Filename
xh: Igama lefayili

en: _Name contains:
xh: _iGama liqulethe:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
xh: Su_sa

en: S_earch results:
xh: Kha_ngela iziphumo:

en: unknown type
xh: uhlobo olungaziwayo

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
xh: I-FD

en: Open Files
xh: Vula Iifayili

en: System Monitor Preferences
xh: Ekunokukhethwa kuko kweMonitha yeNkqubo

en: Behavior
xh: Ukuziphatha

en: Icon
xh: Umfanekiso ongumqondiso

en: User
xh: Umsebenzisi

en: ID
xh: I-ID

en: Command Line
xh: Umgca woMyalelo

en: Owner
xh: Umnikazi

en: Unknown
xh: Ayaziwa
