mate-system-monitor 1.26.0 - en to yi translation catalogue (11 entries)

en: Type
yi: טיפּ

en: Title
yi: טיטל

en: _Edit
yi: רעדאַגיר

en: _Help
yi: געהילף

en: _Quit
yi: הער אױף

en: _Properties
yi: נאַטורן

en: _Contents
yi: אינהאַלט

en: About this application
yi: װעגן דער אַפּליקאַציע

en: Error
yi: טעות

en: Filename
yi: נאָמען פֿון טעקע

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
yi: טעקע־באַשרײַבער (FD)
