MATE Desktop Environment - en to is translation catalogue (5 entries)

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
is: Skipanalína

note: (itstool) path: sect1/title
en: Preferences
is: Kjörstillingar

note: (itstool) path: sect2/title
en: General
is: Almennt

note: (itstool) path: sect2/title
en: Scrolling
is: Skrun

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
is: tengill
