mate-terminal 1.25.0 - en to ast translation catalogue (505 entries)

en: MATE Terminal
ast: Terminal MATE

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
ast: Un emulador de terminal pal escritoriu Mate

en: Use the command line
ast: Usar llinia de comandos

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: C_lose Window
ast: _Zarrar ventana

en: Close this window?
ast: ¿Zarrar esta ventana?

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón col alministrador de sesiones

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: FILE
ast: FICHERU

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID d'alministración de sesión

en: Session management options:
ast: Opciones d'alministración de la sesión:

en: Show session management options
ast: Ver les opciones de xestión de la sesión

en: Add or Remove Terminal Encodings
ast: Amestar o desaniciar codificaciones de la terminal

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Close
ast: _Zarrar

en: A_vailable encodings:
ast: _Codificaciones disponibles:

en: E_ncodings shown in menu:
ast: Co_dificaciones amosaes nel menú:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
ast: Automáticu

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: ASCII DEL
ast: ASCII pa Supr.

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
ast: Secuencia d'escape

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
ast: Borráu TTY

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
ast: Bloque

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
ast: Doble T

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
ast: Solliñáu

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
ast: Usar les preferencies del sistema

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
ast: Parpaguiar siempres

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
ast: Enxamás parpaguiar

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
ast: Colar de la terminal

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
ast: Reaniciar la orde

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
ast: Caltener la terminal abierta

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
ast: Na parte esquierda

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
ast: Na parte derecha

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
ast: Desactiváu

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
ast: Trocar el títulu inicial

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
ast: Amestar al títulu inicial

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
ast: Amestar al entamu del títulu inicial

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
ast: Caltener el títulu inicial

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
ast: Consola Linux

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
ast: Solarizáu

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
ast: Personalizar

en: Find
ast: Guetar

en: _Find
ast: _Atopar

en: _Search for:
ast: _Atopar:

en: _Match case
ast: Concasar _mayúscules

en: Match _entire word only
ast: Namái concase la pallabra _entera

en: Match as _regular expression
ast: Concasar con _espresión regular

en: Search _backwards
ast: Restolar d'a_trás p'alantre

en: _Wrap around
ast: A_xuntar

en: Keyboard Shortcuts
ast: Atayos del Tecláu

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
ast: _Activar les tecles d'accesu al menú (como Alt+A p'abrir el menú Ficheru)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
ast: Activar la tecla d'accesu rápidu al _menú (F10 por omisión)

en: _Shortcut keys:
ast: _Combinaciones de tecles:

en: List of profiles
ast: Llista de perfiles

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
ast: Llista de perfiles conocíos pola terminal de Mate. La llista contién cadenes de los nomes de subdirectorios rellatives a /org/mate/terminal/profiles.

en: Profile to use for new terminals
ast: Perfil a usar pa les terminales nueves

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
ast: Perfil a usar cuando s'abra una ventana o una llingüeta nueva. Tien de figurar en «profile_list».

en: Whether the menubar has access keys
ast: Define si la barra de menús tien tecles d'accesu

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
ast: Define si hai de tener combinaciones de tecles de Alt+lletra pa la barra de menús. Éstes podríen interferir con dalgunes aplicaciones executaes dientro del terminal asina que ye dable desactivales.

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
ast: Afita si l'atayu estándar GTK+ l'accesu a la barra de menú ta habilitáu.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
ast: Normalmente vusté pue acceder a la barra de menús calcando F10. Esto pue ser personalizáu per aciu de gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "lo que quiera"). Esta opción permite deshabilitar la combinación de tecles estándar d'accesu a la barra de menús.

[ctx: active-encodings]
en: [ 'UTF-8', 'current' ]
ast: [ 'UTF-8', 'actual' ]

en: List of available encodings
ast: Llista de les codificaciones disponibles

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
ast: Un subconxuntu de codificaciones posibles tán presentes nel submenú «Codificaciones». Esta ye una llista de les codificaciones qu'apaecerán ehí. El nome de codificación especial "current" significa que va amosase la codificación de la configuración rexonal actual.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
ast: Conseña si hai de pidir confirmación al zarrar les ventanes de terminal

en: Close tabs with middle click
ast: Zarrar llingüetes con clic central

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
ast: Si ye 'true', permite la capacidá de zarrar llingüetes col clic mediu.

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
ast: Intercambiar llingüetes con [Ctrl] + [Tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
ast: Si'l valor ye 'true', permite la capacidá de camudar llingüetes usando [Ctrl + Tab] y [Ctrl + Shift + Tab].

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
ast: Predetermináu

en: Human-readable name of the profile
ast: Nome del perfil llexible pol humanu

en: Human-readable name of the profile.
ast: Nome del perfil llexible pol humanu

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
ast: Conseña si tien d'amosase la barra de menús nes llingüetes

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
ast: Braero (True) si la barra de menús tien d'amosase nes ventanes nueves, pa les ventanes/llingüetes con esti perfil.

en: Default color of text in the terminal
ast: Color predetermináu del testu na terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ast: Color predetermináu del testu na terminal, como una especificación de color (pue ser n'estilu hexadecimal de HTML o el nome d'un color n'inglés como «red»).

en: Default color of terminal background
ast: Color predetermináu del fondu de la terminal

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ast: Color predetermináu del fondu de la terminal, como una especificación de color (pue ser n'estilu hexadecimal de HTML o el nome d'un color n'inglés como «red»).

en: Default color of bold text in the terminal
ast: Color predetermináu del testu en negrina na terminal

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
ast: Color predetermináu del testu en negrina na terminal como una especificación de color (pue ser n'estilu hexadecimal de HTML o'l nome d'un color n'inglés como «red»). Inórase si bold_color_same_as_fg ye braeru.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
ast: Indica si'l testu en negrina tien d'usar el mesmu color que'l testu normal

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
ast: Si ye braero, el testu en negrina renderizaráse usando'l mesmu color que'l testu normal

en: What to do with dynamic title
ast: Qué facer col títulu dinámicu

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
ast: Si l'aplicación na configuración del terminal define'l títulu (la mayoría de la xente dexa que'l so intérprete faiga esto), el títulu definíu dinámicamente pue esaniciar el títulu configuráu, pue dir enantes d'ésti, dempués d'ésti, o reemplazalu. Los valores dables son «replace» (reemplazar), «before» (enantes), «after» (dempués) e «ignore» (inorar).

en: Title for terminal
ast: Títulu de la terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
ast: Títulu a amosar pa la ventana o la llingüeta de la terminal. Esti títulu pue ser reemplazáu o combináu col títulu definíu pola aplicación del interior de la terminal, dependiendo de la configuración de «title_mode».

en: Whether to allow bold text
ast: Define si se permite l'usu de testu resaltáu

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
ast: Si ye «true» (braero) permitese-yos a les aplicaciones na terminal resaltar el testu.

en: Whether to silence terminal bell
ast: Conseña si tien de desactivase la campana de la terminal.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
ast: Si ye «true» (braero) nun se fai un soníu cuando les aplicaciones unvien la secuencia d'escape pa la campana de la terminal.

en: Copy selection to clipboard
ast: Copiar la seleición al cartafueyu

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
ast: Si ye braero, la seleición cópiase automáticamente al cartafueyu

en: Characters that are considered "part of a word"
ast: Carauteres que son consideraos «partes d'una pallabra»

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
ast: Al seleicionar testu por pallabres, les secuencies d'estos carauteres sedrán consideraes palabres simples. Los rangos puen definise como «A-Z». Un guión lliteral (ensin espresar un rangu) tendría de ser el primer caráuter proporcionáu.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
ast: Define si hai d'usar un tamañu personalizáu de terminal pa les ventanes nueves

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
ast: Si ye braero, les ventanes nueves de la terminal van tener un tamañu personalizáu especificáu por default_size_columns and default_size_rows.

en: Default number of columns
ast: Númberu de columnes por defeutu

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
ast: Númberu de columnes nes ventanes nueves creaes pola terminal. Nun tien efeutu si use_custom_default_size is not enabled.

en: Default number of rows
ast: Númberu predetermináu de fileres

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
ast: Númberu de fileres nes ventanes nueves creaes pola terminal. Nun tien efeutu si use_custom_default_size nun ta activáu.

en: Position of the scrollbar
ast: Posición de la barra de desplazamientu

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
ast: Define aú allugar la barra de desplazamientu de la terminal. Les posibilidaes son «left» (esquierda), «right» (derecha) y «hidden» (anubrida).

en: Number of lines to keep in scrollback
ast: Cantidá de llinies a caltener nel desplazamientu

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
ast: Númberu de llinies a caltener nel desplazamientu hacia atrás. Pue retroceder na terminal esta cantidá de llinies; les llinies que nun entren nel desplazamientu van descartase. Inórase esti valor si scrollback_unlimited ye braeru.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
ast: Define si tien de caltener un númberu illimitáu de llinies nel desplazamientu hacia atrás.

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
ast: Si ye braero, les llinies de desplazamientu hacia atrás nun van descartase enxamás. L'historial va atroxase nel discu, lo que podría xenerar que'l preséu quede ensin espaciu en casu d'esistir una gran cantidá de llinies na terminal.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
ast: Conseña si tien de desplazase hasta'l final cuando se calca una tecla

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ast: Si ye «true» (braero), calcar una tecla fai saltar la barra de desplazamientu fasta'l final.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
ast: Conseña si tien de desplazase hasta'l final cuando hai una salida nueva

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
ast: Si ye «true» (braero), define si una nueva salida na terminal fadrá un desplazamientu fasta'l final.

en: What to do with the terminal when the child command exits
ast: Qué facer cola terminal cuando'l comandu fíu fina.

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
ast: Los valores dables son «close» pa zarrar la terminal y «restart» pa reaniciar el comandu.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
ast: Define si hai d'executar el comandu en terminal como un intérprete d'accesu (login shell)

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
ast: Si ye «true» (braero) el comandu del interior de la terminal executarase como un intérprete d'accesu (login) (argv[0] tendrá un guión delantre d'élli)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
ast: Define si hai d'executar un comandu personalizáu n'arróu del intérprete

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
ast: Si ye «true» (braero), el valor de la configuración de «custom_command» usarase n'arróu d'executar un intérprete.

en: Whether to blink the cursor
ast: Conseña si'l cursor tien de parpaguiar

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
ast: Los valores dables son "system" pa usar los axustes de parpaguéu globales, u "on" u "off" p'afitar el mou explícitu.

en: The cursor appearance
ast: L'aspeutu del cursor

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
ast: Los valores dables son «bloque» pa usar un cursor de bloque, «doble T» pa usar una llinia de cursor vertical o «sorrayar» pa usar un cursor de sorrayáu.

en: Custom command to use instead of the shell
ast: Comandu personalizáu a usar n'arróu del intérprete

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
ast: Executa esti comandu n'arróu del intérprete si «use_custom_command» ye «true» (braero).

en: Icon for terminal window
ast: Iconu de la ventana de la terminal

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
ast: Iconu qu'usar pa les llingüetes/ventanes que contienen esti perfil.

en: Palette for terminal applications
ast: Paleta pa les aplicaciones de la terminal

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
ast: Les terminales tienen una paleta de 16 colores que les aplicaciones de terminal puen usar. Ésta ye esa paleta na forma de una llista de nomes de colores separtada por comes. Los colores tienen de tar en formatu hexadecimal, por exemplu: «#FF00FF»

en: Font
ast: Fonte

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
ast: Un nome de fonte de Pango. Dalgunos exemplos son «Sans 12» o «Monospace Bold 14».

en: Background type
ast: Tipu de fondu

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
ast: El tipu de fondu del terminal. Pue ser «solid» pa un color sólidu, «image» pa una imaxe o «transparent» pa una tresparencia real o, si se ta executando un xestor de ventanes de composición, una pseudo-tresparencia.

en: Background image
ast: Imaxe de fondu

en: Filename of a background image.
ast: Nome de ficheru d'una imaxe de fondu.

en: Whether to scroll background image
ast: Conseña si tien de desplazase la imaxe de fondu

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
ast: Si ye «true» (braero), desplázase la imaxe de fondu xunto col testu del frente, si ye «false» (falsu) caltiénse la imaxe nuna posición fixa y desplázase'l testu per enriba d'ésta.

en: How much to darken the background image
ast: Cuánto escurecer la imaxe de fondu

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
ast: Un valor ente 0.0 y 1.0 conseña cuánto escurecer la imaxe de fondu. 0.0 significa ensin escuridá, 1.0 significa escuridá ensembre. Na implementación actual namái esisten dos niveles d'escuridá dables, darréu d'esto esta configuración compórtase como un valor booleanu, au 0.0 desactiva l'efeutu d'escuridá.

en: Effect of the Backspace key
ast: Efeutu de la tecla Retrocesu (Backspace)

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
ast: Determina qué códigu xenera la tecla Retrocesu (Backspace). Los valores dables son «ascii-del» pal caráuter ASCII de DEL, «control-h» pa Control-H (tamién conocíu como'l caráuter ASCII BS), «escape-sequence» pa la secuencia d'escape que típicamente ta asociada con retrocesu (backspace) o desaniciar (delete). «ascii-del» considérase davezu como la configuración correuta pa la tecla Retrocesu (Backspace).

en: Effect of the Delete key
ast: Efeutu de la tecla Desaniciar (Delete)

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
ast: Determina qué códigu xenera la tecla Desaniciar (Delete). Los valores dables son «ascii-del» pal caráuter ASCII de DEL, «control-h» pa Control-H (tamién conocíu como'l caráuter ASCII BS), «escape-sequence» pa la secuencia d'escape que típicamente ta asociada con retrocesu (backspace) o desaniciar (delete). «escape-sequence» considérase davezu como la configuración correuta pa la tecla Desaniciar (Delete).

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ast: Conseña si hai d'usar los colores del tema pa los controles de la terminal

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
ast: Si ye «true» (braero), l'esquema de color del tema usáu pa les caxes d'entrada de testu usarase pa la terminal, n'arróu de los colores conseñaos pol usuariu.

en: Whether to use the system font
ast: Conseña si tien d'usase la fonte del sistema.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ast: Si ye «true» (braero) la terminal usará la fonte global del escritoriu si ésta ye d'anchu fixu (d'otra miente sedrá la fonte más asemeyada dable a ésta).

en: Highlight S/Key challenges
ast: Resaltar desafíos S/Key

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
ast: Amosar un diálogu emerxente cuando se deteute y se calque sobro una consulta de rempuesta a desafíu S/Key. Al escribir una contraseña nel diálogu ésta unviaráse a la terminal.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
ast: Combinación de tecles p'abrir una llingüeta nueva

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'abrir una llingüeta nueva. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to open a new window
ast: Combinación de tecles p'abrir una ventana nueva

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'abrir una ventana nueva. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
ast: Combinación de tecles pa crear un perfil nuevu

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'amosar el diálogu pa la criación de perfiles. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
ast: Combinación de tecles pa guardar el conteníu actual de les llingüetes a un ficheru

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa guardar el conteníu actual de les llingüetes a un ficheru. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to close a tab
ast: Combinación de tecles pa zarrar una llingüeta

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa zarrar una llingüeta. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to close a window
ast: Combinación de tecles pa zarrar una ventana

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa zarrar una ventana. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to copy text
ast: Combinación de tecles pa copiar testu

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa copiar el testu seleicionáu nel cartafueyos. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to paste text
ast: Combinación de tecles pa pegar testu

en: Keyboard shortcut to select all text
ast: Atayu de tecláu pa seleicionar tol testu

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
ast: Atayu de tecláu p'amosar el diálogu de gueta

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
ast: Atayu de tecláu pa guetar la siguiente ocurrencia d'un términu de gueta

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
ast: Atayu de tecláu pa guetar la ocurrencia previa d'un términu de gueta

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
ast: Combinación de tecles pa camudar al mou pantalla completa

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar al mou pantalla completa. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
ast: Combinación de tecles pa camudar la visibilidá de la barra de menús

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar la visibilidá de la barra de menús. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
ast: Combinación de tecles p'afitar el títulu de la terminal

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa definir el títulu de la terminal. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
ast: Combinación de tecles pa reaniciar la terminal

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa reaniciar la terminal. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
ast: Combinación de tecles pa reaniciar y llimpiar la terminal

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa reaniciar y llimpiar la terminal. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta anterior

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta anterior. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta viniente

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la siguiente llingüeta. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
ast: Combinación de tecles pa camudar al perfil anterior

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
ast: Combinación de tecles pa camudar al perfil siguiente

en: Accelerator to move the current tab to the left.
ast: Acelerador pa mover la llingüeta actual a la esquierda.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: Tecla aceleradora pa mover la llingüeta actual a la esquierda. Espresada como una cadena nel mesmu formatu qu'usen los archivos de recursos de GTK+. Si define la opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
ast: Acelerador pa mover la llingüeta actual a la drecha.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: Tecla aceleradora pa mover la llingüeta actual a mandrecha. Espresada como una cadena nel mesmu formatu qu'usen los archivos de recursos de GTK+. Si define la opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Accelerator to detach current tab.
ast: Acelerador pa desacoplar la llingüeta actual.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: Tecla aceleradora pa desacoplar la llingüeta actual. Espresada como una cadena nel mesmu formatu qu'usen los archivos de recursos de GTK+. Si define la opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 1. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 2. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 3. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 4. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 5. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 6. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 7. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 8. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 9. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 10. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 11. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 12. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to launch help
ast: Combinación de tecles pa llanzar l'ayuda

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa llanzar l'ayuda. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to make font larger
ast: Combinación de tecles p'agrandar la fonte

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'agrandar la fonte. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
ast: Combinación de tecles p'amenorgar la fonte

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'amenorgar la fonte. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
ast: Combinación de tecles p'afitar la fonte al so tamañu normal

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa dexar en tamañu normal la fonte. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Black on light yellow
ast: Prietu sobro mariellu suave

en: Black on white
ast: Prietu sobro blancu

en: Gray on black
ast: Buxu sobro prietu

en: Green on black
ast: Verde sobro prietu

en: White on black
ast: Blancu sobro prietu

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
ast: Solarizáu claru

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
ast: Solarizáu escuru

en: Error parsing command: %s
ast: Fallu al analizar el comandu: %s

en: Editing Profile “%s”
ast: Editando'l perfil «%s»

en: Images
ast: Imáxenes

en: Choose Palette Color %d
ast: Escueya la paleta de colores %d

en: Palette entry %d
ast: Entrada de paleta %d

en: Profiles
ast: Perfiles

en: _New
ast: _Nuevu

en: Edit
ast: Editar

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: _Profile used when launching a new terminal:
ast: _Perfil usáu al llanzar una terminal nueva:

en: New Profile
ast: Perfil nuevu

en: C_reate
ast: C_rear

en: Profile _name:
ast: _Nome del perfil:

en: _Base on:
ast: _Basáu en:

en: Profile Editor
ast: Editor de perfiles

en: _Profile name:
ast: Nome del _perfil:

en: _Use the system fixed width font
ast: _Usar la fonte d'anchu fixu del sistema

en: _Font:
ast: _Fonte:

en: Choose A Terminal Font
ast: Escueyi una fonte de terminal

en: _Allow bold text
ast: _Permitir testu resaltáu

en: Show _menubar by default in new terminals
ast: Amosar la barra de _menús nes terminales nueves por omisión

en: Terminal _bell
ast: _Campana de la terminal

en: Copy selected text into _clipboard
ast: Copiar testu esbilláu al _cartafueyu

en: Cursor blin_k:
ast: Parpaguéu del cur_sor:

en: Cursor _shape:
ast: _Forma del cursor:

en: Select-by-_word characters:
ast: Seleición por carauteres de _pallabra:

en: Use custom default terminal si_ze
ast: Usar tamañu predetermináu personalizáu de la ter_minal

en: Default size:
ast: Tamañu predetermináu

en: columns
ast: columnes

en: rows
ast: fileres

en: General
ast: Xeneral

en: <b>Title</b>
ast: <b>Títulu</b>

en: Initial _title:
ast: Títulu inicial:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
ast: Cuando los comandos de la terminal afiten los sos p_ropios títulos:

en: <b>Command</b>
ast: <b>Comandu</b>

en: _Run command as a login shell
ast: _Executar el comandu como un intérprete de conexón

en: Ru_n a custom command instead of my shell
ast: _Executar un comandu personalizáu n'arróu del mio intérprete

en: Custom co_mmand:
ast: Co_mandu personalizáu:

en: When command _exits:
ast: Cuando'l comandu _termina:

en: Title and Command
ast: Títulu y comandu

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
ast: <b>Primer planu, fondu, negrina y solliñáu</b>

en: _Use colors from system theme
ast: _Usar colores del tema del sistema

en: Built-in sche_mes:
ast: Esque_mes incluyíos:

en: _Text color:
ast: Color del _testu:

en: Choose Terminal Background Color
ast: Escueya'l color de fondu del terminal

en: Choose Terminal Text Color
ast: Escueya'l color del testu del terminal

en: _Background color:
ast: Color de _fondu:

en: Bol_d color:
ast: Color de _negrina:

en: _Underline color:
ast: Color del _solliñáu:

en: _Same as text color
ast: El _mesmu que'l color del testu

en: <b>Palette</b>
ast: <b>Paleta</b>

en: Built-in _schemes:
ast: E_squemes incluyíos:

en: Color p_alette:
ast: P_aleta de colores:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
ast: <small><i><b>Nota:</b> Les aplicaciones del terminal tienen a la so disposición estos colores.</i></small>

en: Colors
ast: Colores

en: _Solid color
ast: Color _sólidu

en: _Background image
ast: Imaxe de _fondu

en: Image _file:
ast: Archivu de imaxe:

en: Select Background Image
ast: Seleicionar Imaxe de Fondu

en: Background image _scrolls
ast: De_splazar la imaxe de fondu

en: _Transparent background
ast: Fondu _tresparente

en: S_hade transparent or image background:
ast: _Solombra tresparente o imaxe de fondu:

en: S_hade transparent background:
ast: So_lombra de fondu tresparente

en: <small><i>None</i></small>
ast: <small><i>Nengún</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
ast: <small><i>Máximu</i></small>

en: Background
ast: Fondu de pantalla

en: _Scrollbar is:
ast: La _barra de desplazamientu ta:

en: Scroll on _output
ast: Desplazar na _salida

en: Scroll on _keystroke
ast: Desplazar al calcar _tecles

en: lines
ast: llinies

en: Scroll_back:
ast: _Desplazar haza atrás:

en: _Unlimited
ast: _Illimitáu

en: Scrolling
ast: Desplazamientu

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
ast: <small><i><b>Nota:</b> Estes opciones puen faer que dalgunes aplicaciones comportense incorrechamente. Namái tan equí pa dexá-y trabayar con ciertes aplicaciones y sistemes operativos qu'esperen un comportamiento diferente del terminal.</i></small>

en: _Delete key generates:
ast: La tecla «_Desaniciar» xenera:

en: _Backspace key generates:
ast: La tecla «_Retrocesu» xenera:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
ast: R_eaniciar les opciones de compatibilidá colos valores predeterminaos

en: Compatibility
ast: Compatibilidá

en: Set Title
ast: Afitar títulu

en: _OK
ast: _Aceutar

en: _Title:
ast: _Títulu:

en: S/Key Challenge Response
ast: Rempuesta al desafíu S/Key

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
ast: El testu nel que calcó nun paez ser un desafíu válidu S/Key.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
ast: El testu nel que calcó nun paez ser un desafíu válidu OTP.

en: New Tab
ast: Llingüeta nueva

en: New Window
ast: Ventana nueva

en: Save Contents
ast: Guardar conteníu

en: Close Tab
ast: Zarrar llingüeta

en: Close Window
ast: Zarrar ventana

en: Copy
ast: Copiar

en: Paste
ast: Pegar

en: Select All
ast: Esbillar too

en: Hide and Show menubar
ast: Soverar y amosar la barra de menú

en: Full Screen
ast: Pantalla Completa

en: Zoom In
ast: Aumentar zoom

en: Zoom Out
ast: Amenorgar zoom

en: Normal Size
ast: Tamañu normal

en: Find Next
ast: Guetar siguiente

en: Find Previous
ast: Guetar anterior

en: Reset
ast: Reaniciar

en: Reset and Clear
ast: Reaniciar y llimpiar

en: Switch to Previous Profile
ast: Camudar al perfil anterior

en: Switch to Next Profile
ast: Camudar al perfil siguiente

en: Switch to Previous Tab
ast: Camudar a la llingüeta anterior

en: Switch to Next Tab
ast: Camudar a la llingüeta siguiente

en: Move Tab to the Left
ast: Mover llingüeta a la esquierda

en: Move Tab to the Right
ast: Mover llingüeta a la drecha

en: Detach Tab
ast: Desacoplar llingüeta

en: Switch to Tab 1
ast: Camudar a llingüeta 1

en: Switch to Tab 2
ast: Camudar a llingüeta 2

en: Switch to Tab 3
ast: Camudar a llingüeta 3

en: Switch to Tab 4
ast: Camudar a llingüeta 4

en: Switch to Tab 5
ast: Camudar a llingüeta 5

en: Switch to Tab 6
ast: Camudar a llingüeta 6

en: Switch to Tab 7
ast: Camudar a llingüeta 7

en: Switch to Tab 8
ast: Camudar a llingüeta 8

en: Switch to Tab 9
ast: Camudar a llingüeta 9

en: Switch to Tab 10
ast: Camudar a llingüeta 10

en: Switch to Tab 11
ast: Camudar a llingüeta 11

en: Switch to Tab 12
ast: Camudar a llingüeta 12

en: Contents
ast: Índiz

en: File
ast: Ficheru

en: View
ast: Ver

en: Search
ast: Guetar

en: Tabs
ast: Llingüetes

en: Help
ast: Ayuda

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
ast: La combinación de tecles «%s» yá ta asignada a l'aición «%s»

en: _Action
ast: _Aición

en: Shortcut _Key
ast: Co_mbinación de tecles

en: Click button to choose profile
ast: Calque'l botón pa seleicionar un perfil

en: Profile list
ast: Llista de perfiles

en: Delete profile “%s”?
ast: ¿Desaniciar el perfil «%s»?

en: Delete Profile
ast: Desaniciar perfil

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
ast: Yá tienes un perfil denomáu «%s». ¿Quies crear otru perfil col mesmu nome?

en: Choose base profile
ast: Seleicione'l perfil básicu

en: No such profile "%s", using default profile
ast: Nun esiste'l perfil «%s», usando'l perfil predetermináu

en: Invalid geometry string "%s"
ast: Cadena de xeometría non válida «%s»

en: User Defined
ast: Definíu pol usuariu

en: Failed to parse arguments: %s
ast: Falló al analizar los argumentos: %s

en: Western
ast: Oeste

en: Central European
ast: Centroeuropéu

en: South European
ast: Sureuropéu

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Arabic
ast: Árabe

en: Greek
ast: Griegu

en: Hebrew Visual
ast: Hebréu Visual

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Turkish
ast: Turcu

en: Nordic
ast: Nórdicu

en: Celtic
ast: Célticu

en: Romanian
ast: Rumanu

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Chinese Traditional
ast: Chinu Tradicional

en: Cyrillic/Russian
ast: Cirílicu/Rusu

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Chinese Simplified
ast: Chinu Simplificáu

en: Georgian
ast: Xeorxanu

en: Cyrillic/Ukrainian
ast: Cirílicu/Ucraín

en: Croatian
ast: Croata

en: Hindi
ast: Hindí

en: Persian
ast: Persa

en: Icelandic
ast: Islandés

en: Vietnamese
ast: Vietnamés

en: Thai
ast: Tailandés

en: _Description
ast: _Descripción

en: _Encoding
ast: _Codificar

en: Current Locale
ast: Configuración llocal

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
ast: La opción «%s» ya nun ta sofitada téunicamente nesta versión de mate-terminal; seique-y pruya crear un perfil col axuste deseyáu y usar la nueva opción «--profile»

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
ast: L'argumentu pa «%s» nun ye un comandu válidu: %s

en: Two roles given for one window
ast: Diéronse dos roles pa una ventana

en: "%s" option given twice for the same window
ast: La opción «%s» usóse dos vegaes pa la mesma ventana

en: "%s" is not a valid zoom factor
ast: «%s» nun ye un factor d'ampliación válidu

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
ast: El factor d'ampliación «%g» ye enforma pequeñu, usando %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
ast: El factor d'ampliación «%g» ye enforma grande, usando %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
ast: La opción «%s» necesita que s'especifique'l comandu pa executase nel restu de la llinia de comandos

en: Not a valid terminal config file.
ast: Nun ye un ficheru de configuración del terminal válidu.

en: Incompatible terminal config file version.
ast: Versión del ficheru de configuración incompatible.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
ast: Nun rexistrar col servidor de nomes d'activación, non reutilizar una terminal activa

en: Load a terminal configuration file
ast: Cargar un ficheru de configuración del terminal

en: Save the terminal configuration to a file
ast: Guardar la configuración del terminal a un ficheru

en: Open a new window containing a tab with the default profile
ast: Abre un ventana nueva conteniendo una llingüeta col perfil predetermináu.

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
ast: Abre un llingüeta nueva na cabera ventana abierta col perfil predetermináu.

en: Turn on the menubar
ast: Activar la barra de menú

en: Turn off the menubar
ast: Desactivar la barra de menú

en: Maximize the window
ast: Maximizar la ventana

en: Full-screen the window
ast: Ventana a pantalla completa

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
ast: Afitar el tamañu de la ventana; por exemplu: 80x24, o 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)

en: GEOMETRY
ast: XEOMETRÍA

en: Set the window role
ast: Afita'l rol de la ventana

en: ROLE
ast: ROL

en: Set the last specified tab as the active one in its window
ast: Afita la cabera llingüeta especificada como l'activa na so ventana

en: Execute the argument to this option inside the terminal
ast: Executa l'argumentu d'esta opción dientro del terminal

en: Use the given profile instead of the default profile
ast: Usa'l perfil dau n'arróu del perfil predetermináu

en: PROFILE-NAME
ast: NOME-DEL-PERFIL

en: Set the terminal title
ast: Afita'l títulu del terminal

en: TITLE
ast: TÍTULU

en: Set the working directory
ast: Afita'l direutoriu de trabayu

en: DIRNAME
ast: DIRNOME

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
ast: Afitar el factor d'ampliación de la terminal (1.0 = tamañu normal)

en: Show MATE Terminal options
ast: Amosar opciones Terminal MATE

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
ast: Opciones p'abrir ventanes nueves o llingüetes del terminal; puede especificase más d'una d'elles:

en: Show terminal options
ast: Amuesa les opciones de la terminal

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
ast: Opciones de la ventanas; si se usan antes del primer argumento --window o --tab, establecen los valores predeterminados para todas las ventanas:

en: Show per-window options
ast: Muestra las opciones por ventana

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
ast: Opciones del terminal; si s'usen enantes del primer argumentu --window o --tab, afiten los valores predeterminaos pa tolos terminales:

en: Show per-terminal options
ast: Amuesa les opciones por terminal

en: Unnamed
ast: Ensin nome

en: _Profile Preferences
ast: _Preferencies del perfil

en: _Relaunch
ast: _Rellanzar

en: There was an error creating the child process for this terminal
ast: Hebo un fallu al crear el procesu fíu pa esta terminal

en: The child process exited normally with status %d.
ast: El procesu fíu coló normalmente col estatus %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
ast: La señal %d finó'l procesu fíu.

en: The child process was terminated.
ast: El procesu fíu foi termináu

en: Close tab
ast: Zarrar llingüeta

en: Switch to this tab
ast: Camudar esta llingüeta

en: There was an error displaying help
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda

en: Could not open the address “%s”
ast: Nun pudo abrise la direición «%s»

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ast: Esti programa distribúise col enfotu de que-y seya útil, pero ENSIN DENGUNA GARANTÍA; ensin inclusu la garantía implícita de MERCANTILIDÁ o IDONEIDÁ PA UN ENVÍS PARTICULAR. Llea la Llicencia Pública Xeneral GNU pa más detalles.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
ast: Tendría d'haber recibío una copia de la Llicencia pública Xeneral de GNU xunto con MATE Terminal; si non, escriba a la Free Software Foundation, Inc, 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 EE. UU.

en: _File
ast: _Ficheru

en: Open _Terminal
ast: Abrir _terminal

en: Open Ta_b
ast: Abrir llingüe_ta

en: _Edit
ast: _Editar

en: _View
ast: _Ver

en: _Search
ast: _Guetar

en: Ta_bs
ast: _Llingüetes

en: New _Profile…
ast: _Perfil nuevu...

en: _Save Contents
ast: _Guardar conteníu

en: C_lose Tab
ast: Za_rrar llingüeta

en: _Close Window
ast: _Zarrar ventana

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _Paste
ast: A_pegar

en: Paste _Filenames
ast: Apegar los _nomes de ficheru

en: Select _All
ast: _Seleicionar too

en: P_rofiles…
ast: Pe_rfiles...

en: _Keyboard Shortcuts…
ast: Combinaciones de _tecles...

en: Pr_ofile Preferences
ast: Pre_ferencies del perfil

en: Zoom _In
ast: _Aumentar

en: Zoom _Out
ast: A_menorgar

en: _Normal Size
ast: Tamañu _normal

en: _Find...
ast: _Atopar...

en: Find Ne_xt
ast: Atopar _siguiente

en: Find Pre_vious
ast: Atopar _anterior

en: _Clear Highlight
ast: _Llimpiar resaltáu

en: Go to _Line...
ast: Dir a _llinia

en: _Incremental Search...
ast: Gueta _incremental…

en: Change _Profile
ast: Camudar _perfil

en: _Previous Profile
ast: _Perfil anterior

en: _Next Profile
ast: _Perfil siguiente

en: _Set Title…
ast: A_fitar títulu...

en: Set _Character Encoding
ast: Afitar _codificación carauteres

en: _Reset
ast: _Reaniciar

en: Reset and C_lear
ast: Reaniciar y _llimpiar

en: _Add or Remove…
ast: _Amestar o quitar…

en: _Previous Tab
ast: Llingüeta _previa

en: _Next Tab
ast: Llingüeta _siguiente

en: Move Tab _Left
ast: Mover Llingüeta a la _esquierda

en: Move Tab _Right
ast: Mover Llingüeta a la _drecha

en: _Detach tab
ast: _Desacoplar llingüeta

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Send Mail To…
ast: _Unviar corréu a…

en: _Copy E-mail Address
ast: _Copiar la direición de corréu-e

en: C_all To…
ast: _Llamar a...

en: _Copy Call Address
ast: _Copiar la direición de llamada

en: _Open Link
ast: _Abrir enllaz

en: _Copy Link Address
ast: _Copiar direición del enllaz

en: P_rofiles
ast: Pe_rfiles

en: L_eave Full Screen
ast: _Pantalla completa

en: _Input Methods
ast: Mé_todos d'entrada

en: Show _Menubar
ast: Amosar la barra de _menú

en: _Full Screen
ast: Pantalla _completa

en: Close this terminal?
ast: ¿Zarrar esta terminal?

en: C_lose Terminal
ast: Zarrar la _terminal

en: Could not save contents
ast: Nun pudo guardase'l conteníu

en: Save as...
ast: Guardar como…

en: Contributors:
ast: Andecharon:
