mate-terminal 1.25.0 - en to be translation catalogue (486 entries)

en: MATE Terminal
be: Тэрмінал MATE

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
be: Эмулятар тэрміналу асяроддзя MATE

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Use the command line
be: Адкрыць загадны радок

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: C_lose Window
be: З_акрыць акно

en: Close this window?
be: Закрыць гэтае акно?

en: Disable connection to session manager
be: Адключыць злучэнне з кіраўніком сеансаў

en: Specify file containing saved configuration
be: Пазначыць файл з захаванай канфігурацыяй

en: FILE
be: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
be: Задаць ID кіравання сеансам

en: Session management options:
be: Параметры кіравання сеансам:

en: Show session management options
be: Паказаць параметры кіравання сеансам

en: Add or Remove Terminal Encodings
be: Дадаць / выдаліць кадаванні тэрмінала

en: _Help
be: _Даведка

en: _Close
be: _Закрыць

en: A_vailable encodings:
be: Д_аступныя кадаванні:

en: E_ncodings shown in menu:
be: К_адаванні, бачныя ў меню:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
be: Аўтаматычны

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
be: Escape-паслядоўнасць

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
be: Ачысціць тэрмінал

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
be: Блок

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
be: I-знак

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
be: Падкрэсліванне

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
be: Паводле сістэмных настáўленняў

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
be: Заўсёды міргаць

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
be: Ніколі не міргаць

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
be: Выйсці з тэрмінала

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
be: Перазапусціць загад

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
be: Пакінуць адкрыты тэрмінал

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
be: Леваруч

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
be: Праваруч

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
be: Адключаны

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
be: Замяніць пачатковы загаловак

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
be: Дапоўніць пасля пачатковага загалоўку

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
be: Дапоўніць перад пачатковым загалоўкам

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
be: Пакінуць пачатковы загаловак

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
be: Кансоль Linux

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
be: Іншы

en: Find
be: Пошук

en: _Search for:
be: _Шукаць:

en: _Match case
be: _Улічваць рэгістр

en: Match _entire word only
be: Толькі _калі слова супадае цалкам

en: Match as _regular expression
be: Паводле рэгулярнага выразу

en: Search _backwards
be: Шукаць _раней

en: _Wrap around
be: _Перанос наўкол

en: Keyboard Shortcuts
be: Клавіятурныя скароты

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
be: _Уключыць кнопкі доступу да меню (напр., Alt+f для меню “Файл“)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
be: Уключыць кнопку _меню (стандартна F10)

en: _Shortcut keys:
be: _Клавіятурныя скароты:

en: List of profiles
be: Спіс профіляў

en: Profile to use for new terminals
be: Профіль для новых тэрміналаў

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
be: Профіль, што аўтаматычна ўжываецца для новых картак і вокнаў. Мае быць у profile_list.

en: Whether the menubar has access keys
be: Ці мае радок меню кнопкі доступу

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
be: Ці павінны скароты Alt+літара кіраваць радком меню. Яны могуць чакацца іншымі праграмамі, запушчанымі ў тэрмінале, таму іх можна адключыць.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
be: Звычайна Вы можаце актываваць мэню клявішай F10. Гэтая магчымасьць можа быць зьменена ў gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "клявіша"). Гэтая магчымасьць дазваляе адключыць прадвызначаны паскаральнік мэню.

en: List of available encodings
be: Спіс даступных кадаванняў

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
be: Ці запытваць пацверджанне пры закрыванні вокнаў тэрмінала

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
be: 'Стандартна'

en: Human-readable name of the profile
be: Чалавека-чытэльная назва профіля

en: Human-readable name of the profile.
be: Чалавека-чытэльная назва профіля.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
be: Ці паказваць меню ў новых вокнах/картках

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
be: true: мэню мусіць быць бачным у новых вокнах для вокнаў/укладак гэтага профіля.

en: Default color of text in the terminal
be: Стандартны колер тэксту ў тэрмінале

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
be: Прадвызначаны колер тэксту тэрмінала (у стылі HTML альбо простая назва, напр., "red" (чырвоны)).

en: Default color of terminal background
be: Стандартны колер фону тэрмінала

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
be: Прадвызначаны фонавы колер тэрмінала (у стылі HTML альбо простая назва, напр., "red" (чырвоны)).

en: Default color of bold text in the terminal
be: Стандартны колер тоўстага тэксту ў тэрмінале

en: Whether bold text should use the same color as normal text
be: Ці выкарыстоўваць для тоўстага тэксту той жа колер, што і для звычайнага

en: What to do with dynamic title
be: Што рабіць з дынамічным загалоўкам

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
be: Калі дастасаваньне, якое выконваецца ў тэрмінале, зьмяняе загаловак (большасьць людзей ўжывае абалонкі, якія робяць так), дынамічная зьмена загалоўка можа прыбраць выстаўлены загаловак, уставіць тэкст перад ім альбо пасьля яго, замяніць яго. Магчымыя значэньні: "replace" (замяніць), "before" (перад ім), "after" (пасьля яго) і "ignore" (не зважаць).

[ctx: title]
en: 'Terminal'
be: 'Тэрмінал'

en: Title for terminal
be: Загаловак тэрмінала

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
be: Загаловак вакна / ўкладкі. Гэты загаловак можа быць заменены ці аб'яднаны з загалоўкам, які вызначаюць праграмы, у залежнасьці ад значэньня ключа title_mode.

en: Whether to allow bold text
be: Ці дазволіць тоўсты тэкст

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
be: true: дазваляе тэрмінальным праграмам выводзіць тлусты тэкст.

en: Whether to silence terminal bell
be: Ці сцішваць званок тэрмінала

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
be: true: не ствараць гуку, калі праграмы адпраўляюць кіравальную пасьлядоўнасьць тэрмінальнаму званку.

en: Copy selection to clipboard
be: Капіяваць вылучанае ў буфер абмену

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
be: Калі true, вылучанае будзе аўтаматычна трапляць у буфер абмену.

en: Characters that are considered "part of a word"
be: Знакі, што лічацца часткай слова

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
be: Калі вылучаецца тэкст па словах, пасьлядоўнасьці гэтых знакаў лічацца адзіным словам. Інтэрвалы знакаў можна вызначыць наступным чынам: "A-Z". Калі трэба вызначыць таксама і працяжнік, яго трэба пазначыць першым у сьпісе.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
be: Ці выкарыстоўваць ужыты карыстальнікам памер тэрмінала для новых вокнаў

en: Default number of columns
be: Стандартная колькасць слупкоў

en: Default number of rows
be: Стандартная колькасць радкоў

en: Position of the scrollbar
be: Пазіцыя паласы пракруткі

en: Number of lines to keep in scrollback
be: Колькасць радкоў у буферы пракруткі

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
be: Памятаць усе папярэднія радкі

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
be: Ці пракручваць долу пры націсканні любой кнопкі

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
be: Калі true, націсканне кнопкі пасуне паласу пракруткі долу.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
be: Ці пракручваць долу пры з'яўленні новага вываду

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
be: true: калі зьявіцца новы тэрмінальны вывад, вакно будзе пракручана долу.

en: What to do with the terminal when the child command exits
be: Што рабіць з тэрміналам, калі даччыны загад завяршыўся

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
be: Магчымыя значэньні "close", каб закрыць тэрмінал і "restart", каб перазапусьціць загад.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
be: Ці запускаць загад у тэрмінале як рэгістрацыйную абалонку (login shell)

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
be: true: загад унутры тэрмінала будзе выкананы як уваходная абалонка. (argv[0] будзе мець працяжік перад сабою.)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
be: Ці запускаць іншы загад замест абалонкі

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
be: true: значэньне опцыі custom_command будзе ўжыта замест абалонкі.

en: Whether to blink the cursor
be: Ці мігцець курсорам

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
be: Дапушчальныя значэнні: "system", каб выкарыстоўваць сістэмныя настáўленні мігцення курсора, або "on" ці "off", каб задаць рэжым яўна.

en: The cursor appearance
be: Выгляд курсора

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
be: Магчымыя значэньні: "block" для прамавугольніка, "ibeam" для вэртыкальнай рыскі ў выглядзе літары I ці "underline" для падкрэсьліваньня.

en: Custom command to use instead of the shell
be: Свой загад для выкарыстання ў якасці абалонкі

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
be: Выканаць гэты загад замест абалонкі, калі use_custom_command мае значэньне true.

en: Icon for terminal window
be: Значок акна тэрмінала

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
be: Значок, які будзе ўжыты на карткі і вокны тэрмінала з гэтым профілем.

en: Palette for terminal applications
be: Палітра для тэрмінальных праграм

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
be: Тэрмінал мае палітру з 16 колераў, якую дастасаваньні могуць ужываць. Гэтая палітра складаецца зь сьпіса колераў, падзеленых двукроп'ямі. Назвы колераў мусяць быць у hex-фармаце (напр., "#FF00FF")

en: Font
be: Шрыфт

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
be: Назва шрыфта Pango. Прыклады: "Sans 12", "Monospace Bold 14".

en: Background type
be: Тып фону

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
be: Тып фону тэрмінала. Можа быць: "solid" для аднаго колеру, "image" для відарыса альбо "transparent" для сапраўднае празрыстасьці (калі кіраўнік вокнаў падтрымлівае кампазыт) ці псэўда-празрыстасьці.

en: Background image
be: Выява фону

en: Filename of a background image.
be: Назва файла фонавай выявы

en: Whether to scroll background image
be: Ці пракручваць фонавую выяву

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
be: Калі true, пракручваць выяву фону разам з тэкстам; калі false, выява будзе зафіксавана на адным месцы, а тэкст будзе гартацца над ёй.

en: How much to darken the background image
be: Як моцна зацямніць фонавую выяву

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
be: Значэньне паміж 0.0 і 1.0 вызначае зацененасьць фонавага малюнка. 0.0 азначае фон бязь ценю, 1.0 азначае поўную зацененасьць. Пакуль гэты парамэтар можа прымаць толькі два значэньні, таму гэтае настаўленьне ёсьць лягічнага тыпу, дзе 0.0 адключае гэты эфэкт.

en: Effect of the Backspace key
be: Дзеянне кнопкі Backspace

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
be: Вызначае, які код будзе генэраваць клявіша Backspace. Магчымыя значэньні: "ascii-del" для знака ASCII DEL, "control-h" для Control-H (ці знак ASCII BS), "escape-sequence" для кіруючай пасьлядоўнасьці, якая звычайна прывязаная да backspace альбо delete. "ascii-del" - гэта звычайна правільнае значэньне для клявішы Backspace.

en: Effect of the Delete key
be: Дзеянне кнопкі Delete

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
be: Вызначае, які код будзе генэраваць клявіша Delete. Магчымыя значэньні: "ascii-del" для знака ASCII DEL, "control-h" для Control-H (ці знак ASCII BS), "escape-sequence" для кіруючай пасьлядоўнасьці, якая звычайна прывязаная да backspace альбо delete. "escape-sequence" - гэта звычайна правільнае значэньне для клявішы Delete.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
be: Ці выкарыстоўваць колеры тэмы для віджэта тэрмінала

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
be: true: тэрмінал будзе ўжываць тую самую схему колераў, што і палі ўводу тэксту, замест колераў карыстальніка.

en: Whether to use the system font
be: Ці ўжыць сістэмны шрыфт

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
be: true: тэрмінал будзе ўжываць агульны шрыфт у выпадку, калі ён монашырынны (альбо самы прыдатны шрыфт).

en: Highlight S/Key challenges
be: Падсвятляць запыты S/Key

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
be: Выклікае вакно, калі s/key выклік-адказ запыт выяўлены і націснуты. Увод пароля ў вакне адправіць яго тэрміналу.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
be: Клавіятурны скарот для адкрывання новай карткі

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для стварэньня новай укладкі. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to open a new window
be: Клавіятурны скарот для адкрывання новага акна

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для стварэньня новага вакна. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
be: Клавіятурны скарот для стварэння новага профіля

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для вакна новага профіля. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
be: Клавіятурны скарот для захавання змесціва дзейнай карткі ў файл

en: Keyboard shortcut to close a tab
be: Клавіятурны скарот для закрывання карткі

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для закрыцьця ўкладкі. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to close a window
be: Клавіятурны скарот для закрывання акна

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для закрыцьця вакна. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to copy text
be: Клавіятурны скарот для капіявання тэксту

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для капіяваньня вылучанага тэксту ў абменны буфэр. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to paste text
be: Клавіятурны скарот для ўстаўкі тэксту

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
be: Клавіятурны скарот для пераключэння поўнаэкраннага рэжыму

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераключэньня поўнаэкраннага рэжыму. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
be: Клавіятурны скарот для пераключэння бачнасці радка меню

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для зьмены бачнасьці мэню. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
be: Клавіятурны скарот для задання загалоўка тэрмінала

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для вызначэньня загалоўка тэрмінала. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
be: Клавіятурны скарот для скідвання тэрмінала

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для скіду тэрмінала. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
be: Клавіятурны скарот для скідвання і ачысткі тэрмінала

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для ачышчэньня й скіду тэрмінала. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
be: Клавіятурны скарот для пераходу на папярэднюю картку

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на папярэднюю ўкладку. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
be: Клавіятурны скарот для пераходу на наступную картку

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на наступную ўкладку. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
be: Клавіятурны скарот для пераходу на папярэдні профіль

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
be: Клавіятурны скарот для пераходу на наступны профіль

en: Accelerator to move the current tab to the left.
be: Паскаральнік для перасоўвання дзейнай карткі ўлева.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
be: Паскаральнік для пасоўваньня ўкладкі ўлева. Вызначана радком такога ж фармату, што й для файлаў рэсурсаў GTK+. Калі вы выберыце тут значэньне "disabled", для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
be: Паскаральнік для перасоўвання дзейнай карткі ўправа.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
be: Паскаральнік для пасоўваньня ўкладкі ўправа. Вызначана радком такога ж фармату, што й для файлаў рэсурсаў GTK+. Калі вы выберыце тут значэньне "disabled", для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Accelerator to detach current tab.
be: Паскаральнік для адчаплення дзейнай карткі.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
be: Паскаральнік для адлучэньня актыўнай укладкі. Вызначана радком такога ж фармату, што й для файлаў рэсурсаў GTK+. Калі вы выберыце тут значэньне "disabled", для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу наа ўкладку 1. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 2. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 3. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 4. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 5. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 6. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 7. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 8. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 9. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 10. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 11. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
be: Клавіятурны скарот для пераходу да карткі 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для пераходу на ўкладку 12. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to launch help
be: Клавіятурны скарот для паказу даведкі

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для прагляду даведкі. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to make font larger
be: Клавіятурны скарот для павелічэння шрыфту

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для павелічэньня шрыфта. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
be: Клавіятурны скарот для змяншэння шрыфту

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для памяншэньня шрыфта. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
be: Клавіятурны скарот для стандартнага памеру шрыфта

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be: Паскаральнік для вяртаньня звычайнага памеру шрыфта. Вызначана радком такога ж фармату, што і файлы рэсурсаў GTK+. Калі вы выставіце гэты парамэтар у значэньне "disabled", то для гэтага дзеяньня паскаральніка ня будзе.

en: Black on light yellow
be: Чорны на ярка-жоўтым

en: Black on white
be: Чорны на белым

en: Gray on black
be: Шэры на чорным

en: Green on black
be: Зялёны на чорным

en: White on black
be: Белы на чорным

en: Error parsing command: %s
be: Памылка разбору загада: %s

en: Editing Profile “%s”
be: Рэдагаванне профіля “%s”

en: Images
be: Выявы

en: Choose Palette Color %d
be: Пазначце колер палітры %d

en: Palette entry %d
be: Элемент палітры %d

en: Profiles
be: Профілі

en: _New
be: _Новы

en: Edit
be: Змяніць

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: _Profile used when launching a new terminal:
be: Пр_офіль для новага тэрмінала::

en: New Profile
be: Новы профіль

en: C_reate
be: С_тварыць

en: Profile _name:
be: _Назва профілю:

en: _Base on:
be: _Заснавана на:

en: Profile Editor
be: Рэдактар профіляў

en: _Profile name:
be: Назва _профіля:

en: _Use the system fixed width font
be: _Ужыць сістэмны роўнашырокі шрыфт

en: _Font:
be: _Шрыфт:

en: Choose A Terminal Font
be: Абярыце тэрмінальны шрыфт

en: _Allow bold text
be: Д_азволіць тоўсты тэкст

en: Show _menubar by default in new terminals
be: Паказваць меню ў новых тэрміналах

en: Terminal _bell
be: _Званок тэрмінала

en: Copy selected text into _clipboard
be: Капіяваць вылучаны тэкст у _буфер

en: Cursor blin_k:
be: Мірганне курс_ора:

en: Cursor _shape:
be: Ф_орма курсора:

en: Select-by-_word characters:
be: Знакі выбару с_лова:

en: Use custom default terminal si_ze
be: Іншы стандартны па_мер тэрмінала

en: Default size:
be: Стандартны памер:

en: columns
be: слупкоў

en: rows
be: радкоў

en: General
be: Асноўнае

en: <b>Title</b>
be: <b>Загаловак</b>

en: Initial _title:
be: _Пачатковы загаловак:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
be: Калі загады тэрмінала задаюць _уласныя загалоўкі:

en: <b>Command</b>
be: <b>Загад</b>

en: _Run command as a login shell
be: За_пускаць загад як уваходную абалонку

en: Ru_n a custom command instead of my shell
be: Вы_канаць іншы загад замест маёй абалонкі

en: Custom co_mmand:
be: _Адмысловы загад:

en: When command _exits:
be: Пры в_ыхадзе загада:

en: Title and Command
be: Загаловак і загад

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
be: <b>Асноўны, фонавы, тоўсты і падкрэслены</b>

en: _Use colors from system theme
be: Ужыць колеры с_істэмнай тэмы

en: Built-in sche_mes:
be: Убудаваныя с_хемы:

en: _Text color:
be: Колер _тэксту:

en: Choose Terminal Background Color
be: Абярыце фонавы колер тэрмінала

en: Choose Terminal Text Color
be: Абярыце колер тэксту тэрмінала

en: _Background color:
be: Ко_лер фону:

en: Bol_d color:
be: Тоў_сты колер:

en: _Underline color:
be: Колер _падкрэслівання:

en: _Same as text color
be: _Як колер тэксту

en: <b>Palette</b>
be: <b>Палітра</b>

en: Built-in _schemes:
be: Убудаваныя сх_емы:

en: Color p_alette:
be: _Палітра:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
be: <small><i><b>Заўвага:</b> тэрмінал мае наступныя колеры.</i></small>

en: Colors
be: Колеры

en: _Solid color
be: _Суцэльны колер

en: _Background image
be: Выява _фону

en: Image _file:
be: _Файл выявы:

en: Select Background Image
be: Абярыце фонавую выяву

en: Background image _scrolls
be: Пракр_учваць выяву фону

en: _Transparent background
be: Празр_ысты фон

en: S_hade transparent or image background:
be: За_цямненне празрыстасці ці выявы фону:

en: S_hade transparent background:
be: За_цямненне празрыстасці фону:

en: <small><i>None</i></small>
be: <small><i>Няма</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
be: <small><i>Найбольшае</i></small>

en: Background
be: Абрус

en: _Scrollbar is:
be: Паласа пракр_уткі:

en: Scroll on _output
be: Пракру_чваць пры вывадзе

en: Scroll on _keystroke
be: Прак_ручваць пры націску кнопкі

en: lines
be: радкоў

en: Scroll_back:
be: Ад_варотная пракрутка:

en: _Unlimited
be: _Неабмежаваная

en: Scrolling
be: Пракрутка

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
be: <small><i><b>Заўвага:</b> Гэтыя параметры могуць прывесці да некарэктнай працы некаторых праграм. Яны змешчаны тут толькі для таго, каб дазволіць працу з некаторымі праграмамі і аперацыйнымі сістэмамі, якія разлічваюць на іншыя паводзіны тэрмінала.</i></small>

en: _Delete key generates:
be: Кнопка "_Delete" генеруе:

en: _Backspace key generates:
be: Кнопка "_Backspace" генеруе:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
be: _Вярнуць стандартныя параметры сумяшчальнасці

en: Compatibility
be: Сумяшчальнасць

en: Set Title
be: Вызначыць загаловак

en: _Title:
be: _Назва:

en: S/Key Challenge Response
be: Адказ вітання S/Key

en: _Password:
be: _Пароль:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
be: Тэкст, па якім вы пстрыкнулі, не з'яўляецца слушным вітаннем S/Key.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
be: Тэкст, па якім вы пстрыкнулі, не з'яўляецца слушным вітаннем OTP.

en: New Tab
be: Стварыць картку

en: New Window
be: Стварыць акно

en: Save Contents
be: Захаваць змесціва

en: Close Tab
be: Закрыць картку

en: Close Window
be: Закрыць акно

en: Copy
be: Скапіяваць

en: Paste
be: Уставіць

en: Select All
be: Адзначыць усё

en: Hide and Show menubar
be: Паказаць / схаваць меню

en: Full Screen
be: На ўвесь экран

en: Zoom In
be: Наблізіць

en: Zoom Out
be: Аддаліць

en: Normal Size
be: Звычайны памер

en: Find Next
be: Шукаць далей

en: Find Previous
be: Шукаць раней

en: Reset
be: Скінуць

en: Reset and Clear
be: Скінуць і ачысціць

en: Switch to Previous Profile
be: На папярэдні профіль

en: Switch to Next Profile
be: На наступны профіль

en: Switch to Previous Tab
be: На папярэднюю картку

en: Switch to Next Tab
be: На наступную картку

en: Move Tab to the Left
be: Пасунуць картку ўлева

en: Move Tab to the Right
be: Пасунуць картку ўправа

en: Detach Tab
be: Адлучыць картку

en: Switch to Tab 1
be: На картку 1

en: Switch to Tab 2
be: На картку 2

en: Switch to Tab 3
be: На картку 3

en: Switch to Tab 4
be: На картку 4

en: Switch to Tab 5
be: На картку 5

en: Switch to Tab 6
be: На картку 6

en: Switch to Tab 7
be: На картку 7

en: Switch to Tab 8
be: На картку 8

en: Switch to Tab 9
be: На картку 9

en: Switch to Tab 10
be: На картку 10

en: Switch to Tab 11
be: На картку 11

en: Switch to Tab 12
be: На картку 12

en: Contents
be: Змесціва

en: File
be: Файл

en: View
be: Выгляд

en: Search
be: Пошук

en: Tabs
be: Карткі

en: Help
be: Даведка

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
be: Скарот “%s” ужо прывязаныя да дзеяння “%s”

en: _Action
be: _Дзеянне

en: Shortcut _Key
be: Ска_рот

en: Click button to choose profile
be: Пстрыкніце, каб выбраць профіль

en: Profile list
be: Спіс профіляў

en: Delete profile “%s”?
be: Выдаліць профіль “%s”?

en: Delete Profile
be: Выдаліць профіль

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
be: Вы ўжо маеце профіль з назвай “%s”. Ці жадаеце стварыць іншы профіль з такой самай назвай?

en: Choose base profile
be: Абярыце базавы профіль

en: No such profile "%s", using default profile
be: Профіль "%s" не існуе, выкарыстоўваецца стандартны профіль

en: Invalid geometry string "%s"
be: Няправільная геаметрыя "%s"

en: User Defined
be: Вызначана карыстальнікам

en: Failed to parse arguments: %s
be: Не выйшла разабраць аргументы: %s

en: Western
be: Заходняя

en: Central European
be: Цэнтральна-еўрапейская

en: South European
be: Паўднёва-еўрапейская

en: Baltic
be: Балцкая

en: Cyrillic
be: Кірылічныя літары

en: Arabic
be: Арабскія іерогліфы

en: Greek
be: Грэцкая

en: Hebrew Visual
be: Іўрыцкая візуальная

en: Hebrew
be: Іўрыцкая

en: Turkish
be: Турэцкая

en: Nordic
be: Нардычная

en: Celtic
be: Кельцкая

en: Romanian
be: Румынская

en: Armenian
be: Армянскія літары

en: Chinese Traditional
be: Кітайская традыцыйная

en: Cyrillic/Russian
be: Кірыліца/Расейская

en: Japanese
be: Японская

en: Korean
be: Карэйская

en: Chinese Simplified
be: Кітайская спрошчаная

en: Georgian
be: Грузынскія літары

en: Cyrillic/Ukrainian
be: Кірыліца/Украінская

en: Croatian
be: Харвацкая

en: Hindi
be: Гіндзі

en: Persian
be: Персыдзкая

en: Gujarati
be: Гуяраці

en: Gurmukhi
be: Гармукхі

en: Icelandic
be: Ісландзкая

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: Thai
be: Тайская

en: _Description
be: _Апісанне

en: _Encoding
be: _Кадаванне

en: Current Locale
be: Дзейная мясцовасць

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
be: Параметр "%s" больш не падтрымліваецца гэтай версіяй mate-terminal; вам трэба стварыць профіль з неабходнымі настáўленнямі і выкарыстоўваць новы параметр '--profile'

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
be: Аргумент для "%s" не з'яўляецца дзейсным загадам: %s

en: Two roles given for one window
be: Для аднаго акна зададзены дзве ролі

en: "%s" option given twice for the same window
be: Параметр "%s" зададзены двойчы для аднаго акна

en: "%s" is not a valid zoom factor
be: "%s" не з'яўляецца дзейснай ступенню маштабавання

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
be: Ступень маштабавання "%g" надта малая, выкарыстоўваецца %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
be: Ступень маштабавання "%g" надта вялікая, выкарыстоўваецца %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
be: Параметр "%s" патрабуе вызначэння загада для выканання напрыканцы загаднага радка

en: Not a valid terminal config file.
be: Нядзейсны файл настáўленняў тэрмінала.

en: Incompatible terminal config file version.
be: Несумяшчальная версія файла настáўленняў тэрмінала.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
be: Не рэгістраваць праз актывізацыйны сервер назваў, не выкарыстоўваць тэрмінал паўторна

en: Load a terminal configuration file
be: Загрузіць файл настáўленняў тэрмінала

en: Save the terminal configuration to a file
be: Захаваць настáўленні тэрмінала ў файл

en: Open a new window containing a tab with the default profile
be: Адкрыць новае акно са стандартным профілем

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
be: Адкрыць новую картку ў апошнім адкрытым акне са стандартным профілем

en: Turn on the menubar
be: Паказаць радок меню

en: Turn off the menubar
be: Схаваць радок меню

en: Maximize the window
be: Найбольшыць акно

en: Full-screen the window
be: Акно на ўвесь экран

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
be: Задаць памер акна; напрыклад: 80x24 ці 80x24+200+200 (СЛУПКІxРАДКІ+X+Y)

en: GEOMETRY
be: ГЕАМЕТРЫЯ

en: Set the window role
be: Задаць ролю акна

en: ROLE
be: РОЛЯ

en: Set the last specified tab as the active one in its window
be: Зрабіць апошнюю картку актыўнай для гэтага акна

en: Execute the argument to this option inside the terminal
be: Выканаць аргумент гэтага параметра ў тэрмінале

en: Use the given profile instead of the default profile
be: Ужыць зададзены профіль замест стандартнага

en: PROFILE-NAME
be: НАЗВА-ПРОФІЛЮ

en: Set the terminal title
be: Вызначыць загаловак тэрмінала

en: TITLE
be: ЗАГАЛОВАК

en: Set the working directory
be: Задаць працоўны каталог

en: DIRNAME
be: НАЗВА_ДЫРЭКТОРЫІ

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
be: Задаць множнік маштабу (1.0 = нармальны памер)

en: ZOOM
be: СТУПЕНЬ

en: MATE Terminal Emulator
be: Эмулятар тэрмінала для MATE

en: Show MATE Terminal options
be: Паказвае параметры эмулятара тэрмінала для MATE

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
be: Параметры для стварэння вокнаў ці картак тэрмінала; можна задаць больш за адну:

en: Show terminal options
be: Паказвае параметры тэрмінала

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
be: Параметры акна; калі ўжываецца перад першым аргументам --window ці --tab, задае стандартныя значэнні для ўсіх вокнаў:

en: Show per-window options
be: Паказаць параметры для вокнаў

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
be: Параметры тэрмінала; калі ўжываецца перад першым аргументам --window ці --tab, задае стандартныя значэнні для ўсіх тэрміналаў:

en: Show per-terminal options
be: Паказаць параметры для тэрмінала

en: Unnamed
be: Безназоўны

en: _Profile Preferences
be: _Настáўленні профіля

en: _Relaunch
be: _Перазапуск

en: There was an error creating the child process for this terminal
be: Падчас стварэння працэса-нашчадка для гэтага тэрмінала ўзнікла памылка

en: The child process exited normally with status %d.
be: Даччыны працэс завяршыўся нармальна са статусам %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
be: Даччыны працэс быў забіты сігналам %d.

en: The child process was terminated.
be: Даччыны працэс быў забіты.

en: Close tab
be: Закрыць картку

en: Switch to this tab
be: Да гэтай карткі

en: There was an error displaying help
be: Падчас паказу даведкі ўзнікла памылка

en: Could not open the address “%s”
be: Нельга адкрыць адрас “%s“

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
be: Тэрмінал MATE - свабодная праграма; яе можна распаўсюджваць і/ці змяняць паводле ўмоваў GNU General Public License версіі 3 ці пазнейшай (на ваш выбар), апублікаванай Free Software Foundation.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: Тэрмінал MATE распаўсюджваецца з надзеяй на тое, што ён будзе карысным, але БЕЗ АНІЯКІХ ГАРАНТЫЙ; нават без відавочных гарантый прыдатнасці да КАМЕРЦЫЙНАГА ПРОДАЖУ ці ПЭЎНАЙ МЭТЫ. Па падрабязнасці звяртайцеся да GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
be: Вы мусілі атрымаць копію GNU General Public License разам з Тэрміналам MATE; калі не атрымалі, лістуйце да Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: _File
be: _Файл

en: Open _Terminal
be: Адкрыць _тэрмінал

en: Open Ta_b
be: Адкрыць _картку

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _View
be: _Выгляд

en: _Search
be: _Пошук

en: _Terminal
be: _Тэрмінал

en: Ta_bs
be: Ка_рткі

en: New _Profile…
be: Стварыць _профіль…

en: _Save Contents
be: _Захаваць змесціва

en: C_lose Tab
be: Закрыць к_артку

en: _Close Window
be: _Закрыць акно

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: _Paste
be: _Уставіць

en: Paste _Filenames
be: Уставіць _назвы файлаў

en: Select _All
be: Вылучыць _усё

en: P_rofiles…
be: Пр_офілі…

en: _Keyboard Shortcuts…
be: _Скароты

en: Pr_ofile Preferences
be: Настáўленні пр_офіля

en: Zoom _In
be: Па_вялічыць маштаб

en: Zoom _Out
be: З_меншыць маштаб

en: _Normal Size
be: _Звычайны памер

en: _Find...
be: _Пошук...

en: Find Ne_xt
be: Шукаць да_лей

en: Find Pre_vious
be: Шукаць ра_ней

en: _Clear Highlight
be: _Ачысціць афарбоўку

en: Go to _Line...
be: Перайсці да р_адка...

en: _Incremental Search...
be: _Паслядоўны пошук...

en: Change _Profile
be: Змяніць _профіль

en: _Previous Profile
be: _Папярэдні профіль

en: _Next Profile
be: _Наступны профіль

en: _Set Title…
be: _Задаць загаловак…

en: Set _Character Encoding
be: Задацаь _кадаванне знакаў

en: _Reset
be: _Скінуць

en: Reset and C_lear
be: Скінуць і а_чысціць

en: _Add or Remove…
be: _Дадаць ці выдаліць…

en: _Previous Tab
be: Да _папярэдняй карткі

en: _Next Tab
be: Да на_ступнай карткі

en: Move Tab _Left
be: Пасунуць картку ў_лева

en: Move Tab _Right
be: Пасунуць картку ў_права

en: _Detach tab
be: Ад_чапіць картку

en: _Contents
be: _Змесціва

en: _About
be: _Пра аплет

en: _Send Mail To…
be: Да_слаць ліст…

en: _Copy E-mail Address
be: С_капіяваць паштовы адрас

en: C_all To…
be: Выкл_ікаць…

en: _Copy Call Address
be: С_капіяваць адрас выкліку

en: _Open Link
be: Ад_крыць спасылку

en: _Copy Link Address
be: _Скапіяваць адрас спасылкі

en: P_rofiles
be: Про_філі

en: L_eave Full Screen
be: Пак_інуць поўнаэкранны рэжым

en: _Input Methods
be: _Метады ўводу

en: Show _Menubar
be: Паказаць _меню

en: _Full Screen
be: _На ўвесь экран

en: Close this terminal?
be: Закрыць гэты тэрмінал?

en: C_lose Terminal
be: За_крыць тэрмінал

en: Could not save contents
be: Не выйшла захаваць змесціва

en: Save as...
be: Захаваць як...

en: Contributors:
be: Удзельнікі:
