mate-terminal 1.25.0 - en to bg translation catalogue (521 entries)

en: MATE Terminal
bg: Терминал на MATE

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
bg: Терминал за графична среда MATE

en: Terminal
bg: Терминал

en: Use the command line
bg: Използване на команден ред

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: C_lose Window
bg: _Затваряне на този прозорец

en: Close this window?
bg: Затваряне на този прозорец?

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: ID
bg: ИдПр

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: Add or Remove Terminal Encodings
bg: Добавяне или премахване на кодови таблици за терминала

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: A_vailable encodings:
bg: _Налични кодови таблици:

en: E_ncodings shown in menu:
bg: К_одови таблици в менюто:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
bg: автоматично разпознаване

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
bg: Ctrl-H

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
bg: Екранираща последователност

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
bg: Правоъгълник

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
bg: Вертикална черта

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
bg: Подчертаване

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
bg: Използвай системните настройки

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
bg: С мигане

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
bg: Без мигане

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
bg: Изход от терминала

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
bg: Рестартиране на командата

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
bg: Терминалът да остане отворен

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
bg: Отляво

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
bg: Отдясно

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
bg: Изключена

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
bg: Замяна на първоначалното заглавие

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
bg: Добавяне пред първоначалното заглавие

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
bg: Добавяне зад първоначалното заглавие

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
bg: Запазване на първоначалното заглавие

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Tango
bg: Танго

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
bg: Конзола на Линукс

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
bg: Преекспониране

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
bg: Потребителски

en: Find
bg: Търсене

en: _Search for:
bg: _Търсене за:

en: _Match case
bg: Зачитане на главни/_малки

en: Match _entire word only
bg: Ако съвпада само с _цяла дума

en: Match as _regular expression
bg: Ако съвпада с _регулярен израз

en: Search _backwards
bg: Търсене наза_д

en: _Wrap around
bg: _След края — от началото

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
bg: _Включване на клавишните комбинации на менюто (като Alt+f за менюто Файл)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
bg: Изключване на клавиша за достъп до _менюто (стандартно F10)

en: _Shortcut keys:
bg: _Клавишни комбинации:

en: List of profiles
bg: Списък с профилите

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
bg: Списък с профилите известни на mate-terminal. Съдържа имена на подпапки на папката /org/mate/terminal/profiles.

en: Profile to use for new terminals
bg: Профил за новите терминали

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
bg: Профил, който да се използва, при отваряне на нов прозорец или подпрозорец. Трябва да е в списъка с профилите („profile_list“).

en: Whether the menubar has access keys
bg: Дали за менюто да има клавиши за достъп

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
bg: Дали да се разрешават клавишните комбинации за менюто „Alt+буква“. Те може да пречат на някои програми, работещи в терминала, затова има възможност да бъдат изключвани.

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
bg: Дали стандартните клавишни комбинации на GTK+ за менюта са разрешени

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
bg: Можете да достигате до лентата с инструменти чрез „F10“. Това може да се променя чрез файла gtkrc (gtk-menu-bar-accel = „каквото_трябва“). Тази настройка изключва клавишната комбинация за достъп до лентата с инструменти.

[ctx: active-encodings]
en: [ 'UTF-8', 'current' ]
bg: [ 'UTF-8', 'текущ' ]

en: List of available encodings
bg: Списък на наличните кодирания

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
bg: Подмножество от възможните кодови таблици има в подменюто „Кодова таблица“. Това е списък с кодовите таблици, които да се появяват там. Специалното име на таблица „current“ означава да се използва кодовата таблица на текущия локал.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
bg: Дали да се пита при затваряне на прозорците на терминала

en: Close tabs with middle click
bg: Затваряне на разделите чрез щракване със средния бутон

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
bg: Ако е включено, позволява затварянето на разделите чрез щракване със средния бутон на мишката.

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
bg: Превключване между подпрозорците с [Ctrl] + [Tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
bg: Ако е включено, позволява превключването между подпрозорците с [Ctrl + Tab] и [Ctrl + Shift + Tab].

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
bg: „По подразбиране“

en: Human-readable name of the profile
bg: Разбираемо за човек име на профила

en: Human-readable name of the profile.
bg: Разбираемо за човек име на профила.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
bg: Дали да се показва менюто в новите прозорци/подпрозорци

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
bg: Ако е зададено, менюто е видимо в новите прозорци, за прозорци и подпрозорци с този профил.

en: Default color of text in the terminal
bg: Стандартен цвят за текста в терминала

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
bg: Стандартен цвят на текста в терминала (може да е цвят за HTML, шестнадесетично представен или име на цвета, например „red“).

en: Default color of terminal background
bg: Стандартен цвят за фона на терминала

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
bg: Стандартен цвят на фона на терминала (може да е цвят за HTML, шестнадесетично представен или име на цвета, например „red“).

en: Default color of bold text in the terminal
bg: Стандартен цвят за удебеления текст в терминала

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
bg: Стандартен цвят на удебеления текст в терминала (може да е цвят за HTML, шестнадесетично представен или име на цвета, например „red“). Стойността не се ползва, ако ключът „bold_color_same_as_fg“ е истина.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
bg: Дали удебеления текст да е с цвета на нормалния

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
bg: Ако е истина, удебеленият текст ще се извежда с цвета на нормалния.

en: What to do with dynamic title
bg: Начин на съставяне на динамичното заглавие

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
bg: Ако програмата в терминала задава заглавието (обикновено хората са настроили програмите да правят това), динамично задаваното заглавие може да изтрие стандартното, да отиде пред него, да отиде след него или да го замени. Възможните стойности са замени(„replace“), преди(„before“), след(„after“), и отхвърли(„ignore“).

[ctx: title]
en: 'Terminal'
bg: 'Терминал'

en: Title for terminal
bg: Заглавие за терминала

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
bg: Заглавие на прозорец на терминала или подпрозорец. Това заглавие може да се замени със или да включва заглавие, зададено от приложението, работещо в терминала, в зависимост от настройката title_mode.

en: Whether to allow bold text
bg: Позволяване на удебелен текст

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
bg: Ако е истина, приложенията в терминала могат да използват удебелен текст.

en: Whether to silence terminal bell
bg: Дали да се заглушава звукът от терминала

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
bg: Ако е истина, програмите няма да издават звуци когато изпращат екранираща последователност за терминалния звънец.

en: Copy selection to clipboard
bg: Копиране на избрания текст в буфера за обмен

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
bg: Ако е истина, избраният текст се копира в буфера за обмен.

en: Characters that are considered "part of a word"
bg: Знаци, които се считат за част от дума

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
bg: Последователностите, които съдържат тези знаци се считат за една дума при избирането на текст по думи. Обхватите могат да се записват разделени с тире: „A-Z“. Ако тирето също се счита за част от дума (а не като обхват), то трябва да се зададе като първи знак.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
bg: Дали новоотворените прозорци да са с определен стандартен размер

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
bg: Ако е истина, новоотворените прозорци ще имат размера указан от ключовете „default_size_columns“ (колони) и „default_size_rows“ (редове).

en: Default number of columns
bg: Стандартен брой колони

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
bg: Брой колони в новоотворените прозорци. Има значение, само ако ключът „use_custom_default_size“ е истина.

en: Default number of rows
bg: Стандартен брой редове

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
bg: Брой редове в новоотворените прозорци. Има значение, само ако ключът „use_custom_default_size“ е истина.

en: Position of the scrollbar
bg: Разположение на плъзгача

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
bg: Местоположение на плъзгача на терминала. Възможностите са „left“ (отляво), „right“ (отдясно) и „hidden“ (скрит).

en: Number of lines to keep in scrollback
bg: Брой редове за придвижване назад

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
bg: Броят на редовете, които да се пазят в паметта за придвижване назад. Можете да се връщате обратно с този брой редове. При надвишаването на броя най-старите редове се изтриват от паметта. Тази стойност не се ползва, ако ключът „scrollback_unlimited“ е истина.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
bg: Дали да се пазят неограничен брой редове за придвижване назад

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
bg: Ако е вярно, броят редове за придвижване назад е неограничен. Историята се запазва във временен файл, което може да доведе до свършване на дисковото пространство при извеждането на много информация в терминала.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
bg: Дали да се отива най-долу при натискане на клавиш

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
bg: Ако е вярно, натискането на клавиш премества изгледа най-отдолу.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
bg: Дали да се отива най-долу, когато се изпишат нови данни

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
bg: Ако е вярно, при изписване на текст изгледът ще се прелиства най-отдолу.

en: What to do with the terminal when the child command exits
bg: Поведение на терминала при приключване на изпълняваната команда

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
bg: Възможните стойности са: „close“ за затваряне на терминала и „restart“ за повторно изпълнение на командата.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
bg: Дали командата в терминала да се изпълни в обвивка на влизане в системата

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
bg: Ако е вярно, командата в терминала ще се изпълни като обвивка на влизане в системата (пред argv[0] ще има тире.).

en: Whether to run a custom command instead of the shell
bg: Дали да се изпълнява потребителска команда вместо обвивката

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
bg: Ако е вярно, вместо стандартната обвивка ще се изпълни стойността на „custom_command“.

en: Whether to blink the cursor
bg: Дали курсорът да премигва

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
bg: Възможните стойности са: „system“ — използване на настройките за глобалните настройки за премигването, „on“ — да мига, и „off“ — да не мига.

en: The cursor appearance
bg: Вид на курсора

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
bg: Възможните стойности са: „block“ — правоъгълен блок, „ibeam“ — вертикална линия или „underline“ — долна черта.

en: Custom command to use instead of the shell
bg: Потребителска команда, която да се използва вместо стандартната обвивка

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
bg: Тази команда ще се изпълнява вместо обвивката, ако е „use_custom_command“ е вярно.

en: Icon for terminal window
bg: Икона за прозореца на терминала

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
bg: Икона за прозорците и подпрозорците с този профил.

en: Palette for terminal applications
bg: Палитра за програмите в терминала

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
bg: Терминалите имат палитра с 16 цвята, която приложенията могат да използват. Това е тази палитра, а цветовете са разделени с двоеточие. Имената на цветовете трябва да бъдат в шестнадесетичен формат, например „#FF00FF“

en: Font
bg: Шрифт

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
bg: Име на шрифт на „Pango“. Примери: „Sans 12“ или „Monospace Bold 14“.

en: Background type
bg: Вид на фона

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
bg: Вид на фона на терминала. Може да бъде „solid“ за плътен цвят, „image“ за изображение, или „transperent“ за истинска прозрачност, ако е наличен мениджър за наслагване, или за псевдо-прозрачност, ако такъв липсва.

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Filename of a background image.
bg: Файл на фоновото изображение.

en: Whether to scroll background image
bg: Дали фоновото изображение да се плъзга

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
bg: Ако е вярно, фоновото изображение се движи с текста, ако е невярно — текстът се движи върху неподвижното фоново изображение.

en: How much to darken the background image
bg: Степен на затъмняване на фоновото изображение

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
bg: Стойност между 0.0 и 1.0 определя колко да бъде затъмнено фоновото изображение. 0.0 означава никакво затъмняване, 1.0 е пълно затъмняване. В текущата реализация има само две възможни нива на затъмняване, затова стойността се държи като булева стойност — 0.0 изключва ефекта на затъмняване.

en: Effect of the Backspace key
bg: Действие при натискане на клавиша „Backspace“

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
bg: Задава кода, който се генерира при натискането на клавиша за обратно триене (backspace). Възможните стойности са „ascii-del“ за символа „ASCII DEL“, „control-h“ за символа „Control-H“ (ASCII BS), „escape-sequence“ за екраниращата последователност, която най-често се задава за нормално или обратно триене. Обикновено се счита, че правилната настройка е „ascii-del“.

en: Effect of the Delete key
bg: Действие при натискане на клавиша „Delete“

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
bg: Задава кода, който се генерира при натискането на клавиша за триене (delete). Възможните стойности са „ascii-del“ за символа „ASCII DEL“, „control-h“ за символа „Control-H“ (ASCII BS), „escape-sequence“ за екраниращата последователност, която най-често се задава за нормално или обратно триене. Обикновено се счита, че правилната настройка е „escape-sequence“.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
bg: Дали да се използват цветовете от темата за графичния обект за терминала

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
bg: Ако е вярно, терминалът ще използва цветовата схема на работния плот, а не тази на потребителя.

en: Whether to use the system font
bg: Дали да се използва системният шрифт

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
bg: Ако е вярно, терминалът ще използва стандартния шрифт на графичната среда, ако той е едноразреден. В противен случай ще се полза най-подобният шрифт.

en: Highlight S/Key challenges
bg: Осветяване на въпросите на S/Key

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
bg: Показване на диалогов прозорец при засичане на запитване за отговор на въпрос на S/Key. Паролата ще бъде изпратена на терминала.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
bg: Клавишна комбинация за отваряне на нов подпрозорец

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на нов подпрозорец. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to open a new window
bg: Клавишна комбинация за отваряне на нов прозорец

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на нов прозорец. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
bg: Клавишна комбинация за създаване на нов профил

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за показване на прозореца за създаване на профил. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
bg: Клавишна комбинация за запазване на съдържанието на подпрозореца във файл

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за запазване на съдържанието на текущия подпрозорец във файл. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to close a tab
bg: Клавишна комбинация за затваряне на подпрозорец

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за затваряне на подпрозорец. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to close a window
bg: Клавишна комбинация за затваряне на прозорец

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за затваряне на прозорец. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to copy text
bg: Клавишна комбинация за копиране на текст

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за копиране на избрания текст в буфера за обмен. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to paste text
bg: Клавишна комбинация за поставяне на текст

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за поставяне на съдържанието на буфера за обмен в терминала. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut to select all text
bg: Клавишна комбинация за избиране на целия текст

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за избиране на целия текст в терминала. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
bg: Клавишна комбинация за показване на прозореца за търсене

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за показване на прозореца за търсене. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
bg: Клавишна комбинация за търсене на следващо съвпадение

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за търсене на следващо съвпадение в текста в терминала. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“ (изключено), няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
bg: Клавишна комбинация за търсене на предходно съвпадение

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за търсене на предходно съвпадение в текста в терминала. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“ (изключено), няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
bg: Клавишна комбинация за превключване в и от режим „на цял екран“

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за пускането на режим „на цял екран“. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
bg: Клавишна комбинация за превключване на видимостта на менюто

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за настройване видимостта на лентата с менюто. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
bg: Клавишна комбинация за задаване на заглавие на терминала

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за задаване на заглавие на терминала. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
bg: Клавишна комбинация за презареждане на терминала

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за презареждане на терминала. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
bg: Клавишна комбинация за презареждане и изчистване на терминала

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за презареждане и изчистване на терминала. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
bg: Клавишна комбинация за преминаване към предишния подпрозорец

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към предишния подпрозорец. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
bg: Клавишна комбинация за преминаване към следващия подпрозорец

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към следващия подпрозорец. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
bg: Клавишна комбинация за преминаване към предишния профил

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към предишния профил. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
bg: Клавишна комбинация за преминаване към следващия профил

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към следващия профил. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
bg: Клавишна комбинация за преместване на текущия подпрозорец наляво.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Клавишна комбинация за преместване на текущия подпрозорец наляво. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
bg: Клавишна комбинация за преместване на текущия подпрозорец надясно.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Клавишна комбинация за преместване на текущия подпрозорец надясно. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Accelerator to detach current tab.
bg: Клавишна комбинация за отделяне на текущия подпрозорец.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Клавишна комбинация за отделяне на текущия подпрозорец. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 1. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 2. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 3. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 4. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 5. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 6. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 7. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 8. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 9. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 10. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 11. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 12. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to launch help
bg: Клавишна комбинация за зареждане на помощта

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за пускане на помощта. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to make font larger
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на шрифта

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на шрифта. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
bg: Клавишна комбинация за намаляване на шрифта

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за намаляване на шрифта. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
bg: Клавишна комбинация за връщане на нормалната големина на шрифта

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за задаване на нормална големина на шрифта. Изразена е като низ в същия формат, използван за ресурсните файлове, използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, няма да имате клавишна комбинация за това действие.

en: Black on light yellow
bg: Черно на светложълто

en: Black on white
bg: Черно на бяло

en: Gray on black
bg: Сиво на черно

en: Green on black
bg: Зелено на черно

en: White on black
bg: Бяло на черно

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
bg: Светло преекспониране

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
bg: Тъмно преекспониране

en: Error parsing command: %s
bg: Грешка при анализа на команда: %s

en: Editing Profile “%s”
bg: Редактиране на профила „%s“

en: Images
bg: Изображения

en: Choose Palette Color %d
bg: Избор на цвят на палитрата № %d

en: Palette entry %d
bg: Палитра — цвят № %d

en: Profiles
bg: Профили

en: _New
bg: _Нов

en: Edit
bg: Редактиране

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Profile used when launching a new terminal:
bg: Профил _използван при отваряне на нов терминал:

en: New Profile
bg: Нов профил

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Profile _name:
bg: Име _на профила:

en: _Base on:
bg: _На основата на:

en: Profile Editor
bg: Редактор на профили

en: _Profile name:
bg: _Име на профила:

en: _Use the system fixed width font
bg: Използване на _системния шрифт на терминала

en: _Font:
bg: _Шрифт:

en: Choose A Terminal Font
bg: Избор на шрифт за терминала

en: _Allow bold text
bg: Позволяване на полу_чер текст

en: Show _menubar by default in new terminals
bg: Показване на менюто в _новите терминали

en: Terminal _bell
bg: З_вук на терминала

en: Copy selected text into _clipboard
bg: Копиране на избрания текст в _буфера за обмен

en: Cursor blin_k:
bg: Премигване на курсора:

en: Cursor _shape:
bg: _Форма на курсора:

en: Select-by-_word characters:
bg: Знаци, считани за _букви:

en: Use custom default terminal si_ze
bg: Използване на стандартен _размер на терминала

en: Default size:
bg: Стандартен размер:

en: columns
bg: колони

en: rows
bg: реда

en: General
bg: Общи

en: <b>Title</b>
bg: <b>Заглавие</b>

en: Initial _title:
bg: _Начално заглавие:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
bg: _Кога командите задават собствено заглавие на прозореца:

en: <b>Command</b>
bg: <b>Команда</b>

en: _Run command as a login shell
bg: _Изпълнение на команда като обвивка при влизане

en: Ru_n a custom command instead of my shell
bg: Изпълнение на команда _вместо стандартната обвивка

en: Custom co_mmand:
bg: Потребителска _команда:

en: When command _exits:
bg: _При приключване на командата:

en: Title and Command
bg: Заглавие и команда

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
bg: <b>Преден план, фон, получер и подчертано</b>

en: _Use colors from system theme
bg: _Използване на цветовете от системната тема

en: Built-in sche_mes:
bg: _Вградени схеми:

en: _Text color:
bg: Цвят на _текста:

en: Choose Terminal Background Color
bg: Избор на цвета на фона на терминала

en: Choose Terminal Text Color
bg: Избор на цвета на текста на терминала

en: _Background color:
bg: Цвят на _фона:

en: Bol_d color:
bg: Полу_черен цвят:

en: _Underline color:
bg: Цвят за под_чертаване:

en: _Same as text color
bg: _Еднакъв с цвета на текста

en: <b>Palette</b>
bg: <b>Палитра</b>

en: Built-in _schemes:
bg: Вградени _схеми:

en: Color p_alette:
bg: _Цветова палитра:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
bg: <small><i><b>Бележка:</b> Приложенията в терминала разполагат с тези цветове.</i></small>

en: Colors
bg: Цветове

en: _Solid color
bg: _Плътен цвят

en: _Background image
bg: _Изображение за фон

en: Image _file:
bg: _Файл с изображение:

en: Select Background Image
bg: Избор на изображение за фон

en: Background image _scrolls
bg: Придвижване на _фоновото изображение

en: _Transparent background
bg: Про_зрачен фон

en: S_hade transparent or image background:
bg: _Тон на прозрачността или изображението за фон:

en: S_hade transparent background:
bg: Т_он на прозрачния фон:

en: <small><i>None</i></small>
bg: <small><i>Минимална</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
bg: <small><i>Максимална</i></small>

en: Background
bg: Фон

en: _Scrollbar is:
bg: _Лентата за придвижване е:

en: Scroll on _output
bg: Придвижване при _извеждане на текст

en: Scroll on _keystroke
bg: Придвижване при _натискане на клавиш

en: lines
bg: реда

en: Scroll_back:
bg: Придвижване _назад:

en: _Unlimited
bg: _Без ограничение

en: Scrolling
bg: Придвижване

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
bg: <small><i><b>Бележка:</b> Тези настройки могат да доведат до некоректна работа на някои програми.
    Те са тук, само за да ви позволят да работите с някои програми и операционни системи, които очакват различно поведение на терминала.</i></small>

en: _Delete key generates:
bg: Клавишът „Delete“ _генерира:

en: _Backspace key generates:
bg: _Клавишът „Backspace“ генерира:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
bg: _Връщане настройките за съвместимост към стандартните

en: Compatibility
bg: Съвместимост

en: Set Title
bg: Задаване на заглавие

en: _OK
bg: _Добре

en: _Title:
bg: _Титла:

en: S/Key Challenge Response
bg: Отговор към предизвикателство на S/Key

en: _Password:
bg: _Парола:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
bg: Изглежда че текстът, който натиснахте, не е предизвикателство на S/Key.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
bg: Изглежда че текстът, който натиснахте, не е предизвикателство на OTP.

en: New Tab
bg: Нов подпрозорец

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: Save Contents
bg: Запазване на съдържанието

en: Close Tab
bg: Затваряне на този подпрозорец

en: Close Window
bg: Затваряне на този прозорец

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Hide and Show menubar
bg: Скриване/показване на менюто

en: Full Screen
bg: Цял екран

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Normal Size
bg: Нормален размер

en: Find Next
bg: Търсене напред

en: Find Previous
bg: Търсене назад

en: Reset
bg: Възстановяване

en: Reset and Clear
bg: Възстановяване и изчистване

en: Switch to Previous Profile
bg: Преход към предишния профил

en: Switch to Next Profile
bg: Преход към следващия профил

en: Switch to Previous Tab
bg: Преход към предишния подпрозорец

en: Switch to Next Tab
bg: Преход към следващия подпрозорец

en: Move Tab to the Left
bg: Преместване на подпрозореца наляво

en: Move Tab to the Right
bg: Преместване на подпрозорец надясно

en: Detach Tab
bg: Отделяне на подпрозореца

en: Switch to Tab 1
bg: Преход към подпрозорец 1

en: Switch to Tab 2
bg: Преход към подпрозорец 2

en: Switch to Tab 3
bg: Преход към подпрозорец 3

en: Switch to Tab 4
bg: Преход към подпрозорец 4

en: Switch to Tab 5
bg: Преход към подпрозорец 5

en: Switch to Tab 6
bg: Преход към подпрозорец 6

en: Switch to Tab 7
bg: Преход към подпрозорец 7

en: Switch to Tab 8
bg: Преход към подпрозорец 8

en: Switch to Tab 9
bg: Преход към подпрозорец 9

en: Switch to Tab 10
bg: Преход към подпрозорец 10

en: Switch to Tab 11
bg: Преход към подпрозорец 11

en: Switch to Tab 12
bg: Преход към подпрозорец 12

en: Contents
bg: Ръководство

en: File
bg: Файл

en: View
bg: Изглед

en: Search
bg: Търсене

en: Tabs
bg: Подпрозорци

en: Help
bg: Помощ

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
bg: Клавишната комбинация „%s“ отговаря на действието „%s“

en: _Action
bg: _Действие

en: Shortcut _Key
bg: _Клавишна комбинация

en: Click button to choose profile
bg: Натиснете за избор на профил

en: Profile list
bg: Списък на профилите

en: Delete profile “%s”?
bg: Да бъде ли изтрит профилът „%s“?

en: Delete Profile
bg: Изтриване на профил

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
bg: Вече съществува профил с име „%s“. Искате ли да се създаде още един профил със същото име?

en: Choose base profile
bg: Избор на основен профил

en: No such profile "%s", using default profile
bg: Няма профил „%s“, ще бъде използван стандартният

en: Invalid geometry string "%s"
bg: Грешен низ на геометрията „%s“

en: User Defined
bg: Определено от потребителя

en: Failed to parse arguments: %s
bg: Аргументите не могат да бъдат анализирани: %s

en: Western
bg: западноевропейски

en: Central European
bg: централноевропейски

en: South European
bg: южноевропейски

en: Baltic
bg: балтийски

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Arabic
bg: Арабски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hebrew Visual
bg: еврейски, визуално

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Turkish
bg: турски

en: Nordic
bg: скандинавски

en: Celtic
bg: келтски

en: Romanian
bg: румънски

en: Unicode
bg: Уникод

en: Armenian
bg: Арменски

en: Chinese Traditional
bg: традиционен китайски

en: Cyrillic/Russian
bg: кирилица (Русия)

en: Japanese
bg: японски

en: Korean
bg: корейски

en: Chinese Simplified
bg: опростен китайски

en: Georgian
bg: Грузински

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: кирилица (Украйна)

en: Croatian
bg: хърватски

en: Hindi
bg: хинди

en: Persian
bg: персийски

en: Gujarati
bg: Гуджарати

en: Gurmukhi
bg: Гурмукхи

en: Icelandic
bg: исландски

en: Vietnamese
bg: виетнамски

en: Thai
bg: Тайски

en: _Description
bg: _Описание

en: _Encoding
bg: _Кодова таблица

en: Current Locale
bg: Текущ локал

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
bg: Опцията „%s“ не се поддържа в тази версия на mate-terminal. Можете да създадете профил с желаните настройки и да използвате новата опция „--profile“

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
bg: Аргументът на „%s“ не е валидна команда: %s

en: Two roles given for one window
bg: Дадени са две роли на един прозорец

en: "%s" option given twice for the same window
bg: Опцията „%s“ е зададена повече от веднъж за един и същи прозорец

en: "%s" is not a valid zoom factor
bg: „%s“ е грешен коефициент на увеличение

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
bg: Увеличението „%g“ е прекалено малко, използва се %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
bg: Увеличението „%g“ е прекалено голямо, използва се %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
bg: Опцията „%s“ изисква задаване на командата за изпълнение на остатъка от командния ред

en: Not a valid terminal config file.
bg: Това не е файл с настройки за терминала.

en: Incompatible terminal config file version.
bg: Несъвместима версия на файла с настройки на терминала.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
bg: Да не се регистрира към активиращия
                                                сървър за имена. Не използва
                                                повторно активен терминал.

en: Load a terminal configuration file
bg: Зареждане на файл с настройки на терминала

en: Save the terminal configuration to a file
bg: Запазване на настройките на терминала във файл

en: Open a new window containing a tab with the default profile
bg: Отваряне на нов прозорец с
                                                подпрозорец със стандартен профил.

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
bg: Отваряне на нов подпрозорец със
                                                стандартния профил в последно
                                                отворения прозорец.

en: Turn on the menubar
bg: Показване на менюто

en: Turn off the menubar
bg: Скриване на менюто

en: Maximize the window
bg: Максимизиране на прозорец

en: Full-screen the window
bg: Прозорецът да заема целия екран

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
bg: Задаване на размера на прозореца, напр. 80x24, или 80x24+200+200 (РЕДОВЕxКОЛОНИ+X+Y)

en: GEOMETRY
bg: ГЕОМЕТРИЯ

en: Set the window role
bg: Задаване на ролята на прозореца

en: ROLE
bg: РОЛЯ

en: Set the last specified tab as the active one in its window
bg: Задаване на последния избран
                                                подпрозорец като активен в неговия
                                                прозорец

en: Execute the argument to this option inside the terminal
bg: Изпълняване на аргумента на тази
                                                опция в терминала.

en: Use the given profile instead of the default profile
bg: Използване на дадения профил вместо стандартния

en: PROFILE-NAME
bg: ИМЕ_НА_ПРОФИЛ

en: Set the terminal title
bg: Задаване на заглавието на терминала

en: TITLE
bg: ЗАГЛАВИЕ

en: Set the working directory
bg: Задаване на работната папка на
                                                терминала

en: DIRNAME
bg: ПАПКА

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
bg: Коефициент на мащабиране на
                                                терминала (1.0 — нормален размер)

en: ZOOM
bg: УВЕЛИЧЕНИЕ

en: MATE Terminal Emulator
bg: Терминалният емулатор на MATE

en: Show MATE Terminal options
bg: Показване на опциите на терминала на MATE

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
bg: Опции за отварянето на нови прозорци или
                                                подпрозорци. Могат да се указват по-
                                                вече от една от тях:

en: Show terminal options
bg: Показване на опциите на терминала

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
bg: Опции за прозорците. Използвани преди всички
                                                опции „--window“ или „--tab“ задават стан-
                                                дарта за всички прозорци:

en: Show per-window options
bg: Показване на опциите за прозорците

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
bg: Опции за подпрозорците. Използвани преди
                                                всички опции „--window“ или „--tab“
                                                задават стандарта за всички подпро-
                                                зорци:

en: Show per-terminal options
bg: Показване на опциите за подпрозорците

en: Unnamed
bg: Без име

en: _Profile Preferences
bg: _Настройки на профила

en: _Relaunch
bg: _Повторно пускане

en: There was an error creating the child process for this terminal
bg: Грешка при създаване на дъщерен процес за този терминал

en: The child process exited normally with status %d.
bg: Дъщерният процес завърши нормално с код за състояние %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
bg: Дъщерният процес бе преустановен от сигнал %d.

en: The child process was terminated.
bg: Дъщерният процес бе преустановен.

en: Close tab
bg: Затваряне на подпрозорец

en: Switch to this tab
bg: Преход към този подпрозорец

en: There was an error displaying help
bg: Грешка при показването на помощ

en: Could not open the address “%s”
bg: Не може да бъде отворен адресът „%s“

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (MATE Terminal) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 3 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: _File
bg: _Файл

en: Open _Terminal
bg: _Отваряне на прозорец

en: Open Ta_b
bg: О_тваряне на подпрозорец

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Terminal
bg: _Терминал

en: Ta_bs
bg: По_дпрозорци

en: New _Profile…
bg: Нов _профил…

en: _Save Contents
bg: _Запазване на съдържанието

en: C_lose Tab
bg: З_атваряне на този подпрозорец

en: _Close Window
bg: _Затваряне на прозорец

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: Paste _Filenames
bg: Поставяне на име на _файл

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: P_rofiles…
bg: П_рофили…

en: _Keyboard Shortcuts…
bg: _Клавишни комбинации…

en: Pr_ofile Preferences
bg: _Настройки на профила

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: На_маляване

en: _Normal Size
bg: Но_рмален размер

en: _Find...
bg: _Търсене…

en: Find Ne_xt
bg: _Следваща поява

en: Find Pre_vious
bg: _Предишна поява

en: _Clear Highlight
bg: _Изчистване на осветяването

en: Go to _Line...
bg: Към _ред…

en: _Incremental Search...
bg: Постепенно _търсене…

en: Change _Profile
bg: Смяна на _профила

en: _Previous Profile
bg: _Предишен профил

en: _Next Profile
bg: _Следващ профил

en: _Set Title…
bg: _Задаване на заглавие…

en: Set _Character Encoding
bg: _Кодова таблица на знаците

en: _Reset
bg: _Възстановяване

en: Reset and C_lear
bg: Възстановяване и _изчистване

en: _Add or Remove…
bg: _Добавяне или премахване…

en: _Previous Tab
bg: _Предишен подпрозорец

en: _Next Tab
bg: _Следващ подпрозорец

en: Move Tab _Left
bg: Преместване подпрозореца на_ляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване подпрозореца на_дясно

en: _Detach tab
bg: _Отделяне на подпрозореца

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _About
bg: _Относно…

en: _Send Mail To…
bg: Из_пращане на е-поща до…

en: _Copy E-mail Address
bg: _Копиране на адреса на е-пощата

en: C_all To…
bg: _Обаждане на…

en: _Copy Call Address
bg: _Копиране на адреса за обаждане

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране на адреса на връзката

en: P_rofiles
bg: _Профили

en: L_eave Full Screen
bg: Изход от _цял екран

en: _Input Methods
bg: Методи за _вход

en: Show _Menubar
bg: _Показване на менюто

en: _Full Screen
bg: На _цял екран

en: Close this terminal?
bg: Затваряне на терминала?

en: C_lose Terminal
bg: _Затваряне на терминала

en: Could not save contents
bg: Съдържанието не може да бъде запазено

en: Save as...
bg: Запазване като…

en: Contributors:
bg: Сътрудници:
