mate-terminal 1.25.0 - en to br translation catalogue (230 entries)

en: MATE Terminal
br: MATE Termenell

en: Terminal
br: Termenell

en: Use the command line
br: Arverañ an arc'hadoù

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: C_lose Window
br: _Serriñ ar prenestr

en: Close this window?
br: Serriñ ar prenestr-mañ ?

en: Disable connection to session manager
br: Lazhañ kennask ouzh ardoer an estez

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizit ar restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: FILE
br: RESTR

en: Specify session management ID
br: Dibab ID ardoadur an estez

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez

en: Add or Remove Terminal Encodings
br: Ouzhpennañ pe dilemel bonegadurioù an termenell

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Close
br: _Serriñ

en: A_vailable encodings:
br: Enbonegadurioù  _hegerz :

en: E_ncodings shown in menu:
br: Enbone_gadurioù hewel war al lañser :

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
br: Islinennañ

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
br: Kuitaat an termenell

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
br: Adloc'hañ an arc'had

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
br: Diweredekaet

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
br: Amsaviñ an titl orin

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
br: Penel Linux

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
br: Personelaet

en: Find
br: Kavout

en: _Search for:
br: _Klask :

en: _Match case
br: _Teurel evezh eus an direnneg

en: Match _entire word only
br: Klask ar ger a-_bezh hepken

en: Search _backwards
br: Klask war-_gil

en: _Wrap around
br: Kleu_riañ

en: Keyboard Shortcuts
br: Berradenn klavier

en: List of profiles
br: Roll an aeladoù

en: Profile to use for new terminals
br: Aelad da arverañ evit an termenelloù nevez

en: List of available encodings
br: Roll ar vonegadurioù hegerz

en: Default color of text in the terminal
br: Liv an testenn e-barzh an termenell dre ziouer

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
br: Liv dre ziouer testenn termenell, e-giz spizadur liv (a c'hall bezañ HTML-furmad c'hwec'hdegel niverel, pe an anv al liv da skouer "red" (ruz)).

en: Default color of terminal background
br: Liv dre ziouer drekleur termenell

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
br: Liv dre ziouer drekleur termenell, e-giz spizadur liv (a c'hall bezañ HTML-furmad c'hwec'hdegel niverel, pe an anv al liv da skouer "red" (ruz)).

en: Title for terminal
br: Titl evit termenell

en: The cursor appearance
br: Neuz ar reti

en: Icon for terminal window
br: Arlun evit ar prenestr termenell

en: Font
br: Nodrezh

en: Background type
br: Seurt an drekleur

en: Background image
br: Skeudenn an drekleur

en: Filename of a background image.
br: Anv restr skeudenn drekleur.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
br: Termeniñ a ra an talvoud etre 0.0 ha 1.0 an teñvalaat eus ar skeudenn drekleur. 0.0 a dalvez n'eus ket ket teñvalaat, 1.0 a dalvez teñvalaat penn da benn. En emplementadur a-vremañ, n'eus nemet daou live teñval posubl, neuze e labour an arventennoù gant un doare binarel, e-lec'h 0.0 a glota gant teñval ebet.

en: Effect of the Backspace key
br: Efed ar stokell Kilesaouiñ (Backspace)

en: Effect of the Delete key
br: Efed ar stokell Dilemel

en: Keyboard shortcut to open a new tab
br: Berradenn klavier evit digeriñ un ivinell nevez

en: Keyboard shortcut to open a new window
br: Berradenn klavier evit digeriñ ur prenestr nevez

en: Keyboard shortcut to create a new profile
br: Berradenn klavier evit krouiñ un aelad nevez

en: Keyboard shortcut to close a tab
br: Berradenn klavier evit serriñ un ivinell

en: Keyboard shortcut to close a window
br: Berradenn klavier evit serriñ ur prenestr

en: Keyboard shortcut to copy text
br: Berradenn klavier evit kopiañ testenn

en: Keyboard shortcut to paste text
br: Berradenn klavier evit pegañ testenn

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell a-raok

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell war lerc'h

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 9

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 12

en: Keyboard shortcut to launch help
br: Berradenn klavier evit gwelout skoazell

en: Error parsing command: %s
br: Fazi dezrannadur an arc'had : %s

en: Editing Profile “%s”
br: O kemmañ an aelad “%s”

en: Images
br: Skeudennoù

en: Profiles
br: Aeladoù

en: _New
br: _Nevez

en: Edit
br: Embann

en: _Delete
br: _Dilemel

en: New Profile
br: Aelad nevez

en: C_reate
br: K_rouiñ

en: Profile _name:
br: A_nv an aelad :

en: Profile Editor
br: Kemmer aeladoù

en: _Profile name:
br: Anv an a_elad :

en: _Font:
br: _Nodrezh :

en: Cursor _shape:
br: _Stumm ar reti :

en: columns
br: bann

en: rows
br: renkad

en: General
br: Hollek

en: <b>Title</b>
br: <b>Titl</b>

en: Initial _title:
br: _Titl orin :

en: <b>Command</b>
br: <b>Arc'had</b>

en: Custom co_mmand:
br: Arc'had perso_nalaet :

en: Title and Command
br: Titl hag arc'had

en: _Text color:
br: Liv an destenn :

en: _Background color:
br: Liv an drekleur :

en: Colors
br: Livioù

en: Image _file:
br: _Restr ar skeudenn :

en: Select Background Image
br: Diuz skeudenn an drekleur

en: <small><i>None</i></small>
br: <small><i>Tra ebet</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
br: <small><i>Uc'hek</i></small>

en: Background
br: Drekleur

en: lines
br: linenn

en: Scrolling
br: Dibunañ

en: _Title:
br: _Titl :

en: _Password:
br: _Ger-tremen :

en: New Tab
br: Ivinell nevez

en: New Window
br: Prenestr nevez

en: Close Tab
br: Serriñ an ivinell

en: Close Window
br: Serriñ ar prenestr

en: Copy
br: Eilañ

en: Paste
br: Pegañ

en: Select All
br: Diuz pep tra

en: Hide and Show menubar
br: Kuzhat ha diskouez ar barenn lañser

en: Full Screen
br: Skramm a-bezh

en: Zoom In
br: Zoum brasaat

en: Zoom Out
br: Zoum bihanaat

en: Find Next
br: Klask an hini war-lerc'h

en: Find Previous
br: Klask an hini kent

en: Reset
br: Adderaouekaat

en: Switch to Previous Tab
br: Mont d'an ivinell a-raok

en: Switch to Next Tab
br: Mont d'an ivinell war lerc'h

en: Detach Tab
br: Distagañ an ivinell

en: Switch to Tab 1
br: Mont d'an ivinell 1

en: Switch to Tab 2
br: Mont d'an ivinell 2

en: Switch to Tab 3
br: Mont d'an ivinell 3

en: Switch to Tab 4
br: Mont d'an ivinell 4

en: Switch to Tab 5
br: Mont d'an ivinell 5

en: Switch to Tab 6
br: Mont d'an ivinell 6

en: Switch to Tab 7
br: Mont d'an ivinell 7

en: Switch to Tab 8
br: Mont d'an ivinell 8

en: Switch to Tab 9
br: Mont d'an ivinell 9

en: Switch to Tab 10
br: Mont d'an ivinell 10

en: Switch to Tab 11
br: Mont d'an ivinell 11

en: Switch to Tab 12
br: Mont d'an ivinell 12

en: Contents
br: Endalc'hadoù

en: File
br: Restr

en: View
br: Gwelout

en: Search
br: Klask

en: Tabs
br: Ivinelloù

en: Help
br: Skoazell

en: Shortcut _Key
br: Berradenn klavier

en: Profile list
br: Roll an aeladoù

en: Delete profile “%s”?
br: Dilemel an aelad “%s” ?

en: Delete Profile
br: Dilemel an aelad

en: User Defined
br: esrspizet gant an arveriad

en: Western
br: Kornôg

en: Central European
br: Kreiz Europa

en: South European
br: Su Europa

en: Baltic
br: Baltek

en: Cyrillic
br: Kirilleg

en: Arabic
br: Arabeg

en: Greek
br: Gresianek

en: Hebrew Visual
br: Hebraek Visual

en: Hebrew
br: Hebreeg

en: Turkish
br: Turkek

en: Nordic
br: Norzhek

en: Celtic
br: Keltiek

en: Romanian
br: Romanek

en: Armenian
br: Armeneg

en: Chinese Traditional
br: Sinaek Hengounel

en: Cyrillic/Russian
br: Kirillek/Rusek

en: Japanese
br: Japanek

en: Korean
br: Koreek

en: Chinese Simplified
br: Sinaek Aesaet

en: Georgian
br: Jeorjieg

en: Cyrillic/Ukrainian
br: Kirillek/Ukraïnek

en: Croatian
br: Kroateg

en: Persian
br: Perseg

en: Gujarati
br: Gujaratieg

en: Icelandic
br: Islandeg

en: Vietnamese
br: Vietnamek

en: Thai
br: Taiek

en: _Description
br: _Deskrivadur

en: _Encoding
br: Enbon_egañ

en: Current Locale
br: Lokal-red (en implij)

en: Maximize the window
br: Brasaat ar prenestr

en: GEOMETRY
br: MENTONIEZH

en: PROFILE-NAME
br: ANV-AELAD

en: TITLE
br: TITL

en: DIRNAME
br: ANVTEULIAD

en: ZOOM
br: ZOUM

en: Unnamed
br: dianv

en: Close tab
br: Serriñ an ivinell

en: There was an error displaying help
br: Bez e oa ur fazi en ur ziskouez ar skoazell

en: _File
br: _Restr

en: Open _Terminal
br: Digeriñ un termenell

en: Open Ta_b
br: Digeriñ un ivinell

en: _Edit
br: Dask_emmañ

en: _View
br: _Gwelout

en: _Search
br: _Klask

en: _Terminal
br: _Termenell

en: Ta_bs
br: _Ivinell

en: New _Profile…
br: _Aelad nevez...

en: C_lose Tab
br: Serriñ an ivinell

en: _Close Window
br: _Serriñ ar prenestr

en: _Copy
br: _Eilañ

en: _Paste
br: _Pegañ

en: Select _All
br: Diuzañ pep tr_a

en: P_rofiles…
br: Aela_doù...

en: Pr_ofile Preferences
br: Gwellvezioù an a_elad

en: Zoom _In
br: Zoum _brasaat

en: Zoom _Out
br: Zoom _bihanaat

en: _Normal Size
br: Ment _reizh

en: _Find...
br: _Kavout...

en: Find Ne_xt
br: Klask war lerc'h

en: Find Pre_vious
br: Ka_vout a-raok

en: _Clear Highlight
br: S_karzhañ an usskediñ

en: Go to _Line...
br: Mont d'al _linenn...

en: _Incremental Search...
br: Klask azvu_iadek...

en: Change _Profile
br: Kemmañ an _aelad

en: _Set Title…
br: Arventenniñ un titl...

en: _Reset
br: Adde_raouekaat

en: Reset and C_lear
br: Adderaouekaat ha s_karzhañ

en: _Add or Remove…
br: _Ouzhpennañ pe dilemel...

en: _Previous Tab
br: Ivinell _kent

en: _Next Tab
br: Ivinell _war lerc'h

en: Move Tab _Left
br: Kas a-_gleiz an ivinell

en: Move Tab _Right
br: Kas a-_zehou an ivinell

en: _Detach tab
br: _Distagañ an ivinell

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: _About
br: _Diwar-benn

en: _Send Mail To…
br: Ka_s ur postel da...

en: _Copy E-mail Address
br: _Eilañ ar postel

en: _Open Link
br: _Digeriñ an ere

en: _Copy Link Address
br: _Eilañ lec'hiadur an ere

en: P_rofiles
br: Aela_doù

en: Show _Menubar
br: Diskouez barenn al lañser

en: _Full Screen
br: Skramm a-bezh

en: Close this terminal?
br: Serriñ an termenell-mañ

en: C_lose Terminal
br: Serriñ an termenell

en: Contributors:
br: Perzhourion :
