mate-terminal 1.25.0 - en to bs translation catalogue (320 entries)

en: MATE Terminal
bs: MATE terminal

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
bs: Emulator terminala za MATE desktop.

en: Use the command line
bs: Koristite komandnu liniju

en: Disable connection to session manager
bs: Onemogući spajanje sa upraviteljem sesije

en: FILE
bs: FAJL

en: Specify session management ID
bs: Navedi ID upravitelja sesije

en: Add or Remove Terminal Encodings
bs: Dodaj ili ukloni kodiranja za terminal

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Close
bs: _Zatvori

en: A_vailable encodings:
bs: _Dostupna kodiranja:

en: E_ncodings shown in menu:
bs: _Kodiranja koja su prikazana u meniju:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
bs: Escape sekvenca

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
bs: Podvuci

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
bs: Izađi iz terminala

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
bs: Ponovo pokreni naredbu

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
bs: Zadrži otvoren terminal

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
bs: Na lijevoj strani

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
bs: Na desnoj strani

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
bs: Onemogućeno

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
bs: Linux konzola

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
bs: Prilagođeno

en: Find
bs: Pronađi

en: _Search for:
bs: _Traži:

en: _Match case
bs: _Upoređivanje razlikuje velika i mala slova

en: Match _entire word only
bs: Upoređuj samo _cijele riječi

en: Search _backwards
bs: Traži _unazad

en: _Wrap around
bs: _Način lomljenja

en: Keyboard Shortcuts
bs: Kratice tastature

en: List of profiles
bs: Lista profila

en: Profile to use for new terminals
bs: Profil koji će se koristiti za nove terminale

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
bs: Profil koji će se koristiti pri otvaranju novog prozora ili kartice. Mora biti u profile_list.

en: Whether the menubar has access keys
bs: Da li traka menija ima kraticu tastature

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
bs: Da li imati kratice Alt+slovo za traku menija. Moguće je da se miješaju sa aplikacijama koje su pokrenute u terminalu te ih je zato moguće isključiti.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
bs: Obično se može pristupiti traci menija tipkom F10. Ovo se također može podesiti preko gtkrc (gtk-menu-bar-accel "bilo šta"). Ova opcija dozvoljava isključivanje standardne kratice za traku menija.

en: List of available encodings
bs: Lista dostupnih kodiranja

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
bs: Da li tražiti potvrdu pri zatvaranju prozora terminala

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
bs: 'Uobičajeno'

en: Human-readable name of the profile
bs: Ime profila u ljudski čitljivom obliku

en: Human-readable name of the profile.
bs: Ime profila u ljudski čitljivom obliku.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
bs: Da li pokazati traku menija u novima prozorima/karticama

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
bs: Ako je postavljeno, traka menija će se pokazivati u novim prozorima, za prozore/kartice sa ovim profilom.

en: Default color of text in the terminal
bs: Uobičajena boja teksta u terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
bs: Uobičajena boja teksta u terminalu, izražena kao specifikacija boje (može biti heksadecimalne cifre u HTML stilu ili ime boje kao npr. "red").

en: Default color of terminal background
bs: Uobičajena boja pozadine terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
bs: Uobičajena boja pozadine terminala, izražena kao specifikacija boje (može biti heksadecimalne cifre u HTML stilu, ili ime boje kao npr. "red").

en: Default color of bold text in the terminal
bs: Uobičajena boja boldiranog teksta u terminalu

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
bs: Uobičajena boja boldiranog teksta u terminalu, izražena kao specifikacija boje (može biti heksadecimalne cifre u HTML stilu ili ime boje kao npr. "red"). Ovo je zanemareno ako je bold_color_same_as_fg uključeno.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
bs: Da li će boldirani tekst koristiti istu boju kao i obični tekst

en: What to do with dynamic title
bs: Šta činiti sa dinamičkim naslovom

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
bs: Ako aplikacija u terminalu postavlja naslov (ljudi uglavnom biraju ovu postavku u shellu), dinamički postavljen naslov može izbrisati prvobitni naslov, biti postavljen prije, biti postavljen poslije ili zamijeniti prvobitni naslov. Moguće vrijednosti su "replace", "before", "after" i "ignore".

en: Title for terminal
bs: Naslov terminala

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
bs: Naslov koji će se prikazati u prozoru ili kartici terminala. Ovaj naslov se može zamijeniti ili kombinirati sa naslovom koji je postavila aplikacija u terminalu, zavisno od postavke title_mode.

en: Whether to allow bold text
bs: Da li dopustiti masni tekst

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
bs: Ako je postavljeno, dopusti aplikacijama u terminalu korištenje masnih slova u tekstu.

en: Whether to silence terminal bell
bs: Da li ugušiti zvonce terminala

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
bs: Ako je postavljeno, nemoj se oglašavati kada aplikacije pošalju escape sekvencu za zvonce terminala.

en: Characters that are considered "part of a word"
bs: Znakovi koji se smatraju dijelom riječi

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
bs: Kada se tekst bira riječima, sekvence ovih znakova se smatraju zasebnim riječima. Rasponi mogu biti dani kao "A-Z". Crtica (koja ne izražava raspon) treba biti prvi navedn znak.

en: Position of the scrollbar
bs: Pozicija klizača

en: Number of lines to keep in scrollback
bs: Broj linija za pomjeranje ispisa unazad

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
bs: Da li će se klizač postaviti na dno kada je tipka pritisnuta

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
bs: Ako je postavljeno, pritisak tipke pomjera klizač na dno.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
bs: Da li će se klizač postaviti na dno pri novom ispisu

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
bs: Ako je postavljeno, kod svakog novog ispisa će se klizač pomjeriti na dno.

en: What to do with the terminal when the child command exits
bs: Šta činiti sa terminalom kada se podređena naredba završi

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
bs: Moguće vrijednosti su "close" za zatvaranje terminala i "restart" za ponovno pokretanje naredbe.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
bs: Da li pokrenuti naredbu u terminalu kao shell za prijavu

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
bs: Ako je postavljeno, naredba u terminalu će biti pokrenuta kao shell za prijavu. (argv[0] će imati crticu ispred.)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
bs: Da li pokrenuti vlastitu naredbu umjesto shella

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
bs: Ako je postavljeno, vrijednost postavke custom_command će se koristiti umjesto pokretanja shella.

en: Whether to blink the cursor
bs: Da li će kursor treperiti

en: Custom command to use instead of the shell
bs: Vlastita komanda koja će se koristiti umjesto shella

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
bs: Izvrši ovu naredbu umjesto shella ako je postavljena varijabla use_custom_command.

en: Icon for terminal window
bs: Ikona za prozor terminala

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
bs: Ikona za kartice/prozore koji sadrže ovaj profil.

en: Palette for terminal applications
bs: Paleta za aplikacije terminala

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
bs: Terminali imaju paletu sa 16 boja koje aplikacije unutar terminala mogu koristiti. Ovo je ta paleta, u obliku liste imena boja odvojenih dvotačkama. Imena boja trebaju biti u heksadecimalnom obliku npr. "#FF00FF".

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
bs: Pango ime fonta. Primjeri su "Sans 12" ili "Monospace Bold 14".

en: Background type
bs: Tip pozadine

en: Background image
bs: Slika pozadine

en: Filename of a background image.
bs: Ime datoteke slike pozadine.

en: Whether to scroll background image
bs: Da li će se pomjerati slika pozadine

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
bs: Ako je postavljeno, pomjeraj sliku pozadine sa tekstom; ako nije postavljeno, čuvaj sliku u jednoj poziciji i pomjeraj tekst.

en: How much to darken the background image
bs: Koliko će se zatamniti slika pozadine

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
bs: Vrijednost između 0.0 i 1.0 koja označava koliko će se zatamniti slika pozadine. 0.0 označava bez zatamnjivanja, 1.0 označava potpuno zatamnjeno. Trenutna implementacija sadrži samo dva moguća nivoa zatamnjivanja što znači da se postavka ponaša buleanski gdje 0.0 isključuje efekat zatamnjivanja.

en: Effect of the Backspace key
bs: Efekat tipke za brisanje

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
bs: Postavlja koji kod proizvodi tipka za brisanje. Moguće vrijednosti su "ascii-del" za ASCII DEL znak, "control-h" za Control-H (AKA ASCII BS znak), "escape-sequence" za escape sekvencu koja je obično vezana za tipku za brisanje ili tipku Delete. "ascii-del" se obično smatra ispravnom postavkom za tipku za brisanje.

en: Effect of the Delete key
bs: Efekat tipke Delete

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
bs: Postavlja koji kod proizvodi tipka Delete. Moguće vrijednosti su "ascii-del" za ASCII DEL znak, "control-h" za Control-H (AKA ASCII BS znak), "escape-sequence" za escape sekvencu koja je obično vezana za tipku za brisanje ili tipku Delete. "escape-sequence" se obično smatra ispravnom postavkom za tipku Delete.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
bs: Da li koristiti boje iz teme za grafički element terminal

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
bs: Ako je postavljeno, šema boja teme koja se koristi za polja za unos će se koristiti u terminalu umjesto boja definiranih od korisnika.

en: Whether to use the system font
bs: Da li koristiti sistemski font

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
bs: Ako je postavljeno, terminal će koristiti standardni globalni font desktopa ako je monospace (i najsličniji font koji može naći ako nije).

en: Keyboard shortcut to open a new tab
bs: Kratica tastature za otvaranje nove kartice

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za otvaranje nove kartice. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to open a new window
bs: Kratica tastature za otvaranje novog prozora

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za otvaranje novog prozora. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
bs: Kratica tastature za stvaranje novog profila

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za otvaranje dijaloga za pravljenje profila. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to close a tab
bs: Kratica tastature za zatvaranje kartice

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za zatvaranje kartice. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to close a window
bs: Kratica tastature za zatvaranje prozora

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za zatvaranje prozora. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to copy text
bs: Kratica tastature za kopiranje teksta

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za kopiranje izabranog teksta u clipboard. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to paste text
bs: Kratica tastature za umetanje teksta

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
bs: Kratica tastature za prikaz preko cijelog ekrana

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za prikaz preko cijelog ekrana. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
bs: Kratica tastature za vidljivost trake menija

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za vidljivost trake menija. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
bs: Kratica tastature za postavljanje naslova terminala

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za postavljenje naslova terminala. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
bs: Kratica tastature za resetovanje terminala

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za resetovanje terminala. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
bs: Kratica tastature za resetovanje i čišćenje terminala

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za resetovanje i čišćenje terminala. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
bs: Kratica tastature za biranje prethodne kartice

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje prethodne kartice. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
bs: Kratica tastature za biranje sljedeće kartice

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje sljedeće kartice. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
bs: Kratica tastature za biranje kartice 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje prve kartice. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
bs: Kratica tastature za biranje kartice 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 2. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
bs: Kratica tastature za biranje kartice 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 3. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
bs: Kratica tastature za biranje kartice 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 4. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
bs: Kratica tastature za biranje kartice 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 5. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
bs: Kratica tastature za biranje kartice 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 6. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
bs: Kratica tastature za biranje kartice 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 7. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
bs: Kratica tastature za biranje kartice 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 8. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
bs: Kratica tastature za biranje kartice 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 9. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
bs: Kratica tastature za biranje kartice 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 10. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
bs: Kratica tastature za biranje kartice 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 11. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
bs: Kratica tastature za biranje kartice 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za biranje kartice 12. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to launch help
bs: Kratica tastature za pokretanje pomoći

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za pokretanje pomoći. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to make font larger
bs: Kratica tastature za povećavanje fonta

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za povećavanje fonta. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
bs: Kratica tastature za smanjivanje fonta

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za smanjivanje fonta. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
bs: Kratica tastature za postavljanje fonta na normalnu veličinu

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bs: Kratica tastature za postavljanje fonta na normalnu veličinu. Izraženo kao string u istom formatu koji se koristi za GTK+ resursne datoteke. Ako postavite opciju na specijalan string "disabled", onda neće biti kratica za ovu radnju.

en: Black on light yellow
bs: Crno na svijetlo žutom

en: Black on white
bs: Crno na bijelom

en: Gray on black
bs: Sivo na crnom

en: Green on black
bs: Zeleno na crnom

en: White on black
bs: Bijelo na crnom

en: Images
bs: Slike

en: Profiles
bs: Profili

en: _New
bs: _Novo

en: Edit
bs: Uredi

en: _Delete
bs: _Obriši

en: New Profile
bs: Novi profil

en: C_reate
bs: _Napravi

en: Profile _name:
bs: _Ime profila:

en: _Base on:
bs: _Baza na:

en: Profile Editor
bs: Editor profila

en: _Profile name:
bs: _Naziv profila:

en: _Allow bold text
bs: _Dopusti masni tekst

en: Show _menubar by default in new terminals
bs: Pokaži uobičajeno traku s _menijem u novom terminalu

en: Terminal _bell
bs: _Zvonce terminala

en: Select-by-_word characters:
bs: Znakovi za izbor po _riječima:

en: columns
bs: kolone

en: rows
bs: redovi

en: General
bs: Općenito

en: <b>Title</b>
bs: <b>Naslov</b>

en: Initial _title:
bs: Prvobitni _naslov:

en: <b>Command</b>
bs: <b>Naredba</b>

en: _Run command as a login shell
bs: _Pokreni naredbu kao shell za prijavu

en: Ru_n a custom command instead of my shell
bs: Po_kreni vlastitu naredbu umjesto shella

en: Custom co_mmand:
bs: Vlastita _naredba:

en: When command _exits:
bs: Kada naredba _završi:

en: Title and Command
bs: Naslov i naredba

en: _Text color:
bs: Boja _teksta:

en: _Background color:
bs: Boja _pozadine:

en: <b>Palette</b>
bs: <b>Paleta</b>

en: Built-in _schemes:
bs: Ugrađene še_me:

en: Colors
bs: Boje

en: Background image _scrolls
bs: Slika pozadine se _pomiče

en: _Transparent background
bs: _Providna pozadina

en: <small><i>None</i></small>
bs: <small><i>Nijedno</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
bs: <small><i>Maksimalno</i></small>

en: Background
bs: Pozadina

en: _Scrollbar is:
bs: _Klizač je:

en: Scroll on _keystroke
bs: Pomiči na pritisak _tipke

en: lines
bs: linija

en: Scrolling
bs: Klizanje

en: _Delete key generates:
bs: Tipka _Delete proizvodi:

en: _Backspace key generates:
bs: Tipka za _brisanje proizvodi:

en: Compatibility
bs: Kompatibilnost

en: Set Title
bs: Postavi naslov

en: _Title:
bs: _Naslov:

en: _Password:
bs: _Šifra:

en: New Tab
bs: Nova kartica

en: New Window
bs: Novi prozor

en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

en: Close Window
bs: Zatvori prozor

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Paste
bs: Umetni

en: Select All
bs: Izaberi sve

en: Hide and Show menubar
bs: Sakrij i pokaži traku menija

en: Full Screen
bs: Cijeli ekran

en: Zoom In
bs: Uvećaj

en: Zoom Out
bs: Umanji

en: Normal Size
bs: Normalna veličina

en: Reset
bs: Resetuj

en: Reset and Clear
bs: Resetuj i očisti

en: Switch to Previous Tab
bs: Izaberi prethodnu karticu

en: Switch to Next Tab
bs: Izaberi sljedeću karticu

en: Switch to Tab 1
bs: Izaberi karticu 1

en: Switch to Tab 2
bs: Izaberi karticu 2

en: Switch to Tab 3
bs: Izaberi karticu 3

en: Switch to Tab 4
bs: Izaberi karticu 4

en: Switch to Tab 5
bs: Izaberi karticu 5

en: Switch to Tab 6
bs: Izaberi karticu 6

en: Switch to Tab 7
bs: Izaberi karticu 7

en: Switch to Tab 8
bs: Izaberi karticu 8

en: Switch to Tab 9
bs: Izaberi karticu 9

en: Switch to Tab 10
bs: Izaberi karticu 10

en: Switch to Tab 11
bs: Izaberi karticu 11

en: Switch to Tab 12
bs: Izaberi karticu 12

en: Contents
bs: Sadržaj

en: File
bs: Datoteka

en: View
bs: Pogled

en: Search
bs: Pretraga

en: Help
bs: Pomoć

en: _Action
bs: _Radnja

en: Shortcut _Key
bs: _Kratica

en: Click button to choose profile
bs: Kliknite dugme da izaberete profil

en: Profile list
bs: Lista profila

en: Delete Profile
bs: Obriši profil

en: Choose base profile
bs: Izaberite osnovni profil

en: Invalid geometry string "%s"
bs: Nevažeći string za geometriju "%s"

en: User Defined
bs: definirano od korisnika

en: Western
bs: zapadni

en: Central European
bs: centralnoevropski

en: South European
bs: južnoevropski

en: Baltic
bs: baltički

en: Cyrillic
bs: Äirilica

en: Arabic
bs: Arapski

en: Greek
bs: GrÄŤki

en: Hebrew Visual
bs: hebrejski vizualni

en: Hebrew
bs: Hebrejski

en: Turkish
bs: turski

en: Nordic
bs: nordijski

en: Celtic
bs: keltski

en: Romanian
bs: rumunski

en: Unicode
bs: unicode

en: Armenian
bs: Armenski

en: Chinese Traditional
bs: kineski tradicionalni

en: Cyrillic/Russian
bs: ćirilićni/ruski

en: Japanese
bs: japanski

en: Korean
bs: korejski

en: Chinese Simplified
bs: kineski pojednostavljeni

en: Georgian
bs: Gruzijski

en: Cyrillic/Ukrainian
bs: ćirilićni/ukrajinski

en: Croatian
bs: hrvatski

en: Hindi
bs: hindi

en: Persian
bs: perzijski

en: Gujarati
bs: GudĹľarati

en: Icelandic
bs: islandski

en: Vietnamese
bs: vijetnamski

en: Thai
bs: Tajlandski

en: _Description
bs: _Opis

en: _Encoding
bs: _Kodiranje

en: Current Locale
bs: Trenutne lokalne postavke

en: "%s" option given twice for the same window
bs: "%s" opcija je navedena dvaput za isti prozor

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
bs: Faktor uvećanja "%g" je premali, koristim %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
bs: Faktor uvećanja "%g" je prevelik, koristim %g

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
bs: Bez registriranja aktivnog imena na serveru, nemoj ponovo koristiti aktivni terminal

en: GEOMETRY
bs: GEOMETRIJA

en: ROLE
bs: ULOGA

en: Set the last specified tab as the active one in its window
bs: Postavi zadnju navedenu karticu kao aktivnu u svom prozoru

en: TITLE
bs: NASLOV

en: DIRNAME
bs: IMEDIREKTORIJA

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
bs: Postavi faktor uvećanja za terminal (1.0 = normalan veličina)

en: There was an error creating the child process for this terminal
bs: Greška tokom stvaranja podređenog procesa za ovaj terminal

en: There was an error displaying help
bs: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći

en: _File
bs: _Fajl

en: Open _Terminal
bs: Otvori _terminal

en: Open Ta_b
bs: Otvori ka_rticu

en: _Edit
bs: _Ured

en: _View
bs: _Pogled

en: _Search
bs: _Traži

en: Ta_bs
bs: _Kartice

en: C_lose Tab
bs: _Zatvori karticu

en: _Close Window
bs: _Zatvori prozor

en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: _Paste
bs: _Umetni

en: Select _All
bs: Izaberi _sve

en: Zoom _In
bs: _Uvećaj

en: Zoom _Out
bs: U_manji

en: _Normal Size
bs: _Normalna veličina

en: _Find...
bs: _Nađi...

en: Find Ne_xt
bs: Pronađi s_ljedeći

en: Find Pre_vious
bs: Pronađi Prethod_no

en: Go to _Line...
bs: Idi na _liniju...

en: Change _Profile
bs: Promijeni _profil

en: Set _Character Encoding
bs: Postavi kodiranje _znakova

en: _Reset
bs: _Resetuj

en: Reset and C_lear
bs: Resetuj i oč_isti

en: _Previous Tab
bs: _Prethodna kartica

en: _Next Tab
bs: _Sljedeća kartica

en: _Contents
bs: _Sadržaj

en: _About
bs: _O

en: _Open Link
bs: _Otvori link

en: _Copy Link Address
bs: _Kopiraj adresu linka

en: _Input Methods
bs: _Ulazne metode

en: Show _Menubar
bs: Pokaži traku _menija

en: _Full Screen
bs: _Cijeli ekran
