mate-terminal 1.25.0 - en to cs translation catalogue (530 entries)

en: MATE Terminal
cs: Terminál MATE

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
cs: Emulátor terminálu pro prostředí plochy MATE

en: MATE Terminal is a terminal emulation application that you can use to access a UNIX shell in the MATE environment. MATE Terminal emulates the xterm program developed by the X Consortium. It supports translucent backgrounds, opening multiple terminals in a single window (tabs) and clickable URLs.
cs: Terminál MATE je je aplikace emulující terminál, kterou můžete použít pro přístup k shellu UNIXu v prostředí MATE. Terminál MATE emuluje program xterm vyvinutý společností X Consortium. Podporuje průsvitné pozadí, otevírání více terminálů v jednom okně (karty) a klikatelné adresy URL.

en: MATE Terminal is a fork of GNOME Terminal and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Terminal, please visit the project's home page.
cs: Terminál MATE je forkem aplikace GNOME Terminal a součástí prostředí MATE. Pokud se chcete dozvědět více o MATE a MATE Terminal, navštivte domovskou stránku projektu.

en: Terminal
cs: Terminál

en: Use the command line
cs: Používat příkazový řádek

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: C_lose Window
cs: _Zavřít okno

en: Close this window?
cs: Zavřít toto okno?

en: There is still a process running in this terminal.
    Closing the terminal will kill it.
cs: V tomto terminálu stále běží proces.
    Zavření terminálu jej ukončí.

en: Disable connection to session manager
cs: Zakázat napojení na správce sezení

en: Specify file containing saved configuration
cs: Vyberte soubor s uloženou konfigurací

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Specify session management ID
cs: Zadejte ID správce sezení

en: Session management options:
cs: Volby správce sezení:

en: Show session management options
cs: Zobrazit volby správce sezení

en: Add or Remove Terminal Encodings
cs: Přidat nebo odstranit kódování terminálu

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Close
cs: _Zavřít

en: A_vailable encodings:
cs: _Dostupná kódování:

en: E_ncodings shown in menu:
cs: Kódování zobrazovaná v _nabídce:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
cs: Automaticky

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
cs: Escape sekvence

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
cs: Smazat TTY

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
cs: Blokový

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
cs: Podtržení

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
cs: Použít nastavení systému

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
cs: Vždy blikat

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
cs: Nikdy neblikat

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
cs: Ukončit terminál

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
cs: Spustit příkaz znovu

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
cs: Nechat terminál otevřený

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
cs: Na levé straně

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
cs: Na pravé straně

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
cs: Vypnuto

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
cs: Nahradit výchozí titulek

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
cs: Výchozí titulek na konec

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
cs: Výchozí titulek na začátek

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
cs: Zachovat výchozí titulek

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
cs: Konzola Linuxu

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
cs: Vlastní

en: Find
cs: Hledat

en: _Find
cs: _Najít

en: _Search for:
cs: _Hledat:

en: _Match case
cs: Rozlišovat velikost pís_men

en: Match _entire word only
cs: Hledat pouze _celá slova

en: Match as _regular expression
cs: Označ jako _Regulární výraz

en: Search _backwards
cs: Hledat _pozpátku

en: _Wrap around
cs: P_okračovat od začátku

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
cs: Povolit kláv_esové zkratky v hlavní nabídce (např. Alt-S pro otevření nabídky Soubor)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
cs: Povolit klávesovou zkratku hlavní _nabídky (F10 je výchozí)

en: _Shortcut keys:
cs: _Klávesové zkratky:

en: List of profiles
cs: Seznam profilů

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
cs: Seznam profilů známých v mate-terminal. Seznam obsahuje řetězce pojmenovávající podadresáře relativně k /org/mate/terminal/profiles.

en: Profile to use for new terminals
cs: Profil, který používat pro nové terminály

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
cs: Profil, který použít při otevírání nového okna nebo karty. Musí být v profile_list.

en: Whether the menubar has access keys
cs: Jestli má panel nabídky klávesové zkratky

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
cs: Jestli poskytovat klávesové zkratky Alt+písmeno pro panel nabídky. Mohou kolidovat s některými aplikacemi uvnitř terminálu, takže je možné je vypnout.

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
cs: Jestli je povolena standardní klávesová zkratka GTK+ pro přístup k panelu nabídky

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
cs: Běžně můžete k panelu nabídky přistupovat klávesou F10. To může být také upraveno pomocí gtkrc (gtk-menu-bar-accel = „whatever“). Tato volba umožňuje vypnout standardní klávesovou zkratku nabídky.

[ctx: active-encodings]
en: [ 'UTF-8', 'current' ]
cs: [ 'UTF-8', 'aktuální' ]

en: List of available encodings
cs: Seznam dostupných kódování

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
cs: V nabídce "Kódování" je nabídnuta podmnožina možných kódování. Toto je seznam kódování, které se tam mají objevit. Speciální název kódování „current“ znamená zobrazit kódování aktuální lokalizace libc.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
cs: Jestli žádat o potvrzení při zavírání oken terminálu

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab or any foreground subprocesses.
cs: Zda se má vyžadovat potvrzení při zavření okna terminálu, které má více než jednu otevřenou kartu nebo jakékoli podprocesy v popředí.

en: Close tabs with middle click
cs: Zavřít karty kliknutím prostředním tlačítkem

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
cs: Pokud je zapnuto, povoluje možnost zavírání karet pomocí kliknutí prostředním tlačítkem.

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
cs: Přepínat karty pomocí [Ctrl]+[Tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
cs: Pokud je povoleno, zapíná možnost přepínat karty pomocí kláves [Ctrl+Tab] a [Ctrl+Shift+Tab].

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
cs: Výchozí

en: Human-readable name of the profile
cs: Člověkem čitelný název profilu

en: Human-readable name of the profile.
cs: Člověkem čitelný název profilu.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
cs: Jestli zobrazovat panel nabídky v nových oknech/kartách

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
cs: Nastavte na povoleno, má-li být nabídka zobrazována v nových oknech, pro okna/karty s tímto profilem.

en: Default color of text in the terminal
cs: Výchozí barva textu v terminálu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
cs: Výchozí barva textu v terminálu, jako určení barvy (mohou to být šestnáctkové číslice ve stylu HTML nebo název barvy, např. „red“).

en: Default color of terminal background
cs: Výchozí barva pozadí terminálu

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
cs: Výchozí barva pozadí terminálu jako určení barvy (může se jednat o šestnáctkové číslice ve stylu HTML nebo název barvy, např. „red“).

en: Default color of bold text in the terminal
cs: Výchozí barva tučného textu v terminálu

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
cs: Výchozí barva tučného textu v terminálu, jako určení barvy (mohou to být šestnáctkové číslice ve stylu HTML nebo název barvy, např. „red“). Toto nastavení bude ignorováno, pokud je klíč bold_color_same_as_fg nastaven na „true“.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
cs: Jestli má mít tučný text stejnou barvu jako text normální

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
cs: Je-li povoleno, tučný text bude vykreslen pomocí stejné barvy jako text normální.

en: What to do with dynamic title
cs: Co udělat s dynamickým titulkem

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
cs: Pokud aplikace v terminálu nastavuje titulek (nejčastěji mají uživatelé svůj shell nastaven tak, aby to dělal), může dynamicky nastavený titulek vymazat nastavený titulek, přejít před něj, přejít za něj, nebo jej nahradit. Možné hodnoty jsou „replace“, „before“, „after“ a „ignore“.

[ctx: title]
en: 'Terminal'
cs: Terminál

en: Title for terminal
cs: Nadpis pro terminál

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
cs: Titulek, který zobrazovat pro okno nebo kartu terminálu. Tento titulek může být nahrazen nebo zkombinován s titulkem nastaveným aplikací uvnitř terminálu, v závislosti na nastavení title_mode.

en: Whether to allow bold text
cs: Jestli povolit tučný text

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
cs: Je-li povoleno, dovolit aplikacím v terminálu psát tučný text.

en: Whether to silence terminal bell
cs: Jestli umlčet zvonek terminálu

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
cs: Je-li povoleno, tak zvukově nesignalizovat, když aplikace posílají kód pro zvonek terminálu.

en: Copy selection to clipboard
cs: Zkopírovat výběr do schránky

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
cs: Pokud je nastaveno na „povoleno“, výběr je automaticky zkopírován do vyrovnávací paměti schránky.

en: Characters that are considered "part of a word"
cs: Znaky, které jsou považovány za „součást slova“

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
cs: Při vybírání textu po slovech jsou posloupnosti těchto znaků považovány za jednotlivá slova. Rozsahy mohou být zadány jako „A-Z“. Spojovník (bez významu rozsahu) by měl být prvním zadaným znakem.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
cs: Používat vlastní velikost terminálu pro nová okna

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
cs: Pokud je povoleno, nově vytvořené okno terminálu bude mít vlastní velikost určenou implicitním nastavením default_size_columns a default_size_rows.

en: Default number of columns
cs: Výchozí počet sloupců

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
cs: Počet sloupců v nově vytvořeném okně terminálu. Nemá účinek, pokud use_custom_default_size není aktivován.

en: Default number of rows
cs: Vývhozí počet řádek

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
cs: Počet řádek v nově vytvořeném okně terminálu. Nemá efekt, pokud use_custom_default_size není aktivován.

en: Position of the scrollbar
cs: Pozice posuvníku

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
cs: Kam zobrazit posuvnou lištu terminálu. Možnosti jsou "vlevo", "vpravo" a "skrýt".

en: Number of lines to keep in scrollback
cs: Počet řádků, které udržovat pro zpětné scrollování

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
cs: Počet řádků které udržovat pro posunování. Můžete se v terminálu posunovat o tento počet řádků; řádky, které se nevejdou, jsou zahozeny. Pokud je klíč scrollback_unlimited nastaven na „true“, tato hodnota je ignorována.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
cs: Jestli nemá být udržovaný počet řádek pro posunování omezen

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
cs: Je-li povoleno, nebudou řádky historie posunování zahazovány. Historie je dočasně ukládána na disk, proto může tato volba způsobit zaplnění volného místa, pokud bude terminál produkovat hodně výstupu.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
cs: Jestli se posouvat dolů, když je stisknuta klávesa

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
cs: Je-li povoleno, stisknutí klávesy skočí posuvníkem dolů.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
cs: Jestli se posouvat dolů, když je nový výstup

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
cs: Je-li povoleno, posune se terminál dolů, kdykoli je na něm nový výstup.

en: What to do with the terminal when the child command exits
cs: Co udělat s terminálem, když příkaz potomka skončí

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
cs: Možné hodnoty jsou „close“ pro zavření terminálu a „restart“ pro restartování příkazu.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
cs: Jestli spouštět příkaz v terminálu jako přihlašovací shell

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
cs: Je-li povoleno, příkaz uvnitř terminálu bude spuštěn jako přihlašovací shell . (argv[0] bude mít před sebou spojovník.)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
cs: Jestli spustit vlastní příkaz místo shellu

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
cs: Je-li povoleno, hodnota nastavení custom_command se bude používat místo spouštění shellu.

en: Whether to blink the cursor
cs: Zda-li má kurzor blikat

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
cs: Možné hodnoty jsou „system“ pro použití globálního nastavení blikání kurzoru, nebo „on“ a „off“ pro zapnutí, respektive vypnutí.

en: The cursor appearance
cs: Vzhled kurzoru

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
cs: Možné hodnoty jsou „block“ pro blokový kurzor, „ibeam“ pro vertikální čáru kurzoru nebo „underline“ pro podtržení jako kurzor.

en: Custom command to use instead of the shell
cs: Vlastní příkazy, které používat místo shellu

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
cs: Spustit tento příkaz místo shellu, je-li use_custom_command  nastaveno na povoleno.

en: Icon for terminal window
cs: Ikona okna terminálu

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
cs: Ikona, která se má používat pro karty/okna obsahující tento profil.

en: Palette for terminal applications
cs: Paleta pro aplikace terminálu

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
cs: Terminály mají šestnáctibarevnou paletu, kterou mohou používat aplikace uvnitř terminálu. Toto je ta paleta, ve tvaru dvojtečkami odděleného seznamu názvů barev. Názvy barev by měly být v šestnáctkovém formátu, např „#FF00FF“

en: Font
cs: Písmo

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
cs: Název písma Pango. Například „Sans 12“ nebo „Monospace Bold 14“.

en: Background type
cs: Typ pozadí

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
cs: Typ pozadí terminálu. Může být „solid“ pro jednolitou barvu, „image“ pro obrázek nebo „transparent“ pro reálnou průhlednost pokud beží správce oken s funkcemi skládání nebo quasi průhlednost v ostatních případech.

en: Background image
cs: Obrázek pozadí

en: Filename of a background image.
cs: Název souboru obrázku na pozadí.

en: Whether to scroll background image
cs: Jestli posouvat obrázek na pozadí

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
cs: Je-li „povoleno“, posunovat obrázek na pozadí s textem v popředí; je-li „zakázáno“, nechat obrázek v pevné pozici a posunovat text nad ním.

en: How much to darken the background image
cs: Do jaké míry ztmavit obrázek na pozadí

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
cs: Hodnota mezi 0.0 a 1.0 indikující, jak moc ztmavit obrázek na pozadí. 0.0 znamená žádné ztmavování, 1.0 znamená úplně černý. V aktuální implementaci jsou možné jen dvě úrovně ztmavování, takže toto nastavení se chová jako boolean, kde 0.0 zakazuje efekt ztmavování.

en: Effect of the Backspace key
cs: Následek klávesy Backspace

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
cs: Nastavuje, jaký kód generuje klávesa backspace. Možné hodnoty jsou „ascii-del“ pro znak ASCII DEL, „control-h“ pro Control-H (alias znak ASCII BS), „escape-sequence“ pro posloupnost pro změnu typicky přiřazenou k Backspace nebo Delete. „ascii-del“ je běžně považováno za správné nastavení pro klávesu Backspace.

en: Effect of the Delete key
cs: Následek klávesy Delete

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
cs: Nastavuje, jaký kód generuje klávesa delete. Možné hodnoty jsou „ascii-del“ pro znak ASCII DEL, „control-h“ pro Control-H (alias znak ASCII BS), „escape-sequence“ pro posloupnost pro změnu typicky přiřazenou k Backspace nebo Delete. „escape-sequence“ je běžně považováno za správné nastavení pro klávesu Backspace.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
cs: Jestli používat barvy z motivu widgetu terminálu

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
cs: Je-li povoleno, bude použito barevné schéma motivu používané pro pole pro vkládání textu místo barev poskytnutým uživatelem.

en: Whether to use the system font
cs: Jestli používat systémové písmo

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
cs: Je-li povoleno, bude terminál používat standardní písmo pro celé pracovní prostředí, pokud je monospace (a jinak nejpodobnější font, který najde)

en: Highlight S/Key challenges
cs: Zvýrazňovat výzvy S/Key

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
cs: Otevřít dialog, když je detekován dotaz na odpověď na výzvu S/Key a je na něj kliknuto. Napsání hesla do dialogového okna je pošle terminálu.

en: Highlight URLs under mouse pointer
cs: Zvýraznit URL adresy pod ukazatelem myši

en: If true, URLs under mouse pointer are highlighted and can be opened by mouse click together with control key or used in context menu.
cs: Pokud je nastaveno na pravda (true), adresy URL nacházející se pod kurzorem budou zvýrazněny a mohou být otevřeny klepnutím spolu s kontrolní klávesou či prostřednictvím kontextové nabídky.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
cs: Klávesová zkratka pro otevření nové karty

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro otevření nové karty. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to open a new window
cs: Klávesová zkratka pro otevření nového okna

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro otevření nového okna. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
cs: Klávesová zkratka pro vytvoření nového profilu

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro otevření dialogu pro vytváření profilu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
cs: Klávesová zkratka pro uložení obsahu aktuální karty do souboru

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro uložení obsahu aktuální karty do souboru. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to close a tab
cs: Klávesová zkratka pro zavření karty

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro zavření karty. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to close a window
cs: Klávesová zkratka pro zavření okna

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro zavření okna. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to copy text
cs: Klávesová zkratka pro kopírování textu

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro kopírování vybraného textu do schránky. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to paste text
cs: Klávesová zkratka pro vložení textu

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro vložení obsahu schránky do terminálu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to select all text
cs: Klávesová zkratka pro výběr veškerého textu

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro výběr veškerého textu v  terminálu. Vyjádřeno jako řetězec ve stejném formátu použitém pro soubory resource GTK+. Pokud nastavíte volbu na speciální řetězec "disabled", nebude pro tuto akci k dispozici žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
cs: Klávesová zkratka pro zobrazení dialogového okna hledání

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka k zobrazení dialogového okna hledání. Vyjádřeno jako řetězec ve stejném formátu jako používají zdrojové soubory GTK₊. Pokud volbu nastavíte na „disabled”, nebude pro akci nastavena klávesová zkratka žádná.

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
cs: Klávesová zkratka pro vyhledání následujícího výskytu hledaného výrazu

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro nalezení dalšího výskytu hledaného výrazu v terminálu. Vyjádřeno jako řetězec ve stejném formátu použitém pro soubory resource GTK+. Pokud nastavíte volbu na speciální řetězec "zakázáno", nebude pro tuto akci k dispozici žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
cs: Klávesová zkratka pro vyhledání předchozího výskytu hledaného výrazu

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro nalezení předchozího výskytu hledaného výrazu v terminálu. Vyjádřeno jako řetězec ve stejném formátu použitém pro soubory resource GTK+. Pokud nastavíte volbu na speciální řetězec "zakázáno", nebude pro tuto akci k dispozici žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí režimu přes celou obrazovku

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí režimu přes celou obrazovku. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí viditelnosti panelu nabídky

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí viditelnosti panelu nabídky. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
cs: Klávesová zkratka pro nastavení titulku terminálu

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro nastavení titulku terminálu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
cs: Klávesová zkratka pro inicializaci terminálu

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro inicializaci terminálu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
cs: Klávesová zkratka pro inicializaci a vymazání terminálu

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro inicializaci a vymazání terminálu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na předchozí kartu

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na předchozí kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na následující kartu

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na následující kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na předchozí profil

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na předchozí profil. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na následující profil

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na následující profil. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
cs: Klávesová zkratka pro posun aktuální karty doleva.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
cs: Klávesová zkratka posun aktuální karty doleva. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
cs: Klávesová zkratka pro posun aktuální karty doleva.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
cs: Klávesová zkratka posun aktuální karty doprava. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Accelerator to detach current tab.
cs: Klávesová zkratka pro odpojení aktuální karty.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
cs: Klávesová zkratka odpojení aktuální karty. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 1. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 1. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 2. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 2. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 3. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 3. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 4. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 4. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 5. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 5. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 6. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 6. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 7. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 7. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 8. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 8. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 9. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 9. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 10. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 10. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 11. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 11. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 12. kartu

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na 12. kartu. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to launch help
cs: Klávesová zkratka pro spuštění nápovědy

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro spuštění nápovědy. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to make font larger
cs: Klávesová zkratka pro zvětšení písma

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro zvětšení písma. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
cs: Klávesová zkratka pro zmenšení písma

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro zmenšení písma. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
cs: Klávesová zkratka pro nastavení normální velikosti písma

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
cs: Klávesová zkratka pro nastavení normální velikosti písma. Vyjádřena jako řetězec ve formátu používaném pro soubory resource GTK+. Pokud volbu nastavíte na speciální řetězec „disabled“, nebude pro tuto akci žádná klávesová zkratka.

en: Black on light yellow
cs: Černá na světle žlutém

en: Black on white
cs: Černá na bílém

en: Gray on black
cs: Šedá na černém

en: Green on black
cs: Zelená na černém

en: White on black
cs: Bílá na černém

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
cs: Solarized, světlé

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
cs: Solarized, tmavé

en: Error parsing command: %s
cs: Chyba při parsování příkazu: %s

en: Editing Profile “%s”
cs: Úprava profilu „%s“

en: Images
cs: Obrázky

en: Choose Palette Color %d
cs: Vyberte barvu %d palety

en: Palette entry %d
cs: Položka palety %d

en: Profiles
cs: Profily

en: _New
cs: _Nový

en: Edit
cs: Úpravy

en: _Delete
cs: _Smazat

en: _Profile used when launching a new terminal:
cs: _Profil použitý při spuštění nového terminálu:

en: New Profile
cs: Nový profil

en: C_reate
cs: _Vytvořit

en: Profile _name:
cs: _Název profilu:

en: _Base on:
cs: _Založen na:

en: Profile Editor
cs: Editor profilů

en: _Profile name:
cs: Název _profilu:

en: _Use the system fixed width font
cs: Po_užívat systémové písmo s pevnou šířkou

en: _Font:
cs: _Písmo:

en: Choose A Terminal Font
cs: Vyberte písmo terminálu

en: _Allow bold text
cs: Povolit _tučný text

en: Show _menubar by default in new terminals
cs: Zobrazovat nové terminály s _panelem nabídky

en: Terminal _bell
cs: _Pípání terminálu

en: Copy selected text into _clipboard
cs: Kopírování vybraného textu do _schránky

en: Highlight _S/Key challenges under mouse pointer
cs: Zvýrazňovat výzvy S/Key pod kurzorem myši

en: Highlight _URLs under mouse pointer
cs: Zvýraznit _URL adresy pod ukazatelem myši

en: Cursor blin_k:
cs: Kurzor bli_ká:

en: Cursor _shape:
cs: Tvar _kurzoru:

en: Select-by-_word characters:
cs: Znaky pro výběr _slov:

en: Use custom default terminal si_ze
cs: Použít vlastní výcho_zí velikost terminálu

en: Default size:
cs: Defaultní velikost:

en: columns
cs: sloupce

en: rows
cs: řádky

en: General
cs: Všeobecné

en: <b>Title</b>
cs: <b>Titulek</b>

en: Initial _title:
cs: Výchozí _titulek:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
cs: Když příkazy v terminálu nastavují _vlastní titulek okna:

en: <b>Command</b>
cs: <b>Příkaz</b>

en: _Run command as a login shell
cs: _Spustit příkaz jako přihlašovací shell

en: Ru_n a custom command instead of my shell
cs: S_pustit vlastní příkaz místo mého shellu

en: Custom co_mmand:
cs: _Vlastní příkaz:

en: When command _exits:
cs: Po _skončení příkazu:

en: Title and Command
cs: Titulek a příkaz

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
cs: <b>Popředí, Pozadí, Tučné a Podtržení</b>

en: _Use colors from system theme
cs: Po_užívat barvy systémového motivu

en: Built-in sche_mes:
cs: Zabudovaná sché_mata:

en: _Text color:
cs: Barva _textu:

en: Choose Terminal Background Color
cs: Vyberte barvu pozadí terminálu

en: Choose Terminal Text Color
cs: Vyberte barvu textu terminálu

en: _Background color:
cs: Barva _pozadí:

en: Bol_d color:
cs: Ba_rva tučného:

en: _Underline color:
cs: Barva pod_tržení:

en: _Same as text color
cs: _Stejné jako barva textu

en: <b>Palette</b>
cs: <b>Paleta</b>

en: Built-in _schemes:
cs: Zabudovaná _schémata:

en: Color p_alette:
cs: P_aleta barev:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
cs: <small><i><b>Poznámka:</b> Tyto barvy jsou dostupné aplikacím v terminálu.</i></small>

en: Colors
cs: Barvy

en: _Solid color
cs: Barevná _výplň

en: _Background image
cs: O_brázek na pozadí

en: Image _file:
cs: Soubor s _obrázkem:

en: Select Background Image
cs: Vyberte obrázek na pozadí

en: Background image _scrolls
cs: Obrázek na pozadí se _posouvá

en: _Transparent background
cs: _Průsvitné pozadí

en: S_hade transparent or image background:
cs: _Stínované průsvitné pozadí nebo pozadí s obrázkem:

en: S_hade transparent background:
cs: S_hade průhledné pozadí:

en: <small><i>None</i></small>
cs: <small><i>Žádný</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
cs: <small><i>Maximální</i></small>

en: Background
cs: Pozadí

en: _Scrollbar is:
cs: Po_suvník je:

en: Scroll on _output
cs: R_olovat při výstupu

en: Scroll on _keystroke
cs: Rolovat při _stisku klávesy

en: lines
cs: řádků

en: Scroll_back:
cs: _Pamatovat si:

en: _Unlimited
cs: _Neomezeno

en: Scrolling
cs: Posunování

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
cs: <small><i><b>Poznámka:</b> Tyto volby mohou způsobit, že některé aplikace nebudou fungovat správně. Jsou tu pouze proto, abyste mohli obejít skutečnost, že některé aplikace a operační systémy očekávají jiné chování terminálu.</i></small>

en: _Delete key generates:
cs: Klávesa _Delete generuje:

en: _Backspace key generates:
cs: Klávesa _Backspace generuje:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
cs: Obnovit standardní nastavení pro _kompatibilitu

en: Compatibility
cs: Kompatibilita

en: Set Title
cs: Nastavit titulek

en: _Title:
cs: _Titulek:

en: _Ok
cs: _OK

en: S/Key Challenge Response
cs: Odpověď na výzvu S/Key

en: _Password:
cs: _Heslo:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
cs: Text, na který jste klikli, zřejmě není platná výzva S/Key.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
cs: Text, na který jste klikli, zřejmě není platná výzva OTP.

en: New Tab
cs: Nová karta

en: New Window
cs: Nové okno

en: Save Contents
cs: Uložit obsah

en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Paste
cs: Vložit

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Hide and Show menubar
cs: Skrýt a zobrazit panel nabídky

en: Full Screen
cs: Celá obrazovka

en: Zoom In
cs: Zvětšit

en: Zoom Out
cs: Zmenšit

en: Normal Size
cs: Normální velikost

en: Find Next
cs: Najít následující

en: Find Previous
cs: Najít předchozí

en: Reset
cs: Resetovat

en: Reset and Clear
cs: Inicializovat a vymazat

en: Switch to Previous Profile
cs: Přepnout na předchozí profil

en: Switch to Next Profile
cs: Přepnout na následující profil

en: Switch to Previous Tab
cs: Přepnout na předchozí kartu

en: Switch to Next Tab
cs: Přepnout na následující kartu

en: Move Tab to the Left
cs: Posunout kartu doleva

en: Move Tab to the Right
cs: Posunout kartu doprava

en: Detach Tab
cs: Odpojit kartu

en: Switch to Tab 1
cs: Přepnout na 1. kartu

en: Switch to Tab 2
cs: Přepnout na 2. kartu

en: Switch to Tab 3
cs: Přepnout na 3. kartu

en: Switch to Tab 4
cs: Přepnout na 4. kartu

en: Switch to Tab 5
cs: Přepnout na 5. kartu

en: Switch to Tab 6
cs: Přepnout na 6. kartu

en: Switch to Tab 7
cs: Přepnout na 7. kartu

en: Switch to Tab 8
cs: Přepnout na 8. kartu

en: Switch to Tab 9
cs: Přepnout na 9. kartu

en: Switch to Tab 10
cs: Přepnout na 10. kartu

en: Switch to Tab 11
cs: Přepnout na 11. kartu

en: Switch to Tab 12
cs: Přepnout na 12. kartu

en: Contents
cs: Obsah

en: File
cs: Soubor

en: View
cs: Zobrazit

en: Search
cs: Hledat

en: Tabs
cs: Karty

en: Help
cs: Nápověda

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
cs: Klávesová zkratka „%s“ je již přiřazena akci „%s“

en: _Action
cs: _Akce

en: Shortcut _Key
cs: _Klávesová zkratka

en: Click button to choose profile
cs: Kliknutím vyberete profil

en: Profile list
cs: Seznam profilů

en: Delete profile “%s”?
cs: Odstranit profil „%s“?

en: Delete Profile
cs: Odstranění profilu

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
cs: Profil nazvaný „%s“ již existuje. Chcete vytvořit další profil se stejným názvem?

en: Choose base profile
cs: Vyberte základní profil

en: No such profile "%s", using default profile
cs: Profil „%s“ neexistuje, použije se výchozí profil

en: Invalid geometry string "%s"
cs: Neplatný řetězec geometrie „%s“

en: User Defined
cs: Uživatelem definované

en: Failed to parse arguments: %s
cs: Chyba při parsování argumentů: %s

en: Western
cs: Západní

en: Central European
cs: Středoevropské

en: South European
cs: Jihoevropské

en: Baltic
cs: Baltské

en: Cyrillic
cs: Cyrilice

en: Arabic
cs: Arabské

en: Greek
cs: Řecké

en: Hebrew Visual
cs: Hebrejské vizuální

en: Hebrew
cs: Hebrejské

en: Turkish
cs: Turecké

en: Nordic
cs: Severské

en: Celtic
cs: Keltské

en: Romanian
cs: Rumunské

en: Armenian
cs: Arménské

en: Chinese Traditional
cs: Čínské tradiční

en: Cyrillic/Russian
cs: Cyrilice/ruské

en: Japanese
cs: Japonské

en: Korean
cs: Korejské

en: Chinese Simplified
cs: Čínské zjednodušené

en: Georgian
cs: Gruzínské

en: Cyrillic/Ukrainian
cs: Cyrilice/ukrajinské

en: Croatian
cs: Chorvatské

en: Hindi
cs: Hindské

en: Persian
cs: Perské

en: Gujarati
cs: Gudžarátské

en: Gurmukhi
cs: Gurmuchské

en: Icelandic
cs: Islandské

en: Vietnamese
cs: Vietnamské

en: Thai
cs: Thajské

en: _Description
cs: _Popis

en: _Encoding
cs: _Kódování

en: Current Locale
cs: Aktuální kódování

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
cs: Volba „%s“ již není touto verzí mate-terminal podporována; možná budete chtít vytvořit profil s požadovaným nastavením a použít novou volbu '--profile'

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
cs: Argument pro „%s“ není platný příkaz: %s

en: Two roles given for one window
cs: Dvě úlohy dané jednomu oknu

en: "%s" option given twice for the same window
cs: Volba „%s“ zadána dvakrát pro totéž okno

en: "%s" is not a valid zoom factor
cs: „%s“ není platný poměr zvětšení

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
cs: Poměr zvětšení „%g“ je příliš nízký, použije se %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
cs: Poměr zvětšení „%g“ je příliš vysoký, použije se %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
cs: Volba „%s“ vyžaduje zadání příkazu, který bude spuštěn na zbytku příkazového řádku

en: Not a valid terminal config file.
cs: Neplatný soubor s konfigurací terminálu.

en: Incompatible terminal config file version.
cs: Nekompatibilní verze souboru s konfigurací terminálu.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
cs: Neregistrovat u aktivačního serveru, nesnažit se znovu použít aktivní terminál

en: Load a terminal configuration file
cs: Nahrát soubor s konfigurací terminálu

en: Save the terminal configuration to a file
cs: Uložit konfiguraci terminálu do souboru

en: Open a new window containing a tab with the default profile
cs: Otevřít nové okno obsahující kartu s výchozím profilem

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
cs: Otevřít novou kartu s výchozím profilem v naposledy otevřeném okně

en: Turn on the menubar
cs: Zobrazit panel nabídky

en: Turn off the menubar
cs: Skrýt panel nabídky

en: Maximize the window
cs: Maximalizace okna

en: Full-screen the window
cs: Okno na celou obrazovku

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
cs: Nastavení velikosti okna; například: 80x24, nebo 80x24+200+200 (SLOUPCExŘÁDKY+X+Y)

en: GEOMETRY
cs: GEOMETRIE

en: Set the window role
cs: Nastavit funkci okna

en: ROLE
cs: FUNKCE

en: Set the last specified tab as the active one in its window
cs: Nastavit poslední určenou záložku jako aktivní v tomto okně

en: Execute the argument to this option inside the terminal
cs: Spustit argument tohoto přepínače uvnitř terminálu

en: Use the given profile instead of the default profile
cs: Použít nabídnutý profil namísto výchozího

en: PROFILE-NAME
cs: NÁZEV-PROFILU

en: Set the terminal title
cs: Nastavit titulek terminálu

en: TITLE
cs: TITULEK

en: Set the working directory
cs: Nastavit pracovní adresář terminálu

en: DIRNAME
cs: ADRESÁŘ

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
cs: Nastavení poměru zvětšení terminálu (1.0 = normální velikost)

en: ZOOM
cs: ZVĚTŠENÍ

en: MATE Terminal Emulator
cs: Emulátor terminálu pro MATE

en: Show MATE Terminal options
cs: Zobrazit nastavení Terminálu MATE

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
cs: Volby otevírání nových oken a karet; můžete specifikovat více než jednu vlastnost:

en: Show terminal options
cs: Zobrazit nastavení Terminálu MATE

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
cs: Volby okna; pokud je použito před prvním argumentem --window nebo --tab, nastavuje výchozí vlastnosti pro všechna okna:

en: Show per-window options
cs: Zobrazit nastavení po oknech

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
cs: Volby terminálu; pokud je použito před prvním argumentem --window nebo --tab, nastavuje výchozí vlastnosti pro všechny terminály:

en: Show per-terminal options
cs: Zobrazit nastavení po terminálech

en: Unnamed
cs: Nepojmenováno

en: _Profile Preferences
cs: _Předvolby profilu

en: _Relaunch
cs: _Spustit znovu

en: There was an error creating the child process for this terminal
cs: Při vytváření procesu potomka pro tento terminál došlo k chybě

en: The child process exited normally with status %d.
cs: Dětský proces byl standartně ukončen stavem %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
cs: Dětský proces byl ukončen signálem %d.

en: The child process was terminated.
cs: Dětský proces byl ukončen.

en: Close tab
cs: Zavřít kartu

en: Switch to this tab
cs: Přepnout na tuto kartu

en: There was an error displaying help
cs: Při zobrazování nápovědy se vyskytla chyba

en: Could not open the address “%s”
cs: Nelze otevřít adresu “%s”

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
cs: MATE Terminal je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo modifikovat podle ustanovení GNU General Public License, vydávané Free Software Foundation; a to buď verze 3. této licence anebo (podle vlastního uvážení) kterékoliv pozdější verze.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Tento program je rozšiřován v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY; neposkytují se ani odvozené záruky PRODEJNOSTI anebo VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL. Další podrobnosti hledejte v GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
cs: Kopii GNU General Public License jste měl(a) obdržet spolu s tímto programem; pokud se tak nestalo, napište o ni Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: _File
cs: _Soubor

en: Open _Terminal
cs: Otevřít _terminál

en: Open Ta_b
cs: Nová _karta

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Search
cs: _Hledat

en: _Terminal
cs: _Terminál

en: Ta_bs
cs: K_arty

en: New _Profile…
cs: Nový _profil…

en: _Save Contents
cs: _Uložit obsah

en: C_lose Tab
cs: _Zavřít kartu

en: _Close Window
cs: _Zavřít okno

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Paste
cs: V_ložit

en: Paste _Filenames
cs: Vložit _jména souborů

en: Select _All
cs: Vybr_at vše

en: P_rofiles…
cs: P_rofily…

en: _Keyboard Shortcuts…
cs: _Klávesové zkratky…

en: Pr_ofile Preferences
cs: Předvolby pr_ofilu

en: Zoom _In
cs: Z_většit

en: Zoom _Out
cs: Z_menšit

en: _Normal Size
cs: _Normální velikost

en: _Find...
cs: _Hledat…

en: Find Ne_xt
cs: Hledat _následující

en: Find Pre_vious
cs: Hledat _předchozí

en: _Clear Highlight
cs: _Zrušit zvýrazňování

en: Go to _Line...
cs: Přejít n_a řádek…

en: _Incremental Search...
cs: _Inkrementální hledání…

en: Change _Profile
cs: Změnit _profil

en: _Previous Profile
cs: _Předchozí profil

en: _Next Profile
cs: _Následující profil

en: _Set Title…
cs: Na_stavit titulek…

en: Set _Character Encoding
cs: Nastavit _kódování znaků

en: _Reset
cs: Reset

en: Reset and C_lear
cs: Inicializovat a _vymazat

en: _Add or Remove…
cs: _Přidat nebo odebrat…

en: _Previous Tab
cs: _Předchozí karta

en: _Next Tab
cs: _Následující karta

en: Move Tab _Left
cs: Přesunout kartu v_levo

en: Move Tab _Right
cs: Přesunout kartu vp_ravo

en: _Detach tab
cs: O_dpojit kartu

en: _Contents
cs: _Obsah

en: _About
cs: O _aplikaci

en: _Send Mail To…
cs: Ode_slat zprávu…

en: _Copy E-mail Address
cs: _Kopírovat e-mailovou adresu

en: C_all To…
cs: Vol_at…

en: _Copy Call Address
cs: _Kopírovat adresu pro volání

en: _Open Link
cs: _Otevřít odkaz

en: _Copy Link Address
cs: _Kopírovat adresu odkazu

en: P_rofiles
cs: P_rofily

en: L_eave Full Screen
cs: Opustit r_ežim celé obrazovky

en: _Input Methods
cs: Vstupní metod_y

en: Show _Menubar
cs: Zobrazit _panel nabídky

en: _Full Screen
cs: _Celá obrazovka

en: There are still processes running in some terminals in this window.
    Closing the window will kill all of them.
cs: V tomto okně stále běží v některých terminálech procesy. Zavřením okna je všechny ukončíte.

en: There are multiple tabs open in this window.
cs: V tomto okně je otevřeno více karet.

en: Close this terminal?
cs: Zavřít tento terminál?

en: C_lose Terminal
cs: _Zavřít terminál

en: Could not save contents
cs: Obsah nelze uložit

en: Save as...
cs: Uložit jako…

en: Contributors:
cs: Přispěvatelé:

en: MATE Terminal is a terminal emulator for the MATE Desktop Environment.
    Powered by Virtual TErminal %d.%d.%d
cs: Terminál MATE emulátor terminálu pro pravocní prostředí MATE.
    Je postaven na Virtual TErminal %d.%d.%d

en: About MATE Terminal
cs: O aplikaci Terminál MATE

en: Copyright © 2002–2004 Havoc Pennington
    Copyright © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Copyright © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Copyright © 2007–2010 Christian Persch
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
cs: Copyright © 2002–2004 Havoc Pennington
    Copyright © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Copyright © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Copyright © 2007–2010 Christian Persch
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 vývojáři MATE
