mate-terminal 1.25.0 - en to eo translation catalogue (269 entries)

en: MATE Terminal
eo: MATE-Terminalo

en: Terminal
eo: Terminalo

en: Use the command line
eo: Uzi komandolinion

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: C_lose Window
eo: _Fermi fenestron

en: Close this window?
eo: Ĉu fermi tiun fenestron?

en: There is still a process running in this terminal.
    Closing the terminal will kill it.
eo: Estas ankoraŭ procezo funkcianta en ĉi tiu terminalo.
    Fermi la terminalon mortigos ĝin,

en: Disable connection to session manager
eo: Malŝalti konekton al seanco-administrilo

en: Specify file containing saved configuration
eo: Specifi dosieron, kiun enhavas konservitan agordon

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Specify session management ID
eo: Specifi identigilon de seancoadministrilo

en: ID
eo: Identigilo

en: Session management options:
eo: Opcioj de seancoadministrilo:

en: Show session management options
eo: Montri seancoadministrilajn opciojn

en: Add or Remove Terminal Encodings
eo: Aldoni aŭ forigi terminalajn kodoprezentojn

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Close
eo: _Fermi

en: A_vailable encodings:
eo: _Disponeblaj kodoprezentoj:

en: E_ncodings shown in menu:
eo: K_odoprezentoj montritaj en menuo:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
eo: Aŭtomate

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
eo: Bloki

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
eo: Substreki

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
eo: Ĉiam palpebrumu

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
eo: Ne palpebrumu

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
eo: Forlasi la terminalon

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
eo: Rekomencu la komandon

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
eo: Holdu la terminalon malfermite

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
eo: Maldekstre

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
eo: Dekstre

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
eo: Malebligite

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
eo: Linuksa konzolo

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
eo: Sunigita

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
eo: Propre

en: Find
eo: Serĉi

en: _Find
eo: _Trovi

en: _Search for:
eo: _Serĉi por_

en: _Match case
eo: _Uskleca kongruo

en: Match _entire word only
eo: Kongrui nur _tutan vorton

en: Search _backwards
eo: Serĉi _malantaŭen

en: _Wrap around
eo: Ĉ_irkaŭfluo

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: _Shortcut keys:
eo: _Klavkombino-klavoj:

en: List of profiles
eo: Listo de profiloj

en: List of available encodings
eo: Listo de disponeblaj kodoprezentoj

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
eo: 'Defaŭlto'

en: Human-readable name of the profile
eo: Home legebla nomo de la profilo

en: Human-readable name of the profile.
eo: Home legebla nomo de la profilo.

en: Default color of text in the terminal
eo: Defaŭlta koloro de la teksto en la terminalo

en: Default color of terminal background
eo: Defaŭlta koloro de la terminal-fono

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
eo: Se vera, grassigna teksto estos bildigita uzante la saman koloron kiel normala teksto.

en: What to do with dynamic title
eo: Kion fari kun dinamika titolo

[ctx: title]
en: 'Terminal'
eo: 'Terminalo'

en: Title for terminal
eo: Titolo por la terminalo

en: Default number of columns
eo: Defaŭlta nombro da kolumnoj

en: Default number of rows
eo: Defaŭlta nombro da vicoj

en: Font
eo: Tiparo

en: Background type
eo: Fontipo

en: Background image
eo: Fonbildo

en: Black on light yellow
eo: Nigro sur hela flavo

en: Black on white
eo: Nigro sur blanko

en: Gray on black
eo: Grizo sur nigro

en: Green on black
eo: Verdo sur nigro

en: White on black
eo: Blanka sur nigro

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
eo: Hela sunigita

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
eo: Malhela sunigita

en: Editing Profile “%s”
eo: Redakti profilon “%s”

en: Images
eo: Bildo

en: Profiles
eo: Profiloj

en: _New
eo: _Nova

en: Edit
eo: Redakti

en: _Delete
eo: _Forigi

en: New Profile
eo: Nova profilo

en: C_reate
eo: _Krei

en: Profile _name:
eo: Profil_nomo:

en: Profile Editor
eo: Profil-redaktilo

en: _Profile name:
eo: _Profilnomo:

en: _Font:
eo: _Tiparo:

en: Choose A Terminal Font
eo: Elekti terminal-tiparon

en: _Allow bold text
eo: _Permesi dikan tekston

en: Default size:
eo: Defaŭlat grando:

en: columns
eo: kolumnoj

en: rows
eo: vicoj

en: General
eo: Ĝenerala

en: <b>Title</b>
eo: <b>Titolo</b>

en: Initial _title:
eo: Komenca _titolo:

en: <b>Command</b>
eo: <b>Komando</b>

en: Custom co_mmand:
eo: Propra ko_mando:

en: When command _exits:
eo: Se komando _ekzistas:

en: Title and Command
eo: Titolo kaj komando

en: _Use colors from system theme
eo: _Uzi koloroj de la sistem-etoso

en: _Text color:
eo: _Tekstkoloro:

en: Choose Terminal Background Color
eo: Elekti terminal-fon-koloron

en: Choose Terminal Text Color
eo: Elekti terminal-tekst-koloron

en: _Background color:
eo: _Fonkoloro:

en: _Underline color:
eo: S_ubstrek-koloro:

en: _Same as text color
eo: _Same kiel tekstkoloro

en: <b>Palette</b>
eo: <b>Paletro</b>

en: Built-in _schemes:
eo: Enkorpigitaj _skemoj:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
eo: <small><i><b>Noto:</b> Terminalj aplikaĵoj havas la jenajn disponeblajn kolorojn.</i></small>

en: Colors
eo: Koloroj

en: _Background image
eo: _Fonbildo

en: Image _file:
eo: Bild-_dosiero:

en: Select Background Image
eo: Elekti fon-bildon

en: Background image _scrolls
eo: Fona bildo rulumas

en: <small><i>None</i></small>
eo: <small><i>Neniu</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
eo: <small><i>Maksimuma</i></small>

en: Background
eo: Fono

en: _Scrollbar is:
eo: Rulum_skalo estas:

en: lines
eo: linioj

en: Scrolling
eo: Rulumado

en: _Delete key generates:
eo: _Forigklavo generas:

en: _Backspace key generates:
eo: _Retropaŝoklavo generas:

en: Compatibility
eo: Kongrueco

en: Set Title
eo: Difini titolon

en: _Title:
eo: _Titolo:

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: New Tab
eo: Nova langeto

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: Save Contents
eo: Konservi enhavoj

en: Close Tab
eo: Fermi la langeton

en: Close Window
eo: Fermi la fenestron

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Full Screen
eo: Tutekrane

en: Zoom In
eo: Zomi

en: Zoom Out
eo: Malzomi

en: Normal Size
eo: Normala grando

en: Find Next
eo: Trovi la sekvan

en: Find Previous
eo: Trovi la antaŭan

en: Reset
eo: Reŝargi

en: Reset and Clear
eo: Reŝarĝi kaj vakigi

en: Switch to Previous Tab
eo: Ŝalti al antaŭa langeto

en: Switch to Next Tab
eo: Ŝalti al sekva langeto

en: Detach Tab
eo: Malligi langeton

en: Switch to Tab 1
eo: Ŝalti al langeto 1

en: Switch to Tab 2
eo: Ŝalti al langeto 2

en: Switch to Tab 3
eo: Ŝalti al langeto 3

en: Switch to Tab 4
eo: Ŝalti al langeto 4

en: Switch to Tab 5
eo: Ŝalti al langeto 5

en: Switch to Tab 6
eo: Ŝalti al langeto 6

en: Switch to Tab 7
eo: Ŝalti al langeto 7

en: Switch to Tab 8
eo: Ŝalti al langeto 8

en: Switch to Tab 9
eo: Ŝalti al langeto 9

en: Switch to Tab 10
eo: Ŝalti al langeto 10

en: Switch to Tab 11
eo: Ŝalti al langeto 11

en: Switch to Tab 12
eo: Ŝalti al langeto 12

en: Contents
eo: Enhavoj

en: File
eo: Dosiero

en: View
eo: Vido

en: Search
eo: Serĉi

en: Tabs
eo: Langetoj

en: Help
eo: Helpo

en: _Action
eo: _Ago

en: Shortcut _Key
eo: Klavkombin_klavo

en: Click button to choose profile
eo: Alklaku butonon pot elekti profilon

en: Profile list
eo: Profillisto

en: Delete profile “%s”?
eo: Ĉu forigi profilon “%s”?

en: Delete Profile
eo: Forigi profilon

en: Choose base profile
eo: Elekti bazan profilon

en: Invalid geometry string "%s"
eo: Nevalida geometria ĉeno "%s"

en: User Defined
eo: Uzanto-difinite

en: Western
eo: Okcidente

en: Central European
eo: Mezeŭropa

en: South European
eo: Sudeŭropa

en: Baltic
eo: Balta

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Arabic
eo: Araba

en: Greek
eo: Greka

en: Hebrew Visual
eo: Hebrea Vida

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Turkish
eo: Turka

en: Nordic
eo: Norda

en: Celtic
eo: Kelta

en: Romanian
eo: Rumana

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Armenian
eo: Armena

en: Chinese Traditional
eo: Ĉina tradicia

en: Cyrillic/Russian
eo: Cirila/Rusa

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Chinese Simplified
eo: Ĉina simpligita

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Cyrillic/Ukrainian
eo: Cirila/Ukraina

en: Croatian
eo: Kroata

en: Hindi
eo: Hindia

en: Persian
eo: Persa

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Gurmukhi
eo: Gurmuka

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Thai
eo: Taja

en: _Description
eo: _Priskribo

en: _Encoding
eo: _Kodoprezento

en: Current Locale
eo: Aktuala lokaĵaro

en: "%s" is not a valid zoom factor
eo: "%s" ne estas valida zomfaktoro

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
eo: Zomfaktoro "%g" estas tro malgranda, uzante %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
eo: Zomfaktoro "%g" estas tro granda, uzante %g

en: Maximize the window
eo: Maksimumigi la fenestron

en: GEOMETRY
eo: GEOMETRIO

en: PROFILE-NAME
eo: PROFIL-NOMO

en: TITLE
eo: TITOLO

en: DIRNAME
eo: DOSERUJO-NOMO

en: ZOOM
eo: ZOMI

en: MATE Terminal Emulator
eo: MATE-Terminal-imitilo

en: Show MATE Terminal options
eo: Montri agordojn de MATE-Terminalo

en: Show terminal options
eo: Montri terminal-agordojn

en: Unnamed
eo: Sennome

en: _Profile Preferences
eo: _Profil-agordoj

en: Close tab
eo: Fermi la langeton

en: Switch to this tab
eo: Ŝanĝi al tiu langeto

en: Could not open the address “%s”
eo: Ne eblis malfermi la adreson “%s”

en: _File
eo: _Dosiero

en: Open _Terminal
eo: Malfermi _terminalon

en: Open Ta_b
eo: Malfermi _langeton

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _View
eo: _Vidi

en: _Search
eo: _Serĉi

en: _Terminal
eo: _Terminalo

en: Ta_bs
eo: _Langetoj

en: New _Profile…
eo: Nova _profilo...

en: _Save Contents
eo: _Konservi enhavoj

en: C_lose Tab
eo: _Fermi langeton

en: _Close Window
eo: _Fermi fenestron

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Paste
eo: _Enmeti

en: Paste _Filenames
eo: Alglui _fosiernomojn

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_on

en: P_rofiles…
eo: P_rofiloj...

en: _Keyboard Shortcuts…
eo: _Klavkombinoj...

en: Pr_ofile Preferences
eo: Pr_ofil-agordoj

en: Zoom _In
eo: Zom_i

en: Zoom _Out
eo: Malz_omi

en: _Normal Size
eo: _Normala grando

en: _Find...
eo: _Trovi...

en: Find Ne_xt
eo: _Trovi sekvan

en: Find Pre_vious
eo: Tro_vi antaŭan

en: _Clear Highlight
eo: _Forigi emfazon

en: Go to _Line...
eo: Iri al _linio...

en: _Incremental Search...
eo: _Dumtajpa serĉo…

en: Change _Profile
eo: Ŝanĝi profilon

en: _Set Title…
eo: _Difini titolon…

en: _Reset
eo: _Reŝargi

en: Reset and C_lear
eo: Reŝarĝi kaj _vakigi

en: _Add or Remove…
eo: _Aldoni aŭ forigi...

en: _Previous Tab
eo: _Antaŭa langeto

en: _Next Tab
eo: _Sekva langeto

en: Move Tab _Left
eo: Movi la langeton _maldekstren

en: Move Tab _Right
eo: Movi la langeton _dekstren

en: _Detach tab
eo: _Malligi langeton

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: _About
eo: _Pri

en: _Send Mail To…
eo: _Sendi mesaĝon al...

en: _Copy E-mail Address
eo: _Kopii retpoŝtadreson

en: C_all To…
eo: _Voki al...

en: _Copy Call Address
eo: _Kopii vokadreson

en: _Open Link
eo: _Malfermi ligilon

en: _Copy Link Address
eo: _Kopii adreson de ligilo

en: P_rofiles
eo: P_rofiloj

en: L_eave Full Screen
eo: _Forlasi tutekranan reĝimon

en: _Input Methods
eo: _Enirmetodoj

en: Show _Menubar
eo: Montri _menubreton

en: _Full Screen
eo: _Tutekrano

en: Close this terminal?
eo: Ĉu fermi tiun terminalon?

en: C_lose Terminal
eo: _Fermi terminalon

en: Could not save contents
eo: Ne eblis konservi enhavojn

en: Save as...
eo: Konservi kiel...

en: Contributors:
eo: Kontribuintoj:

en: About MATE Terminal
eo: Pri MATE-Terminalo
