mate-terminal 1.25.0 - en to fa translation catalogue (329 entries)

en: MATE Terminal
fa: پایانه‌ی گنوم

en: Terminal
fa: پایانه

en: Use the command line
fa: استفاده از سطر فرمان

en: _Cancel
fa: ان_صراف

en: Disable connection to session manager
fa: از کار انداختن اتصال به مدیر نشست

en: Specify file containing saved configuration
fa: پیشوند پیکربندی ذخیره شده را مشخص کنید.

en: FILE
fa: فایل

en: Specify session management ID
fa: شناسه‌ی مدیریت نشست را مشخص کنید

en: ID
fa: شناسه

en: Session management options:
fa: مدیریت نشست

en: Show session management options
fa: شناسه‌ی مدیریت نشست را مشخص کنید

en: Add or Remove Terminal Encodings
fa: اضافه یا حذف کردن کدگذاری‌های پایانه

en: _Help
fa: _راهنما

en: _Close
fa: _بستن

en: A_vailable encodings:
fa: کدگذاری‌های _موجود:

en: E_ncodings shown in menu:
fa: _کدگذاری‌های نشان داده شونده در منو:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
fa: خودکار

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
fa: مهار+ا

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
fa: دنباله‌ی گریز

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
fa: زیرخط‌دار

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
fa: خروج از پایانه

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
fa: راه‌اندازی مجدد فرمان

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
fa: باز نگه داشتن پایانه

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
fa: در طرف چپ

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
fa: در طرف راست

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
fa: غیر فعال شده

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
fa: پیشانه‌ی لینوکس

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
fa: سفارشی

en: Find
fa: پیدا کن

en: _Search for:
fa: _جست‌و‌جو برای :

en: _Match case
fa: _تطابق کوچک و بزرگی حروف

en: Match _entire word only
fa: فقط تطبیق با کلمات _کامل

en: Search _backwards
fa: جستجو رو به _عقب

en: _Wrap around
fa: دور کامل

en: Keyboard Shortcuts
fa: میان‌برهای صفحه‌کلید

en: List of profiles
fa: فهرست مجموعه‌های تنظیمات

en: Profile to use for new terminals
fa: مجموعه‌ تنظیماتی که برای پایانه‌های جدید استفاده می‌شود

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
fa: مجموعه‌ تنظیماتی که هنگام باز کردن یک پنجره یا زبانه‌ی جدید استفاده می‌شود. باید در profile_list باشد.

en: Whether the menubar has access keys
fa: این که نوار منو کلید دسترسی داشته باشد یا نه

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
fa: این که کلید‌های دسترسی دگرساز+حرف برای نوار منو باشند یا نه. این کلیدها ممکن است با بعضی برنامه‌ها که داخل پایانهاجرا می‌شوند تداخل داشته باشند بنابراین می‌توان خاموششان کرد.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
fa: به طور طبیعی می‌توان با کلید F10 به نوار منو دسترسی یافت. این کار را می‌توان با سفارشی کردن از طریق gtkrc (gtk-menu-bar-accel = «whatever»)‎ نیز انجام داد. این گزینه همچنین از کار انداختن شتاب‌ده استاندارد نوار منو را ممکن می‌سازد.

en: List of available encodings
fa: فهرست کدگذاری‌های موجود

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
fa: این که موقع بستن پنجره‌های پایانه تصدیق گرفته شود یا نه

en: Human-readable name of the profile
fa: نام انسانی مجموعه تنظیمات

en: Human-readable name of the profile.
fa: نام انسانی مجموعه تنظیمات.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
fa: این که نوار منو در پنجره/زبانه‌های جدید نشان داده بشوند یا نه

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
fa: درست اگر نوار منو باید در پنجره‌های جدید، برای پنجره/زبانه‌های با این مجموعه تنظیمات، نشان داده شود.

en: Default color of text in the terminal
fa: رنگ پیش‌فرض متن در پایانه

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
fa: رنگ پیش‌فرض متن در پایانه، به شکل مشخصات رنگی (می‌تواند ارقام شانزده‌شانزدهی به سبک HTML یا نام یک رنگ مثل «قرمز» باشد).

en: Default color of terminal background
fa: رنگ پیش‌فرض پس‌زمینه‌ی پایانه

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
fa: رنگ پیش‌فرض پس‌زمینه‌ی پایانه، به شکل مشخصات رنگی (می‌تواند ارقام شانزده‌شانزدهی به سبک HTML یا نام یک رنگ مثل «قرمز» باشد).‏

en: What to do with dynamic title
fa: با عنوان پویا چه‌کار باید کرد

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
fa: اگر برنامه‌ی داخل پایانه عنوان را تنظیم کند (اکثر آدم‌ها پوسته‌شان را برای انجام این کار تنظیم می‌کنند)، عنوان پویا می‌تواند عنوان پیکربندی شده را پاک کند، قبل از آن بیاید، بعد از آن بیاید یا به جای آن بنشیند. مقادیر ممکن عبارتند از «replace»، «before»، «after» و «ignore».

en: Title for terminal
fa: عنوان پایانه

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
fa: عنوانی که برای پنجره یا زبانه‌ی پایانه نمایش داده می‌شود. بسته به تنظیم title_mode، ممکن است عنوان تنظیم شده توسط برنامه‌های داخل این پایانه، به جای این عنوان بنشینند یا با آن ترکیب شوند.

en: Whether to allow bold text
fa: این که متن سیاه مجاز باشد یا نه

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
fa: اگر درست باشد، به برنامه‌های داخل پایانه اجازه داده شود که متن را سیاه کنند.

en: Whether to silence terminal bell
fa: این که زنگ پایانه ساکت شود یا نه

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
fa: اگر درست باشد، وقتی برنامه‌ها یک دنباله‌ی گریزدار برای زنگ پایانه می‌فرستند صدایی تولید نشود.

en: Characters that are considered "part of a word"
fa: نویسه‌هایی که «جزئی از کلمه» قلمداد می‌شوند

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
fa: هنگام انتخاب متن بر اساس کلمه، دنباله‌هایی از این نویسه‌ها یک تک‌کلمه فرض می‌شوند. محدوده را می‌توان به صورت «ا-ی» وارد کرد. خط تیره (به جز در مشخص کردن محدوده) باید اولین نویسه‌ی داده شده باشد.

en: Position of the scrollbar
fa: موقعیت نوار لغزش

en: Number of lines to keep in scrollback
fa: تعداد سطرهایی که در حافظه‌ی لغزش نگهداری شود

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
fa: این که هنگام فشرده شدن یک کلید تا ته صفحه پایین بلغزد یا نه

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
fa: اگر درست باشد، فشار دادن یک کلید نوار لغزش را به ته صفحه می‌برد.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
fa: این که هنگام وجود خروجی جدید تا ته صفحه پایین بلغزد یا نه

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
fa: اگر درست باشد، با هر خروجی جدید پایانه به انتهای آن خواهد لغزید.

en: What to do with the terminal when the child command exits
fa: وقتی فرمان فرزند وجود دارد با پایانه چه‌کار باید کرد

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
fa: مقادیر ممکن عبارتند از «close» برای بستن پایانه، و «restart» برای آغاز مجدد فرمان.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
fa: این که فرمان در پایانه مثل پوسته‌ی ورود به سیستم راه‌اندازی شوند یا نه

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
fa: اگر درست باشد، فرمان داخل پایانه مثل پوسته‌ی ورود به سیستم اجرا شود. (اول argv[0] یک تیره خواهد داشت.)‏

en: Whether to run a custom command instead of the shell
fa: این که به جای پوسته یک فرمان سفارشی اجرا شود یا نه

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
fa: اگر درست باشد، مقدار تنظیمات custom_command به جای اجرای پوسته استفاده خواهد شد.

en: Whether to blink the cursor
fa: این که مکان‌نما چشمک بزند یا نه

en: Custom command to use instead of the shell
fa: فرمان سفارشی‌ای که به جای پوسته استفاده می‌شود

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
fa: اجرای این فرمان به جای پوسته، اگر use_custom_command درست باشد.

en: Icon for terminal window
fa: شمایل پنجره‌ی پایانه

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
fa: شمایلی که برای زبانه/پنجره‌های حاوی این مجموعه تنظیمات استفاده می‌شود.

en: Palette for terminal applications
fa: تخته‌رنگ برنامه‌های پایانه

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
fa: پایانه‌ها یک تخته‌رنگ ۱۶ رنگی دارند که برنامه‌های داخل پایانه می‌توانند استفاده کنند. این همان تخته‌رنگ است که به شکلی فهرستی از نام رنگ‌ها که با نقطه‌ویرگول از هم جدا شده‌اند، آمده است. نام رنگ‌ها باید در قالب شانزده‌شانزدهی باشد مثل «FF00FF»

en: Font
fa: قلم

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
fa: یک نان قلم پانگو. مثلاً «Sans 12» یا «Monospace Bold 14».

en: Background type
fa: نوع پس‌زمینه

en: Background image
fa: تصویر پس‌زمینه

en: Filename of a background image.
fa: نام پرونده‌ی تصویر پس‌زمینه.

en: Whether to scroll background image
fa: این که تصویر پس‌زمینه بلغزد یا نه

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
fa: اگر درست باشد، تصویر پس‌زمینه همراه با متن پیش‌زمینه بلغزد؛ اگر نه، تصویر در یک موقعیت ثابت نگه داشته شود و متن روی آن بلغزد.

en: How much to darken the background image
fa: مقدار تاریکی تصویر پس‌زمینه

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
fa: مقداری بین ۰٫۰ و ۱٫۰ که مقداری تیرگی تصویر پس‌زمینه را مشخص می‌کند. ۰٫۰ به معنی بدون تاریکی و ۱٫۰ به معنی تاریکی کامل است. در پیاده‌سازی فعلی، فقط دو سطح تاریکی وجود دارد، بنابراین تنظیمات به شکل بولی عمل می‌کنند، یعنی ۰٫۰ تأثیر تاریکی را از کار می‌اندازد.

en: Effect of the Backspace key
fa: تأثیر کلید پس‌بر

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
fa: کدی که کلید پس‌بر تولید می‌کند را تنظیم می‌کند. مقادیر ممکن عبارتند از «ascii-del» برای نویسه‌ی ASCII DEL، «control-h» برای مهار+ا (به عنوان نویسه‌ی ASCII BS هم شناخته می‌شود)، «escape-sequence» برای دنباله‌ی گریزداری که معمولاً به پس‌بر یا حذف مقید است. در شرایط عادی «ascii-del» تنظیم درست کلید پس‌بر به شمار می‌رود.

en: Effect of the Delete key
fa: تأثیر کلید حذف

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
fa: کدی که کلید حذف تولید می‌کند را تنظیم می‌کند. مقادیر ممکن عبارتند از «ascii-del» برای نویسه‌ی ASCII DEL، «control-h» برای مهار+ا (به عنوان نویسه‌ی ASCII BS هم شناخته می‌شود)، «escape-sequence» برای دنباله‌ی گریزداری که معمولاً به پس‌بر یا حذف مقید است. در شرایط عادی «ascii-del» تنظیم درست کلید حذف به شمار می‌رود.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
fa: این که رنگ‌های تم برای ویجت پایانه استفاده شود یا نه

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
fa: اگر درست باشد، به جای رنگ‌های تعیین شده به دست کاربر، تم رنگ به کار رفته برای جعبه‌های ورود متن برای پایانه استفاده خواهد شد.

en: Whether to use the system font
fa: این که از قلم سیستم استفاده شود یا نه

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
fa: اگر درست باشد، پایانه در صورت متساوی‌العرض بودن قلم استاندارد رومیزی/جهانی آن را به کار خواهد برد (و در غیر این صورت از نزدیک‌ترین قلم به آن که پیدا کند استفاده خواهد کرد).

en: Keyboard shortcut to open a new tab
fa: میانبر صفحه‌کلید برای باز کردن یک زبانه‌ی جدید

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای باز کردن یک زبانه‌ی جدید. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to open a new window
fa: میانبر صفحه‌کلید برای باز کردن یک پنجره‌ی جدید

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای باز کردن یک پنجره‌ی جدید. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
fa: میانبر صفحه‌کلید برای ایجاد مجموعه تنظیمات جدید

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای بالا آوردن محاوره‌ی ایجاد مجموعه تنظیمات. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to close a tab
fa: میانبر صفحه‌کلید برای بستن زبانه

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای بستن زبانه. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to close a window
fa: میانبر صفحه‌کلید برای بستن پنجره

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای بستن پنجره. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to copy text
fa: میانبر صفحه‌کلید برای نسخه‌برداری از متن

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای نسخه‌برداری از متن انتخاب‌شده در تخته‌گیره. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to paste text
fa: میانبر صفحه‌کلید برای چسباندن متن

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
fa: میانبر صفحه‌کلید برای زدن ضامن حالت تمام‌صفحه

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای زدن ضامن حالت تمام‌صفحه. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
fa: میانبر صفحه‌کلید برای زدن ضامن مرئی بودن نوار منو

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای زدن ضامن مرئی بودن نوار منو. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تنظیم عنوان پایانه

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: کلید میانبر صفحه‌کلید برای تنظیم عنوان پایانه. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
fa: میانبر صفحه‌کلید برای برگرداندن تنظیمات پایانه به حالت اولیه

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای برگرداندن پایانه به شرایط اولیه. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
fa: میانبر صفحه‌کلید برای برگرداندن  تنظیمات پایانه به حالت اولیه و پاک کردن آن

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای برگرداندن پایانه به شرایط اولیه و پاک کردن آن. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی قبلی

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی قبلی. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی بعدی

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: کلید میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی بعدی. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۱

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۱. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۲

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۲. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۳

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۳. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۴

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۴. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۵

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۵. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۶

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۶. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۷

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۷. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۸

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۸. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۹

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۹. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۱۰

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۱۰. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۱۱

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۱۱. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۱۲

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای تعویض به زبانه‌ی ۱۲. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to launch help
fa: میانبر صفحه‌کلید برای راه‌اندازی راهنما

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای راه‌اندازی راهنما. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to make font larger
fa: میانبر صفحه‌کلید برای بزرگتر کردن قلم

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای بزرگتر کردن قلم. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
fa: میانبر صفحه‌کلید برای کوچکتر کردن قلم

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای کوچکتر کردن قلم. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
fa: میانبر صفحه‌کلید برای برگرداندن قلم به اندازه‌ی عادی

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fa: میانبر صفحه‌کلید برای برگرداندن قلم به اندازه‌ی عادی. به شکل یک رشته با قالبی مشابه پرونده‌های منبع GTK+‎ بیان می‌شود. اگر گزینه را روی رشته‌ی ویژه‌ی «disabled» تنظیم کنید، دیگر میانبر صفحه‌کلیدی برای این کنش وجود نخواهد داشت.

en: Black on light yellow
fa: سیاه روی زرد روشن

en: Black on white
fa: سیاه روی سفید

en: Gray on black
fa: خاکستری روی سیاه

en: Green on black
fa: سبز روی سیاه

en: White on black
fa: سفید روی سیاه

en: Images
fa: تصویرها

en: Profiles
fa: مجموعه‌های‌ تنظیمات

en: _New
fa: _جدید

en: Edit
fa: ویرایش

en: _Delete
fa: _حذف

en: New Profile
fa: مجموعه تنظیمات جدید

en: C_reate
fa: ای_جاد شود

en: Profile _name:
fa: _نام مجموعه تنظیمات

en: _Base on:
fa: _مبنتی بر:

en: Profile Editor
fa: ویرایشگر مجموعه تنظیمات

en: _Profile name:
fa: نام _مجموعه تنظیمات:

en: _Font:
fa: _قلم:

en: _Allow bold text
fa: _مجاز بودن متن سیاه

en: Show _menubar by default in new terminals
fa: نشان دادن _نوار منو به طور پیش‌فرض در پایانه‌های جدید

en: Terminal _bell
fa: _زنگ پایانه

en: Select-by-_word characters:
fa: نویسه‌های «انتخاب با کلمه»:‏

en: columns
fa: ستون

en: rows
fa: ردیف

en: General
fa: کلیات

en: <b>Title</b>
fa: <b>عنوان</b>

en: Initial _title:
fa: _عنوان اولیه:

en: <b>Command</b>
fa: <b>فرمان</b>

en: _Run command as a login shell
fa: ا_جرای فرمان مثل یک پوسته‌ی ورود به سیستم

en: Ru_n a custom command instead of my shell
fa: ا_جرای یک فرمان سفارشی به جای پوسته

en: Custom co_mmand:
fa: ف_رمان سفارشی:

en: When command _exits:
fa: وقتی فرمان _وجود دارد:

en: Title and Command
fa: عنوان و فرمان

en: _Text color:
fa: رنگ متن:

en: _Background color:
fa: رنگ _پس‌زمینه:

en: <b>Palette</b>
fa: <b>تخته‌رنگ</b>

en: Built-in _schemes:
fa: _شِماهای توکار:

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Image _file:
fa: _پرونده‌ی تصویر:

en: Background image _scrolls
fa: تصویر پس‌زمینه می_لغزد

en: _Transparent background
fa: پس‌زمینه‌ی _شفاف

en: S_hade transparent or image background:
fa: پس‌زمینه‌ی تصویری یا شفاف نسبت به _سایه:

en: <small><i>None</i></small>
fa: <small><i>هیچ‌کدام</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
fa: <small><i>حداکثر</i></small>

en: Background
fa: پس‌زمینه

en: _Scrollbar is:
fa: _مکان نوار لغزش

en: Scroll on _keystroke
fa: لغزش هنگام زدن _کلید

en: lines
fa: سطر شماره‌گذاری شود

en: Scrolling
fa: لغزش

en: _Delete key generates:
fa: تولیدی کلید _حذف:

en: _Backspace key generates:
fa: تولیدی کلید _پس‌بر:

en: Compatibility
fa: سازگاری

en: Set Title
fa: تنظیم عنوان

en: _Title:
fa: _عنوان:

en: _Password:
fa: کلمه عبور

en: New Tab
fa: زبانه‌ی جدید

en: New Window
fa: پنجره‌ی جدید

en: Close Tab
fa: بستن زبانه

en: Close Window
fa: بستن پنجره

en: Copy
fa: نسخه‌برداری

en: Paste
fa: چسباندن

en: Select All
fa: انتخاب همه

en: Hide and Show menubar
fa: مخفی کردن و نمایش نوار منو

en: Full Screen
fa: تمام‌صفحه

en: Zoom In
fa: زوم به داخل

en: Zoom Out
fa: زوم به خارج

en: Normal Size
fa: اندازه‌ی عادی

en: Reset
fa: راه‌اندازی مجدد

en: Reset and Clear
fa: برگرداندن تنظیمات اولیه و پاک کردن

en: Switch to Previous Tab
fa: تعویض به زبانه‌ی قبلی

en: Switch to Next Tab
fa: تعویض به زبانه‌ی بعدی

en: Switch to Tab 1
fa: تعویض به زبانه‌ی ۱

en: Switch to Tab 2
fa: تعویض به زبانه‌ی ۲

en: Switch to Tab 3
fa: تعویض به زبانه‌ی ۳

en: Switch to Tab 4
fa: تعویض به زبانه‌ی ۴

en: Switch to Tab 5
fa: تعویض به زبانه‌ی ۵

en: Switch to Tab 6
fa: تعویض به زبانه‌ی ۶

en: Switch to Tab 7
fa: تعویض به زبانه‌ی ۷

en: Switch to Tab 8
fa: تعویض به زبانه‌ی ۸

en: Switch to Tab 9
fa: تعویض به زبانه‌ی ۹

en: Switch to Tab 10
fa: تعویض به زبانه‌ی ۱۰

en: Switch to Tab 11
fa: تعویض به زبانه‌ی ۱۱

en: Switch to Tab 12
fa: تعویض به زبانه‌ی ۱۲

en: Contents
fa: محتویات

en: File
fa: پرونده

en: View
fa: نمایش

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: _Action
fa: _کنش

en: Shortcut _Key
fa: ک_لید میانبر

en: Click button to choose profile
fa: برای انتخاب مجموعه تنظیمات روی دکمه کلیک کنید

en: Profile list
fa: فهرست مجموعه‌های‌ تنظیمات

en: Delete Profile
fa: حذف مجموعه تنظیمات

en: Choose base profile
fa: مجموعه تنظیمات پایه را انتخاب کنید

en: Invalid geometry string "%s"
fa: رشته‌ی پیکربندی ظاهری نامعتبر «%s»

en: User Defined
fa: تعریف شده توسط کاربر

en: Western
fa: غربی

en: Central European
fa: اروپای مرکزی

en: South European
fa: اروپای جنوبی

en: Baltic
fa: بالتیک

en: Cyrillic
fa: سیریلی

en: Arabic
fa: عربی

en: Greek
fa: یونانی

en: Hebrew Visual
fa: عبری دیداری

en: Hebrew
fa: عبری

en: Turkish
fa: ترکی

en: Nordic
fa: اسکاندیناویایی

en: Celtic
fa: سلتی

en: Romanian
fa: رومانیایی

en: Unicode
fa: یونی‌کد

en: Armenian
fa: ارمنی

en: Chinese Traditional
fa: چینی سنتی

en: Cyrillic/Russian
fa: سیریلی/روسی

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Korean
fa: کره‌ای

en: Chinese Simplified
fa: چینی ساده‌شده

en: Georgian
fa: گرجی

en: Cyrillic/Ukrainian
fa: سیریلی/اوکراینی

en: Croatian
fa: کرواتی

en: Hindi
fa: هندی

en: Persian
fa: فارسی

en: Gujarati
fa: گجراتی

en: Gurmukhi
fa: گورموکی

en: Icelandic
fa: ایسلندی

en: Vietnamese
fa: ویتنامی

en: Thai
fa: تایلندی

en: _Description
fa: _شرح

en: _Encoding
fa: _کدگذاری

en: Current Locale
fa: شرایط محلی فعلی

en: "%s" option given twice for the same window
fa: گزینه‌ی «%s» دوبار برای یک پنجره داده شده

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
fa: عامل زوم %g خیلی کوچک است، از %g استفاده می‌شود

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
fa: عامل زوم %g خیلی بزرگ است، از %g استفاده می‌شود

en: GEOMETRY
fa: مشخصات‌ظاهری

en: ROLE
fa: نقش

en: Set the last specified tab as the active one in its window
fa: تنظیم آخرین زبانه‌ی مشخص شده به عنوان زبانه‌ی فعال پنجره‌اش

en: TITLE
fa: عنوان

en: DIRNAME
fa: نام شاخه

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
fa: تنظیم عامل زوم پایانه (۱٫۰ = اندازه‌ی عادی)‏

en: There was an error creating the child process for this terminal
fa: در ایجاد فراروند فرزند برای این پایانه خطایی رخ داد

note: Translators: This is the label of a menu item to choose a profile. * _%d is used as the accelerator (with d between 1 and 9), and * the %s is the name of the terminal profile.
en: _%d. %s
fa: ‏_%Id. %s

note: Translators: This is the label of a menu item to choose a profile. * _%c is used as the accelerator (it will be a character between A and Z), * and the %s is the name of the terminal profile.
en: _%c. %s
fa: ‏_%c. %s

en: _File
fa: _فایل

en: Open _Terminal
fa: بازکردن_ترمینال

en: Open Ta_b
fa: باز کردن زبان_ه

en: _Edit
fa: _ویرایش

en: _View
fa: _نمایش

en: _Search
fa: _جستجو

en: _Terminal
fa: پا_یانه

en: Ta_bs
fa: _زبانه‌ها

en: C_lose Tab
fa: ب_ستن زبانه

en: _Close Window
fa: _بستن پنجره

en: _Copy
fa: _نسخه‌برداری

en: _Paste
fa: چسباندن

en: Select _All
fa: انتخاب _همه

en: Zoom _In
fa: زوم به داخل

en: Zoom _Out
fa: زوم به _خارج

en: _Normal Size
fa: اندازهٔ _عادی

en: _Find...
fa: _یافتن...

en: Find Ne_xt
fa: پیدا کردن ب_عدی

en: Find Pre_vious
fa: پیدا کردن _قبلی

en: Go to _Line...
fa: رفتن به _سطر...

en: Change _Profile
fa: تغییر _مجموعه تنظیمات

en: Set _Character Encoding
fa: تنظیم کدگذاری _نویسه‌ها

en: _Reset
fa: _شروع دوباره

en: Reset and C_lear
fa: برگرداندن به مقادیر اولیه و پا_ک کردن

en: _Previous Tab
fa: زبانه‌ی _قبلی

en: _Next Tab
fa: زبانه‌ی _بعدی

en: _Contents
fa: _محتویات

en: _About
fa: _درباره

en: _Open Link
fa: _باز کردن پیوند

en: _Copy Link Address
fa: _نسخه‌برداری از نشانی پیوند

en: _Input Methods
fa: روش‌های _ورودی

en: Show _Menubar
fa: نشان دادن نوار _منو

en: _Full Screen
fa: _تمام‌صفحه
