mate-terminal 1.25.0 - en to fur translation catalogue (306 entries)

en: MATE Terminal
fur: Terminâl di MATE

en: Terminal
fur: Terminâl

en: Use the command line
fur: Dopre la rie di comant

en: C_lose Window
fur: _Siere barcon

en: Disable connection to session manager
fur: Disabilite la conession al gjestôr di session

en: Specify session management ID
fur: Specifiche l'ID dal gjestôr di session

en: Show session management options
fur: Mostre lis opzions di gjestion da session

en: Add or Remove Terminal Encodings
fur: Zonte o rimôf codifichis di terminâl

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Close
fur: _Siere

en: A_vailable encodings:
fur: Codifichis disponi_bilis:

en: E_ncodings shown in menu:
fur: Codifiche _mostrade tal menu:

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
fur: Disabilitât

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
fur: Personalizât

en: Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtadorîs di tastiere

en: _Shortcut keys:
fur: Botons di _scurtadorie:

en: List of profiles
fur: Liste dai profî

en: Profile to use for new terminals
fur: Profîl di doprâ par un gnûf terminâl

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
fur: Profîl di doprâ intant ch'a si vierç un gnûf barcon o une gnove schede. Al scugne jessi ta liste dai profî.

en: Whether the menubar has access keys
fur: A mostre se ta bare di menu a son aceleradôrs

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
fur: A mostre se a son scurtadoriis Alt+letare pa bare di menu. Chest al podares interferì cun ciertis aplicazions ch'a son stadis inviadis dentri il terminâl, cussì si pues disabilitâ.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
fur: Normalmentri al è pussibil acedi a la bare di menu cun F10. Chest al pues jessi personalizât cun gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). Cun cheste opzion si pues disabilitâ l'aceleradôr predefinît par la bare di menu.

en: List of available encodings
fur: Liste des codifichis pussibilis

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
fur: A mostre se domandâ conferme cuan ch'a vegnin sierâts i barcons dal terminâl

en: Human-readable name of the profile
fur: Nom mnemonic pal profîl

en: Human-readable name of the profile.
fur: Nom mnemonic pal profîl.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
fur: Vêr se la bare di menu a pues jessi visualizade tai gnûfs barcons, par barcon/schede cun chest profîl.

en: Default color of text in the terminal
fur: Colôr predefinît dal test tal terminâl

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
fur: Colôr predefinît dal test tal terminâl, come specifiche di colôr (al pos jessi un numar esadecimâl in stîl HTML opûr il nom di un colôr come "red").

en: Default color of terminal background
fur: Colôr predefinît dal fondâl dal terminâl

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
fur: Colôr predefinît dal fondâl dal terminâl, come specifiche di colôr (al pos jessi un numar esadecimâl in stîl HTML opûr il nom di un colôr come "red").

en: What to do with dynamic title
fur: Ce fâ cuntun titul dinamic

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
fur: Se l'aplicazion tal terminâl à imposte il titul (gjeneralmentri lis personis an scripts ch'a fasin chest), il titul impostât dinamicamentri al pos elimina chel configurât, lâ prime, dopo opûr rimplaçalu. I pussibî valôrs a son "replace", "before", "after", and "ignore".

en: Title for terminal
fur: Titul dal terminâl

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
fur: Titul di mostrâ tal barcon dal terminâl o ta schede. Chest titul al pues jessi rimplaçât opûr cumbinasi cul titul impostât da l'aplicazion dentri dal terminâl a seconde dal valôr di title_mode.

en: Whether to allow bold text
fur: A mostre se consentî il test in grasut

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
fur: Se TRUE, permet ai programes tal tarminâl di mostrâ il test in grassut.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
fur: Se TRUE, nol mande sûns cuant che i programes a mandin la secuence di escape par il bip dal terminâl.

en: Characters that are considered "part of a word"
fur: Caràtars ch'a son considerâts "par di une peraule"

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
fur: Selezionant il test par peraule, la sequence di caràtars a son viodûts come peraule singule. A puedin jessi doprâts ancje intervai come "A-Z". Il caràtar tratut (-) se nol segne un interval, al scugne jessi il prin caràtar.

en: Position of the scrollbar
fur: Posizion da bare di scoriment

en: Number of lines to keep in scrollback
fur: Numar di ries di mantignî par scori denant-daûr

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
fur: Se TRUE, môf la bare di scoriment viers la fin podopo vê fracât un boton.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
fur: Se TRUE, cuant ch'al saltarâ fûr un gnûf output il terminâl al scorarâ viers il bas.

en: What to do with the terminal when the child command exits
fur: Ce fâ cul terminâl cuant che il proces fî al finis

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
fur: Valôrs pussibî a son "close" par sierâ il terminâl, e "restart" par tornâ a inviâ il comant.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
fur: A mostre se inviâ il comant tal terminâl come shell di login

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
fur: Se TRUE, il comant tal terminâl al vegnarâ inviât al puest da shell di login. (argv[0] al varâ un piçul trat denant).

en: Whether to run a custom command instead of the shell
fur: A mostre se eseguî un comant personalizât invezit da shell

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
fur: Se TRUE, al vegnarâ doprât il valôr da impostazion custom_command invezit di inviâ une shell.

en: Whether to blink the cursor
fur: A mostre se il cursôr al à di lampâ

en: Custom command to use instead of the shell
fur: Comant personalizât di doprâ invezir da shell

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
fur: Eseguis chest comant al puest da shell se use_custom_command al è TRUE.

en: Icon for terminal window
fur: Icone pal barcon dal terminâl

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
fur: Icone di doprâ ta lis schedis o tai barcons ch'an dentri chest profîl.

en: Palette for terminal applications
fur: Taule di colôrs pes aplicazions dal terminâl

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
fur: I terminai an taulis di 16 colôrs che lis aplicazions inviadis dentri il terminâl a puedin doprâ. Cheste je chê taule di colôrs separâts cui doi ponts (:). I noms dai colôrs an di jessi in formât esadecimâl, par esempli "#FF00FF"

en: Font
fur: Caràtar

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
fur: Un nom di tipo di caràtar di Pango. Esemplis a son "Sans 12" o "Monospace Bold 14"

en: Background type
fur: Tipo di fondâl

en: Background image
fur: Imagjine di fondâl

en: Filename of a background image.
fur: Nom dal file da imagjine di fondâl.

en: Whether to scroll background image
fur: A mostre se fâ scori l'imagjine di fondâl

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
fur: Se TRUE, l'imagjine a scrô cul test; se FALSE, l'imagjine a reste fisse intant ch'al scôr il test parsore.

en: How much to darken the background image
fur: Di trop scurî l'imagjine di fondâl

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
fur: Un valôr framieç 0.0 e 1.0 al segne di trop scurî l'imagjine di fondâl. 0.0 al segne nissun scuriment, 1.0 al segne scûr patoc. Ta l'implementazion curint, a son doi livei di scuriment pussibî, par chest chist parametro al funzione dome come boolean, indulà che 0.0 al disabilite l'efiet di scuriment.

en: Effect of the Backspace key
fur: Efiet dal boton BACKSPACE

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
fur: Imposte il codic gjenerât dal boton BACKSPACE. Valôrs pussibî a son "ascii-del" par il caràtar DEL ASCII, "control-h" par Control-H (ven a stai il caràtar BS ASCII), "escape-sequence" par la secuence di escape gjeneralmentri leade al boton BACKSPACE o CANC. "ascii-del" al è gjeneralmentri considerât il valôr coret par il boton BACKSPACE.

en: Effect of the Delete key
fur: Efiet dal boton CANC

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
fur: Imposte il codic gjenerât dal boton CANC. Valôrs pussibî a son "ascii-del" par il caràtar DEL ASCII, "control-h" par Control-H (ven a stai il caràtar BS ASCII), "escape-sequence" par la secuence di escape gjeneralmentri leade al boton BACKSPACE o CANC. "ascii-del" al è gjeneralmentri considerât il valôr coret par il boton CANC.

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
fur: Se TRUE, il schema dai colôrs dal teme al vegnarâ doprât par il test dal terminâl, invezit dai colôrs furnîts da l'utent.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
fur: Se TRUE, il terminâl al doprarâ il caràtar predefinît se al è a spaziadure fisse (altrimentri il caràtar ch'al vâ plui dongje ch'a si rive a cjatâ).

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
fur: Al vierç un barcon di dialogo cuant che une richieste di rispueste S/Key challenge a je intercetade e fracade. Scrivint la password tal barcon di dialogo cheste a ven mandade tal terminâl.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi une gnove schede

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi une gnove schede, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to open a new window
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi un gnûf barcon

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi un gnûf barcon, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
fur: Scurtadorie di tastiere par creâ un gnûf profîl

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi il barcon di dialogo pa creazion dal profîl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to close a tab
fur: Scurtadorie di tastiere par sierâ une schede

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par sierâ une schede, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to close a window
fur: Scurtadorie di tastiere par sierâ un barcon

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par sierâ un barcon, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to copy text
fur: Scurtadorie di tastiere par cupiâ il test

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par cupiâ il test selezionât tai aponts, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to paste text
fur: Scurtadorie di tastiere par taca il test

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a dut schermo

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par abilitâ la modalitât a dut schermo, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
fur: Scurtadorie di tastiere par abilitâ la visualizazion da bare dai menu

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par impostâ la visibilitât da bare dai menu, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
fur: Scurtadorie di tastiere par impostâ il titul dal terminâl

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par impostâ il titul dal terminâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
fur: Scurtadorie di tastiere par ripristinâ il terminâl

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par ripristinâ il terminâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
fur: Scurtadorie di tastiere par ripristinâ e netâ il terminâl

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par ripristinâ e netâ il terminâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede di prime

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passa a la schede di prime, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede sucesive

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passa a la schede sucesive, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
fur: Aceleradôr par spostâ la schede curint a çampe.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
fur: Scurtadorie di sisteme par spostâ la schede curint bande çampe dal terminâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
fur: Aceleradôr par spostâ la schede curint a gjestre.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
fur: Scurtadorie di sisteme par spostâ la schede curint bande gjestre dal terminâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Accelerator to detach current tab.
fur: Aceleradôr par stacâ la schede curint.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
fur: Scurtadorie di sisteme par stacâ la schede curint, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 1, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 2, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 3, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 4, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 5, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 6, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 7, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 8, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 9, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 10, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 11, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 12, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to launch help
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi la guide

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par domandâ jutori, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to make font larger
fur: Scurtadorie di tastiere par fâ plui grant il caràtar

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par fâ plui grant il caràtar, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
fur: Scurtadorie di tastiere par fâ plui piçul il caràtar

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par fâ plui piçul il caràtar, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
fur: Scurtadorie di tastiere par imposta il caràtar a la dimension normâl

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par impostâ il caràtar a la dimension normâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Black on light yellow
fur: Neri su zâl clâr

en: Black on white
fur: Neri su blanc

en: Gray on black
fur: Grîs su neri

en: Green on black
fur: Vert su neri

en: White on black
fur: Blanc su neri

en: Images
fur: Imagjinis

en: Choose Palette Color %d
fur: Sielte di colôr da taule di colôrs %d

en: Palette entry %d
fur: Element %d da taule di colôrs

en: Profiles
fur: Profî

en: _New
fur: _Gnûf

en: Edit
fur: Modifiche

en: _Delete
fur: _Elimine

en: New Profile
fur: Gnûf profîl

en: C_reate
fur: C_ree

en: Profile _name:
fur: _Nom dal profîl:

en: _Base on:
fur: _Basât su:

en: Profile Editor
fur: Modifiche profîl

en: _Profile name:
fur: Nom dal _profîl:

en: _Use the system fixed width font
fur: _Dopre il tipo di caràtar a largjece fisse di sisteme

en: _Font:
fur: Tipo di _caràtar

en: Choose A Terminal Font
fur: Sielç un caràtar

en: _Allow bold text
fur: Consentî il test gr_assut

en: Show _menubar by default in new terminals
fur: Mostre simpri la bare dai menu tai gnûfs terminâi

en: Terminal _bell
fur: Avîs sonoro

en: Select-by-_word characters:
fur: Carà_tars selezionabî come peraule:

en: columns
fur: colonis

en: rows
fur: riis

en: General
fur: Gjenerâl

en: <b>Title</b>
fur: <b>Titul</b>

en: Initial _title:
fur: _Titul iniziâl:

en: <b>Command</b>
fur: <b>Comant</b>

en: _Run command as a login shell
fur: _Eseguis il comant come une shell di login

en: Ru_n a custom command instead of my shell
fur: Ese_guis un comant personalizât invizit da shell

en: Custom co_mmand:
fur: Co_mant personalizât:

en: When command _exits:
fur: _Cuant che il comant al finis:

en: Title and Command
fur: Titul e comant

en: _Text color:
fur: Colôr dal _test:

en: Choose Terminal Background Color
fur: Sielte colôr di fondâl dal terminâl

en: Choose Terminal Text Color
fur: Sielte colôr dal test dal terminâl

en: _Background color:
fur: Colôr dal _fondâl:

en: <b>Palette</b>
fur: <b>Taule dai colôrs</b>

en: Built-in _schemes:
fur: _Schemes incorporâts:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
fur: <small><i><b>Note:</b> Colôrs disponibî pes aplicazions dal terminâl.</i></small>

en: Colors
fur: Colôrs

en: Image _file:
fur: _File di imagjine:

en: Select Background Image
fur: Selezione une imagjine di fondâl

en: Background image _scrolls
fur: Imagjine di _fondâl scorevul

en: _Transparent background
fur: Fondâl _trasparent

en: S_hade transparent or image background:
fur: S_fumadure dal fondâl trasparent o da l'imagjine:

en: <small><i>None</i></small>
fur: <small><i>Nissune</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
fur: <small><i>Massime</i></small>

en: Background
fur: Fondâl

en: _Scrollbar is:
fur: Bare di _scoriment:

en: Scroll on _keystroke
fur: S_côriment se fracâts i botons

en: Scrolling
fur: Scoriment

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
fur: <small><i><b>Note:</b> Chestes opzions a podaressin fâ funzionâ in un mût no coret ciertis aplicazions. A son disponibilis par chês aplicazions e par chei sistemes operatîfs ch'a si spietin un funzionament diferent dal terminâl.</i></small>

en: _Delete key generates:
fur: Il boton CANC al provoche:

en: _Backspace key generates:
fur: Il boton BACKSPACE al provoche:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
fur: _Ripristine valôrs predefinîts par opzions di compatibilitât

en: Compatibility
fur: Compatibilitât

en: Set Title
fur: Imposte titul

en: _Title:
fur: _Titul:

en: S/Key Challenge Response
fur: Rispueste al challenge S/Key

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
fur: Il test fracât nol samee jessi un S/Key challenge.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
fur: Il test fracât nol samee jessi un OTP challenge.

en: New Tab
fur: Gnove schede

en: New Window
fur: Gnûf barcon

en: Close Tab
fur: Siere schede

en: Close Window
fur: Siere barcon

en: Copy
fur: Cupie

en: Paste
fur: Tache

en: Hide and Show menubar
fur: Plate e mostre la bare di menu

en: Full Screen
fur: A plen schermo

en: Normal Size
fur: Dimension normâl

en: Reset
fur: Ripristine

en: Reset and Clear
fur: Ripristine e nete fûr

en: Switch to Previous Tab
fur: Passe a la schede prime

en: Switch to Next Tab
fur: Passe a la schede dopo

en: Move Tab to the Left
fur: Sposte la schede a çampe

en: Move Tab to the Right
fur: Sposte la schede a gjestre

en: Detach Tab
fur: Stache schede

en: Switch to Tab 1
fur: Passe a la schede 1

en: Switch to Tab 2
fur: Passe a la schede 2

en: Switch to Tab 3
fur: Passe a la schede 3

en: Switch to Tab 4
fur: Passe a la schede 4

en: Switch to Tab 5
fur: Passe a la schede 5

en: Switch to Tab 6
fur: Passe a la schede 6

en: Switch to Tab 7
fur: Passe a la schede 7

en: Switch to Tab 8
fur: Passe a la schede 8

en: Switch to Tab 9
fur: Passe a la schede 9

en: Switch to Tab 10
fur: Passe a la schede 10

en: Switch to Tab 11
fur: Passe a la schede 11

en: Switch to Tab 12
fur: Passe a la schede 12

en: Contents
fur: Contignûts

en: View
fur: Visualize

en: Search
fur: Cîr

en: Help
fur: Jutori

en: _Action
fur: _Azion

en: Shortcut _Key
fur: Boton s_curtadorie

en: Click button to choose profile
fur: Frache il boton par sielzi il profîl

en: Profile list
fur: Liste dai profî

en: Delete Profile
fur: Elimine il profîl

en: Choose base profile
fur: Sielç il profîl base

en: User Defined
fur: Definît da l'utent

en: Western
fur: Ocidentâl

en: Central European
fur: Centri-european

en: South European
fur: Sud-european

en: Cyrillic
fur: Cirilic

en: Arabic
fur: Arabo

en: Greek
fur: Grec

en: Hebrew Visual
fur: Ebreo visuâl

en: Hebrew
fur: Ebreo

en: Turkish
fur: Turc

en: Romanian
fur: Rumen

en: Armenian
fur: Armen

en: Chinese Traditional
fur: Cinês tradizionâl

en: Cyrillic/Russian
fur: Cirilic/Rus

en: Japanese
fur: Gjaponês

en: Korean
fur: Corean

en: Chinese Simplified
fur: Cinês semplificât

en: Georgian
fur: Gjeorgjan

en: Cyrillic/Ukrainian
fur: Cirilic/Ucraino

en: Croatian
fur: Croat

en: Icelandic
fur: Islandês

en: Vietnamese
fur: Vietnamita

en: _Description
fur: _Descrizion

en: _Encoding
fur: C_odifiche

en: Current Locale
fur: Localizazion curint

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
fur: Nol regjistre cun l'activation nameserver, cence torna a doprâ un terminâl atîf

en: GEOMETRY
fur: GEOMETRIE

en: ROLE
fur: RUL

en: Set the last specified tab as the active one in its window
fur: Imposte l'ultime schede specificade come ative tal sô barcon

en: TITLE
fur: TITUL

en: DIRNAME
fur: NOM_DIRECTORY

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
fur: Imposte il fatôr di ingrandiment dal terminâl (1.0 = dimension normâl)

en: There was an error creating the child process for this terminal
fur: Erôr tal creâ il proces fî par chest terminal

en: Close tab
fur: Siere schede

en: Open _Terminal
fur: Vierç _terminâl

en: Open Ta_b
fur: Vierç sch_ede

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _View
fur: _Viodude

en: _Search
fur: _Cîr

en: _Terminal
fur: _Terminâl

en: Ta_bs
fur: Sc_hedis

en: C_lose Tab
fur: S_iere schede

en: _Close Window
fur: _Siere barcon

en: _Copy
fur: _Cupie

en: _Paste
fur: _Tache

en: Select _All
fur: _Selezione dut

en: Zoom _In
fur: Plu_i zoom

en: Zoom _Out
fur: _Mancul zoom

en: _Normal Size
fur: Dimension _normâl

en: _Find...
fur: _Cjate...

en: Find Ne_xt
fur: _Cjate sucesîf

en: Change _Profile
fur: Gambie _profîl

en: Set _Character Encoding
fur: Imposte _codifiche dai caràtars

en: _Reset
fur: _Ripristine

en: Reset and C_lear
fur: Ripristine e ne_te

en: _Previous Tab
fur: Schede di _prime

en: _Next Tab
fur: Schede di _dopo

en: _Contents
fur: _Somari

en: _About
fur: Informazions

en: _Copy E-mail Address
fur: _Cupie indiriz mail

en: _Open Link
fur: _Vierç link

en: _Copy Link Address
fur: Cupie indiriz link

en: _Input Methods
fur: _Cemût inserî test

en: Show _Menubar
fur: Mostre ba_re di menu

en: _Full Screen
fur: Scher_mo a plen
