mate-terminal 1.25.0 - en to ga translation catalogue (315 entries)

en: MATE Terminal
ga: Teirminéal MATE

en: Terminal
ga: Teirminéal

en: Use the command line
ga: Bain úsáid as líne na n-orduithe

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: C_lose Window
ga: _Dún Fuinneog

en: Close this window?
ga: Dún an fhuinneog seo?

en: Disable connection to session manager
ga: Díchumasaigh ceangal le bainisteoir an tseisiúin

en: Specify file containing saved configuration
ga: Sonraigh comhad ina bhfuil cumraíocht sábháilte

en: FILE
ga: COMHAD

en: Specify session management ID
ga: Sonraigh CA bainistíochta seisiún

en: ID
ga: CA

en: Session management options:
ga: Roghanna bainistíochta seisiún:

en: Show session management options
ga: Taispeáin roghanna bainistíochta seisiún

en: Add or Remove Terminal Encodings
ga: Cuir Leis nó Bain Ionchóduithe an Teirminéil

en: _Help
ga: Cab_hair

en: _Close
ga: _Dún

en: A_vailable encodings:
ga: _Ionchóduithe ar fáil:

en: E_ncodings shown in menu:
ga: Io_nchóduithe taispeánta sa roghchlár:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
ga: Uathoibríoch

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: ASCII DEL
ga: DEL ASCII

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
ga: Seicheamh éalúcháin

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
ga: Bloc

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
ga: I-Bhíoma

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
ga: Líne faoi

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
ga: Scoir an teirminéal

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
ga: Atosaigh an t-ordú

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
ga: Coinnigh an teirminéal ar oscailt

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
ga: Ar taobh clé

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
ga: Ar taobh deas

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
ga: Díchumasaithe

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
ga: Ionadaigh teideal tosaigh

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
ga: Iarcheangail teideal tosaigh

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
ga: Réamhcheangail teideal tosaigh

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
ga: Coinnigh teideal tosaigh

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
ga: Consól Linux

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
ga: Saincheaptha

en: Find
ga: Aimsigh

en: _Search for:
ga: _Cuardaigh ar:

en: _Match case
ga: _Meaitseáil an cás

en: Match _entire word only
ga: Meaitseáil an focal ar _fad amháin

en: Search _backwards
ga: Cuardaigh ar _gcúl

en: _Wrap around
ga: _Timfhill

en: Keyboard Shortcuts
ga: Aicearraí Méarchláir

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
ga: _Cumasaigh eochracha rochtain an roghchláir (mar shampla Alt+F chun an roghchlár Comhad a oscailt)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
ga: Cumasaigh an eochair aicearra _roghchláir (F10 mar réamhshocrú)

en: _Shortcut keys:
ga: Eochracha _aicearra:

en: List of profiles
ga: Liosta próifílí

en: List of available encodings
ga: Liosta ionchóduithe le fáil

en: Default color of text in the terminal
ga: Dath réamhshocraithe téacs sa teirminéal

en: Default color of terminal background
ga: Dath réamhshocraithe chúlra an teirminéil

en: Title for terminal
ga: Teideal don teirminéal

en: Position of the scrollbar
ga: Ionad an scrollbharra

en: The cursor appearance
ga: Cuma an chúrsóra

en: Icon for terminal window
ga: Deilbhín d'fhuinneog an teirminéil

en: Font
ga: Cló

en: Background type
ga: Cineál cúlra

en: Background image
ga: Íomhá chúlra

en: Filename of a background image.
ga: Ainm chomhad íomhá chúlra.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 9

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
ga: Aicearra méarchláir chun athrú go cluaisín 12

en: Black on light yellow
ga: Dubh ar buí geal

en: Black on white
ga: Dubh ar bán

en: Gray on black
ga: Liath ar dubh

en: Green on black
ga: Glas ar dubh

en: White on black
ga: Bán ar dubh

en: Error parsing command: %s
ga: Earráid agus ordú á pharsáil: %s

en: Editing Profile “%s”
ga: Ag Cur Eagar ar Phróifíl "%s"

en: Images
ga: Íomhánna

en: Choose Palette Color %d
ga: Roghnaigh Dath Pailéid %d

en: Palette entry %d
ga: Iontráil pailéid %d

en: Profiles
ga: Próifílí

en: _New
ga: _Nua

en: Edit
ga: Eagar

en: _Delete
ga: _Scrios

en: _Profile used when launching a new terminal:
ga: _Próifíl úsáidte agus teirminéal nua á thosú:

en: New Profile
ga: Próifíl Nua

en: C_reate
ga: C_ruthaigh

en: Profile _name:
ga: _Ainm próifíle:

en: _Base on:
ga: _Bunaigh ar:

en: Profile Editor
ga: Eagarthóir Próifílí

en: _Profile name:
ga: Ainm na _próifíle:

en: _Use the system fixed width font
ga: Ú_sáid cló aonleithid an chórais

en: _Font:
ga: _Cló:

en: Choose A Terminal Font
ga: Roghnaigh Cló Teirminéil

en: _Allow bold text
ga: Ce_adaigh téacs trom

en: Show _menubar by default in new terminals
ga: Taispeáin _barra roghchláir i dteirminéil nua mar réamhshocrú

en: Terminal _bell
ga: C_loigín teirminéil

en: Cursor _shape:
ga: Cruth an chúr_sóra:

en: Select-by-_word characters:
ga: Carachtar roghnaigh-de-réir-_focail:

en: columns
ga: colún

en: rows
ga: ró

en: General
ga: Ginearálta

en: <b>Title</b>
ga: <b>Teideal</b>

en: Initial _title:
ga: _Teideal tosaigh:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
ga: Nuair a shocraíonn orduithe teirminéil a dteidil _féin:

en: <b>Command</b>
ga: <b>Ordú</b>

en: _Run command as a login shell
ga: _Rith ordú mar bhlaosc logála isteach

en: Ru_n a custom command instead of my shell
ga: R_ith ordú saincheaptha in ionad mo bhlaoisce

en: Custom co_mmand:
ga: _Ordú saincheaptha:

en: When command _exits:
ga: Agus ordú á _scor:

en: Title and Command
ga: Teideal agus Ordú

en: _Use colors from system theme
ga: Ú_sáid dathanna ó théama an chórais

en: Built-in sche_mes:
ga: Scéi_meanna ionsuite:

en: _Text color:
ga: _Dath téacs:

en: Choose Terminal Background Color
ga: Roghnaigh Dath Chúlra an Teirminéil

en: Choose Terminal Text Color
ga: Roghnaigh Dath Théacs an Teirminéil

en: _Background color:
ga: Dath _cúlra:

en: <b>Palette</b>
ga: <b>Pailéad</b>

en: Built-in _schemes:
ga: S_céimeanna ionsuite:

en: Color p_alette:
ga: _Pailéad dathanna:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
ga: <small><i><b>Nóta:</b> Tá na dathanna seo ar fáil d'fheidhmchláir teirminéil.</i></small>

en: Colors
ga: Dathanna

en: _Solid color
ga: Dath _soladach

en: _Background image
ga: Íomhá _chúlra

en: Image _file:
ga: C_omhad íomhá:

en: Select Background Image
ga: Roghnaigh Íomhá Chúlra

en: Background image _scrolls
ga: _Scrollaíonn an íomhá chúlra

en: _Transparent background
ga: Cúlra _trédhearcach

en: S_hade transparent or image background:
ga: Scáth_aigh cúlra trédhearcach nó íomhá

en: <small><i>None</i></small>
ga: <small><i>Neamhní</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
ga: <small><i>Uasmhéid</i></small>

en: Background
ga: Cúlra

en: _Scrollbar is:
ga: Tá an _scrollbharra:

en: Scroll on _output
ga: Scrollaigh ar _aschur

en: Scroll on _keystroke
ga: Scrollaigh ar _eochairbhuille

en: lines
ga: líne

en: Scroll_back:
ga: _Iarscrollú:

en: Scrolling
ga: Scrollú

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
ga: <small><i><b>Nóta:</b> Is féidir go gcuirfidh na roghanna seo feidhmchláir éigin á n-oibriú go mícheart.  Tá siad ann chun ligean duit oibriú thart feidhmchláir agus córais oibriúcháin atá ag súil le oibriú teirminéil difriúil.</i></small>

en: _Delete key generates:
ga: Gineann an eochair _Delete:

en: _Backspace key generates:
ga: Gineann an eochair _Backspace:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
ga: _Athshocraigh Roghanna Comhoiriúnachta go Réamhshocruithe

en: Compatibility
ga: Comhoiriúnacht

en: Set Title
ga: Socraigh Teideal

en: _Title:
ga: _Teideal:

en: _Password:
ga: _Focal faire:

en: New Tab
ga: Cluaisín Nua

en: New Window
ga: Fuinneog Nua

en: Close Tab
ga: Dún Cluaisín

en: Close Window
ga: Dún Fuinneog

en: Copy
ga: Cóipeáil

en: Paste
ga: Greamaigh

en: Select All
ga: Roghnaigh Gach Rud

en: Hide and Show menubar
ga: Folaigh agus Taispeáin an barra roghchláir

en: Full Screen
ga: Lánscáileán

en: Zoom In
ga: Súmáil Isteach

en: Zoom Out
ga: Súmáil Amach

en: Normal Size
ga: Gnáthmhéid

en: Find Next
ga: Aimsigh an Chéad Cheann Eile

en: Find Previous
ga: Aimsigh an Ceann Roimhe Seo

en: Reset
ga: Athshocraigh

en: Reset and Clear
ga: Athshocraigh agus Glan

en: Switch to Previous Tab
ga: Athraigh go dtí an Cluaisín Roimhe Seo

en: Switch to Next Tab
ga: Athraigh go dtí an Chead Chluaisín Eile

en: Move Tab to the Left
ga: Bog Cluaisín ar Chlé

en: Move Tab to the Right
ga: Bog Cluaisín ar Dheis

en: Detach Tab
ga: Dícheangail Cluaisín

en: Switch to Tab 1
ga: Athraigh go Cluaisín 1

en: Switch to Tab 2
ga: Athraigh go Cluaisín 2

en: Switch to Tab 3
ga: Athraigh go Cluaisín 3

en: Switch to Tab 4
ga: Athraigh go Cluaisín 4

en: Switch to Tab 5
ga: Athraigh go Cluaisín 5

en: Switch to Tab 6
ga: Athraigh go Cluaisín 6

en: Switch to Tab 7
ga: Athraigh go Cluaisín 7

en: Switch to Tab 8
ga: Athraigh go Cluaisín 8

en: Switch to Tab 9
ga: Athraigh go Cluaisín 9

en: Switch to Tab 10
ga: Athraigh go Cluaisín 10

en: Switch to Tab 11
ga: Athraigh go Cluaisín 11

en: Switch to Tab 12
ga: Athraigh go Cluaisín 12

en: Contents
ga: _Inneachar

en: File
ga: Comhad

en: View
ga: Amharc

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Tabs
ga: Cluaisíní

en: Help
ga: Cabhair

en: _Action
ga: _Gníomh

en: Shortcut _Key
ga: _Eochair Aicearra

en: Profile list
ga: Liosta próifílí

en: Delete profile “%s”?
ga: Scrios próifíl "%s"?

en: Delete Profile
ga: Scrios Próifíl

en: Choose base profile
ga: Roghnaigh bunphróifíl

en: Western
ga: Iartharach

en: Central European
ga: Lár-Eorpach

en: South European
ga: Deisceart na hEorpa

en: Baltic
ga: Baltach

en: Cyrillic
ga: Coireallach

en: Arabic
ga: Araibis

en: Greek
ga: Gréigis

en: Hebrew Visual
ga: Eabhrach Infheicthe

en: Hebrew
ga: Eabhrais

en: Turkish
ga: Turcach

en: Nordic
ga: Nordach

en: Celtic
ga: Ceilteach

en: Romanian
ga: Rómánach

en: Armenian
ga: Airméinis

en: Chinese Traditional
ga: Síneach Traidisiúnta

en: Cyrillic/Russian
ga: Coireallach/Rúiseach

en: Japanese
ga: Seapánach

en: Korean
ga: Cóiréach

en: Chinese Simplified
ga: Síneach Simplithe

en: Georgian
ga: Seoirsis

en: Cyrillic/Ukrainian
ga: Coireallach/Úcránach

en: Croatian
ga: Crótach

en: Hindi
ga: Hiondúch

en: Persian
ga: Peirseach

en: Gujarati
ga: Gúisearáitis

en: Gurmukhi
ga: Gurmúcaí

en: Icelandic
ga: Íoslannach

en: Vietnamese
ga: Vítneamach

en: Thai
ga: Téalainnis

en: _Description
ga: _Cur Síos

en: _Encoding
ga: _Ionchodú

en: Current Locale
ga: Logchaighdeán Reatha

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
ga: Ní thacaítear le rogha "%s" sa leagan mate-terminal seo; b'fhéidir gur mhaith leat próifíl a chruthú leis an socrú de rogha, agus an rogha '--profile' nua a úsáid

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
ga: Ná cláraigh leis an bhfreastalaí ainmneacha gníomhachtaithe, ná hathúsáid teirminéal gníomhach

en: Load a terminal configuration file
ga: Luchtaigh comhad cumraíochta teirminéil

en: Save the terminal configuration to a file
ga: Sábháil cumraíocht an teirminéal go comhad

en: Open a new window containing a tab with the default profile
ga: Oscail fuinneog nua ina bhfuil cluaisín leis an bpróifíl réamhshocraithe

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
ga: Oscail cluaisín nua san fhuinneog oscailte is déanaí leis an bpróifíl réamhshocraithe

en: Turn on the menubar
ga: Cumasaigh an barra roghchláir

en: Turn off the menubar
ga: Díchumasaigh an barra roghchláir

en: Maximize the window
ga: Uasmhéadaigh an fhuinneom

en: Full-screen the window
ga: Taispeáin an fhuinneog i lánscáileán

en: GEOMETRY
ga: CÉIMSEATA

en: Set the window role
ga: Socraigh ról na fuinneoige

en: ROLE
ga: RÓL

en: Set the last specified tab as the active one in its window
ga: Socraigh an cluaisín sonraithe is déanaí mar an ceann gníomhach ina fhuinneog

en: Execute the argument to this option inside the terminal
ga: Rith an argóint don rogha seo isteach sa teirminéal

en: Use the given profile instead of the default profile
ga: Úsáid an phróifíl sonraithe in ionad na próifíle réamhshocraithe

en: PROFILE-NAME
ga: AINM-PRÓIFÍLE

en: Set the terminal title
ga: Socraigh teideal an teirminéil

en: TITLE
ga: TEIDEAL

en: Set the working directory
ga: Socraigh an chomhadlann oibre

en: DIRNAME
ga: AINMCOMHADLAINNE

en: ZOOM
ga: SÚMÁIL

en: MATE Terminal Emulator
ga: Aithriseoir Teirminéil MATE

en: Show MATE Terminal options
ga: Taispeáin roghanna Teirminéal MATE

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
ga: Roghanna chun fuinneoga nó cluaisíní teirminéil nua a oscailt; is féidir breis is ceann acu a shonrú:

en: Show terminal options
ga: Taispeáin roghanna teirminéil

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
ga: Roghanna fuinneoige; má úsáidtear roimh an chéad argóint --window nó --tab, socraíonn sé seo an réamhshocrú do gach fuinneog:

en: Show per-window options
ga: Taispeáin roghanna de réir fuinneoige

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
ga: Roghanna teirminéil; má úsáidtear roimh an chéad argóint --window nó --tab, socraíonn sé seo an réamhshocrú do gach teirminéal:

en: Show per-terminal options
ga: Taispeáin roghanna de réir teirminéil

en: Unnamed
ga: Gan Ainm

en: There was an error creating the child process for this terminal
ga: Tharla earráid agus an macphróiseas don teirminéal seo á chruthú

en: Close tab
ga: Dún cluaisín

en: Switch to this tab
ga: Athraigh go dtí an cluaisín seo

en: There was an error displaying help
ga: Tharla earráid agus cabhair á taispeáint

en: Could not open the address “%s”
ga: Níorbh fhéidir an seoladh "%s" a oscailt

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ga: Dáileadh Teirminéal MATE le súil go mbeidh sé úsáideach, ach GAN AON BHARÁNTA; gan an baránta intuigthe INDÍOLTÓIREACHTA nó OIRIÚNACHTA D'FHEIDHM ÁIRITHE fiú. Féach an GNU General Public License le haghaidh tuilleadh mionsonraí.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
ga: Ba chóir go bhfuair tú cóip an GNU General Public License in éineacht le Teirminéal MATE; mura bhfuair tú é, scríobh chuig an Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA.

en: _File
ga: _Comhad

en: Open _Terminal
ga: Oscail _Teirminéal

en: Open Ta_b
ga: Oscail Cl_uaisín

en: _Edit
ga: _Eagar

en: _View
ga: _Amharc

en: _Search
ga: C_uardaigh

en: _Terminal
ga: _Teirminéal

en: Ta_bs
ga: C_luaisíní

en: New _Profile…
ga: _Próifíl Nua...

en: C_lose Tab
ga: Dún C_luaisín

en: _Close Window
ga: _Dún Fuinneog

en: _Copy
ga: _Cóipeáil

en: _Paste
ga: G_reamaigh

en: Paste _Filenames
ga: Greamaigh Ainmneacha _Comhad

en: Select _All
ga: Roghnaigh _Gach Rud

en: P_rofiles…
ga: _Próifílí...

en: _Keyboard Shortcuts…
ga: _Aicearraí Méarchláir...

en: Pr_ofile Preferences
ga: _Sainroghanna na Próifíle

en: Zoom _In
ga: Súmáil _Isteach

en: Zoom _Out
ga: Súmáil _Amach

en: _Normal Size
ga: _Gnáthmhéid

en: _Find...
ga: _Aimsigh...

en: Find Ne_xt
ga: An Chéad Cheann _Eile

en: Find Pre_vious
ga: An Ceann _Roimhe Seo

en: _Clear Highlight
ga: _Glan Aibhsiú

en: Go to _Line...
ga: Téigh go _Líne...

en: _Incremental Search...
ga: _Cuardach Incriminteach...

en: Change _Profile
ga: Athraigh _Próifíl

en: _Set Title…
ga: _Socraigh Teideal...

en: Set _Character Encoding
ga: Socraigh Ionchodú _Carachtar

en: _Reset
ga: _Athshocraigh

en: Reset and C_lear
ga: Athshocraigh agus G_lan

en: _Add or Remove…
ga: _Cuir Leis nó Bain...

en: _Previous Tab
ga: Cluaisín _Roimhe Seo

en: _Next Tab
ga: An Chéad Cluaisín _Eile

en: Move Tab _Left
ga: Bog Cluaisín ar _Chlé

en: Move Tab _Right
ga: Bog Cluaisín ar _Dheis

en: _Detach tab
ga: Díchean_gail Cluaisín

en: _Contents
ga: _Inneachar

en: _About
ga: _Maidir Leis Seo

en: _Send Mail To…
ga: _Seol Post Chuig...

en: _Copy E-mail Address
ga: _Cóipeáil Seoladh Ríomhphoist

en: C_all To…
ga: C_uir Glaoch Ar...

en: _Copy Call Address
ga: _Cóipeáil Seoladh Glaoigh

en: _Open Link
ga: _Oscail Nasc

en: _Copy Link Address
ga: _Cóipeáil Seoladh an Naisc

en: P_rofiles
ga: _Próifílí

en: L_eave Full Screen
ga: _Fág Lánscáileán

en: _Input Methods
ga: _Modhanna Ionchuir

en: Show _Menubar
ga: Taispeáin _Barra Roghchláir

en: _Full Screen
ga: _Lánscáileán

en: Close this terminal?
ga: Dún an teirminéal seo?

en: C_lose Terminal
ga: _Dún Teirminéal

en: Contributors:
ga: Cuiditheoirí:
