mate-terminal 1.25.0 - en to hu translation catalogue (515 entries)

en: MATE Terminal
hu: MATE Terminál

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
hu: Terminálemulátor a MATE asztali környezethez

en: Terminal
hu: Terminál

en: Use the command line
hu: Parancssor használata

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: C_lose Window
hu: _Ablak bezárása

en: Close this window?
hu: Bezárja ezt az ablakot

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Specify file containing saved configuration
hu: A mentett beállításokat tartalmazó fájl megadása

en: FILE
hu: FÁJL

en: Specify session management ID
hu: Munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: ID
hu: Azonosító

en: Session management options:
hu: Munkamenet-kezelés kapcsolói:

en: Show session management options
hu: Munkamenet-kezelési kapcsolók megjelenítése

en: Add or Remove Terminal Encodings
hu: Terminál kódolások hozzáadása vagy eltávolítása

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Close
hu: _Bezárás

en: A_vailable encodings:
hu: _Elérhető kódolások:

en: E_ncodings shown in menu:
hu: _Kódolások a menüben:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
hu: Automatikus

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
hu: Escape sorozat

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
hu: TTY-törlés

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
hu: Blokk

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
hu: I-betű

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
hu: Aláhúzás

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
hu: Rendszerbeállítások használata

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
hu: Mindig villog

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
hu: Sosem villog

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
hu: Kilépés a terminálból

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
hu: Parancs újbóli futtatása

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
hu: A terminál nyitva hagyása

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
hu: A bal oldalon

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
hu: A jobb oldalon

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
hu: Tiltva

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
hu: Kezdeti cím cseréje

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
hu: Az új a kezdeti cím elé kerül

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
hu: Az új a kezdeti cím mögé kerül

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
hu: Kezdeti cím megtartása

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
hu: Linux konzol

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
hu: Egyéni

en: Find
hu: Keresés

en: _Find
hu: _Keresés

en: _Search for:
hu: Keresés _erre:

en: _Match case
hu: Kis- és _nagybetű

en: Match _entire word only
hu: Csak _teljes szóra

en: Match as _regular expression
hu: Illesztés _reguláris kifejezésként

en: Search _backwards
hu: Keresés _visszafelé

en: _Wrap around
hu: Kö_rbe

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
hu: Me_nü-hívóbetűk engedélyezése (például Alt+F a Fájl menü megnyitásához)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
hu: M_enüelérés billentyűjének engedélyezése (alapértelmezetten F10)

en: _Shortcut keys:
hu: _Gyorsbillentyűk:

en: List of profiles
hu: Profilok listája

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
hu: A mate-terminal számára ismert profilok listája. A lista alkönyvtárakat megnevező karakterláncokat tartalmaz az /org/mate/terminal/profiles könyvtárra vonatkozóan.

en: Profile to use for new terminals
hu: Új terminálokhoz használt profil

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
hu: Új ablak vagy lap megnyitásakor használandó profil. A profile_list eleme kell legyen.

en: Whether the menubar has access keys
hu: A menüsornak legyenek-e gyorsbillentyűi

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
hu: Legyenek-e alt+betű gyorsbillentyűk a menüsorhoz. Ezek néhány, a terminálban futó alkalmazással összeütközhetnek, ezért kikapcsolhatóak.

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
hu: A menüsor eléréséhez a szabvány GTK gyorsbillentyű engedélyezése

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
hu: A menüsort alapértelmezésben az F10-zel érheti el. Ez megváltoztatható a gtkrc-vel (gtk-menu-bar-accel = „Akármi”). Ezt a gyorsbillentyűt itt kikapcsolhatja.

[ctx: active-encodings]
en: [ 'UTF-8', 'current' ]
hu: [ 'UTF-8', 'current', 'ISO-8859-2' ]

en: List of available encodings
hu: Elérhető kódolások listája

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
hu: A Karakterkódolás almenüben a lehetséges kódolások egy részhalmaza jelenik meg. Ez az ott megjelenő kódolások listája. A „Jelenlegi” nevű kódolás a jelenlegi locale kódolását jelenti.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
hu: Kérjen-e megerősítést terminálablak bezárásakor

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab or any foreground subprocesses.
hu: Kérjen-e megerősítést egy egynél több megnyitott lappal vagy előtérben futó alfolymattal rendelkező terminálablak bezárásakor.

en: Close tabs with middle click
hu: Fülek bezárása középső kattintással

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
hu: Ha igaz, akkor engedélyezi a fülek bezárását középső kattintással.

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
hu: Fülek váltása ezzel: [Ctrl]+[Tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
hu: Ha igaz, lehetővé teszi a fülváltást használva a  [Ctrl+Tab] és [Ctrl+Shift+Tab].

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
hu: 'Alapértelmezett'

en: Human-readable name of the profile
hu: A profil emberek által olvasható neve

en: Human-readable name of the profile.
hu: A profil emberek által olvasható neve.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
hu: Mutasson-e menüsort az új ablakokban/lapokon

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
hu: A menüsor megjelenítésének engedélyezése az ezen profilt használó új ablakokban/lapokon.

en: Default color of text in the terminal
hu: A terminál szövegének alapértelmezett színe

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
hu: A terminál szövegének alapértelmezett színe, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy színnévvel, például „red” = vörös).

en: Default color of terminal background
hu: A terminálháttér alapértelmezett színe

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
hu: A terminál hátterének alapértelmezett színe, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy színnévvel, például „red” = vörös).

en: Default color of bold text in the terminal
hu: A terminál félkövér szövegének alapértelmezett színe

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
hu: A terminál félkövér szövegének alapértelmezett színe, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy színnévvel, például „red” = vörös).

en: Whether bold text should use the same color as normal text
hu: A félkövér szöveg a normállal egyező színt használjon-e

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a félkövér szöveg a normál szövegével egyező színnel jelenik meg.

en: What to do with dynamic title
hu: Mi a teendő a dinamikus címsorral

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
hu: Ha a terminálban futó alkalmazás beállítja a címsort (ezt általában a parancssor elvégzi) a dinamikusan előálló cím törölheti, megelőzheti, követheti vagy helyettesítheti a beállított címet. A lehetséges értékek: „replace”, „before”, „after”, és „ignore”.

[ctx: title]
en: 'Terminal'
hu: 'Terminál'

en: Title for terminal
hu: A terminál címsora

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
hu: A terminálablak vagy lap címe. Ez a cím helyettesíthető vagy kombinálható a terminálban futó alkalmazás által beállítottal, függően a title_mode beállítástól.

en: Whether to allow bold text
hu: Félkövér betűk engedélyezése

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
hu: Ha be van állítva, az alkalmazások a terminálban használhatnak félkövér szöveget.

en: Whether to silence terminal bell
hu: Elnémítsa-e a terminálcsengőt

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
hu: Ha be van állítva, nem szólal meg a terminálcsengő, ha az alkalmazások megszólaltatnák.

en: Copy selection to clipboard
hu: A kijelölés másolása a vágólapra

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
hu: Ha be van állítva, akkor a kijelölés automatikusan a vágólap pufferébe kerül.

en: Characters that are considered "part of a word"
hu: Karakterek, amelyek részei lehetnek egy szónak

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
hu: Amikor szavanként jelöli ki a szöveget, akkor a következő karakterek számítanak egy szónak. Tartományok megadhatók „A-Z” alakban. Ha a kötőjelet literálként (és nem a tartomány jelölésére) szeretné megadni, akkor az legyen az első megadott karakter.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
hu: Az új ablakok egyéni méretben jelenjenek-e meg

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
hu: Ha ez a beállítás igazra van állítva, az új terminálablakok egyéni, a default_size_columns és default_size_rows által megadott mérettel jönnek létre.

en: Default number of columns
hu: Oszlopok alapértelmezett száma

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
hu: Oszlopok száma újonnan létrehozott terminálablakokban. Hatástalan, ha a use_custom_default_size kulcs nincs engedélyezve.

en: Default number of rows
hu: Sorok alapértelmezett száma

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
hu: Sorok száma újonnan létrehozott terminálablakokban. Hatástalan, ha a use_custom_default_size kulcs nincs engedélyezve.

en: Position of the scrollbar
hu: A gördítősáv pozíciója

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
hu: Hol legyen a terminál görgetősávja. A lehetőségek: „balra”, „jobbra”  és „rejtett”.

en: Number of lines to keep in scrollback
hu: A visszagörgetendő sorok száma

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
hu: A visszagörgetéshez megtartandó sorok száma. Ennyi sort görgethet vissza a terminálban; azon sorok, amik nem férnek bele ebbe, el lesznek dobva. Ha a scrollback_unlimited kulcs értéke igaz, akkor figyelmen kívül marad.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
hu: Végtelen számú sor tárolása a visszagörgetéshez

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a visszagörgetési sorok soha nem lesznek eldobva. A visszagörgetési előzmények ideiglenesen a lemezen lesznek tárolva, így emiatt a rendszeren elfogyhat a szabad hely, ha túl sok a kimenet a terminálon.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
hu: Billentyűleütésre görgessen-e a terminál aljára

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
hu: Ha be van állítva, gombnyomásra a gördítősáv aljára ugrik.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
hu: Görgessen-e a terminál aljára ha új kimenet jelenik meg

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
hu: Ha be van állítva, a terminál új kimenet kiírásakor az aljára gördül.

en: What to do with the terminal when the child command exits
hu: Mi a teendő a terminállal, ha a gyermek parancs kilép

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
hu: Lehetséges értékek: „close” a terminál bezárásához és „restart” a parancs újraindításához.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
hu: A parancsot a terminálban bejelentkezési parancsértelmezőként indítsa-e

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
hu: Ha be van állítva, a terminálban lévő parancs bejelentkezési parancsértelmezőként indul. (argv[0] kötőjellel fog kezdődni.)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
hu: Egyéni parancs futtatása a parancsértelmező helyett

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
hu: Ha be van állítva, a custom_command beállítást fogja használni a parancsértelmező futtatása helyén.

en: Whether to blink the cursor
hu: Villogjon-e a kurzor

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
hu: A lehetséges értékek: „system” (globális kurzorvillogási beállítás használata), illetve „on” (be) vagy „off” (ki) a mód explicit beállításához.

en: The cursor appearance
hu: A kurzor megjelenése

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
hu: A lehetséges értékek: „block” (tömör kurzor), „ibeam” (függőleges vonal kurzor), „underline” (aláhúzás kurzor).

en: Custom command to use instead of the shell
hu: Egyéni parancs futtatása a parancsértelmező helyett

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
hu: Ezen parancs futtatása a parancsértelmező helyén, ha a use_custom_command engedélyezett.

en: Icon for terminal window
hu: Ikon a terminálablak számára

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
hu: Az ezen profilt tartalmazó lapoknál/ablakoknál használandó ikon.

en: Palette for terminal applications
hu: Paletta a terminálalkalmazásokhoz

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
hu: A terminálnak van egy 16 színű palettája, amit az alkalmazások a terminálon belül használhatnak. Ez az a paletta, színnevek vesszővel elválasztott listája formájában. A színnevek hexa alakban kell legyenek, például „#FF00FF”

en: Font
hu: Betűkészlet

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
hu: Egy Pango betűkészletnév. Például „Sans 12” vagy „Monospace Bold 14”.

en: Background type
hu: Háttér típusa

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
hu: A terminál hátterének típusa. Lehet „solid” homogén színhez, „image” egy képhez, vagy „transparent” az valódi átlátszósághoz kompozit ablakkezelő használatakor, vagy ál-átlátszósághoz egyébként.

en: Background image
hu: Háttérkép

en: Filename of a background image.
hu: Egy háttérkép fájlneve.

en: Whether to scroll background image
hu: Gördüljön-e a háttérkép

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
hu: Ha be van állítva, a háttérképet az előtér szöveggel együtt görgeti, ha nincs, a kép rögzített helyen marad és a szöveg gördül fölötte.

en: How much to darken the background image
hu: Mennyire sötétítse a háttérképet

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
hu: Egy 0.0 és 1.0 közötti érték jelzi a háttérkép sötétítésének fokát. Az értékek jelentése: 0.0 - nincs sötétítés, 1.0 - teljes sötétítés. A jelenlegi megvalósítás a sötétítésnek csak két szintjét teszi lehetővé, így ez a beállítás logikaiként viselkedik, ahol 0.0 kikapcsolja a sötétítést.

en: Effect of the Backspace key
hu: A Backspace billentyű hatása

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
hu: Beállítja, milyen karaktert generál a backspace billentyű. Lehetséges értékek: „ascii-del” az ASCII DEL karakterhez, „control-h” a Ctrl+H (más néven ASCII BS karakter), „escape-sequence” azon escape szekvenciához ami általában a backspace vagy delete billentyűhöz van kötve. Az „ascii-del” alapértelmezés szerint megfelelőként elfogadott beállítás a Backspace billentyűhöz.

en: Effect of the Delete key
hu: A Delete billentyű hatása

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
hu: Beállítja, milyen karaktert generál a delete billentyű. Lehetséges értékek: „ascii-del” az ASCII DEL karakterhez, „control-h” a Ctrl+H (más néven ASCII BS karakter), „escape-sequence” azon escape szekvenciához ami általában a backspace vagy delete billentyűhöz van kötve. Az „escape-sequence” alapértelmezés szerint megfelelőként elfogadott beállítás a Delete billentyűhöz.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
hu: Használja-e a terminálelem témájának színeit

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
hu: Ha be van állítva, a téma szövegbeviteli dobozokra használt színsémáját használja a terminálra a felhasználó által megadottak helyett.

en: Whether to use the system font
hu: Használja-e a rendszer betűkészletet

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hu: Ha be van állítva, a terminál az asztal globális szabvány betűkészletét fogja használni, ha az monospace (és a hozzá leginkább hasonlót egyébként).

en: Highlight S/Key challenges
hu: S/Key hívások kiemelése

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
hu: Párbeszédablak megjelenítése s/key hívás-válasz lekérdezés érzékelésekor és rákattintáskor. A párbeszédablakba beírt jelszó a terminálra lesz küldve.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
hu: Gyorsbillentyű új lap megnyitásához

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű új lap nyitásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to open a new window
hu: Gyorsbillentyű új ablak megnyitásához

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű új ablak nyitásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
hu: Gyorsbillentyű új profil létrehozásához

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a profil létrehozás párbeszédablak megnyitásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
hu: Gyorsbillentyű az aktuális lap tartalmának fájlba mentéséhez

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a lap tartalmának fájlba mentéséhez. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to close a tab
hu: Gyorsbillentyű egy lap bezárásához

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű lap bezárásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to close a window
hu: Gyorsbillentyű egy ablak bezárásához

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű ablak bezárásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to copy text
hu: Gyorsbillentyű szöveg másolásához

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű szöveg vágólapra másolásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to paste text
hu: Gyorsbillentyű szöveg beillesztéséhez

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a vágólap tartalmának beillesztéséhez a terminálba. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to select all text
hu: Gyorsbillentyű az összes szöveg kijelöléséhez

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a terminálban megjelenő összes szöveg kijelöléséhez. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt a beállítást „disabled” értékre állítja, akkor ehhez a művelethez nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
hu: Gyorsbillentyű a kereséshez

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a keresőablak megnyitásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
hu: Gyorsbillentyű a keresőkifejezés következő előfordulásának megkereséséhez

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a keresőkifejezés következő előfordulásának megkereséséhez a terminálban. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt a beállítást „disabled” értékre állítja, akkor ehhez az művelethez nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
hu: Gyorsbillentyű a keresőkifejezés előző előfordulásának megkereséséhez

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a keresőkifejezés előző előfordulásának megkereséséhez a terminálban. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt a beállítást „disabled” értékre állítja, akkor ehhez az művelethez nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
hu: Gyorsbillentyű a teljes képernyős mód váltásához

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a teljes képernyős mód váltásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
hu: Gyorsbillentyű a menüsor láthatóságának átállításához

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a menüsor láthatóságának átállításához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
hu: Gyorsbillentyű a terminál címsorának beállításához

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a terminál címsorának beállításához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
hu: Gyorsbillentyű a terminál visszaállításához

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a terminál visszaállításához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
hu: Gyorsbillentyű a terminál visszaállításához és törléséhez

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a terminál visszaállításához és törléséhez. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
hu: Gyorsbillentyű az előző lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű az előző lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
hu: Gyorsbillentyű a következő lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a következő lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
hu: Gyorsbillentyű az előző profilra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű az előző profilra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
hu: Gyorsbillentyű a következő profila váltáshoz

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a következő profilra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
hu: Gyorsbillentyű a jelenlegi lap balra mozgatásához.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hu: Gyorsbillentyű a jelenlegi lap balra mozgatásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
hu: Gyorsbillentyű a jelenlegi lap jobbra mozgatásához.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hu: Gyorsbillentyű a jelenlegi lap jobbra mozgatásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Accelerator to detach current tab.
hu: Gyorsbillentyű a jelenlegi lap leválasztásához.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hu: Gyorsbillentyű a jelenlegi lap leválasztásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
hu: Gyorsbillentyű az 1. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű az 1. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
hu: Gyorsbillentyű a 2. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 2. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
hu: Gyorsbillentyű a 3. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 3. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
hu: Gyorsbillentyű a 4. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 4. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
hu: Gyorsbillentyű az 5. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű az 5. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
hu: Gyorsbillentyű a 6. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 6. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
hu: Gyorsbillentyű a 7. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 7. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
hu: Gyorsbillentyű a 8. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 8. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
hu: Gyorsbillentyű a 9. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 9. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
hu: Gyorsbillentyű a 10. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 10. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
hu: Gyorsbillentyű a 11. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 11. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
hu: Gyorsbillentyű a 12. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 12. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to launch help
hu: Gyorsbillentyű a súgó elindításához

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű súgó indításához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to make font larger
hu: Gyorsbillentyű a betűméret növeléséhez

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű betűkészlet növeléséhez. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
hu: Gyorsbillentyű a betűméret csökkentéséhez

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű betűkészlet csökkentéséhez. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
hu: Gyorsbillentyű a normál betűmérethez

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű betűkészlet normál méretre hozásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ erőforrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót „disabled” értékre állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Black on light yellow
hu: Fekete a világossárgán

en: Black on white
hu: Fekete a fehéren

en: Gray on black
hu: Szürke a feketén

en: Green on black
hu: Zöld a feketén

en: White on black
hu: Fehér a feketén

en: Error parsing command: %s
hu: Hiba történt a(z) %s parancs értelmezésekor

en: Editing Profile “%s”
hu: A(z) „%s” profil szerkesztése

en: Images
hu: Képek

en: Choose Palette Color %d
hu: %d. paletta szín kiválasztása

en: Palette entry %d
hu: %d. palettabejegyzés

en: Profiles
hu: Profilok

en: _New
hu: Ú_j

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Profile used when launching a new terminal:
hu: Új terminál _indításakor használt profil:

en: New Profile
hu: Új profil

en: C_reate
hu: _Létrehozás

en: Profile _name:
hu: Profil_név:

en: _Base on:
hu: _Alapuljon ezen:

en: Profile Editor
hu: Profilszerkesztő

en: _Profile name:
hu: Profil_név:

en: _Use the system fixed width font
hu: A rendszer rögzített szélességű betűkészletének _használata

en: _Font:
hu: _Betűkészlet:

en: Choose A Terminal Font
hu: Válassza ki a terminál betűkészletét

en: _Allow bold text
hu: Félkövér betűk _engedélyezése

en: Show _menubar by default in new terminals
hu: _Menük mutatása alapértelmezésben az új terminálokon

en: Terminal _bell
hu: Terminál_csengő

en: Copy selected text into _clipboard
hu: A kijelölt szöveg másolása a _vágólapra

en: Cursor blin_k:
hu: Kurzor _villogása:

en: Cursor _shape:
hu: Kurzor _alakja:

en: Select-by-_word characters:
hu: _Kijelölésnél szavakat jelentő karakterek:

en: Use custom default terminal si_ze
hu: Egyéni _alapértelmezett terminálméret használata

en: Default size:
hu: Alapértelmezett méret:

en: columns
hu: oszlop

en: rows
hu: sor

en: General
hu: Általános

en: <b>Title</b>
hu: <b>Cím</b>

en: Initial _title:
hu: Kezdeti _cím:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
hu: Ha egy parancs megváltoztatná a terminál _címét:

en: <b>Command</b>
hu: <b>Parancs</b>

en: _Run command as a login shell
hu: _Parancs futtatása bejelentkezési parancsértelmezőként

en: Ru_n a custom command instead of my shell
hu: _Egyéni parancs futtatása a saját parancsértelmező helyett

en: Custom co_mmand:
hu: _Egyéni parancs:

en: When command _exits:
hu: A parancs _végén:

en: Title and Command
hu: Cím és parancs

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
hu: <b>Előtérszín, háttérszín, félkövér és aláhúzás</b>

en: _Use colors from system theme
hu: _Rendszertéma színeinek használata

en: Built-in sche_mes:
hu: Beépített sé_mák:

en: _Text color:
hu: _Szövegszín:

en: Choose Terminal Background Color
hu: Válassza ki a terminál háttérszínét

en: Choose Terminal Text Color
hu: Válassza ki a terminál szövegszínét

en: _Background color:
hu: _Háttérszín:

en: Bol_d color:
hu: _Félkövér szín:

en: _Underline color:
hu: Aláhúzás s_zíne:

en: _Same as text color
hu: Azonos a s_zövegszínnel

en: <b>Palette</b>
hu: <b>Paletta</b>

en: Built-in _schemes:
hu: Beé_pített sémák:

en: Color p_alette:
hu: Szín_paletta:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
hu: <small><i><b>Megjegyzés:</b> A terminálban futtatott programok ezeket a színeket használhatják.</i></small>

en: Colors
hu: Színek

en: _Solid color
hu: _Homogén szín használata

en: _Background image
hu: Háttér_kép

en: Image _file:
hu: Kép_fájl:

en: Select Background Image
hu: Válasszon háttérképet

en: Background image _scrolls
hu: A háttérkép _gördül

en: _Transparent background
hu: Á_ttetsző háttér

en: S_hade transparent or image background:
hu: Átlátszó _háttér vagy képháttér:

en: S_hade transparent background:
hu: Átlátszó _háttér árnyék:

en: <small><i>None</i></small>
hu: <small><i>Nincs</i></small>

en: Background
hu: Háttér

en: _Scrollbar is:
hu: A gö_rdítősáv:

en: Scroll on _output
hu: Új _kimenethez gördül

en: Scroll on _keystroke
hu: _Billentyűleütésre gördül

en: lines
hu: sor

en: Scroll_back:
hu: _Visszagördítés:

en: _Unlimited
hu: _Végtelen

en: Scrolling
hu: Görgetés

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
hu: <small><i><b>Megjegyzés:</b> Ezek az opciók néhány program helytelen működését eredményezhetik. Csak azért vannak itt, hogy biztosítsák a terminál bizonyos programokkal és operációs rendszerekkel való együttműködését, amelyek más igényeket támasztanak a terminállal szemben.</i></small>

en: _Delete key generates:
hu: A _Delete billentyű ezt generálja:

en: _Backspace key generates:
hu: A Ba_ckspace billentyű ezt generálja:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
hu: _Kompatibilitási beállítások alapértelmezettre állítása

en: Compatibility
hu: Kompatibilitás

en: Set Title
hu: Cím beállítása

en: _Title:
hu: _Megszólítás:

en: S/Key Challenge Response
hu: S/Key hívás válasza

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
hu: A szöveg amire kattintott, nem tűnik S/Key hívásnak.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
hu: A szöveg amire kattintott, nem tűnik OTP hívásnak.

en: New Tab
hu: Új lap

en: New Window
hu: Új ablak

en: Save Contents
hu: Tartalom mentése

en: Close Tab
hu: Lap bezárása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Copy
hu: Másolás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Select All
hu: Mindent kijelöl

en: Hide and Show menubar
hu: Menü elrejtése vagy megjelenítése

en: Full Screen
hu: Teljes képernyő

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Normal Size
hu: Normál méret

en: Find Next
hu: Következő találat

en: Find Previous
hu: Előző találat

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset and Clear
hu: Visszaállítás és törlés

en: Switch to Previous Profile
hu: Váltás az előző profilra

en: Switch to Next Profile
hu: Váltás a következő profilra

en: Switch to Previous Tab
hu: Váltás az előző lapra

en: Switch to Next Tab
hu: Váltás a következő lapra

en: Move Tab to the Left
hu: Lap mozgatása jobbra

en: Move Tab to the Right
hu: Lap mozgatása balra

en: Detach Tab
hu: Lap leválasztása

en: Switch to Tab 1
hu: Váltás az 1. lapra

en: Switch to Tab 2
hu: Váltás a 2. lapra

en: Switch to Tab 3
hu: Váltás a 3. lapra

en: Switch to Tab 4
hu: Váltás a 4. lapra

en: Switch to Tab 5
hu: Váltás az 5. lapra

en: Switch to Tab 6
hu: Váltás a 6. lapra

en: Switch to Tab 7
hu: Váltás a 7. lapra

en: Switch to Tab 8
hu: Váltás a 8. lapra

en: Switch to Tab 9
hu: Váltás a 9. lapra

en: Switch to Tab 10
hu: Váltás a 10. lapra

en: Switch to Tab 11
hu: Váltás a 11. lapra

en: Switch to Tab 12
hu: Váltás a 12. lapra

en: Contents
hu: Tartalom

en: File
hu: Fájl

en: View
hu: Nézet

en: Search
hu: Keresés

en: Tabs
hu: Lapok

en: Help
hu: Súgó

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
hu: A(z) „%s” gyorsbillentyű már hozzá van kötve a(z) „%s” művelethez

en: _Action
hu: _Művelet

en: Shortcut _Key
hu: _Gyorsbillentyű

en: Click button to choose profile
hu: Kattintson ide a profil kiválasztásához

en: Profile list
hu: Profil lista

en: Delete profile “%s”?
hu: Törli a(z) „%s” profilt?

en: Delete Profile
hu: Profil törlése

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
hu: Már rendelkezik „%s” nevű profillal. Létre akar hozni egy másik profilt ugyanazzal a névvel?

en: Choose base profile
hu: Alap profil kiválasztása

en: No such profile "%s", using default profile
hu: Nincs „%s” nevű profil, az alapértelmezettet használom helyette

en: Invalid geometry string "%s"
hu: Érvénytelen geometria-karakterlánc: „%s”

en: User Defined
hu: Felhasználó által megadott

en: Failed to parse arguments: %s
hu: A paraméterek feldolgozása meghiúsult: %s

en: Western
hu: Nyugati

en: Central European
hu: Közép-európai

en: South European
hu: Dél-európai

en: Baltic
hu: Balti

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Arabic
hu: Arab

en: Greek
hu: Görög

en: Hebrew Visual
hu: Héber (képi)

en: Hebrew
hu: Héber

en: Turkish
hu: Török

en: Nordic
hu: Északi

en: Celtic
hu: Kelta

en: Romanian
hu: Román

en: Armenian
hu: Örmény

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Georgian
hu: Grúz

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: Croatian
hu: Horvát

en: Persian
hu: Perzsa

en: Gujarati
hu: Gudzsarati

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: _Description
hu: _Leírás

en: _Encoding
hu: _Kódolás

en: Current Locale
hu: Jelenlegi locale

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
hu: A(z) „%s” kapcsoló többé már nem támogatott a mate-terminal ezen verziójában. Hozzon létre egy profilt a kívánt beállításokkal, és használja az új --profile kapcsolót

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
hu: A(z) „%s” paramétere érvénytelen parancs: %s

en: Two roles given for one window
hu: Két szerepet kapott egy ablak

en: "%s" option given twice for the same window
hu: A(z) „%s” opció kétszer lett megadva ugyanarra az ablakra

en: "%s" is not a valid zoom factor
hu: „%s” érvénytelen nagyítási arány

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
hu: A „%g” méret túl kicsi, %g lesz használva

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
hu: A „%g” méret túl nagy, %g lesz használva

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
hu: A(z) „%s” kapcsolónak a parancssor további részében meg kell adni a parancsot, amelyet el kell indítani

en: Not a valid terminal config file.
hu: Nem érvényes terminálbeállító fájl.

en: Incompatible terminal config file version.
hu: Inkompatibilis terminálbeállítófájl-verzió.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
hu: Ne regisztráljon az aktivációs névkiszolgálón, ne használjon újra egy aktív terminált

en: Load a terminal configuration file
hu: Terminálbeállító fájl betöltése

en: Save the terminal configuration to a file
hu: A terminál beállításainak fájlba mentése

en: Open a new window containing a tab with the default profile
hu: Új ablak megnyitása az alapértelmezett profillal rendelkező lappal

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
hu: Új lap megnyitása az utolsó megnyitott ablakban az alapértelmezett profillal

en: Turn on the menubar
hu: Menüsáv megjelenítése

en: Turn off the menubar
hu: Menüsáv elrejtése

en: Maximize the window
hu: Az ablak maximalizálása

en: Full-screen the window
hu: Ablak teljes méretűvé tétele

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
hu: Ablak méretének beállítása; pl.: 80x24, or 80x24+200+200 (OSZLOPxSOR+X+Y)

en: GEOMETRY
hu: GEOMETRIA

en: Set the window role
hu: Az ablak szerepének beállítása

en: ROLE
hu: SZEREP

en: Set the last specified tab as the active one in its window
hu: Az utolsóként használt lap beállítása aktívként a saját ablakában

en: Execute the argument to this option inside the terminal
hu: Ezen kapcsoló paraméterének futtatása a terminálon belül

en: Use the given profile instead of the default profile
hu: A megadott profil használata az alapértelmezettet helyett

en: PROFILE-NAME
hu: PROFILNÉV

en: Set the terminal title
hu: A terminál címének beállítása

en: TITLE
hu: CÍM

en: Set the working directory
hu: A munkakönyvtár beállítása

en: DIRNAME
hu: KÖNYVTÁRNÉV

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
hu: A terminál nagyítási arányának beállítása (1.0 = normál méret)

en: ZOOM
hu: NAGYÍTÁS

en: MATE Terminal Emulator
hu: MATE Terminálemulátor

en: Show MATE Terminal options
hu: A MATE Terminál kapcsolóinak megjelenítése

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
hu: Új ablakok vagy terminállapok megnyitására használt kapcsolók, több is megadható:

en: Show terminal options
hu: Terminál kapcsolóinak megjelenítése

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
hu: Ablakkapcsolók, az első --window vagy --tab kapcsoló előtt használva minden ablak alapértelmezését megadják:

en: Show per-window options
hu: Ablakonkénti kapcsolók megjelenítése

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
hu: Terminálkapcsolók, az első --window vagy --tab kapcsoló előtt használva minden terminál alapértelmezését megadják:

en: Show per-terminal options
hu: Terminálonkénti kapcsolók megjelenítése

en: Unnamed
hu: Névtelen

en: _Profile Preferences
hu: _Profil beállításai

en: _Relaunch
hu: Újr_aindítás

en: There was an error creating the child process for this terminal
hu: Hiba történt a terminál gyermekfolyamatának létrehozásakor

en: The child process exited normally with status %d.
hu: A gyermekfolyamat normálisan lépett ki a következő állapottal: %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
hu: A gyermekfolyamat befejeztetve %d szignállal.

en: The child process was terminated.
hu: A gyermekfolyamat befejeztetve.

en: Close tab
hu: Lap bezárása

en: Switch to this tab
hu: Váltás erre a lapra

en: There was an error displaying help
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben

en: Could not open the address “%s”
hu: Nem lehet a(z) „%s” címet megnyitni

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
hu: A MATE Terminál szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License harmadik (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: A MATE Terminál abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz, de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve. További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
hu: A felhasználónak a programmal együtt meg kell kapnia a GNU General Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor ezt a Free Software Foundationnak küldött levélben jelezze (cím: Free Software Foundation Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.)

en: _File
hu: _Fájl

en: Open _Terminal
hu: _Terminál megnyitása

en: Open Ta_b
hu: Új _lap

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _View
hu: _Nézet

en: _Search
hu: _Keresés

en: _Terminal
hu: _Terminál

en: Ta_bs
hu: _Lapok

en: New _Profile…
hu: Új _profil…

en: _Save Contents
hu: _Tartalom mentése

en: C_lose Tab
hu: Lap _bezárása

en: _Close Window
hu: Ablak _bezárása

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste _Filenames
hu: _Fájlnevek beillesztése

en: Select _All
hu: Min_dent kijelöl

en: P_rofiles…
hu: Pro_filok…

en: _Keyboard Shortcuts…
hu: _Gyorsbillentyűk…

en: Pr_ofile Preferences
hu: _Profil beállításai

en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: _Normal Size
hu: _Normál méret

en: _Find...
hu: _Keresés…

en: Find Ne_xt
hu: Kö_vetkező találat

en: Find Pre_vious
hu: Elő_ző találat

en: _Clear Highlight
hu: Kiemelés _törlése

en: Go to _Line...
hu: Ugrá_s sorra…

en: _Incremental Search...
hu: _Növekményes keresés…

en: Change _Profile
hu: _Profil megváltoztatása

en: _Previous Profile
hu: _Előző profil

en: _Next Profile
hu: _Következő profil

en: _Set Title…
hu: _Cím beállítása…

en: Set _Character Encoding
hu: _Karakterkódolás beállítása

en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: Reset and C_lear
hu: Visszaállítás és _törlés

en: _Add or Remove…
hu: Hozzá_adás vagy eltávolítás…

en: _Previous Tab
hu: _Előző lap

en: _Next Tab
hu: _Következő lap

en: Move Tab _Left
hu: Lap mozgatása _balra

en: Move Tab _Right
hu: Lap mozgatása j_obbra

en: _Detach tab
hu: _Lap leválasztása

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Send Mail To…
hu: E-mail küldé_se…

en: _Copy E-mail Address
hu: _E-mail cím másolása

en: C_all To…
hu: _Hívás…

en: _Copy Call Address
hu: Hívási cím _másolása

en: _Open Link
hu: _Hivatkozás megnyitása

en: _Copy Link Address
hu: Hivatkozás cí_mének másolása

en: P_rofiles
hu: P_rofilok

en: L_eave Full Screen
hu: _Teljes képernyő elhagyása

en: _Input Methods
hu: _Beviteli mód

en: Show _Menubar
hu: _Menü megjelenítése

en: _Full Screen
hu: _Teljes képernyő

en: There are multiple tabs open in this window.
hu: Több lap van nyitva ebben az ablakban.

en: Close this terminal?
hu: Bezárja ezt a terminált?

en: C_lose Terminal
hu: _Terminál bezárása

en: Could not save contents
hu: A tartalom mentése nem sikerült

en: Save as...
hu: Mentés másként…

en: Contributors:
hu: Hozzájárultak:

en: About MATE Terminal
hu: A MATE Terminál névjegye
