mate-terminal 1.25.0 - en to hy translation catalogue (502 entries)

en: MATE Terminal
hy: ԳՆՈՄ Տերմինալ

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
hy: MATE սեղանադիր միջավայրի համար տերմինալ էմուլյատորը

en: Terminal
hy: Տերմինալ

en: Use the command line
hy: Օգտագործել հրամանային տողը

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: C_lose Window
hy: Փակել Պատուհանը

en: Close this window?
hy: Փակե՞լ այս պատուհանը

en: Disable connection to session manager
hy: Անջատել ենթահամակարգի կառավարչի հետ կապը

en: Specify file containing saved configuration
hy: Պահպանված կոնֆիգուրացիա պարունակող ֆայլը նշել

en: FILE
hy: ՖԱՅԼ

en: Specify session management ID
hy: Հ ատկորոշել ենթահամակարգի կառավարչի ID֊ն

en: Session management options:
hy: Սեսիայի կառավարման տարբերակներ․

en: Show session management options
hy: Ցույց տալ սեսիայի կառավարման ընտրացանկը

en: Add or Remove Terminal Encodings
hy: Ավելացնել կամ վերացնել կոդավորումներ

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Close
hy: _Փակել

en: A_vailable encodings:
hy: Հ_ասանելի կոդավորումներ։

en: E_ncodings shown in menu:
hy: Կ_ոդավորումներն ցույց է տրված ընտրացանկում:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
hy: Ավտոմատ

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
hy: Escape հաջորդականություն

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
hy: TTY Ջնջել

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
hy: Արգելափակել

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
hy: Ընդգծում

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
hy: Օգտագործել համակարգի պարամետրերը

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
hy: Միշտ թարթել

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
hy: Երբեք մի թարթիր

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
hy: Դուրս գալ տերմինալից

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
hy: Վերագործարկեք հրամանը

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
hy: Պահել տերմինալը բաց

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
hy: Ձախակողմյան

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
hy: Աջակողմյան

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
hy: Անջատված

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
hy: Փոխարինել նախնական վերնագիրը

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
hy: Ավելացնել նախնական վերնագիրը

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
hy: Ավելացնել նախնական վերնագիրը

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
hy: Պահպանեք նախնական վերնագիրը

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Tango
hy: Տանգո

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
hy: Արևահարված

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
hy: Սովորություն

en: Find
hy: Գտնել

en: _Search for:
hy: _Փնտրել․

en: _Match case
hy: _Համապատասխանեցնել դեպքը

en: Match _entire word only
hy: Միայն համապատասխանեցնել _ամբողջ բառը

en: Match as _regular expression
hy: Համապատասխանեցնել ինչպես կանոնավոր արտահայտում

en: Search _backwards
hy: Որոնել _հետընթաց

en: _Wrap around
hy: _Շուրջը փաթաթել

en: Keyboard Shortcuts
hy: Ստեղնային դյուրանցում

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
hy: _Ակտիվացնել ընտրացանկի մուտքի ստեղները (ինչպես, օրինակ Alt+F բացել ընտրացանկի Ֆայլը)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
hy: Ակտիվացնել _ընտրացանկի կրճատ ստեղնաշարային հրամանը (F10 ըստ նախնականի)

en: _Shortcut keys:
hy: _ԴՖյուրանցման ստեղներ։

en: List of profiles
hy: Պրոֆիլների ցուցակ

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
hy: Հայտնի պրոֆիլների ցուցակ mate-տերմինալի համար։ Ցանկը պարունակում է տողեր անվանելու հարաբերական տեղեկագիրք /org/mate/terminal/profiles։

en: Profile to use for new terminals
hy: Անձնագիր օգտագործելու համար նոր տերմինալներ

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
hy: Պրոֆիլը պետք է օգտագործել, երբ բացվում է նոր պատուհան կամ էջ։ Պետք է լինի պրոֆիլների ցուցակում։

en: Whether the menubar has access keys
hy: Արդյոք ընտրացանկը ունի մուտքի ստեղներ

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
hy: Արդյոք պետք է Alt+letter թույլատվության ստեղները ընտրացանկի համար։ Նրանք կարող են տերմինալի ներսում խանգարել որոշ ծրագրերի մեկնարկմանը, որպեսզի հնարավոր լինի դրանք անջատել։

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
hy: Սովորաբար դուք կարող եք մուտք գործել ընտրացանկ  F10 ֊ով։ Դա կարող է նաև հարմարեցված լինել gtkrc միջոցով (gtk-menu-bar-accel = "whatever")։ Այս տարբերակը թույլ է տալիս, երբ ստանդարտ ցանկի բար արագացուցիչ անջատված է:

[ctx: active-encodings]
en: [ 'UTF-8', 'current' ]
hy: [ 'UTF-8', 'ընթացիկ' ]

en: List of available encodings
hy: Առկա ծածկագրումների ցուցակը

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
hy: Արդյոք հավանություն հարցնել, երբ փակվում է տերմինալի պատուհանը

en: Close tabs with middle click
hy: Փակել թերթերը մկան միջին կլինկով

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
hy: 'Հիմնական'

en: Human-readable name of the profile
hy: Մարդ պրոֆիլի ընթերցելի անունը

en: Human-readable name of the profile.
hy: Մարդ պրոֆիլի ընթերցելի անունը։

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
hy: Արդյոր ցույց տալ ընտրացանկը նոր պատուհաններում/էջերում

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
hy: Ճիշտ է, եթե մենյու բար պետք է ցույց է նոր պատուհանների մեջ, պատուհանների/էջանշանների համար այս պրոֆիլի հետ միասին։

en: Default color of text in the terminal
hy: Տերմինալի տեքստի հիմնական գույնը

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
hy: Տերմինալի մեջ տեքստի նախնական գույնը, որպես գույն հստակեցվում է (կարող է լինել HTML֊ ոճ hex թվանշանային կամ գույնի անունը, ինչպես "red")։

en: Default color of terminal background
hy: Տերմինալի ֆոնի հիմնական գույնը

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
hy: Տերմինալի ֆոնի նախնական գույնը, որպես գույն հստակեցվում է (կարող է լինել HTML֊ ոճ hex թվանշանային կամ գույնի անունը, ինչպես "red")։

en: Default color of bold text in the terminal
hy: Տերմինալի մեջ թավ տառատեսակի հիմնական գույնը

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
hy: Տերմինալի մեջ թավ տեքստի նախնական գույնը, որպես գույն հստակեցվում է (կարող է լինել HTML֊ ոճ hex թվանշանային կամ գույնի անունը, ինչպես "red")։

en: Whether bold text should use the same color as normal text
hy: Արդյոք թավ տեքստը պետք է օգտագործի նույն գույնի, ինչ որ նորմալ տեքստը

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա թավ տեքստը պետք է օգտագործի նույն գույնը, ինչ որ նորմալ տեքստը։

en: What to do with dynamic title
hy: Ինչ անել դինամիկ վերնագրում

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
hy: Եթե դիմումը տերմինալի մեջ սահմանում վերնագիրը (առավել սովորաբար մարդիկ ունեն իրենց ենթածրագիրը դա անելու համար), որը դինամիկ սահմանում է վերնագիրը, դրանից առաջ կամ հետո, կամ փոխարինելավ այն։ Հնարավոր արժեքներն են՝ "replace", "before", "after" և "ignore"։

[ctx: title]
en: 'Terminal'
hy: 'Տերմինալ'

en: Title for terminal
hy: Տերմինալի համար վերնագիր

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
hy: Վերնագիրը ցուցադրվում է տերմինալի պատուհանի կամ էջի համար։ Այս վերնագիրը կարող է փոխարինվել կամ համակցվել այն վերնագրի հետ, որը սահմանվել է ծրագրի կողմից տերմինալի ներսում կախված title_mode պարամետրերից։

en: Whether to allow bold text
hy: Արդյոք թույլատրել թավ տեքստ

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա թույլ տալ դիմումներին ստեղծել տեքստի թավ տառատեսակ տերմինալում;

en: Whether to silence terminal bell
hy: Արդյոք լռեցնել տերմինալի զանգը

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
hy: Եթե ճիշտ է, չկատարել աղմուկ, երբ դիմում ուղարկել է escape հաջորդականություն տերմինալի զանգը։

en: Copy selection to clipboard
hy: Պատճենահանել փոխանակման բուֆերի ընտրությունը

en: Characters that are considered "part of a word"
hy: Նշանները որոնք համարվում են "բառի մի մասը"

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
hy: Երբ ընտրվում է տեքստ բառի կողմից, այդ սիմվոլների հաջորդականությունը համարվում են միայն բառերը։ Միջակայքը կարող է տրվել, որպես "A-Z"։ Բառացի տողադարձիչը (չի արտահայտում միջակայքում) պետք է լինի առաջին տրված սիմվոլը։

en: Whether to use custom terminal size for new windows
hy: Արդյոք օգտագործել պատվիրված տերմինալի չափսը նոր պատուհանների համար

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
hy: Եթե ճիշտ է, նորաստեղծ տերմինալ պատուհանները կունենա սովորական չափ նշված default_size_columns և default_size_rows կողմից։

en: Default number of columns
hy: Սյուների հիմնական արժեքները

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
hy: Նոր ստողծված տերմինալի պատուհանների սյունակների քանակը։ Ազդեցություն չի գործում, եթե use_custom_default_size թույլատրված չէ։

en: Default number of rows
hy: Տողերի հիմնական համարները

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
hy: Նոր ստողծված տերմինալի պատուհանների տողերի քանակը։ Ազդեցություն չի գործում, եթե use_custom_default_size թույլատրված չէ։

en: Position of the scrollbar
hy: Ոլորման լուսաշերտի դիրքը

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
hy: Ուր դնելու տերմինալի ոլորման լուսաշերտը: Հնարավոր արժեքներն են՝ "left", "right" և "hidden".

en: Number of lines to keep in scrollback
hy: Տողերի քանակը պահելու համար հետ ոլորելու մեջ։

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
hy: Հետ ոլորման տողերի քանակը շուրջը պահելու համար։ Դուք կարող եք հետ ելերել տերմինալի մեջ այս տողերի քանակի կողմից; տողերը որոնք չեն տեղավորվում անտեսվում են։ Եթե scrollback_unlimited ճիշտ է, ապա այս արժեքը անտեսվում է։

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
hy:  Արդյոք անսահմանափակ գծերի թիվը,որոնք  պետք է պահվեն scrollback֊ի մեջ։

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
hy: եթե ճիշտ է, ապա scrollback գծերը երբեք չպետք է անտեսվեն։ scrollback պատմությունը պահվում է ժամանակավոր սկավառակի վրա, այպես որ սա կարող է առաջացնել համակարգի գործարկում ակավառակի տարածքից դուրս, եթե շատ ելքեր կան տերմինալում։

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
hy: Արդյոք պտտել ներքև, որբ ստեղը սեղմված է

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ստեղնը անցնում է scrollbar ներքևում։

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
hy: Արդյոք պտտել ներքև, երբ կա նոր ելք

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա երբ կա նոր ելք տերմինալը պետք է պտտել ներքև։

en: What to do with the terminal when the child command exits
hy: Ինչ պետք է անել տերմինալը, երբ զավակ հրամանի դուրս է գալիս

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
hy: Հնարավոր արժեքներն են՝ "close" փակում է տերմինալը, և "restart" վերագործարքում է տերմինալը։

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
hy: Արդյոք գործարկել հրամանը տերմինալում, որպես մուտք shell

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
hy: Եթե ճիշտ է, ապա հրաման տերմինալում, կգործարկվի որպես մուտք shell։ (argv[0] կունենա գծիկ դրա սկզբում։)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
hy: Արդյոք գործարկել պատվիրված հրամանը shell֊ի փոխարեն

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա պարամետրի custom_command արժեքը կօգտագործվի shell֊ի գործարկման տեղում։

en: Whether to blink the cursor
hy: Արդյոք վառվում է կուսորը

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
hy: Հնարավոր արժեքներն են՝ գլոբալ կուրսորի թարթման պարամետրերի օգտագործման համար, կամ  "on" կամ "off" սահմանել հստակ ռեժիմը։

en: The cursor appearance
hy: Կուրսորի արտաքին տեսքը

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
hy: Հնարավոր արժեքներն են՝ "block" շրջափակման կուրսորը օգտագործելու համար, "ibeam" ուղղահայաց գծի կուրսորի օգտագործման համար, կամ "underline" ընդգծման կուրսորը օգտագործելու համար։

en: Custom command to use instead of the shell
hy: Պատվիրված հրամաը օգտագործել shell֊ի փոխարեն

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
hy: Գործարկել այս հրամանը shell֊ի տեղում, եթե օգտագործել use_custom_command ճիշտ է։

en: Icon for terminal window
hy: Տերմինալի պատուհանի համար պատկերանշան

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
hy: Պատկերանշանը օգտագործել այս պրոֆիլում պարունակվող թեթրերի/պատուհանների համար։

en: Palette for terminal applications
hy: Տերմինալ դիմումների համար ներկապնակ

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
hy: Տերմինալները ունի 16-գույնի գունապնակ, որ դիմումները տերմինալի ներսում կարող են օգտագործել։ Սա այն գունապանակն է, որտեղ կազմվածքի մեջ գույնի անունների ցանկը երկու կետով առանձնացված են։ Գույնի անունը պետք է լինի տասնվեցական ձևաչափով․ օրինակ, "#FF00FF"

en: Font
hy: Տառատեսակ

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
hy: Ամրագրել տառատեսակի անունը։ Օրինակ "Sans 12" կամ "Monospace Bold 14"։

en: Background type
hy: Ֆոնի տեսակ

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
hy: Տերմինալի ֆոնի տեսակը։ Կարող է լինել "solid" հոծ գույնի համար, "image" պատկերի համար, "transparent" իրական թափանցիկության համար, եթե կազմավորվող պատուհանային կառավարիչը գուրծարկվում է կամ կողծ թապանցիկություն այլ կերպ։

en: Background image
hy: Ֆոնի նկար

en: Filename of a background image.
hy: ֆոնային նկարի ֆայլի անունը։

en: Whether to scroll background image
hy: Արդյոք պտտել ֆոնի պատկերը

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա պտտել ֆոնի պատկերը  ֆոնի տեքստի հետմիասին; եթե սխալ է պատկերը պահել հաստատուն, իսկ տեքստը պտտել դրա շուրջը։

en: How much to darken the background image
hy: Ինրքան խավարեցնել ֆոնի պատկերը

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
hy: Արժեքը 0.0 և 1.0 միջև ցույց է տալիս, թե որքն պետք է մթեցնել ֆոնի պատկերը։ 0.0 նշանակում է ոչ խավար, 1.0 նշանակում է լիովին մութ։ Ընթացիկ իրականացման մեջ կան երկու մթության հնարավոր մակարդակներ, այնպես որ պարամետրը իրեն պահում է որպես բուլյան, որտեղ 0.0 անջատում է մթության ազդեցությունը։

en: Effect of the Backspace key
hy: Ետադարձ ստեղնի ազդեցությունը

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
hy: Սահմանում է, թե ինչ կոդ է առաջացնում backspace ստեղնը։ Հնարավոր արժեքներն են՝ "ascii-del" ASCII DEL սիմվոլի համար, "control-h" Control-H համար  (AKA the ASCII BS սիմվոլ), "escape-sequence" escape հաջորդականության համար սովորաբար կապված է backspace կամ delete։ "ascii-del" սովորաբար համարվում է ճիշտ պարամետր Backspace ստեղնի համար։

en: Effect of the Delete key
hy: Ջնջել ստեղնի ազդեցությունը

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
hy: Սահմանում է, թե ինչ կոդ է առաջացնում delete ստեղնը։ Հնարավոր արժեքներն են՝ "ascii-del" ASCII DEL սիմվոլի համար, "control-h" Control-H համար  (AKA the ASCII BS սիմվոլ), "escape-sequence" escape հաջորդականության համար սովորաբար կապված է backspace կամ delete։ "escape-sequence" սովորաբար համարվում է ճիշտ պարամետր  Delete ստեղնի համար։

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
hy: Արդյոք օգտագործել գույները, թեմայից տերմինալի պատուհանի համար

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա թեմայի գունային գամման օգտագործվում է տեքստի մուտքագրման արկղերի համար, կօգտագործվի տերմինալի համար, օգտագործողի կողմից տրամադրած գույնի փոխարեն։

en: Whether to use the system font
hy: Արդյոք օգտագործել համակարգի տառատեսակը

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hy: Եթե ճիշտ է, ապա տերմինալը կօգտագործի desktop-global ստանդարտ տառատեսակը, եթե դա մոնոտարածություն է (և առավել նման տառատեսակը, որ կարող է հանդես գալ այլ կերպ)։

en: Highlight S/Key challenges
hy: Ընդգծել S/Ստեղն մարտահրավերները

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
hy: Թռուցիկ երկխոսությունը, երբ S/Key մարտահրավեր պատասխան հարցումը  հայտնաբերվել և սեղմվել է։ Գաղտնաբառի մուտքագրումը երկխոսության մեջ կուղարկի այն տերմինալ։

en: Keyboard shortcut to open a new tab
hy: Նոր թեթը բացելու ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն նոր էջ բացելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to open a new window
hy: Նոր պատուհանը բացելու ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն նոր պատուհան բացելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to create a new profile
hy: Ստեղնաշարի նոր պրոֆիլ ստեղծելու կրճատ ստեղնաշարային հրամանը

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն բերված երկխոսության պրոֆիլի ստեղծման համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման ընթացիկ էջանշանի  ֆայլի բովանդակությունը պահպանելու համար

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն ընթացիկ էջի բովանդակության պահպանման համար ֆայլում։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to close a tab
hy: Էջանիշը փակելու կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն էջը փակելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to close a window
hy: Պատուհանը փակելու կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն պատուհանը փակելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to copy text
hy: Տեքստի պատճենահանման կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն ընտրված տեքստը փոխանակման բուֆերում պատճենահանելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to paste text
hy: Տեքստի տեղադրման կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut to select all text
hy: Ամբողջ տեքստի նշման կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
hy: Լրիվ էկրանի փոխանջատման ռեժիմի կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն լրիվ էկրանի ռեժիմը փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
hy: Ընտրացանկի տեսանելությունը փոխանջատող ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն ընտրացանկի բարի տեսանելիության փոխանջատման համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
hy: Տերմինալի վերնագիրը սահմանելու կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն տերմինալի վերմագիրը սահմանելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
hy: Տերմինալի թարմացման կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն տերմինալը վերականգնելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
hy: Տերմինալի մաքրման և թարմացման կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն տերմինալը վերականգնելու և մաքրելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
hy: Հաջորդ էջը փոխանջատելու ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն հաջորդ էջը փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
hy: Հաջորդ էջ փոխանջատելու ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն հաջորդ էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
hy: Նախորդ պրոֆիլ փոխանջատելու ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն նախորդ պրոֆիլը փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
hy: Հաջորդ պրոֆիլը փոխանջատելու ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն հաջորդ պրոֆիլը փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Accelerator to move the current tab to the left.
hy:  Ընթացիկ թեթը ձախ տեղափոխելու արագացուցիչ։

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hy: Արագացնող ստեղն ընթացիկ էջը ձախ տեղափոխելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Accelerator to move the current tab to the right.
hy:  Ընթացիկ թեթը աջ տեղափոխելու արագացուցիչ։

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hy: Արագացնող ստեղն ընթացիկ էջը աջ տեղափոխելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Accelerator to detach current tab.
hy: Ընթացիկ թերթը բաժանելու արագացուցիչ։

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hy: Արագացնող ստեղն ընթացիկ էջը բաժանելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 1 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 2 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 3 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 4 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 5 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 6 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 7 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 8 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 9 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 10 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 11 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
hy: Ստեղնաշարի կրճատ ստեղնաշարային հրաման անջատել էջանիշ 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն 12 էջ փոխանջատելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to launch help
hy: Օգնության գործարկման կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն օգնության գործարկման համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to make font larger
hy: Տառատեսակն ավելի խոշոր դարձնելու կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն տառատեսակը ավելի մեծ դարձնելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to make font smaller
hy: Տառատեսակն ավելի փոքր դարձնելու կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն տառատեսակը ավելի փոքր դարձնելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
hy: Տառատեսակն նորմալ չափս դարձնելու կրճատ ստեղնաշարային հրաման

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hy: Կրճատ ստեղնաշարային հրամանի ստեղն տառատեսակը նորմալ չափ դարձնելու համար։ Արտահայտված է որպես տող նույն օգտագոործված ձևաչափով GTK+ ռեսուրսային ֆայլերի համար։ Եթե դուք սահմանել հատուկ տողի "disabled" տարբերակը, ապա այնտեղ չի լինի կրճատ ստեղնաշարային հրաման այս գործողության համար։

en: Black on light yellow
hy: Սև բաց դեղինի վրա

en: Black on white
hy: Սև սպիտակի վրա

en: Gray on black
hy: մոխրագույն սևի վրա

en: Green on black
hy: Կանաչ սևի վրա

en: White on black
hy: Սպիտակ սևի վրա

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
hy: Արևահարված բաց

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
hy: Արևահարված մուգ

en: Error parsing command: %s
hy: Քերականական վերլուծության հրամանի սխան: %s

en: Editing Profile “%s”
hy: Պրոֆիլի խմբագրում “%s”

en: Images
hy: Նկարներ

en: Choose Palette Color %d
hy: Ընտրիր ներկապնակի գույն %d

en: Palette entry %d
hy: Ներկապնակի մուտքագրում  %d

en: Profiles
hy: Պրոֆիլներ

en: _New
hy: _Նոր

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: _Delete
hy: _Հեռացնել

en: _Profile used when launching a new terminal:
hy: _Պրեֆիլը օգտագործվում է, երբ գործարկվում է նոր տերմինալը:

en: New Profile
hy: Նոր Պրոֆիլ

en: C_reate
hy: Ս_տեղծել

en: Profile _name:
hy: Պրոֆիլի անունը՝

en: _Base on:
hy: _Բազայի վրա։

en: Profile Editor
hy: Պրոֆիլի Խմբագրիչ

en: _Profile name:
hy: Պրոֆիլի անունը՝

en: _Use the system fixed width font
hy: _Օգտագործել համակարգի ֆիքսված լայնության տառատեսակը

en: _Font:
hy: _Տառատեսակ

en: Choose A Terminal Font
hy: Ընտրել տերմինալի տառատեսակը

en: _Allow bold text
hy: Թույլ տալ թավատառ տեքստ

en: Show _menubar by default in new terminals
hy: Ցույց տալ ընտրացանկը ըստ նախնականի նոր տերմինալներում

en: Terminal _bell
hy: Տերմինալի _զանգ

en: Copy selected text into _clipboard
hy: Պատճենել ընտրված տեքստը փոխանակման բուֆերի մեջ

en: Cursor blin_k:
hy: Կուրսորի թարթու_մ։

en: Cursor _shape:
hy: Կուրսորի _ձև։

en: Select-by-_word characters:
hy: Ընտրել բառը նշաններից:

en: Use custom default terminal si_ze
hy: Օգտագործել նախնական պատվիրված տերմինալի չափը

en: Default size:
hy: Հիմնական չափ։

en: columns
hy: սյուներ

en: rows
hy: տողեր

en: General
hy: Ընդհանուր

en: <b>Title</b>
hy: <b>Վերնագիր</b>

en: Initial _title:
hy: ՍԿզբնական _վերնագիր՝

en: When terminal commands set their o_wn titles:
hy: Երբ տերմինալ հրամաններ սահմանում են իրենց վերնագրերը:

en: <b>Command</b>
hy: <b>Հրաման</b>

en: _Run command as a login shell
hy: _Գործարկել հրամանը, որպես մուտքի թույլտվություն

en: Ru_n a custom command instead of my shell
hy: Գո_րծարկել պատվիրված հրամանը իմ թույլտվության փոխարեն

en: Custom co_mmand:
hy: Պատվիրված հ_րահանգ․

en: When command _exits:
hy: Երբ հրամանը գոյություն ունի՝

en: Title and Command
hy: Վերնագիր և Հրաման

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
hy: <b>Առաջին պլան, Հետին պլանը, Թավ տառատեսակ և Ընդգծում</b>

en: _Use colors from system theme
hy: _Կիրառել համակառգի թեմայի գույները

en: Built-in sche_mes:
hy: Ներկառուցված սխե_մաներ։

en: _Text color:
hy: _Տեքստի գույնը՝

en: Choose Terminal Background Color
hy: Ընտրեք Տերմինալի Ֆոնի Գույնը

en: Choose Terminal Text Color
hy: Ընտրեք տերմինալի տեքստի գույնը

en: _Background color:
hy: Նախադրյալ գույնը՝

en: Bol_d color:
hy: Թավ տառատեսակի գույնը։

en: _Underline color:
hy: _Ընդգծմամ գույնը:

en: _Same as text color
hy: Միանշանակ տեքստի գույնը

en: <b>Palette</b>
hy: <b>Ներկապնակ</b>

en: Built-in _schemes:
hy: Ներկառուցված _սխեմաներ։

en: Color p_alette:
hy: Գունային _ներկապնակ։

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
hy: <small><i><b>Գրառում:</b> Տերմինալի դիմումները ունեն այդ իրենց հասանելի գույները</i></small>

en: Colors
hy: Գույներ

en: _Solid color
hy: _Հոծ գույն

en: _Background image
hy: _Նախադիր պատկեր

en: Image _file:
hy: Պատկերային _ֆայլ

en: Select Background Image
hy: Ընտրել Նախադիր պատկեր

en: Background image _scrolls
hy: Նախադիր պատկերը _ոլորել

en: _Transparent background
hy: _Թափանցիկ նախադրյալ

en: S_hade transparent or image background:
hy: Ե_րանգավորել թափանցիկ կան պատկերի ֆոնի վրա:

en: S_hade transparent background:
hy: Ե_րանգավորել ֆոնը թափանցիկ․

en: <small><i>None</i></small>
hy: <small><i>Ոչ մեկը</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
hy: <small><i>Առավելագույն</i></small>

en: Background
hy: Ֆոն

en: _Scrollbar is:
hy: _Ոլորման լուսաշերտն է․

en: Scroll on _output
hy: Պտտել _ելքը դեպի վեր

en: Scroll on _keystroke
hy: Պտտել _ստեղնասեղմումը դեպի վեր

en: lines
hy: գծեր

en: Scroll_back:
hy: Ոլորել_ետ։

en: _Unlimited
hy: _Անսահմանափակ

en: Scrolling
hy: Ոլորում

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
hy: <small><i><b>Նշում:</b> Այս տարբերակները կարող է հանգեցնել որոշ ծրագրերի վարվել անճշտորեն։ Նրանք միայն այստեղ, թույլ են տալիս Ձեզ աշխատել որոշակի ծրագրերի և օպերացիոն համակարգերի շուրջը, որոնք ակնկալել են տարբեր տերմինալային վարքագիծ։</i></small>

en: _Delete key generates:
hy: _Ջնջել գեներացման ստեղնը։

en: _Backspace key generates:
hy: _Հետադարձլ գեներացման ստեղնը։

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
hy: _Վերագործարկել Համատեղելիության Ընտրանքներ Լռելայն

en: Compatibility
hy: Համատեղելիություն

en: Set Title
hy: Նշել վերնագիրը

en: _OK
hy: _Լավ

en: _Title:
hy: Վերնագիր

en: S/Key Challenge Response
hy: S/Ստեղն Փոխանցիկ Պատասխան

en: _Password:
hy: _Գաղտնաբառ

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
hy: Տեքստի սեղմելը չի թվում որ կլինի վավեր S/Key մարտահրավերը։

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
hy: Տեքստի սեղմելը չի թվում որ կլինի վավեր OTP մարտահրավերը։

en: New Tab
hy: Նոր Թերթ

en: New Window
hy: Նոր Պատուհան

en: Save Contents
hy: Պահպանել Բովանդակությունը

en: Close Tab
hy: Փակել Թերթը

en: Close Window
hy: Փակել Պատուհանը

en: Copy
hy: Պատճենել

en: Paste
hy: Փակցնել

en: Select All
hy: Ընտրել բոլորը

en: Hide and Show menubar
hy: Թակցնել և ցուցադրել ցանկի երիզը

en: Full Screen
hy: Ամբողջ էկրանով

en: Zoom In
hy: Մեծացնել

en: Zoom Out
hy: Փոքրացնել

en: Normal Size
hy: Նորմալ Չափ

en: Find Next
hy: Գտնել Հաջորդը

en: Find Previous
hy: Գտնել Նախորդը

en: Reset
hy: Վերամիացնել

en: Reset and Clear
hy: Դադարեցնել և Ջնջել

en: Switch to Previous Profile
hy: Անջատել Նախորդ Պրոֆիլը

en: Switch to Next Profile
hy: Անջատել Հաջորդ Պրոֆիլը

en: Switch to Previous Tab
hy: Դեպի Նախորդ Թերթը

en: Switch to Next Tab
hy: Դեպի Հաջորդ Թերթը

en: Move Tab to the Left
hy: Տեղափոխել Էջանշանը դեպի Ձախ

en: Move Tab to the Right
hy: Տեղափոխել Էջանշանը դեպի Աջ

en: Detach Tab
hy: Հաջորդ Թերթը

en: Switch to Tab 1
hy: Դեպի 1-ին թերթը

en: Switch to Tab 2
hy: Դեպի 2-րդ թերթը

en: Switch to Tab 3
hy: Դեպի 3-րդ թերթը

en: Switch to Tab 4
hy: Դեպի 4-րդ թերթը

en: Switch to Tab 5
hy: Դեպի 5-րդ թերթը

en: Switch to Tab 6
hy: Դեպի 6-րդ թերթը

en: Switch to Tab 7
hy: Դեպի 7-րդ թերթը

en: Switch to Tab 8
hy: Դեպի 8-րդ թերթը

en: Switch to Tab 9
hy: Դեպի 9-րդ թերթը

en: Switch to Tab 10
hy: Դեպի 10-րդ թերթը

en: Switch to Tab 11
hy: Դեպի 11-րդ թերթը

en: Switch to Tab 12
hy: Դեպի 12-րդ թերթը

en: Contents
hy: Բովանդակություն

en: File
hy: Ֆայլ

en: View
hy: Տեսք

en: Search
hy: Որոնել

en: Tabs
hy: Թերթեր

en: Help
hy: Օգնություն

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
hy: Դյուրանցման “%s” ստեղնը արդեն կապված է “%s” գործողության հետ

en: _Action
hy: Գործողություն

en: Shortcut _Key
hy: Դյուրանցման _Ստեղն

en: Click button to choose profile
hy: Կտացրեք ստեղնը պրոֆիլ ընտրելու համար

en: Profile list
hy: Պրոֆիլների ցանկ

en: Delete profile “%s”?
hy: Ջնջե՞լ "%s" պրոֆիլը

en: Delete Profile
hy: Ջնջել Պրոֆիլը

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
hy: Ձեր պրոֆիլը արդեն կանչված է “%s”։ Ցանկանու՞մ եք ստեղծել ևս մեկ պրոֆիկ այդ նույն անունով։

en: Choose base profile
hy: Ընտրե;ք հիմնական պրոֆիլը

en: No such profile "%s", using default profile
hy: Չկա այսպիսի պրոֆիլ "%s", օգտագործել հաստատուն պրոֆիլը

en: Invalid geometry string "%s"
hy: Անվավեր երկրաչափության տող "%s"

en: User Defined
hy: Օգտագործողը սահմանված է

en: Failed to parse arguments: %s
hy: Չհաջողվեց վերլուծել փաստարկները: %s

en: Western
hy: Արեվմտյան

en: Central European
hy: Կենտրոնական Եվրոպա

en: South European
hy: Հարավային Եվրոպա

en: Baltic
hy: Բալթիկ

en: Cyrillic
hy: Կիրիլյան

en: Arabic
hy: Արաբական

en: Greek
hy: Հունական

en: Hebrew Visual
hy: Հրեական Գովազդային հոլովակ

en: Hebrew
hy: Հրեական

en: Turkish
hy: Թուրքերեն

en: Nordic
hy: Սկանդինավյան

en: Celtic
hy: Կելտական

en: Romanian
hy: Ռումինական

en: Unicode
hy: Յունիկոդ

en: Armenian
hy: Հայերեն

en: Chinese Traditional
hy: Ավանդական Չինարեն

en: Cyrillic/Russian
hy: Կիրիլյան/Ռուսերեն

en: Japanese
hy: Ճապոներեն

en: Korean
hy: Կորեական

en: Chinese Simplified
hy: Պարզեցված Չինարեն

en: Georgian
hy: Վրացերեն

en: Cyrillic/Ukrainian
hy: Կիրիլյան/ՈՒկրաիներեն

en: Croatian
hy: Խորվաթերեն

en: Hindi
hy: Հնդկերեն

en: Persian
hy: Պարսկերեն

en: Icelandic
hy: Իսլանդերեն

en: Vietnamese
hy: Վիետնամերեն

en: Thai
hy: Թայլանդական

en: _Description
hy: _Նկարագրություն

en: _Encoding
hy: _Կոդավորում

en: Current Locale
hy: Ընթացիկ տեղայնք

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
hy: "%s" ընտրանքը այլևս չի ապահովում mate-terminal֊ի տարբերակը, Դուք կարող եք ստեղծել պրոֆիլ ներ ընդլայնված պարամետրերով և օգտագործել ներ '--profile' ընտրանքը

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
hy: Արգումենտը "%s" անվավեր հրաման է: %s

en: Two roles given for one window
hy: Երկու դերերը տրված են մեկ պատուհանի համար

en: "%s" option given twice for the same window
hy: "%s" տարբերակը տրվում է երկու անգամ նույն պատուհանի համար

en: "%s" is not a valid zoom factor
hy: "%s" անվավեր խոշորացման գործոն է

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
hy: Խոշորացման գործոնը "%g" չափազանց փոքր է, օգտագործելով %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
hy: Խոշորացման գործոնը "%g" չափազանց մեծ է, օգտագործելով %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
hy: "%s" տարբերակը պահանջում է կոնկրետ հրաման առաջադրվել մնացած հրամանային տողում

en: Not a valid terminal config file.
hy: Ոչ մի վավեր տերմինալի կոնֆիգուրացիոն ֆայլ։

en: Incompatible terminal config file version.
hy: Անհամատեղելի տերմինալի կազմաձևման ֆայլային տարբերակ։

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
hy: Չգրանցվել ակտիվ սերվերի անունի հետ, չօգտագործել ակտիվ տերմինալը

en: Load a terminal configuration file
hy: Բեռնել տերմինալի կոնֆիգուրացիոն ֆայլը

en: Save the terminal configuration to a file
hy: Պահպանել տերմինալի կոնֆիգուրացիան ֆայլում

en: Open a new window containing a tab with the default profile
hy: Բացել նոր պատուհան որը պարունակում է էջը լռելյայն պրոֆիլի հետ

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
hy: Բացել նոր էջ վերջին բացված պատուհանում լռելյայն պրոֆիլի հետ

en: Turn on the menubar
hy: Միացնել ընտրացանկի բարը

en: Turn off the menubar
hy: Անջատել ընտրացանկի բարը

en: Maximize the window
hy: Առավելագույնի հասցնել պատուհանը

en: Full-screen the window
hy: Պատուհանը ամբողջ էկրանով

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
hy:  Սահմանել պատուհանի չափը. օրինակ, 80x24, կամ 80x24+200+200 (ROWSxCOLS+X+Y)

en: GEOMETRY
hy: ԵՐԿՐԱՉԱՓՈՒԹՅՈՒՆ

en: Set the window role
hy: Սահմանել պատուհանի դերը

en: ROLE
hy: ԴԵՐ

en: Set the last specified tab as the active one in its window
hy: Սահմանել վերջին նշված պիտակը որպես ակտիվ իր պատուհանից

en: Execute the argument to this option inside the terminal
hy: Իրականացնում է արգումենտը, որ այս տարբերակը տերմինալի ներսում

en: Use the given profile instead of the default profile
hy: Օգտագործել ստացված պրոֆիլը նախնական պրոֆիլի փոխարեն

en: PROFILE-NAME
hy: ՊՐՈՖԱՅԼ-ԱՆՈՒՆ

en: Set the terminal title
hy: Սահմանել տերմինալի վերնագիրը

en: TITLE
hy: ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: Set the working directory
hy: Նշել տերմինալի աշխատանքային պանակը

en: DIRNAME
hy: ՊԱՆԱԿ

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
hy: Սահմանել տերմինալի խոշորացման գործոնը (1.0 = սովորական չափ)

en: ZOOM
hy: Խոշորացում

en: MATE Terminal Emulator
hy: MATE Տերմինալի էմուլյատոր

en: Show MATE Terminal options
hy: Ցույց տալ MATE Տերմինակի տարբերակները

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
hy: Նոր պատուհանների կամ տերմինալի էջեր բացելու տարբերակներ; դրանցից ավելի քան մեկը կարող է նշված լինել․

en: Show terminal options
hy: Ցույց տալ Տերմինակի տարբերակները

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
hy: Պատուհանի տարբերակներ; եթե օգտագործվել է նախքան առաջինը --window կամ --tab արգումենտը, սահմանում է լռելյայն բոլոր պատուհաններում:

en: Show per-window options
hy: Ցույց տալ պատուհանի տարբերակները

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
hy: Տերմինալի տարբերակներ; եթե օգտագործվել է նախքան առաջինը  --window կամ --tab արգումենտը, սահմանում է լռելյայն բոլոր տերմինալներում:

en: Show per-terminal options
hy: Ցույց տալ տերմինալի տարբերակները

en: Unnamed
hy: Անանուն

en: _Profile Preferences
hy: _Պրոֆիլ Նախընտրանքներ

en: _Relaunch
hy: _Վերագործարկել

en: There was an error creating the child process for this terminal
hy: Տեղի է ունեցել զավակ գործընթացի ստեղծման սխալ այս տերմինալի համար

en: The child process exited normally with status %d.
hy: Զավակ գործընթացը դուրս է եկել նորմալ կարգավիճակով %d։

en: The child process was terminated by signal %d.
hy: Զավակ գործընթացը դադարեցված է ազդանշանի կոցմից%d։

en: The child process was terminated.
hy: Զավակ գործընթացը դադարեցված է։

en: Close tab
hy: Փակել Էջը

en: Switch to this tab
hy: Անջատել այս թերթը

en: There was an error displaying help
hy: Ձեռնարկի ցուցադրման ժամանակ սխալ է կատարվել

en: Could not open the address “%s”
hy: Չհաջողվեց բացել այս հասցեն “%s”

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
hy: MATE Տերմինալը հանդիսանում է ազատ ծրագրային ապահովում. Դուք կարող եք վերաբաշխել և/կամ ձեւափոխել այն՝ համաձայն GNU Համընդհանուր Հանրային Արտոնագրի պայմանների, ինչպես հրապարակվել է Ազատ Ծրագրային Ապահովության Հիմնադրամի կողմից, կամ տարբերակ 3 լիցենզիայի, կամ (ձեր ընտրությամբ) ցանկացած ավելի ուշ տարբերակը։

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hy: MATE Տերմինալը տարածվում է այն հույսով, որ օգտակար կլինի, սակայն ԱՌԱՆՑ ՈՐԵՒԷ ԵՐԱՇԽԻՔՆԵՐԻ; բացակայում են նույնիսկ ՎԱՃԱՌՔԻ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ, ԲԱՎԱՐԱՐ ՈՐԱԿԸ կամ ՈՐՈՇ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ԿԻՐԱՌԵԼԻՈՒԹՅՈՒՆԸ։ Մանրամասները տեսեք GNU համընդհանուր հանրային արտոնագրի մեջ։

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
hy: Դուք պետք է ընդունեք GNU համընդհանուր հանրային արտոնագրի պատճենը MATE Տերմինալի֊ի հետ համատեղ, եթե ոչ, ապա գրեք Ազատ Ծրագրային Ապահովման Հիմնադրամ, Inc., 51 Frank St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: _File
hy: _Ֆայլ

en: Open _Terminal
hy: Բացել _Տերմինալը

en: Open Ta_b
hy: Բացել Թերթը

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _View
hy: _Դիտել

en: _Search
hy: _Փնտրել

en: _Terminal
hy: Տերմինալ

en: Ta_bs
hy: Թերթեր

en: New _Profile…
hy: Նոր _Պրոֆիլ․․․

en: _Save Contents
hy: _Պահպանել Պարունակությունը

en: C_lose Tab
hy: Փակել Թերթը

en: _Close Window
hy: Փակել Պատուհանը

en: _Copy
hy: _Պատճեն

en: _Paste
hy: Զետեղել

en: Paste _Filenames
hy: Տեղադրեք _Ֆայլի անուններ

en: Select _All
hy: Ընտրել _Ամբողջը

en: P_rofiles…
hy: Պրոֆիլներ․․․

en: _Keyboard Shortcuts…
hy: _Ստեղնային դյուրանցում…

en: Pr_ofile Preferences
hy: Պրոֆիլի Նախընտրանքներ

en: Zoom _In
hy: Մեծացնել մասշտաբը

en: Zoom _Out
hy: Փոքրացնել _Մասշտաբը

en: _Normal Size
hy: _Նորմալ Չափ

en: _Find...
hy: _Գտնել...

en: Find Ne_xt
hy: Գտնել Հա_ջորդը

en: Find Pre_vious
hy: Գտնել Նախ_որդը

en: _Clear Highlight
hy: _Մաքրել Ընդգծումը

en: Go to _Line...
hy: Անցնել _Տողին…

en: _Incremental Search...
hy: _Ինկրեմենտային որոնում․․․

en: Change _Profile
hy: Փոխել պրոֆիլը

en: _Previous Profile
hy: _Նախորդ Պրոֆիլ

en: _Next Profile
hy: _Հաջորդ Պրոֆիլ

en: _Set Title…
hy: _Նշել վերնագիր…

en: Set _Character Encoding
hy: Նշել կոդավորումը

en: _Reset
hy: _Դադարեցնել

en: Reset and C_lear
hy: Դադարեցնել և ջնջել

en: _Add or Remove…
hy: _Ավելացնել կամ Հեռացնել․․․

en: _Previous Tab
hy: _Նախորդ Թերթ

en: _Next Tab
hy: _Հաջորդ Թերթ

en: Move Tab _Left
hy: Տեղափոխել Թերթը _Ձախ

en: Move Tab _Right
hy: Տեղափոխել Թերթը _Աջ

en: _Detach tab
hy: _Բաժանել էջանշանը

en: _Contents
hy: _Բովանդակություն

en: _About
hy: _Մասին

en: _Send Mail To…
hy: _Ուղարկում է փոստ․․․

en: _Copy E-mail Address
hy: Պատճենել Էլ.փոստ Հասցեն

en: C_all To…
hy: Կանչում է…

en: _Copy Call Address
hy: _Պատճենել Կանչի Հասցեն

en: _Open Link
hy: _Բացել Հղումը

en: _Copy Link Address
hy: _Պատճենել Հղման Հասցեն

en: P_rofiles
hy: Պ_րոֆիլներ

en: L_eave Full Screen
hy: Թ_ողնել Ամբողջ էկրանով

en: _Input Methods
hy: _Մուտքագրման մեթոդներ

en: Show _Menubar
hy: Ցուցադրել Ցանկի երիզը

en: _Full Screen
hy: Ամբողջ Էկրանով

en: Close this terminal?
hy: Պակե՞լ այս տերմինալը

en: C_lose Terminal
hy: Փակել Տերմինալը

en: Could not save contents
hy: Չհաջողվեց պահպանել բովանդակությունը

en: Save as...
hy: Պահպանել որպես․․․

en: Contributors:
hy: Ներդրումներ։
