mate-terminal 1.25.0 - en to ia translation catalogue (13 entries)

en: _Close
ia: _Clauder

en: Find
ia: Cercar

en: Edit
ia: Editar

en: Select All
ia: Eliger toto

en: Zoom In
ia: Zoom avante

en: Zoom Out
ia: Zoom retro

en: Search
ia: Cercar

en: Help
ia: Adjuta

en: _Edit
ia: _Modificar

en: _View
ia: _Vider

en: _Search
ia: _Cercar

en: _Contents
ia: _Contentos

en: _About
ia: _Re
