mate-terminal 1.25.0 - en to ig translation catalogue (23 entries)

en: _Help
ig: _Nnyemaka

en: _Close
ig: _Mechie

en: Background type
ig: Ụdị inyogo

en: Background image
ig: Inyogo okpuru

en: Images
ig: Inyogo

en: Edit
ig: Dezie

en: _Delete
ig: _Hichaa

en: columns
ig: Mpagharaogologo

en: rows
ig: Mpagharauhie

en: General
ig: Zurugbezurugbe

en: Background
ig: Keokpuru

en: Close Window
ig: Mechie Windo

en: Zoom In
ig: Zúùmù banye

en: Zoom Out
ig: Zúùmù pụta

en: GEOMETRY
ig: JIOMETỊRỊ

en: _File
ig: _Faịlụ

en: _Edit
ig: _Dezie

en: _View
ig: _Gosi

en: Select _All
ig: Họrọ _Ha niile

en: Zoom _In
ig: Zúùmù_banye

en: Zoom _Out
ig: Zúùmù _pụta

en: _Contents
ig: _Ndịna ndị ahụ

en: _About
ig: _Maka
