MATE Desktop Environment - en to jv translation catalogue (5 entries)

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
jv: Emulator dening terminal kanggo lingkungan MATE destop

en: Use the command line
jv: Nggunakake baris printah

en: Disable connection to session manager
jv: Mateni sambungan menyang manager sesi

en: Help
jv: Tetulungan

en: _About
jv: _Watara
