mate-terminal 1.25.0 - en to ka translation catalogue (178 entries)

en: MATE Terminal
ka: გნომის ტერმინალი

en: Terminal
ka: ტერმინალი

en: Use the command line
ka: ბრზანების ხაზის გამოყენება

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: Disable connection to session manager
ka: ვერ ვუკავშირდები სესიის მენეჯერს

en: Specify file containing saved configuration
ka: დამახსოვრებული კონფიგურაციის მქონე ფაილის მინიშნება

en: FILE
ka: ფაილი

en: Specify session management ID
ka: აღნიშნეთ თუ რომელი სეანსი ჩაიტვირთოს

en: Session management options:
ka: სესიების მმართველის პარამეტრები:

en: Show session management options
ka: აჩვენე სეანსის მართვის პარამეტრები

en: Add or Remove Terminal Encodings
ka: შეიტანე ან წაშალე ტერმინალის კოდირება

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Close
ka: _დახურვა

en: A_vailable encodings:
ka: დაშიფვრის შესაძლებლობა:

en: E_ncodings shown in menu:
ka: კოდირებები აჩვენე მენიუში:

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
ka: ხაზგასმული

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
ka: გამორთული

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
ka: ლინუქს კონსოლი

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
ka: სხვა

en: Find
ka: ძიება

en: Keyboard Shortcuts
ka: სხარტი კლავიშები

en: Font
ka: შრიფტი

en: Background type
ka: ფონის ტიპი

en: Background image
ka: საფონე ნახატი

en: Black on light yellow
ka: შავი ღია ყვითელ ფონზე

en: Black on white
ka: შავი თეთრ ფონზე

en: Gray on black
ka: ნაცრისფერი შავ ფონზე

en: Green on black
ka: მწვანე შავ ფონზე

en: White on black
ka: თეთრი შავ ფონზე

en: Images
ka: სურათები

en: Profiles
ka: პროფილები

en: _New
ka: _ახალი

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: New Profile
ka: ახალი პროფაილი

en: C_reate
ka: შექმნა

en: Profile _name:
ka: პროფილის _სახელი:

en: Profile Editor
ka: პროფილების რედაქტორი

en: _Profile name:
ka: _პროფაილის სახელი:

en: _Font:
ka: _ფონტი:

en: Terminal _bell
ka: ტერმინალ _ზარი

en: columns
ka: სვეტი

en: rows
ka: ხაზი

en: General
ka: საერთო

en: <b>Title</b>
ka: <b>სათაური</b>

en: Initial _title:
ka: ინიციალ _სათაური:

en: <b>Command</b>
ka: <b>ბრძანება</b>

en: Custom co_mmand:
ka: სხვა ბრძანება:

en: _Text color:
ka: _ტექსტის ფერი:

en: Choose Terminal Background Color
ka: ამოირჩიე ტერმინალის ფონის ფერი

en: Choose Terminal Text Color
ka: ამოირჩიე ტერმინალის ტექსტის ფერი

en: _Background color:
ka: _ფონის ფერი:

en: <b>Palette</b>
ka: <b>პალიტრა<b>

en: Colors
ka: ფერი

en: Image _file:
ka: გრაფიკული _ფაილი:

en: Select Background Image
ka: ამოირჩიე ფონის გრაფიკული გამოსახულება

en: Background image _scrolls
ka: ფონის გრაფიკულ გამოსახულებათა სვეტები

en: S_hade transparent or image background:
ka: მონიშნე ტრანსფარანტი ან ფონის გრაფიკული გამოსახულება:

en: <small><i>None</i></small>
ka: <small><i>არცერთი</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
ka: <small><i>მაქსიმუმი</i></small>

en: Background
ka: ფონი

en: Scrolling
ka: სკროლინგი (დატრიალება)

en: Compatibility
ka: შეთავსებადობა

en: Set Title
ka: სათაურის მითითება

en: _Title:
ka: _სათაური:

en: _Password:
ka: _პაროლი:

en: New Tab
ka: ახალი ჩანართი

en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Copy
ka: დააკოპირე

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Full Screen
ka: სრულეკრანიანი რეჟიმი

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Normal Size
ka: ნორმალური ზომა

en: Reset
ka: განულება

en: Reset and Clear
ka: განულება და გაწმენდა

en: Switch to Previous Tab
ka: გადართე წინა ჩანართზე

en: Switch to Next Tab
ka: გადართე შემდეგ ჩანართზე

en: Move Tab to the Left
ka: ჩანართის მარცხნივ გადატანა

en: Move Tab to the Right
ka: ჩანართის მარჯვნივ გადატანა

en: Detach Tab
ka: ჩანართის მოხსნა

en: Switch to Tab 1
ka: გადართე 1 ჩანართზე

en: Switch to Tab 2
ka: გადართე 2 ჩანართზე

en: Switch to Tab 3
ka: გადართე·3·ჩანართზე

en: Switch to Tab 4
ka: გადართე·4·ჩანართზე

en: Switch to Tab 5
ka: გადართე·5·ჩანართზე

en: Switch to Tab 6
ka: გადართე·6·ჩანართზე

en: Switch to Tab 7
ka: გადართე·7·ჩანართზე

en: Switch to Tab 8
ka: გადართე·8·ჩანართზე

en: Switch to Tab 9
ka: გადართე·9·ჩანართზე

en: Switch to Tab 10
ka: გადართე·10·ჩანართზე

en: Switch to Tab 11
ka: გადართე·11·ჩანართზე

en: Switch to Tab 12
ka: გადართე·12·ჩანართზე

en: Contents
ka: შიგთავსი

en: File
ka: ფაილი

en: View
ka: ხედი

en: Search
ka: ძებნა

en: Help
ka: დახმარება

en: _Action
ka: _მოქმედება

en: Delete Profile
ka: პროფილის წაშლა

en: User Defined
ka: საწყისი სამომხმარებლო

en: Western
ka: დასავლური

en: Central European
ka: ცენტრალურ ევროპული

en: South European
ka: სამხრეთ ევროპული

en: Baltic
ka: ბალტიისპირეთის

en: Cyrillic
ka: კირილიცა

en: Arabic
ka: არაბული

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Hebrew Visual
ka: ივრით ვიზუალი

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Turkish
ka: თურქული

en: Nordic
ka: სკანდინავიური

en: Celtic
ka: კელტური

en: Romanian
ka: რუმინული

en: Unicode
ka: უნიკოდი

en: Armenian
ka: სომხური

en: Chinese Traditional
ka: ჩინური ტრადიციული

en: Cyrillic/Russian
ka: კირილიცა რუსული

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Korean
ka: კორეული

en: Chinese Simplified
ka: ჩინური გაადვილებული

en: Georgian
ka: ქართული

en: Cyrillic/Ukrainian
ka: კირილიცა უკრაინული

en: Croatian
ka: ხორვატული

en: Hindi
ka: ინდური

en: Persian
ka: სპარსული

en: Gujarati
ka: გუჯარათი

en: Gurmukhi
ka: გურმუხი

en: Icelandic
ka: ისლანდიური

en: Vietnamese
ka: ვიეტნამური

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: _Description
ka: _აღწერილობა

en: _Encoding
ka: _კოდირება

en: Current Locale
ka: მიმდინარე მოქმედება

en: Maximize the window
ka: მთელს ეკრანზე გაშლა

en: GEOMETRY
ka: გეომეტრია

en: TITLE
ka: სათაური

en: Close tab
ka: დაფის დ_ახურვა

en: There was an error displaying help
ka: დახმარების ჩვენების შეცდომა

note: Translators: This is the label of a menu item to choose a profile. * _%d is used as the accelerator (with d between 1 and 9), and * the %s is the name of the terminal profile.
en: _%d. %s
ka: _%d.·%s

note: Translators: This is the label of a menu item to choose a profile. * _%c is used as the accelerator (it will be a character between A and Z), * and the %s is the name of the terminal profile.
en: _%c. %s
ka: _%c.·%s

en: _File
ka: _ფაილი

en: Open _Terminal
ka: _ტერმინალის გაშვება

en: Open Ta_b
ka: გახსენი ჩ_ანართი

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _View
ka: _ხედი

en: _Search
ka: _ძებნა

en: _Terminal
ka: _ტერმინალი

en: Ta_bs
ka: ჩანა_რთები

en: C_lose Tab
ka: ჩანართის და_ხურვა

en: _Close Window
ka: _ფანჯრის დახურვა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: _Paste
ka: ჩა_სმა

en: Select _All
ka: მონიშნე _ყველა

en: Zoom _In
ka: მიახლოვება

en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

en: _Normal Size
ka: _ნორმალური ზომა

en: _Find...
ka: _ძიება...

en: Find Ne_xt
ka: შემდეგის ძ_იება

en: Find Pre_vious
ka: წ_ინას მოძებნა

en: _Clear Highlight
ka: _გაწმინდე მარკირება

en: Change _Profile
ka: პროფილის _შეცვლა

en: Set _Character Encoding
ka: სიმბოლოთა _კოდირების მითითება

en: _Reset
ka: _განულება

en: _Previous Tab
ka: _წინა ჩანართი

en: _Next Tab
ka: _შემდეგი ჩანართი

en: Move Tab _Left
ka: დაფის _მარცხნივ გადატანა

en: Move Tab _Right
ka: დაფის მა_რჯვნივ გადატანა

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: _About
ka: _შესახებ

en: _Copy E-mail Address
ka: _დააკოპირე ელ-ფოსტის მისამართი

en: _Open Link
ka: _ბმულის გახსნა

en: _Copy Link Address
ka: დაა_კოპირე ბმულის მისამართი

en: Show _Menubar
ka: მენ_უს ჩვენება

en: _Full Screen
ka: _სრული ეკრანი
