mate-terminal 1.25.0 - en to ks translation catalogue (20 entries)

en: _Help
ks: मदद (_H)

en: _Close
ks: बंद करिव (_C)

en: Find
ks: छांड

en: Font
ks: फ़ॉन्ट

en: General
ks: आम

en: _Password:
ks: पासवर्ड: (_P)

en: Zoom In
ks: ज़ूम इन

en: Zoom Out
ks: ज़ूम आउट

en: _File
ks: फ़ाइल (_F)

en: _Edit
ks: संपादन (_E)

en: _View
ks: वुच्छिव (_V)

en: Select _All
ks: सयरि तुलिव (_A)

en: Zoom _Out
ks: लकुट आकार (_O)

en: _Normal Size
ks: नारमल आकार(_N)

en: Find Ne_xt
ks: दय्यम छंडिव (_x)

en: Find Pre_vious
ks: पतिम छंडिव (_v)

en: _Contents
ks: मंज (_C)

en: _About
ks: बारे मंज (_A)

en: _Open Link
ks: लिंक खुलिव (_O)

en: _Copy Link Address
ks: लिंकस करिव नकल (_C)
