mate-terminal 1.25.0 - en to ku_IQ translation catalogue (112 entries)

en: MATE Terminal
ku_IQ: تێرمیناڵی MATE

en: Terminal
ku_IQ: تێرمینال

en: _Cancel
ku_IQ: _هەڵوەشاندنەوە

en: FILE
ku_IQ: پەڕگە

en: ID
ku_IQ: پێناسە

en: _Help
ku_IQ: _یارمەتی

en: _Close
ku_IQ: _داخستن

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
ku_IQ: خۆکار

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
ku_IQ: دەرچوون لە تێرمیناڵ

en: Find
ku_IQ: دۆزینەوە

en: _Search for:
ku_IQ: _بگەڕێ بۆ:

en: Keyboard Shortcuts
ku_IQ: کورتبڕەکانی تەختەکلیل

en: List of profiles
ku_IQ: پێڕستی پرۆفایلەکان

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
ku_IQ: 'بنەڕەت'

[ctx: title]
en: 'Terminal'
ku_IQ: 'تێرمیناڵ'

en: Title for terminal
ku_IQ: سەردێڕی تێرمیناڵ

en: Font
ku_IQ: جۆرەپیت

en: Background type
ku_IQ: جۆری پاشبنەما

en: Background image
ku_IQ: وێنەی پاشبنەما

en: Keyboard shortcut to open a new tab
ku_IQ: قەدبڕەکانی تەختەکلیل بۆ کردنەوەی سەرخشتەیەکی نوێ

en: Keyboard shortcut to open a new window
ku_IQ: قەدبڕی تەختەکلیل بۆ کردنەوەی پەنجەرەیەکی نوێ

en: Keyboard shortcut to close a tab
ku_IQ: کورتبڕی تەختەکلیل بۆ داخستنی سەرخشتەیەک

en: Keyboard shortcut to close a window
ku_IQ: کورتبڕی تەختەکلیل بۆ داخستنی پەنجەرەیەک

en: Keyboard shortcut to copy text
ku_IQ: قەدبڕی تەختەکلیل بۆ لەبەرگرتنەوەی دەق

en: Keyboard shortcut to paste text
ku_IQ: قەدبڕی تەختەکلیل بۆ لکاندنی دەق

en: Keyboard shortcut to launch help
ku_IQ: قەدبڕی تەختەکلیل بۆ خستنەکاری یارمەتی

en: Images
ku_IQ: وێنەکان

en: _New
ku_IQ: _نوێ

en: Edit
ku_IQ: دەستکاریکردن

en: _Delete
ku_IQ: _سڕینەوە

en: Profile _name:
ku_IQ: ناوی _پرۆفایل"

en: _Profile name:
ku_IQ: _ناوی پرۆفایل:

en: _Font:
ku_IQ: _جۆرەپیت:

en: General
ku_IQ: گشتی

en: Choose Terminal Background Color
ku_IQ: هەڵبژاردنی ڕەنگی پاشبنەمایی تێرمیناڵ

en: Choose Terminal Text Color
ku_IQ: هەڵبژاردنی ڕەنگی دەق لە تێرمیناڵ

en: Colors
ku_IQ: ڕەنگەکان

en: Background
ku_IQ: پاشبنەما

en: lines
ku_IQ: هێڵەکان

en: Set Title
ku_IQ: دانانی سەردێڕ

en: _OK
ku_IQ: _باشە

en: _Title:
ku_IQ: _سەردێڕ:

en: _Password:
ku_IQ: _تێپەڕەوشە:

en: Save Contents
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی ناوەرۆکەکان

en: Close Tab
ku_IQ: داخستنی سەرخشتە

en: Close Window
ku_IQ: داخستنی پەنجەرە

en: Copy
ku_IQ: لەبەرگرتنەوە

en: Paste
ku_IQ: لکاندن

en: Select All
ku_IQ: دیاریکردنی هەموویان

en: Normal Size
ku_IQ: قەبارەی ئاسایی

en: Find Next
ku_IQ: دۆزینەوەی دواتر

en: Move Tab to the Left
ku_IQ: جوڵاندنی سەرخشتە بۆ لای چەپ

en: Move Tab to the Right
ku_IQ: جوڵاندنی سەرخشتە بۆ لای ڕاست

en: Contents
ku_IQ: ناوەڕۆکەکان

en: File
ku_IQ: پەرگە

en: View
ku_IQ: بینین

en: Search
ku_IQ: گەڕان

en: Tabs
ku_IQ: سەرخشتەکان

en: Help
ku_IQ: یارمەتی

en: Western
ku_IQ: خۆرئاوایی

en: Central European
ku_IQ: ئەوڕوپایی ناوەڕاست

en: South European
ku_IQ: ئەوڕوپایی باشوور

en: Arabic
ku_IQ: عەرەبی

en: Greek
ku_IQ: یۆنانی

en: Hebrew
ku_IQ: عیبری

en: Turkish
ku_IQ: تورکی

en: Romanian
ku_IQ: ڕۆمانی

en: Unicode
ku_IQ: یونیکۆد

en: Armenian
ku_IQ: ئەرمەنی

en: Chinese Traditional
ku_IQ: چینی نەریتی

en: Japanese
ku_IQ: ژاپۆنی

en: Korean
ku_IQ: کۆری

en: Chinese Simplified
ku_IQ: چینی ساناکراو

en: Georgian
ku_IQ: جۆرجی

en: Croatian
ku_IQ: کڕواتی

en: Hindi
ku_IQ: هیندی

en: Persian
ku_IQ: فارسی

en: Gujarati
ku_IQ: گوجاراتی

en: Icelandic
ku_IQ: ئایسلەندی

en: Vietnamese
ku_IQ: ڤێتنامی

en: Thai
ku_IQ: تایلەندی

en: PROFILE-NAME
ku_IQ: ناوی-پرۆفایل

en: TITLE
ku_IQ: سەردێڕ

en: Unnamed
ku_IQ: ناو نەنراو

en: Close tab
ku_IQ: داخستنی سەرخشتە

en: _File
ku_IQ: _پەڕگە

en: Open _Terminal
ku_IQ: کردنەوەی _تێرمیناڵ

en: Open Ta_b
ku_IQ: کردنەوەی سەرخشت_ە

en: _Edit
ku_IQ: _دەستکاریکردن

en: _View
ku_IQ: _بینین

en: _Search
ku_IQ: _گەڕان

en: _Terminal
ku_IQ: _تێرمیناڵ

en: Ta_bs
ku_IQ: سەرخش_تەکان

en: _Save Contents
ku_IQ: _پاشەکەوتکردنی ناوەڕۆکەکان

en: C_lose Tab
ku_IQ: د_اخستنی سەرخشتە

en: _Close Window
ku_IQ: _داخستنی پەنجەرە

en: _Copy
ku_IQ: _لەبەرگرتنەوە

en: Select _All
ku_IQ: دیاریکردنی _هەموو

en: _Keyboard Shortcuts…
ku_IQ: _قەدبڕەکانی تەختەکلیل...

en: _Find...
ku_IQ: _دۆزینەوە...

en: _Set Title…
ku_IQ: _دانانی سەردێڕ...

en: _Add or Remove…
ku_IQ: _زیادکردن یان لابردن

en: _Previous Tab
ku_IQ: _سەرخشتەی پێشوو

en: _Next Tab
ku_IQ: _سەرخشتەی دواتر

en: _Contents
ku_IQ: _ناوەڕۆک

en: _About
ku_IQ: _دەربارە

en: _Send Mail To…
ku_IQ: _ناردنی نامە بۆ...

en: _Open Link
ku_IQ: _کردنەوەی بەرستەر

en: _Copy Link Address
ku_IQ: _لەبەرگرتنەوەی نانیشانی بەستەر

en: Close this terminal?
ku_IQ: داخستنی ئەم تێرمیناڵە؟

en: C_lose Terminal
ku_IQ: د_اخستنی تێرمیناڵ

en: Save as...
ku_IQ: پاشەکەوتکردن وەک...
