mate-terminal 1.25.0 - en to la translation catalogue (34 entries)

en: MATE Terminal
la: MATE Termināle

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
la: Aemulātor terminālārius prō MATE circumiectō mēnsālī

en: Terminal
la: Termināle

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
la: A terminali abire

en: Black on light yellow
la: Piceus in flavo

en: Black on white
la: Piceus in albo

en: Gray on black
la: Pullus in piceo

en: Green on black
la: Viridis in piceo

en: White on black
la: Albus in piceo

en: Select All
la: Eligere omnia

en: View
la: Spectare: Toolbars=Tabulae

en: Help
la: Auxilium

en: Western
la: Occidentalis

en: Central European
la: Europaeus Centralis

en: South European
la: Europaeus Meridionalis

en: Baltic
la: Balticum

en: Cyrillic
la: Cyrillicum

en: Arabic
la: Arabicus

en: Greek
la: Graecus

en: Hebrew Visual
la: Hebraicus Visualis

en: Hebrew
la: Hebraicus

en: Turkish
la: Turcicus

en: Nordic
la: Nordicus

en: Celtic
la: Celticus

en: Romanian
la: Dacoromanicus

en: Armenian
la: Armenicus

en: Chinese Traditional
la: Sinicus Traditus

en: Cyrillic/Russian
la: Cyrillicus/Russicus

en: Japanese
la: Iaponicus

en: Korean
la: Coreicus

en: Chinese Simplified
la: Sinicus Facilior

en: Georgian
la: Georgianus

en: Cyrillic/Ukrainian
la: Cyrillicus/Ucrainicus

en: Select _All
la: Eligere _omnia
