mate-terminal 1.25.0 - en to mg translation catalogue (337 entries)

en: MATE Terminal
mg: Terminal an'ny MATE

en: Use the command line
mg: Hampiasa ny lazam-baiko

en: _Cancel
mg: _Aoka

en: Disable connection to session manager
mg: Manatsahatra ny fifandraisana amin'ny mpandrindra session

en: FILE
mg: RAKITRA

en: Specify session management ID
mg: Mamaritra ny IDn'ny fandrindrana session

en: Show session management options
mg: Maneho ny safidin'ny fandrindrana session

en: Add or Remove Terminal Encodings
mg: Ampidiro na esory ireo fanafangoan'ny terminal

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Close
mg: _hidio

en: A_vailable encodings:
mg: Fanafangoana _misy:

en: E_ncodings shown in menu:
mg: _Fanafangoana miseho anatin'ny tolotra:

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
mg: Tsipika ambany

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
mg: Natsahatra

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
mg: Konsoly Linux

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
mg: Safidy

en: Find
mg: Tadiavo

en: _Search for:
mg: _Karohy:

en: _Match case
mg: _Hajao ny efitrefi-dohavipirinty

en: Match _entire word only
mg: Ny mifanaraka amin'ilay _teny ihany

en: Search _backwards
mg: Karoy _miverina

en: _Wrap around
mg: _Karoka miverimberina

en: Keyboard Shortcuts
mg: Hintsin-dàlan'ny kitendry

en: _Shortcut keys:
mg: _Kitendry hitsin-dàlana:

en: List of profiles
mg: Lisitra profil

en: Profile to use for new terminals
mg: Ny profil ampiasaina amin'ny terminal vaovao

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
mg: Ny profil ampiasaina rehefa manokatra fikandrana na vakizoro iray. Tsy maintsy ao anatin'ny profile_list.

en: Whether the menubar has access keys
mg: Raha toa ka manana kitendry mpanokatra ny anjan'ny tolotra

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
mg: Raha hatao Alt+litera ny kitendry fanokafana ny anjan'ny tolotra. Azo atao ny manatsahatra ireo kitendry ireo satria mety hifanosona amin'ny rindranasa anatin'ilay terminal izy ireo.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
mg: Azonao aseho amin'ny alalan'ny F10 ny anjan'ny tolotra raha ny tokony ho izy. Azo ovaina amin'ny alalan'ny gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever") koa io hitsin-dàlana io. Io safidy farany io dia ahafahana manatsahatra ny mpanafaingan'ny anjan'ny tolotra.

en: List of available encodings
mg: Lisitr'ireo fanafangoana misy

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
mg: Raha mila mangataka fanamafisana rehefa manidy fikandran-terminal

en: Human-readable name of the profile
mg: Anaran'ilay profil azon'ny olona vakiana

en: Human-readable name of the profile.
mg: Anaran'ilay profil azon'ny olona vakiana.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
mg: Raha tokony aseho anaty fikandrana/vakizoro vaovao ny anjan'ny tolotra

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
mg: Marina raha toa ka tokony haseho anatin'ny fikandrana vaovao ny anjan'ny tolotra, ho an'ny fikandrana/vakizoro manana ity profil ity.

en: Default color of text in the terminal
mg: Loko tsotran'ny soratra amin'ilay terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
mg: Famaritana ny loko tsotran'ny soratra amin'ilay terminal (mety ho hexadecimal tahaka ny amin'ny HTML na anaran-doko toy ny "mena").

en: Default color of terminal background
mg: Loko tsotran'ny afaran'ny terminal

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
mg: Famaritana ny loko tsotran'ny afaran'ny terminal (mety ho hexadecimal tahaka ny amin'ny HTML na anaran-doko toy ny "mena").

en: What to do with dynamic title
mg: Ny anaovana ny lohateny faritan-drindranasa

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
mg: Raha toa ka ilay rindranasa ao amin'ilay terminal no mamaritra ny lohateny (ny akora mazana no voakirakira hanao izany), dia afaka mamafa, mankeo aloha, mankao afara, na misolo ilay lohateny misoratra io lohateny faritana io. "replace", "before", "after", and "ignore" no sanda mety ampiasaina.

en: Title for terminal
mg: Lohateny ho an'ilay terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
mg: Lohateny aseho amin'ny fikandrana na vakizoron'ilay terminal. Mety soloina na ampiarahana amin'ilay lohateny faritan'ny rindranasa anatin'ilay terminal araka ny fandrindran'ny title_mode io lohateny io;

en: Whether to allow bold text
mg: Raha ekena ny soratra matevina

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
mg: Raha marina, dia avelao hatevina ny endri-tsoratra ny rindranasa anatin'ny terminal.

en: Whether to silence terminal bell
mg: Raha tokony vonoina ny feon'ilay terminal

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
mg: Raha marina, dia aza mamoaka feo rehefa mampaneno ny feon'ny terminal amin'ny alalan'ny Echap misesisesy ny rindranasa.

en: Characters that are considered "part of a word"
mg: Marika raisina toy ny "ampahan-teny iray"

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
mg: Rehefa mamaritra lahabolana, dia raisina ho toy ny teny tokana ireto marika ireto raha mifanaraka. Azo atao ho "A-Z" ilay andiana marika. Ny tsipi-panohizana heverina ho soratra (izay tsy mamaritra andiana marika) dia tokony soratana aloha.

en: Position of the scrollbar
mg: Toerana misy ny scrollbar

en: Number of lines to keep in scrollback
mg: Isan'ny andalan-teny tanana anatin'ny scrollback

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
mg: Raha tokony haneho izay voasoratra eny ambany rehefa misy kitendry voatsindry

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
mg: Raha marina, dia mampitsambikina ny scrollbar eny ambany ny fanindriana kitendry iray.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
mg: Raha tokony haneho izay voasoratra eny ambanyrehefa ny misy laza vaovao

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
mg: Raha marina, dia maneho izay voasoratra eny ambany ilay terminal isaka ny misy laza vaovao.

en: What to do with the terminal when the child command exits
mg: Ny atao amin'ny terminal rehefa mijanona ilay zana-baiko

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
mg: Ireto ireo sanda mety ampiasaina: "close" raha anidy ilay terminal ary "restart" raha hamerina ilay baiko.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
mg: Raha alefa toy ny akoram-pidirana ny baiko anatin'ilay terminal

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
mg: Raha marina, dia halefa toy ny akoram-pidirana ny baiko anatin'ilay terminal. (hisy tsipi-panohizana eo alohan'ny argv[0].)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
mg: Raha handefa baiko safidy fa tsy ilay akora

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
mg: Raha marina, dia ny sandan'ny fandrindran'ny custom_command no ampiasaina, fa tsy ilay akora mandeha.

en: Whether to blink the cursor
mg: Raha tokony apipy ny kitondro

en: Custom command to use instead of the shell
mg: Baiko safidy ampiasaina amin'ny toeran'ny akora

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
mg: Ity baiko ity alefa fa tsy ilay akora, raha toa ka marina ny use_custom_command.

en: Icon for terminal window
mg: Kisary ho an'ny fikandran'ny terminal

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
mg: Kisary ho an'ny vakizoro/fikandrana ahitana io profil io.

en: Palette for terminal applications
mg: Takela-pisaka ho an'ny rindranasan'ilay terminal

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
mg: Manana takela-pisaka misy loko 16 azon'ireo rindranasa anaty ampiasaina ny terminal. Io izany takela-pisaka izany, miendrika andian'anarana sarahan-teboka roa. Tokony hanaraka lamina hexadecimal toy ny hoe "#FF00FF" ireo anaran-doko.

en: Font
mg: Endri-tsoratra

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
mg: Anaran'endri-tsoratra Pango. Ohatra amin'izany ny "Sans 12" na ny "Monospace Bold 14".

en: Background type
mg: Karazan'afara

en: Background image
mg: Sary afara

en: Filename of a background image.
mg: Anaran-drakitry ny sary afara.

en: Whether to scroll background image
mg: Raha tokony hiaka-midina ny sary afara

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
mg: Raha marina, dia mampiaka-midina ny sary miaraka amin'ny soratra eo anoloana. Raha diso, dia ny soratra eo ambonin'ilay sary fotsiny no miaka-midina .

en: How much to darken the background image
mg: Famaritana ny hamatroky ny sary afara

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
mg: Sanda anatin'ny 0.0 sy 1.0 mamaritra ny hamatroky ny sary afara. Tsy matroka izy raha 0.0 ilay sanda; matroka tanteraka raha toa ka 1.0 izany. Roa ihany ny dingam-pahamatrohana misy anatin'ity fametrahana ity. Manaraka fiasa boleanina ilay fandrindrana izany, ka ny 0.0 dia manafoana ilay fanamtrohana.

en: Effect of the Backspace key
mg: Vokatry fanindriana ny kitendry Miverina

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
mg: Mamaritra ny famaha foronin'ny kitendry miverina. Ireto ireo sanda mety ampiasaina: "ascii-del" ho an'ny marika ASCII DEL, "control-h" ho an'ny Control-H (AKA izany hoe ny marika ASCII BS), "escape-sequence" ho an'ny Echap misesisesy izay mifamatotra amin'ny kitendry miverina na mamafa. Raha ny tokony ho izy, dia "ascii-del" no sandan'ny kitendry miverina heverina fa marina.

en: Effect of the Delete key
mg: Vokatry ny fanindriana ny kitendry Mamafa

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
mg: Mamaritra ny famaha foronin'ny kitendry mamafa. Ireto ireo sanda mety ampiasaina: "ascii-del" ho an'ny marika ASCII DEL, "control-h" ho an'ny Control-H (AKA izany hoe ny marika ASCII BS), "escape-sequence" ho an'ny Echap misesisesy izay mifamatotra amin'ny kitendry miverina na mamafa. Raha ny tokony ho izy, dia "escape-sequence" no sandan'ny kitendry mamafa heverina fa marina.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
mg: Raha tokony hampiasa lokon'endrika ho an'ny widgetn'ilay terminal

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
mg: Raha marina, dia ny amboaran-dokon'endrika ampiasaina amin'ny takilam-pari-tsoratra no ampiasaina amin'ilay terminal, fa tsy izay loko lazain'ny mpampiasa.

en: Whether to use the system font
mg: Raha tokony hampiasa ny endri-tsoratry ny rafitra

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
mg: Raha marina, dia ny endri-tsoratra tsotran'ny desktop-global no hampiasain'ilay terminal raha toa monospace ilay izy (izay endri-tsoratra mitovy kokoa amin'ny raha tsy misy izany).

en: Highlight S/Key challenges
mg: Manasongadina ny challengen'ny S/Key

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
mg: Mamoaha takila filazana iray rehefa misy fangataham-panazavan'ny S/Key challenge response tsikaritra ary voakitika. Ny fanoratana teny fanalahidy anatin'io takila io dia handefa izany amin'ilay terminal.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanokafana vakizoro vaovao

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanokafana vakizoro vaovao, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to open a new window
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanokafana fikandrana vaovao

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanokafana fikandrana vaovao, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
mg: Kitendry hitsin-dàlana famoronana profil vaovao

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fiantsoana ny takila famoronana profil, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to close a tab
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanidiana vakizoro

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanidiana vakizoro, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to close a window
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanidiana fikandrana

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanidiana fikandrana, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to copy text
mg: Kitendry hitsin-dàlana fandikana lahabolana

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fandikana ny lahabolana voafaritra anatin'ny fanindri-taratasy, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to paste text
mg: Kitendry hitsin-dàlana fametahana lahabolana

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
mg: Kitendry hitsin-dàlana fiovana fomba mameno/tsy mameno efijery

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fiovana fomba mameno/tsy mameno efijery, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
mg: Kitendry hitsin-dàlana famaritana ny fahitana ny anjan'ny tolotra

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana famaritana ny fahitana ny anjan'ny tolotra, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
mg: Kitendry hitsin-dàlana famaritana ny lohatenin'ilay terminal

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana famaritana ny lohatenin'ilay terminal, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
mg: Kitendry hitsin-dàlana famerenana ilay terminal

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana famerenana ilay terminal, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
mg: Kitendry hitsin-dàlana famerenana sy fanafoanana ilay terminal

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana famerenana sy fanafoanana ilay terminal, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro eo ankavia

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro eo ankavia, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro eo ankavanana

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro eo ankavanana, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
mg: Mpanafaingana hamindrana ity vakizoro ity eo ankavia.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
mg: Kitendry mpanafaingana hamindrana ity vakizoro ity eo ankavia, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
mg: Mpanafaingana hamindrana ity vakizoro ity eo ankavanana.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
mg: Kitendry mpanafaingana hamindrana ity vakizoro ity eo ankavanana, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Accelerator to detach current tab.
mg: Mpanafaingana hanatsoahana ity vakizoro ity.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
mg: Kitendry mpanafaingana hanatsoahana ity vakizoro ity, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 1, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 2, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 3, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 4, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 5, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 6, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 7, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 8, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 9, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 10, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 11, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanasongadinana ny vakizoro 12, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to launch help
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanokafana ny toro-làlana

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanokafana ny toro-làlana, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to make font larger
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanabeazana ny endri-tsoratra

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanalehibiazana ny endri-tsoratra, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanakelezana ny endri-tsoratra

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanakelezana ny endri-tsoratra, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanaovana ny haben'ny endri-tsoratra amin'ny antonony

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mg: Kitendry hitsin-dàlana fanaovana ny haben'ny endri-tsoratra amin'ny antonony, izay voalaza amin'ny endri-daha-daza manana lamina mitovy amin'ny ampiasaina amin'ny rakitra ressource GTK+. Raha toa ka ataonao ilay laha-daza manokana "disabled" ilay safidy, dia tsy hisy fitambaran-kitendry ho an'io asa io.

en: Black on light yellow
mg: Mainty ambonin'ny mavo tanora

en: Black on white
mg: Mainty ambonin'ny fotsy

en: Gray on black
mg: Volombatolalaka ambonin'ny mainty

en: Green on black
mg: Maitso ambonin'ny mainty

en: White on black
mg: Fotsy ambonin'ny mainty

en: Images
mg: Sary

en: Choose Palette Color %d
mg: Hisafidy ny loko %d

en: Palette entry %d
mg: Anaran-doko %d

en: Profiles
mg: Profil

en: _New
mg: _Vaovao

en: Edit
mg: Fanovana

en: _Delete
mg: _Fafao

en: New Profile
mg: Profil vaovao

en: C_reate
mg: Ha_morona

en: Profile _name:
mg: _Anaran'ilay profil:

en: _Base on:
mg: _Mifototra amin'ny:

en: Profile Editor
mg: Mpanova profil

en: _Profile name:
mg: Anaran'ilay _profil:

en: _Font:
mg: _Endri-tsoratra:

en: Choose A Terminal Font
mg: Hisafidy endri-tsoratra ho an'ilay terminal

en: _Allow bold text
mg: _Ekeo ny soratra matevina

en: Show _menubar by default in new terminals
mg: Asehoy anatin'ny terminal vaovao _anjan'ny tolotra

en: Terminal _bell
mg: _Feon'ny terminal

en: Select-by-_word characters:
mg: Mariky ny fisafidiana araka ny _teny:

en: columns
mg: Fariana

en: rows
mg: Andalana

en: General
mg: Ankapobe

en: <b>Title</b>
mg: <b>Lohateny</b>

en: Initial _title:
mg: _Lohateny voalohany:

en: <b>Command</b>
mg: <b>Baiko</b>

en: _Run command as a login shell
mg: _Mandefasa baiko atao akora fidirana

en: Ru_n a custom command instead of my shell
mg: Baiko safidy A_lefa fa tsy ny akorako

en: Custom co_mmand:
mg: _Baiko safidy:

en: When command _exits:
mg: Rehefa _mijanona ny baiko:

en: Title and Command
mg: Lohateny sy baiko

en: _Text color:
mg: Lokon'ny _soratra:

en: Choose Terminal Background Color
mg: Hisafidy ny lokon'ny afaran'ny terminal

en: Choose Terminal Text Color
mg: Hisafidy ny lokon'ny lahabolan'ny terminal

en: _Background color:
mg: Loko _afara:

en: <b>Palette</b>
mg: <b>Takela-pisaka</b>

en: Built-in _schemes:
mg: Amboaran-doko ao _anaty:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
mg: <small><i><b>Note:</b> Ireto ny loko azo ampiasaina amin'ny rindranasan'ny Terminal.</i></small>

en: Colors
mg: Loko

en: Image _file:
mg: _Raki-tsary:

en: Select Background Image
mg: Hisafidy ny sary afara

en: Background image _scrolls
mg: Ny _scrolln'ny sary afara

en: _Transparent background
mg: _Afara tatera-pahazavana

en: S_hade transparent or image background:
mg: _Loko tatera-pahazavana na sary afara:

en: <small><i>None</i></small>
mg: <small><i>Tsy misy</i></small>

en: Background
mg: Afara

en: _Scrollbar is:
mg: _Ny scrollbar:

en: Scroll on _keystroke
mg: Scrolling amin'ny alalana _tsindry

en: lines
mg: andalana

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
mg: <small><i><b>Note:</b> Mety hahatonga ny rindranasa sasantsasany tsy handeha tsara ireto safidy ireto. Natao teo izy ireo mba ahafahanao mitsapa rindranasa sy rafitra miandrandra fomba fiasa samihafa avy amin'ny terminal.</i></small>

en: _Delete key generates:
mg: _Mamorona ity ny kitendry Mamafa:

en: _Backspace key generates:
mg: _Mamorona ity ny kitendry miverina:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
mg: _Avereno amin'ny toetrany tsotra ireo safidim-pifanarahana

en: Compatibility
mg: Fifanarahana

en: Set Title
mg: Hamaritra ny lohateny

en: _Title:
mg: _Mpialoha anarana:

en: _Password:
mg: _Teny fanalahidy:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
mg: Toa tsy S/Key challenge mitombina ilay lahabolana nokitihanao.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
mg: Toa tsy OTP challenge mitombina ilay lahabolana nokitihanao.

en: New Tab
mg: Vakizoro vaovao

en: New Window
mg: Fikandrana vaovao

en: Close Tab
mg: Hidio ilay vakizoro

en: Close Window
mg: Hidio ilay fikandrana

en: Copy
mg: Adikao

en: Paste
mg: Apetao

en: Hide and Show menubar
mg: Maneho sy manafina ny anjan'ny tolotra

en: Full Screen
mg: Mameno efijery

en: Zoom In
mg: Manalehibe

en: Zoom Out
mg: Manakely

en: Normal Size
mg: Habe ara-pitsipika

en: Reset
mg: Avereno

en: Reset and Clear
mg: Avereno dia foano

en: Switch to Previous Tab
mg: Vakizoro eo ankavia

en: Switch to Next Tab
mg: Vakizoro eo ankavana

en: Move Tab to the Left
mg: Afindrao eo ankavia ilay vakizoro

en: Move Tab to the Right
mg: Afindrao eo ankavanana ilay vakizoro

en: Detach Tab
mg: Tsoay ilay vakizoro

en: Switch to Tab 1
mg: Manasongadina ny vakizoro 1

en: Switch to Tab 2
mg: Manasongadina ny vakizoro 2

en: Switch to Tab 3
mg: Manasongadina ny vakizoro 3

en: Switch to Tab 4
mg: Manasongadina ny vakizoro 4

en: Switch to Tab 5
mg: Manasongadina ny vakizoro 5

en: Switch to Tab 6
mg: Manasongadina ny vakizoro 6

en: Switch to Tab 7
mg: Manasongadina ny vakizoro 7

en: Switch to Tab 8
mg: Manasongadina ny vakizoro 8

en: Switch to Tab 9
mg: Manasongadina ny vakizoro 9

en: Switch to Tab 10
mg: Manasongadina ny vakizoro 10

en: Switch to Tab 11
mg: Manasongadina ny vakizoro 11

en: Switch to Tab 12
mg: Manasongadina ny vakizoro 12

en: Contents
mg: Mpiaty

en: File
mg: Rakitra

en: View
mg: Seho

en: Search
mg: Karohy

en: Help
mg: Tor-làlana

en: _Action
mg: _Asa

en: Shortcut _Key
mg: _Kitendry hitsin-dàlana

en: Click button to choose profile
mg: Tsindrio raha hisafidy profil

en: Profile list
mg: Lisitry ny profil

en: Delete Profile
mg: Fafào io profil io

en: Choose base profile
mg: Safidio ny profil fototra

en: Invalid geometry string "%s"
mg: Laha-dazan-drafitsary "%s" tsy mitombina

en: User Defined
mg: Voafaritry ny mpampiasa

en: Western
mg: Tandrefana

en: Central European
mg: Eoropa Afovooany

en: South European
mg: Eoropa Atsimo

en: Baltic
mg: Teny Baltika

en: Cyrillic
mg: Teny Sirilika

en: Arabic
mg: Teny Arabo

en: Greek
mg: Teny Grika

en: Hebrew Visual
mg: Teny Hebrio an-tsary

en: Hebrew
mg: Teny Hebrio

en: Turkish
mg: Teny Tiorka

en: Nordic
mg: Fiteny any Eoropa Avaratra

en: Celtic
mg: Teny Selta

en: Romanian
mg: Teny Romanianina

en: Armenian
mg: Teny Armenianina

en: Chinese Traditional
mg: Teny Sinoa Nentim-paharazana

en: Cyrillic/Russian
mg: Teny Sirilika/Rosianina

en: Japanese
mg: Teny Japoney

en: Korean
mg: Teny Koreanina

en: Chinese Simplified
mg: Teny Sinoa notsorina

en: Georgian
mg: Fiteny any Georgie

en: Cyrillic/Ukrainian
mg: Teny Sirilika/Okrenianina

en: Croatian
mg: Teny Kroasianina

en: Hindi
mg: Teny Hindi

en: Persian
mg: Fiteny Perse

en: Gujarati
mg: Teny Gujarati

en: Gurmukhi
mg: Teny Gurmukhi

en: Icelandic
mg: Teny Islandey

en: Vietnamese
mg: Teny Vietnamianina

en: Thai
mg: Teny Thailandais

en: _Description
mg: _Fanoritsoritana

en: _Encoding
mg: _Fanafangoana

en: Current Locale
mg: Ny toerana izao

en: "%s" option given twice for the same window
mg: Voalaza indroa ho ana fikandrana tokana ihany ny safidy "%s"

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
mg: Kely loatra ilay anon-jòma "%g"; mampiasa ny "%g"

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
mg: Lehibe loatra ilay anon-jòma "%g"; mampiasa ny %g

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
mg: Aza manao fanambarana amin'ny alalan'ny nameserver fampandehanana; aza mampiasa terminal miasa indray

en: GEOMETRY
mg: RAFITSARY

en: ROLE
mg: ANJARA ASA

en: Set the last specified tab as the active one in its window
mg: Mamaritra ny vakizoro voafaritra farany ho ilay iray iasana anatin'ny fikandrana misy azy

en: TITLE
mg: LOHATENY

en: DIRNAME
mg: ANARAN-DAHATAHIRY

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
mg: Mamaritra ny anon'ny zòman'ilay terminal (1.0 = habe antonony)

en: There was an error creating the child process for this terminal
mg: Nisy olana teo am-pamoronana ny fizotra zana-pizotra ho an'ity terminal ity

en: Close tab
mg: Hidio ny vakizoro

en: _File
mg: _Rakitra

en: Open _Terminal
mg: Hanokatra _terminal

en: Open Ta_b
mg: Hanokatra _vakizoro

en: _Edit
mg: _Fanovana

en: _View
mg: _Seho

en: _Search
mg: _Karoy

en: Ta_bs
mg: _Vakizoro

en: C_lose Tab
mg: _Hidio ny vakizoro

en: _Close Window
mg: _Hidio ny fikandrana

en: _Copy
mg: _Adikao

en: _Paste
mg: _Apetao

en: Select _All
mg: Farito izy _rehetra

en: Zoom _In
mg: Zòma mana_lehibe

en: Zoom _Out
mg: Zòma _manakely

en: _Normal Size
mg: _Habe tokony ho izy

en: _Find...
mg: _Tadiavo...

en: Find Ne_xt
mg: _Manaraka

en: Find Pre_vious
mg: _Aloha

en: _Clear Highlight
mg: _Foano ny fanasongadinana

en: Go to _Line...
mg: Ho any amin'ny _andalana...

en: Change _Profile
mg: Hanova _profil

en: Set _Character Encoding
mg: Hamaritra ny fanafangoana _marika

en: _Reset
mg: _Avereno

en: Reset and C_lear
mg: Avereno dia _foano

en: _Previous Tab
mg: _Vakizoro eo ankavia

en: _Next Tab
mg: _Vakizoro eo ankavanana

en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: _About
mg: _Mombamomba

en: _Copy E-mail Address
mg: _Adikao io adiresy mailaka io

en: _Open Link
mg: _Sokafy io rohy io

en: _Copy Link Address
mg: _Adikao ny adiresiny

en: _Input Methods
mg: Fomba _fanoratana

en: Show _Menubar
mg: Asehoy ny _anjan'ny tolotra

en: _Full Screen
mg: _Mameno efijery
