mate-terminal 1.25.0 - en to ms translation catalogue (526 entries)

en: MATE Terminal
ms: Terminal MATE

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
ms: Emulator terminal untuk persekitaran desktop MATE

en: MATE Terminal is a terminal emulation application that you can use to access a UNIX shell in the MATE environment. MATE Terminal emulates the xterm program developed by the X Consortium. It supports translucent backgrounds, opening multiple terminals in a single window (tabs) and clickable URLs.
ms: Terminal MATE adalah aplikasi emulasi yang membolehkan anda capai shell UNIX di dalam persekitaran MATE. Terminal MATE emulasikan program xterm yang telah dibangunkan oleh X Consortium. Ia menyokong latar belakang lutsinar, pembukaan terminal berbilang dalam satu tinggal (tab) dan URL boleh klik.

en: MATE Terminal is a fork of GNOME Terminal and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Terminal, please visit the project's home page.
ms: Terminal MATE merupakan cabang dari GNOME Terminal dan sebahagian dari Persekitaran Atas Meja MATE. Jika anda mahu ketahui lebih lanjut mengenai MATE dan Terminal MATE, sila lawati laman sesawang projek.

en: Use the command line
ms: Guna baris perintah

en: _Cancel
ms: _Batal

en: C_lose Window
ms: T_utup Tetingkap

en: Close this window?
ms: Tutup tetingkap ini?

en: There is still a process running in this terminal.
    Closing the terminal will kill it.
ms: Masih terdapat satu proses berjalan dalam terminal ini
    Penutupan terminal akan mematikannya.

en: Disable connection to session manager
ms: Lumpuhkan sambungan dengan pengurus sesi

en: Specify file containing saved configuration
ms: Nyatakan fail mengandungi konfigurasi tersimpan

en: FILE
ms: FAIL

en: Specify session management ID
ms: Nyatakan ID pengurusan sesi

en: Session management options:
ms: Pilihan pengurusan sesi:

en: Show session management options
ms: Tunjuk pilihan pengurusan sesi

en: Add or Remove Terminal Encodings
ms: Tambah atau Buang Pengekodan Terminal

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Close
ms: _Tutup

en: A_vailable encodings:
ms: Pengekodan tersedi_a:

en: E_ncodings shown in menu:
ms: _Pengekodan ditunjuk dalam menu:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
ms: Automatik

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
ms: Jujukan Esc

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
ms: Padam TTY

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
ms: Blok

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
ms: Garis bawah

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
ms: Guna tetapan sistem

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
ms: Sentiasa berkelip

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
ms: Tidak sesekali berkelip

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
ms: Keluar dari terminal

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
ms: Mula semula perintah

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
ms: Tahan terminal terbuka

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
ms: Di sisi kiri

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
ms: Di sisi kanan

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
ms: Ganti tajuk awal

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
ms: Tambah tajuk awal

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
ms: Sisip tajuk awal

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
ms: Kekalkan tajuk awal

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
ms: Konsol linux

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
ms: Tersuria

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
ms: Suai

en: Find
ms: Cari

en: _Find
ms: _Cari:

en: _Search for:
ms: _Gelintar untuk:

en: _Match case
ms: _Padan kata

en: Match _entire word only
ms: Padan ke_seluruhan perkataan sahaja

en: Match as _regular expression
ms: Padan sebagai ungkapan _nalar

en: Search _backwards
ms: Gelintar meng_undur

en: _Wrap around
ms: _Lilit sekeliling

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
ms: B_enarkan kekunci capaian menu (seperti Alt+F untuk buka menu Fail)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
ms: Benarkan kekunci pintasan _menu (F10 secara lalai)

en: _Shortcut keys:
ms: Kekunci _pintasan:

en: List of profiles
ms: Senarai profil

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
ms: Senarai profil dikenali oleh mate-terminal. Senarai mengandungi rentetan nama subdirektori relatif kepada /org/mate/terminal/profiles.

en: Profile to use for new terminals
ms: Profil digunakan oleh terminal baru

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
ms: Profil untuk digunakan bila membuka tetingkap atau tab baru. Mesti dalam profile_list.

en: Whether the menubar has access keys
ms: Sama ada palang menu mempunyai kekunci capai

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
ms: Sama ada mempunyai kekunci capai Alt+huruf bagi palang menu. Ia mungkin mengganggu aplikasi yang dijalankan di dalam terminal jadi ia boleh juga dimatikan.

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
ms: Sama ada pintasan piawai GTK+ bagi capaian palang menu dibenarkan

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
ms: Biasanya anda boleh capai palang menu dengan F10. Ia juga boleh disuaikan melalui gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). Pilihan ini membolehkan pemecut palang menu piawai dilumpuhkan.

[ctx: active-encodings]
en: [ 'UTF-8', 'current' ]
ms: [ UTF-8, 'semasa' ]

en: List of available encodings
ms: Senarai pengekodan yang tersedia

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
ms: Subset dengan pengekodan yang mungkin hadir dalam submenu "Pengekodan". Ini merupakan senarai pengekodan yang ada disini. Nama pengekodan khas "current" bermaksud untuk paparkan pengekodan lokaliti semasa.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
ms: Sama ada tanya kepastian bila hendak menutup tetingkap terminal

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab or any foreground subprocesses.
ms: Sama ada hendak tanya pengesahan bila menutup tetingkap terminal yang mana mempunyai lebih dari satu tab terbuka atau mana-mana subproses di balik tabir.

en: Close tabs with middle click
ms: Tutup tab dengan klik tengah

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
ms: Jika benar, ia membolehkan keupayaan untuk menutup tab menggunakan klik tengah.

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
ms: Tukar tab dengan [Ctrl]+[Tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
ms: Jika benar, ia membolehkan keupayaan untuk menukar tab menggunakan [Ctrl+Tab] dan [Ctrl+Shift+Tab].

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
ms: 'Lalai'

en: Human-readable name of the profile
ms: Nama boleh dibaca-manusia bagi profil

en: Human-readable name of the profile.
ms: Nama boleh dibaca-manusia bagi profil.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
ms: Sama ada hendak tunjukkan palang menu pada tetingkap/tab baru

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
ms: Benar jika palang menu patut ditunjuk dalam tetingkap baru, bagi tetingkap/tab dengan profil ini.

en: Default color of text in the terminal
ms: Warna lalai bagi teks dalam terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ms: Warna lalai teks dalam terminal, sebagai spesifikasi warna (boleh jadi digit heks gaya-HTML, atau nama warna seperti "red").

en: Default color of terminal background
ms: Warna lalai bagi latar belakang terminal

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ms: Warna lalai teks bagi latar belakang terminal, sebagai spesifikasi warna (boleh jadi digit heks gaya-HTML, atau nama warna seperti "red").

en: Default color of bold text in the terminal
ms: Warna lalai teks tebal dalam terminal

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
ms: Warna lalai teks tebal dalam terminal, sebagai spesifikasi warna (boleh jadi digit heks gaya-HTML, atau nama warna seperti "red"). Ia diabaikan jika bold_color_same_as_fg adalah benar.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
ms: Sama ada teks tebal patut guna warna yang sama dengan teks biasa

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
ms: Jika benar, teks tebal akan diterap menggunakan warna yang sama sebagai teks biasa.

en: What to do with dynamic title
ms: Apa dilakukan dengan tajuk dinamik

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
ms: Jika aplikasi dalam terminal tetapkan tajuk (kebiasaannya  mereka tetapkan kepada ini), tajuk ditetap secara dinamik boleh memadam tajuk terkonfigur, pergi sebelumnya, pergi selepasnya, atau gantikannya. Nilai yang mungkin adalah "replace", "before", "after", dan "ignore".

en: Title for terminal
ms: Tajuk bagi terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
ms: Tajuk untuk dipapar pada tetingkap atau tab terminal. Tajuk ini boleh diganti atau digabung dengan set tajuk oleh aplikasi di dalam terminal, bergantung pada tetapan title_mode.

en: Whether to allow bold text
ms: Sama ada hendak benarkan teks tebal

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
ms: Jika benar, benarkan  aplikasi dalam terminal untuk menjadikan teks tebal.

en: Whether to silence terminal bell
ms: Sama ada hendak senyapkan loceng terminal

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
ms: Jika benar, jangan buat hingar bila aplikasi menghantar jujukan escape untuk loceng terminal.

en: Copy selection to clipboard
ms: Salin pemilihan ke papan keratan

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
ms: Jika benar, pemilihan secara automatik disalin ke dalam penimbal papan keratan.

en: Characters that are considered "part of a word"
ms: Aksara yang dikira sebagai "sebahagian dari perkataan"

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
ms: Bila memilih teks berdasarkan perkataan, jujukan bagi aksara ini dianggap sebagai perkataan tunggal. Julat boleh diberi sebagai "A-Z". Hypen literal (tidak mengungkap julat) sepatutnya menjadi aksara pertama.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
ms: Sama ada hendak guna saiz terminal suai untuk tetingkap baru

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
ms: Jika benar, tetingkap terminal yang baru dicipta akan mempunyai saiz suai yang dinyatakan oleh default_size_columns dan default_size_rows.

en: Default number of columns
ms: Bilangan lalai lajur

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
ms: Bilangan lajur dalam tetingkap terminal yang baru dicipta. Tidak mempunyai kesan jika use_custom_default_size dibenarkan.

en: Default number of rows
ms: Bilangan lalai baris

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
ms: Bilangan baris dalam tetingkap terminal yang baru dicipta. Tidak mempunyai kesan jika use_custom_default_size dibenarkan.

en: Position of the scrollbar
ms: Kedudukan palang tatal

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
ms: Dimana hendak letak palang tatal terminal. Kemungkinan adalah "left", "right", dan "hidden".

en: Number of lines to keep in scrollback
ms: Bilangan baris disimpan pada tatal balik

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
ms: Bilangan baris tatal balik dikekalkan. Anda boleh tatal balik dalam terminal berdasarkan bilangan baris ini; baris yang tidak padan dalam tatal balik disingkirkan. Jika scrollback_unlimited adalah benar, nilai ini diabaikan.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
ms: Sama ada bilangan baris tak terhad sepatutnya disimpan dalam tatal balik

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
ms: Jika benar, baris tatal balik tidak sesekali disingkirkan. Sejarah tatal balik disimpan dalam cakera secara sementara, supaya ini menyebabkan sistem kehabisan ruang cakera jika terdapat banyak output terminal.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
ms: Sama ada hendak menatal ke bawah bila kekunci ditekan

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ms: Jika benar, menekan kekunci lompatkan palang tatal ke bahagian bawahnya.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
ms: Sama ada hendak menatal ke bawah bila ada output baru

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
ms: Jika benar, apabila terdapat output baru terminal akan ditatal ke bawah.

en: What to do with the terminal when the child command exits
ms: Apa hendak dilakukan dengan terminal bila perintah anak keluar

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
ms: Nilai yang boleh adalah "close" untuk menutup terminal, dan "restart" untuk mulakan semula perintah.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
ms: Sama ada melancarkan perintah pada terminal sebagai shell daftar masuk

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
ms: Jika benar, perintah didalam terminal akan dilancar sebagai shell daftar masuk. (argv[0] akan mempunyai tanda hyphen dihadapannya.)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
ms: Sama ada hendak jalankan perintah suai selain dari shell

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
ms: Jika benar, nilai bagi tetapan custom_command yg akan digunakan di tempat shell berjalan.

en: Whether to blink the cursor
ms: Sama ada hendak kelipkan kursor

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
ms: Nilai yang mungkin adalah "system" untuk guna tetapan pengelipan kursor sejagat, atau "on" atau "off" untuk tetapkan mod secara eksplisit.

en: The cursor appearance
ms: Penampilan kursor

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
ms: Nilai yang mungkin adalah "block" untuk guna kursor blok, "ibeam" untuk guna kursor garis menegak, atau "underline" untuk guna kursor garis bawah.

en: Custom command to use instead of the shell
ms: Perintah suai yang digunakan selain dari shell

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
ms: Jalankan perintah ini pada tempat shell, jika use_custom_command adalah benar.

en: Icon for terminal window
ms: Ikon bagi tetingkap terminal

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
ms: Ikon digunakan oleh tab/tetingkap yang mengandungi profil ini.

en: Palette for terminal applications
ms: Palet bagi aplikasi terminal

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
ms: Terminal mempunyai palet 16-warna yang mana aplikasi dalam terminal boleh gunakan. Ia adalah palet tersebut, dalam bentuk senarai terpisah tanda-titik-bertindih bagi nama warna. Nama warna sepatutnya dalam format iaitu "#FF00FF"

en: Font
ms: Fon

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
ms: Nama fon pango. Contoh adalah "Sans 12" atau "Monospace Bold 14"

en: Background type
ms: Jenis latar belakang

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
ms: Jenis latar belakang terminal. Boleh jadi "solid" untuk warna tegar, "image" untuk imej, atau "transparent" untuk sama ada lutsinar sebenar jika pengurus tetingkap penggubahan berjalan, atau pseudo-lutisinar jika sebaliknya.

en: Background image
ms: Imej latar belakang

en: Filename of a background image.
ms: Nama fail bagi Imej latar belakang.

en: Whether to scroll background image
ms: Sama ada hendak menatal imej latar belakang

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
ms: Jika benar, tatal imej latar belakang dengan teks latar hadapan; jika palsu, kekalkan imej dalam kedudukan tetap dan tatal teks diatasnya.

en: How much to darken the background image
ms: Berapa gelapkah imej latar belakang

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
ms: Nilai diantara  0.0 hingga 1.0 menunjukkan berapa gelapkah imej latar belakang. 0.0 bermaksud tiada kegelapan, 1.0 bermaksud sepenuhnya gelap. Dalam perlaksanaan semasa, hanya terdapat dua aras kegelapan yang mungkin, jadi tetapan bertindak sebagai boolean, yang mana 0.0 lumpuhkan kesan kegelapan.

en: Effect of the Backspace key
ms: Kesan bagi kekunci Backspace

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
ms: Tetapkan apakah kod kekunci backspace janakan. Nilai yang mungkin adalah "ascii-del" untuk aksara ASCII DEL, "control-h" untuk Control-H (iaitu aksara ASCII BS), "escape-sequence" untuk jujukan escape biasanya diikat pada backspace atau delete. "ascii-del" biasanya dianggap tetapan yang betul untuk kekunci Backspace.

en: Effect of the Delete key
ms: Kesan bagi kekunci Delete

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
ms: Tetapkan apakah kod kekunci padam janakan. Nilai yang mungkin adalah "ascii-del" untuk aksara ASCII DEL, "control-h" untuk Control-H (iaitu aksara ASCII BS), "escape-sequence" untuk jujukan escape biasanya diikat pada backspace atau delete. "escape-sequence" biasanya dianggap tetapan yang betul untuk kekunci Delete.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ms: Sama ada hendak gunakan warna dari tema untuk widget terminal

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
ms: Jika benar, skema warna tema diguna bagi kotak masukan teks akan digunakan untuk terminal, selain dari warna dibekalkan pengguna.

en: Whether to use the system font
ms: Sama ada hendak gunakan fon sistem

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ms: Jika benar, terminal akan guna fon piawai desktop-global jika ia monospace (dan kebanyakan fon yang serupa ia boleh disertak jika sebaliknya).

en: Highlight S/Key challenges
ms: Sorot cabaran S/Key

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
ms: Timbulkan dialog bila pertanyaan respons cabaran S/Key dikesan dan diklik. Menaip kata laluan kedalam dialog akan menghantarnya ke terminal.

en: Highlight URLs under mouse pointer
ms: Sorot URL di bawah penuding tetikus

en: If true, URLs under mouse pointer are highlighted and can be opened by mouse click together with control key or used in context menu.
ms: Jika benar, URL di bawah penuding tetikus disorotkan dan boleh dibuka dengan klik tetikus bersama-sama dengan kekunci control atau digunakan dalam menu konteks.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
ms: Pintasan kekunci untuk membuka tab baru

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk membuka tab baru. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to open a new window
ms: Pintasan kekunci untuk membuka tetingkap baru.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk membuka tetingkap. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
ms: Pintasan kekunci untuk mencipta profil baru.

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan  untuk menaikkan dialog penciptaan profil. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
ms: Pintasan papan kekunci untuk simpan kandungan tab semasa ke fail

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk simpan kandungan tab ke fail. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada pintasan papan  kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to close a tab
ms: Pintasan papan kekunci untuk menutup tab

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan  untuk menutup tab. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to close a window
ms: Pintasan kekunci untuk menutup tetingkap.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk menutup tetingkap. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to copy text
ms: Pintasan kekunci untuk menyalin teks

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk menyalin teks dipilih ke papan keratan. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to paste text
ms: Pintasan kekunci untuk menampal teks

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan  untuk menampal kandungan dari papan keratan dalam terminal. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to select all text
ms: Pintasan papan kekunci untul memilih semua teks

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan papan kekunci untuk memilih semula teks ke dalam terminal. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada pintasan papan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
ms: Pintasan papan kekunci untuk tunjuk dialog cari

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan papan kekunci untuk menunjukkan dialog cari. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada pintasan papan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
ms: Pintasan papan kekunci untuk mencari kemunculan terma gelintar berikutnya

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan papan kekunci untuk mencari kemunculan terma gelintar berikutnya ke dalam terminal. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada pintasan papan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
ms: Pintasan papan kekunci untuk mencari kemunculan terma gelintar terdahulu

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan papan kekunci untuk mencari kemunculan terma gelintar terdahulu ke dalam terminal. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada pintasan papan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
ms: Pintasan kekunci untuk togol mod skrin penuh

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk mentogol mod skrin penuh. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
ms: Pintasan kekunci untuk togol ketampakan palang menu

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk mentogol ketampakan palang menu. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
ms: Pintasan kekunci untuk menetapkan tajuk terminal

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk menetapkan tajuk terminal. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
ms: Pintasan kekunci untuk menetap semula terminal

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk menetap semula terminal. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
ms: Pintasan kekunci untuk menetap semula dan kosongkan terminal

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk menetap semula dan kosongkan terminal. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab terdahulu

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab terdahulu. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab berikutnya

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab berikutnya. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab terdahulu

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab terdahulu. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab berikutnya

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab berkutnya. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
ms: Pemecut untuk alih tab semasa ke kiri.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk alih tab semasa ke kiri. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama digunakan untuk fail sumber GTK+. Jika anda tetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada pintasan papan  kekunci bagi tindakan ini.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
ms: Pemecut untuk alih tab semasa ke kanan.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ms: Kekunci pemecut untuk alih tab semasa ke kanan. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama digunakan untuk fail sumber GTK+. Jika anda tetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada pengikatan kekunci untuk tindakan ini.

en: Accelerator to detach current tab.
ms: Pemecut untuk tanggalkan tab semasa.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ms: Kekunci pemecut untuk tanggalkan tab semasa. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format digunakan untuk fail sumber GTK+. Jika anda tetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada pengikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 1. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 2. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 3. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 4. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 5. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 6. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 7. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 8. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 9. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 10. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 11. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
ms: Pintasan kekunci untuk beralih ke tab 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk beralih ke tab 12. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to launch help
ms: Pintasan kekunci untuk melancarkan bantuan

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk melancarkan bantuan. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to make font larger
ms: Pintasan kekunci untuk menjadikan fon lebih besar

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk menjadikan fon lebih kecil. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
ms: Pintasan kekunci untuk menjadikan fon lebih kecil

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk menjadikan fon lebih kecil. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
ms: Pintasan kekunci untuk menjadikan fon bersaiz-normal

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ms: Kekunci pintasan untuk menjadikan fon bersaiz biasa. Diungkapkan sebagai rentetan dalam format sama dengan yang digunakan dalam fail sumber GTK+. Jika anda menetapkan pilihan ke rentetan khas "disabled", maka tiada ikatan kekunci bagi tindakan ini.

en: Black on light yellow
ms: Hitam diatas kuning cerah

en: Black on white
ms: Hitam diatas putih

en: Gray on black
ms: Kelabu diatas hitam

en: Green on black
ms: Hijau diatas hitam

en: White on black
ms: Putih di atas hitam

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
ms: Cerah tersuria

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
ms: Gelap tersuria

en: Error parsing command: %s
ms: Ralat menghurai perintah: %s

en: Editing Profile “%s”
ms: Menyunting Profil "%s"

en: Images
ms: Imej

en: Choose Palette Color %d
ms: Pilih Warna Palet %d

en: Palette entry %d
ms: Masukan palet %d

en: Profiles
ms: Profil:

en: _New
ms: _Baru

en: Edit
ms: Sunting

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Profile used when launching a new terminal:
ms: _Profil yang diguna bila melancarkan terminal baru:

en: New Profile
ms: Profil Baru

en: C_reate
ms: C_ipta

en: Profile _name:
ms: _Nama profil:

en: _Base on:
ms: Ber_dasarkan:

en: Profile Editor
ms: Penyunting Profil

en: _Profile name:
ms: _Nama profil:

en: _Use the system fixed width font
ms: G_una fon lebar tetap sistem

en: _Font:
ms: _Fon:

en: Choose A Terminal Font
ms: Pilih Satu Fon Terminal

en: _Allow bold text
ms: _Benarkan teks tebal

en: Show _menubar by default in new terminals
ms: Tunjuk palang _menu secara lalai dalam terminal baru

en: Terminal _bell
ms: _Loceng Terminal

en: Copy selected text into _clipboard
ms: Salin teks terpilih ke dalam papan _keratan

en: Highlight _S/Key challenges under mouse pointer
ms: Sorot cabaran _S/Kekunci di bawah penuding tetikus

en: Highlight _URLs under mouse pointer
ms: Sorot _URL di bawah penuding tetikus

en: Cursor blin_k:
ms: Kelipan _kursor:

en: Cursor _shape:
ms: _Bentuk kursor:

en: Select-by-_word characters:
ms: Aksara _dipilih-ikut-perkataan:

en: Use custom default terminal si_ze
ms: Guna sai_z terminal lalai suai

en: Default size:
ms: Saiz lalai:

en: columns
ms: lajur

en: rows
ms: baris

en: General
ms: Am

en: <b>Title</b>
ms: <b>Tajuk</b>

en: Initial _title:
ms: _Tajuk awalan:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
ms: Bila perintah terminal tetapkan tajuk mere_ka sendiri:

en: <b>Command</b>
ms: <b>Perintah</b>

en: _Run command as a login shell
ms: _Jalankan perintah sebagai shell daftar masuk

en: Ru_n a custom command instead of my shell
ms: _Jalankan program suai selain dari shell

en: Custom co_mmand:
ms: Perintah sua_i:

en: When command _exits:
ms: Bila perintah _tamat:

en: Title and Command
ms: Tajuk dan Perintah

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
ms: <b>Latar Hadapan, Latar Belakang, Tebal dan Garis Bawah</b>

en: _Use colors from system theme
ms: G_una warna dari tema sistem

en: Built-in sche_mes:
ms: Ske_ma terbina-dalam:

en: _Text color:
ms: Warna _Teks:

en: Choose Terminal Background Color
ms: Pilih Warna Latar Belakang Terminal

en: Choose Terminal Text Color
ms: Pilih Warna Teks Terminal

en: _Background color:
ms: Warna latar belakang:

en: Bol_d color:
ms: Warna Te_bal:

en: _Underline color:
ms: Warna _garis bawah:

en: _Same as text color
ms: _Sama seperti warna teks

en: <b>Palette</b>
ms: <b>Palet</b>

en: Built-in _schemes:
ms: _Skema terbina-dalam:

en: Color p_alette:
ms: P_alet warna:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
ms: <small><i><b>Perhatian:</b> Aplikasi terminal mempunyai warna ini tersedia padanya.</i></small>

en: Colors
ms: Warna

en: _Solid color
ms: Warna _tegar

en: _Background image
ms: Imej latar _belakang

en: Image _file:
ms: _Fail imej:

en: Select Background Image
ms: Pilih Imej Latar Belakang

en: Background image _scrolls
ms: Tatal imej _latar belakang

en: _Transparent background
ms: Latar belakang _Lutsinar

en: S_hade transparent or image background:
ms: Latar belakang lutsinar be_rlorek atau imej:

en: S_hade transparent background:
ms: _Lorek latar belakang lutsinar:

en: <small><i>None</i></small>
ms: <small><i>Tiada</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
ms: <small><i>Maksimum</i></small>

en: Background
ms: Latar Belakang

en: _Scrollbar is:
ms: Tatal balik adalah:

en: Scroll on _output
ms: Tatal pada _output

en: Scroll on _keystroke
ms: Tatap pada _ketukan kekunci

en: lines
ms: garis

en: Scroll_back:
ms: Tatal _balik:

en: _Unlimited
ms: Tanpa _Had

en: Scrolling
ms: Penatalan

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
ms: <small><i><b>Perhatian:</b> Pilihan ini mungkin menyebabkan beberapa aplikasi bertindak pelik. Ia ada disini untuk membolehkan anda berkerja dengan beberapa aplikasi dan sistem pengoperasian yang menjangkakan kelakuan terminal yang berbeza.</i></small>

en: _Delete key generates:
ms: Kekunci _Del menjana:

en: _Backspace key generates:
ms: Kekunci _Backspace menjana:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
ms: _Tetap Semula Pilihan Keserasian ke Lalai

en: Compatibility
ms: Keserasian

en: Set Title
ms: Tetapkan Tajuk

en: _Title:
ms: _Tajuk:

en: S/Key Challenge Response
ms: Respons Cabaran S/Key

en: _Password:
ms: _Kata Laluan:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
ms: Teks yang anda klik tidak kelihatan sebagai cabaran S/Key yang sah.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
ms: Teks yang anda klik tidak kelihatan sebagai cabaran OTP yang sah.

en: New Tab
ms: Tab Baru

en: New Window
ms: Tetingkap Baru

en: Save Contents
ms: Simpan Kandungan

en: Close Tab
ms: Tutup Tab

en: Close Window
ms: Tutup Tetingkap

en: Copy
ms: Salin

en: Paste
ms: Tampal

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Hide and Show menubar
ms: Sembunyi dan Tunjuk palang menu

en: Full Screen
ms: Skrin Penuh

en: Zoom In
ms: Zum Masuk

en: Zoom Out
ms: Zum Keluar

en: Normal Size
ms: Saiz Biasa

en: Find Next
ms: Cari Berikutnya

en: Find Previous
ms: Cari Terdahulu

en: Reset
ms: Tetap semula

en: Reset and Clear
ms: Tetap Semula dan Kosongkan

en: Switch to Previous Profile
ms: Tukar ke Profil Terdahulu

en: Switch to Next Profile
ms: Tukar ke Profil Seterusnya

en: Switch to Previous Tab
ms: Tukar ke Tab Terdahulu

en: Switch to Next Tab
ms: Tukar ke Tab Berikutnya

en: Move Tab to the Left
ms: Alih Tab ke Kiri

en: Move Tab to the Right
ms: Alih Tab ke Kiri

en: Detach Tab
ms: Tanggalkan Tab

en: Switch to Tab 1
ms: Tukar ke Tab 1

en: Switch to Tab 2
ms: Tukar ke Tab 2

en: Switch to Tab 3
ms: Tukar ke Tab 3

en: Switch to Tab 4
ms: Tukar ke Tab 4

en: Switch to Tab 5
ms: Tukar ke Tab 5

en: Switch to Tab 6
ms: Tukar ke Tab 6

en: Switch to Tab 7
ms: Tukar ke Tab 7

en: Switch to Tab 8
ms: Tukar ke Tab 8

en: Switch to Tab 9
ms: Tukar ke Tab 9

en: Switch to Tab 10
ms: Tukar ke Tab 10

en: Switch to Tab 11
ms: Tukar ke Tab 11

en: Switch to Tab 12
ms: Tukar ke Tab 12

en: Contents
ms: Kandungan

en: File
ms: Fail

en: View
ms: Lihat

en: Search
ms: Gelintar

en: Tabs
ms: Tab

en: Help
ms: Bantuan

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
ms: Pintasan kekunci "%s" sudah diikat ke tindakan "%s"

en: _Action
ms: Tind_akan

en: Shortcut _Key
ms: _Kekunci Pintasan

en: Click button to choose profile
ms: Klik butang untuk memilih profil

en: Profile list
ms: Senarai Profil

en: Delete profile “%s”?
ms: Padam profil "%s"?

en: Delete Profile
ms: Padam Profil

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
ms: Anda sudah mempunyai profil bernama "%s". Anda hendak cipta profil lain dengan nama yang sama?

en: Choose base profile
ms: Pilih profil asas

en: No such profile "%s", using default profile
ms: Tiada profil "%s" sebegitu, menggunakan profil lalai ⏎

en: Invalid geometry string "%s"
ms: Rentetan geometri tidak sah "%s"

en: User Defined
ms: Ditakrif Pengguna

en: Failed to parse arguments: %s
ms: Gagal menghurai argumen: %s⏎

en: Western
ms: Barat

en: Central European
ms: Eropah Tengah

en: South European
ms: Eropah Selatan

en: Baltic
ms: Baltik

en: Cyrillic
ms: Cyril

en: Arabic
ms: Arab

en: Greek
ms: Yunani

en: Hebrew Visual
ms: Ibrani Visual

en: Hebrew
ms: Ibrani

en: Turkish
ms: Turki

en: Nordic
ms: Nordik

en: Celtic
ms: Celtik

en: Romanian
ms: Romania

en: Unicode
ms: Unikod

en: Armenian
ms: Armenia

en: Chinese Traditional
ms: Cina Tradisional

en: Cyrillic/Russian
ms: Cyril/Rusia

en: Japanese
ms: Jepun

en: Korean
ms: Korea

en: Chinese Simplified
ms: Cina Dipermudah

en: Georgian
ms: Georgia

en: Cyrillic/Ukrainian
ms: Cyril/Ukraine

en: Croatian
ms: Croatia

en: Persian
ms: Parsi

en: Icelandic
ms: Iceland

en: Vietnamese
ms: Vietnam

en: Thai
ms: Siam

en: _Description
ms: _Keterangan

en: _Encoding
ms: Penge_kodan

en: Current Locale
ms: Lokaliti Semasa

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
ms: Pilihan "%s" tidak lagi disokong dalam versi mate-terminal ini; anda mungkin hendak cipta profil dengan tetapan yang dikehendaki, dan guna pilihan '--profile' baru⏎

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
ms: Argumen ke "%s" bukan perintah yang sah: %s

en: Two roles given for one window
ms: Dua peranan diberi untuk satu tetingkap

en: "%s" option given twice for the same window
ms: Pilihan "%s" diberikan sebanyak dua kali untuk tetingkap yang sama

en: "%s" is not a valid zoom factor
ms: "%s" bukan faktor zum yang sah

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
ms: Faktor zum "%g" adalah terlalu kecil, menggunakan %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
ms: Faktor zum "%g" adalah terlalu besar, menggunakan %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
ms: Pilihan "%s" perlu nyatakan perintah untuk dijalankan pada baki baris perintah

en: Not a valid terminal config file.
ms: Bukan fail konfig terminal yang sah.

en: Incompatible terminal config file version.
ms: Versi fail konfig terminal tidak serasi.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
ms: Jangan daftar dengan pelayan nama pengaktifan, jangan guna semula terminal aktif

en: Load a terminal configuration file
ms: Muatkan fail konfigurasi terminal

en: Save the terminal configuration to a file
ms: Simpan konfigurasi terminal ke fail

en: Open a new window containing a tab with the default profile
ms: Buka tetingkap baru yang mengandungi tab dengan profil lalai

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
ms: Buka tab baru dalam tetingkap terakhir-dibuka dengan profil lalai

en: Turn on the menubar
ms: Hidupkan palang menu

en: Turn off the menubar
ms: Matikan palang menu

en: Maximize the window
ms: Maksimumkan tetingkap

en: Full-screen the window
ms: Skrin-penuhkan tetingkap

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
ms: Tetapkan saiz tetingkap; contohnya: 80x24, atau 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)

en: GEOMETRY
ms: GEOMETRI

en: Set the window role
ms: Tetapkan peranan tetingkap

en: ROLE
ms: PERANAN

en: Set the last specified tab as the active one in its window
ms: Tetapkan tab terakhir dinyatakan sebagai  aktif pada tetingkapnya

en: Execute the argument to this option inside the terminal
ms: Lakukan argumen ke pilihan ini di dalam terminal

en: Use the given profile instead of the default profile
ms: Guna profil yang diberi selain dari profil lalai

en: PROFILE-NAME
ms: NAMA-PROFIL

en: Set the terminal title
ms: Tetapkan tajuk terminal

en: TITLE
ms: TAJUK

en: Set the working directory
ms: Tetapkan direktori kerja

en: DIRNAME
ms: NAMADIR

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
ms: Tetapkan faktor zum bagi terminal (1.0 = saiz biasa)

en: ZOOM
ms: ZUM

en: MATE Terminal Emulator
ms: Emulator Terminal MATE

en: Show MATE Terminal options
ms: Tunjuk pilihan Terminal MATE

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
ms: Pilihan untuk buka tetingkap atau tab terminal baru; lebih dari satu darinya boleh dinyatakan:

en: Show terminal options
ms: Tunjuk pilihan terminal

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
ms: Pilihan tetingkap; jika diguna sebelum argumen --windows atau --tab pertama, tetapkan lalai untuk semua tetingkap:

en: Show per-window options
ms: Tunjuk pilihan per-tetingkap

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
ms: Pilihan terminal; jika diguna sebelum argumen --windows atau --tab pertama, tetapkan lalai untuk semua terminal:

en: Show per-terminal options
ms: Tunjuk pilihan per-terminal

en: Unnamed
ms: Tidak Bernama

en: _Profile Preferences
ms: Keutamaan _Profil

en: _Relaunch
ms: _Lancar Semula

en: There was an error creating the child process for this terminal
ms: Terdapat ralat mencipta proses anak bagi terminal ini

en: The child process exited normally with status %d.
ms: Proses anak keluar secara normal dengan status %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
ms: Proses anak telah ditamatkan dengan isyarat %d.

en: The child process was terminated.
ms: Proses anak telah ditamatkan.

en: Close tab
ms: Tutup tab

en: Switch to this tab
ms: Tukar ke tab ini

en: There was an error displaying help
ms: Terdapat ralat pemaparan bantuan

en: Could not open the address “%s”
ms: Tidak dapat buka alamat "%s"

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Terminal MATE merupakan perisian percuma; and boleh mengedarkannya dan/atau mengubahnya dibawah terma GNU Genaral Public License sebagimana yang telah dikeluarkan oleh Free Software Foundation; samada versi ke-2 lesen, atau (mengikut pilihan anda) sebarang versi terkemudian.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Terminal MATE ini diedarkan dengan harapan ianya berguna tetapi TANPA SEBARANG JAMINAN; tanpa sebarang implakasi jaminan KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK SESUATU TUJUAN. Sila rujuk GNU General Public LIcense untuk keterangan lanjut.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
ms: Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama dengan Terminal MATE; jika tiada, laporkan ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

note: Translators: This is the label of a menu item to choose a profile. * _%c is used as the accelerator (it will be a character between A and Z), * and the %s is the name of the terminal profile.
en: _%c. %s
ms: %c. %s

en: _File
ms: _Fail

en: Open _Terminal
ms: Buka _Terminal

en: Open Ta_b
ms: Buka T_ab

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _View
ms: _Lihat

en: _Search
ms: _Gelintar

en: Ta_bs
ms: T_ab

en: New _Profile…
ms: _Profil Baru...

en: _Save Contents
ms: _Simpan Kandungan

en: C_lose Tab
ms: Tutup ta_b

en: _Close Window
ms: _Tutup Tetingkap

en: _Copy
ms: _Salin

en: _Paste
ms: _Tampal

en: Paste _Filenames
ms: Tampal Nama _Fail

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: P_rofiles…
ms: P_rofil...

en: _Keyboard Shortcuts…
ms: Pintasan Papan _Kekunci...

en: Pr_ofile Preferences
ms: Keutamaan Pr_ofil

en: Zoom _In
ms: Zum _Masuk

en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

en: _Normal Size
ms: Saiz _Biasa

en: _Find...
ms: _Cari...

en: Find Ne_xt
ms: Cari _Lagi

en: Find Pre_vious
ms: Cari Ter_dahulu

en: _Clear Highlight
ms: K_osongkan Sorot

en: Go to _Line...
ms: Pergi ke _Baris...

en: _Incremental Search...
ms: Gelintar Ber_tokokan...

en: Change _Profile
ms: Tukar _Profil

en: _Previous Profile
ms: _Profil Terdahulu

en: _Next Profile
ms: Profil Seterus_nya

en: _Set Title…
ms: T_etapkan Tajuk...

en: Set _Character Encoding
ms: Set Pengekodan _Aksara

en: _Reset
ms: T_etap Semula

en: Reset and C_lear
ms: Tetap Semula dan _Kosongkan

en: _Add or Remove…
ms: T_ambah atau Buang...

en: _Previous Tab
ms: Tab _Terdahulu

en: _Next Tab
ms: Tab _Berikutnya

en: Move Tab _Left
ms: Alih Tab K_iri

en: Move Tab _Right
ms: Alih Tab K_anan

en: _Detach tab
ms: Tan_ggalkan tab

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _About
ms: Perih_al

en: _Send Mail To…
ms: _Hantar Mel Ke...

en: _Copy E-mail Address
ms: Sa_lin Alamat E-mel

en: C_all To…
ms: P_anggil Ke...

en: _Copy Call Address
ms: Sa_lin Alamat Panggilan

en: _Open Link
ms: B_uka Pautan

en: _Copy Link Address
ms: Sa_lin Alamat Pautan

en: P_rofiles
ms: P_rofil

en: L_eave Full Screen
ms: T_inggalkan Skrin Penuh

en: _Input Methods
ms: Kaedah _Input

en: Show _Menubar
ms: Tunjuk Palang Menu

en: _Full Screen
ms: S_krin penuh

en: There are still processes running in some terminals in this window.
    Closing the window will kill all of them.
ms: Masih terdapat proses-proses berjalan pada beberapa terminal dalam tetingkap ini.
    Penutupan tetingkap akan mematikan kesemuanya.

en: There are multiple tabs open in this window.
ms: Terdapat banyak tab terbuka di dalam tetingkap ini.

en: Close this terminal?
ms: Tutup terminal ini?

en: C_lose Terminal
ms: T_utup Terminal

en: Could not save contents
ms: Tidak dapat simpan kandungan

en: Save as...
ms: Simpan sebagai...

en: Contributors:
ms: Penyumbang:

en: MATE Terminal is a terminal emulator for the MATE Desktop Environment.
    Powered by Virtual TErminal %d.%d.%d
ms: Terminal MATE ialah sebuah emulator terminal untuk Persekitaran Atas Meja MATE.
    DIperkasakan oleh Virtual TErminal %d.%d.%d

en: About MATE Terminal
ms: Perihal Terminal MATE

en: Copyright © 2002–2004 Havoc Pennington
    Copyright © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Copyright © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Copyright © 2007–2010 Christian Persch
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2002–2004 Havoc Pennington
    Hak Cipta © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Hak Cipta © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Hak Cipta © 2007–2010 Christian Persch
    Hak Cipta © 2011 Perberos
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE
