mate-terminal 1.25.0 - en to nb translation catalogue (525 entries)

en: MATE Terminal
nb: MATE terminal

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
nb: En terminalemulator for MATE skrivebordsmiljø

en: MATE Terminal is a terminal emulation application that you can use to access a UNIX shell in the MATE environment. MATE Terminal emulates the xterm program developed by the X Consortium. It supports translucent backgrounds, opening multiple terminals in a single window (tabs) and clickable URLs.
nb: MATE-terminal er en terminalemulator du kan bruke til å nå et UNIX-skall i MATE-miljøet. MATE terminal emulerer xterm-programmet utviklet av X Consortium. Det støtter gjennomsiktige bakgrunner, åpning av flerfoldige terminaler i et enkelt vindu (faner) og klikkbare nettadresser.

en: MATE Terminal is a fork of GNOME Terminal and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Terminal, please visit the project's home page.
nb: MATE-terminal er en forgreining av GNOME-terminal og en del av skrivebordsmiljøet MATE. Besøk prosjektets hjemmeside hvis du ønsker å vite mer om MATE og MATE-terminal.

en: Use the command line
nb: Bruk kommandolinjen

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: C_lose Window
nb: _Lukk vindu

en: Close this window?
nb: Lukk dette vinduet?

en: There is still a process running in this terminal.
    Closing the terminal will kill it.
nb: En prosess kjører fremdeles i denne terminalen. 
    Hvis du lukker terminalen vil denne termineres.

en: Disable connection to session manager
nb: Slå av tilkobling til øktbehandler

en: Specify file containing saved configuration
nb: Oppgi fil som inneholder lagret oppsett

en: FILE
nb: FIL

en: Specify session management ID
nb: Oppgi øktbehandlings-ID

en: Session management options:
nb: Alternativer for øktbehandling:

en: Show session management options
nb: Vis alternativer for øktbehandling

en: Add or Remove Terminal Encodings
nb: Legg til eller fjern terminalkodinger

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Close
nb: _Lukk

en: A_vailable encodings:
nb: Til_gjengelige kodinger:

en: E_ncodings shown in menu:
nb: Kodi_nger som vises i menyen:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
nb: Automatisk

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
nb: Skiftesekvens

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
nb: TTY-slett

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
nb: Blokk

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
nb: Loddrett skrivemerke

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
nb: Understreking

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
nb: Bruk systeminnstillinger

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
nb: Alltid blink

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
nb: Aldri blink

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
nb: Avslutt terminalen

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
nb: Start kommandoen på nytt

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
nb: Hold terminalen åpen

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
nb: På venstre side

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
nb: På høyre side

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
nb: Avskrudd

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
nb: Erstatt opprinnelig tittel

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
nb: Legg til opprinnelig tittel

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
nb: Legg til foran opprinnelig tittel

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
nb: Behold opprinnelig tittel

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
nb: Linux konsoll

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
nb: Tilpasset

en: Find
nb: Finn

en: _Find
nb: _Finn

en: _Search for:
nb: _Søk etter:

en: _Match case
nb: _Skill mellom små/store bokstaver

en: Match _entire word only
nb: Kun treff på _hele ord

en: Match as _regular expression
nb: Søk som i _regulære uttrykk

en: Search _backwards
nb: Søk _bakover

en: _Wrap around
nb: _Brytningsmodus

en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
nb: Slå på tastaturbi_ndinger for menyer (slik som Alt+f for å åpne Fil-menyen)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
nb: Slå på tast for _menyaksess (F10 er forvalgt)

en: _Shortcut keys:
nb: _Snarveitaster:

en: List of profiles
nb: Liste over profiler

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
nb: Liste over profiler som er kjent av mate-terminal. Listen inneholder navnestrenger for undermapper i henhold til /org/mate-terminal/profiles.

en: Profile to use for new terminals
nb: Profil til bruk for nye terminaler

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
nb: Profil som brukes ved åpning av nytt vindu eller fane. Må være i profile_list.

en: Whether the menubar has access keys
nb: Hvorvidt menylinjen har tilgangstaster

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
nb: Om det skal tilbys Alt+bokstav-tilgang til tilgangsnøklene på menylinjen. De kan klusse med noen programmer kjørt fra inne i terminalen, så det er mulig å slå det av.

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
nb: Om forvalgt GTK+-snarvei for tilgang til menylinjen er aktivert

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
nb: Normalt kan menylinjen nås med F10. Dette kan endres via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "et eller annet"). Dette valget tillater å skru av forvalgt menylinje-aksellerator.

[ctx: active-encodings]
en: [ 'UTF-8', 'current' ]
nb: [ 'UTF-8', 'nåværende' ]

en: List of available encodings
nb: Liste over tilgjengelige kodinger

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
nb: Et subsett av mulige kodinger vises i undermenyen «Koding». Dette er listen med kodinger som vises der. Spesialnavnet «current» vil bruke kodingen fra aktivt lokale.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
nb: Hvorvidt lukking av terminalvinduer skal bekreftes

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab or any foreground subprocesses.
nb: Hvorvidt du ber om bekreftelse når du lukker et terminalvindu som har mer enn en åpen fane eller underprosesser i forgrunnen.

en: Close tabs with middle click
nb: Lukk faner med midtklikk

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
nb: Hvis valgt, lar deg lukke faner med midtre museknapp.

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
nb: Bytt fane med Ctrl + Tab

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
nb: Hvis påskrudd, vil man kunne bytte faner med Ctrl + Tab og Ctrl + Shift + Tab.

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
nb: 'Standard'

en: Human-readable name of the profile
nb: Lesbart navn for profilen

en: Human-readable name of the profile.
nb: Leservennlig navn på profilen.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
nb: Om menylinjen skal vises i nye vinduer/faner

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
nb: Sett til «true» hvis menylinjen skal bli vist i nye vinduer, for vinduer/faner med denne profilen.

en: Default color of text in the terminal
nb: Standardfarge for tekst i terminalen

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
nb: Forvalgt farge for tekst i terminalen som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type med heksadesimale tall, eller et fargenavn som «red»).

en: Default color of terminal background
nb: Standard bakgrunnsfarge for terminalen

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
nb: Standard farge for terminalens bakgrunn som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»).

en: Default color of bold text in the terminal
nb: Standard farge for fet tekst i terminalen

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
nb: Standard farge for fet tekst i terminalen som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»). Overses hvis bold_color_same_as_fg er true.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
nb: Hvorvidt fet skrift skal bruke samme farge som normal tekst

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
nb: Hvis denne er sann vil fet tekst vises med samme farge som normal tekst.

en: What to do with dynamic title
nb: Hva skal gjøres med dynamiske titler

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
nb: Hvis programmet i terminalen setter tittelen (det er vanlig å la skallet gjøre dette), så kan den dynamiske tittelen slette den forvalgte tittelen, gå før den, gå etter den eller erstatte den. De forskjellige verdiene er «replace», «before», «after» og «ignore».

en: Title for terminal
nb: Tittel for terminalen

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
nb: Tittel som skal vises for terminalvinduet eller fanen. Denne tittelen kan erstattes av eller kombineres med tittel satt av programmet inne i terminalen avhengig av verdien i nøkkelen «title_mode».

en: Whether to allow bold text
nb: Hvorvidt fet tekst tillates

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
nb: Om programmer i terminalen har lov til å gjøre tekst fet.

en: Whether to silence terminal bell
nb: Om systempip skal brukes eller ikke

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
nb: Hvis satt til «true», ikke lag lyd når programmer sender skiftesekvensen for terminalbjellen.

en: Copy selection to clipboard
nb: Kopier utvalg til utklippstavlen

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
nb: Hvis sann, kopieres markeringen automatisk til utklippstavlen.

en: Characters that are considered "part of a word"
nb: Tegn som betraktes som «del av et ord»

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
nb: Når man velger tekst etter ord kan sekvenser av disse tegnene ses på som enkelte ord. Områder kan oppgis som «A-Z». Bindestrek må oppgis som første tegn.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
nb: Om det skal brukes egentilpasset størrelse for nye vinduer

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
nb: Hvis satt til «true» vil nyopprettede terminalvinduer ha egendefinert størrelse oppgitt av default_size_columns og default_size_rows.

en: Default number of columns
nb: Forvalgt antall kolonner

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
nb: Antall kolonner i nylig opprettede terminalvinduer. Har ingen effekt med mindre use_custom_default_size er påslått.

en: Default number of rows
nb: Forvalgt antall rekker

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
nb: Antall rekker i nyopprettede terminalvinduer. Har ingen effekt med mindre use_custom_default_size er påslått..

en: Position of the scrollbar
nb: Posisjon for rullestolpe

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
nb: Hvor terminalens rullefelt skal plasseres. Muligheter er «left», «right», og «hidden».

en: Number of lines to keep in scrollback
nb: Antall linjer som skal bevares i tilbakerulling

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
nb: Nummer på rullelinjer å ha lagret. Du kan rulle opp i terminalen så mange linjer som dette tallet. Linjer over det tallet blir forkastet. Hvis scrollback_unlimited er sann vil denne overses.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
nb: Hvorvidt antall linjer i rullehistorikken er ubegrenset

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
nb: Hvis denne er sann vil tilbakerulling aldri forkastes. Historikken lagres på disk midlertidig, så dette vil kunne forårsake at systemet går tomt for diskplass hvis store mengder tekst vises på terminalen.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
nb: Om vinduet skal rulles helt ned når en tast trykkes

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
nb: Om trykk på en knapp ruller ned til bunnen.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
nb: Om det skal rulles til bunnen når det er ny utdata

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
nb: Om terminalen skal rulle til bunnen når det er ny utdata.

en: What to do with the terminal when the child command exits
nb: Hva skal gjøres med terminalen når barneprosessen avslutter

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
nb: Mulige verdier er «close» for å lukke terminalen og «restart» for å starte kommandoen på nytt.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
nb: Om kommandoen kjøres i en terminal som et logind-skall

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
nb: Om kommandoen i terminalen skal kjøres som et login-skall. (argv[0] vil ha en bindestrek foran seg.)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
nb: Om det skal kjøres en brukerdefinert kommando i stedet for skallet

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
nb: Om verdien av nøkkelen custom_command skal brukes i steden for å kjøre et skall.

en: Whether to blink the cursor
nb: Om pekeren skal blinke

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
nb: Mulige verdier er «system» for å bruke globale innstillinger for blinkende peker, «on» eller «off» for å sette modus eksplisitt.

en: The cursor appearance
nb: Pekerens utseende

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
nb: Mulige verdier er «block» for å bruke en blokkmarkør, «ibeam» for å bruke en vertikal linje eller «underline» for å bruke en horisontal linje.

en: Custom command to use instead of the shell
nb: Egendefinert kommando i stedet for skallet

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
nb: Kjør denne kommandoen i stedet for skallet, hvis use_custom_command er sann.

en: Icon for terminal window
nb: Ikoner for terminalvinduet

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
nb: Ikoner til bruk for faner/vinduer som har denne profilen.

en: Palette for terminal applications
nb: Palett for terminalprogrammer

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
nb: Terminaler har en 16-fargers palett som programmer som kjører i terminalen kan bruke. Paletten oppgis her i form av en kolon-separert liste med fargenavn. Fargenavn skal oppgis i heksadesimalt format, f.eks «#FF00FF»

en: Font
nb: Skrifttype

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
nb: Et Pango-skriftnavn. For eksempel «Sans 12» eller «Monospace Bold 14».

en: Background type
nb: Bakgrunnstype

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
nb: Type terminalbakgrunn. Kan være «solid» for en solid farge, «image» for å bruke et bilde eller «transparent» for gjennomsiktighet hvis en kompositerende vindushåndterer kjører, eller på annet vis pseudo-gjennomsiktig.

en: Background image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Filename of a background image.
nb: Filnavn for et bakgrunnsbilde

en: Whether to scroll background image
nb: Om bakgrunnsbildet skal rulles

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
nb: Hvis satt til «true», rull bakgrunnsbildet med teksten; hvis satt til «false», hold bakgrunnsbildet stille og rull teksten over det.

en: How much to darken the background image
nb: Hvor mye mørkere bakgrunnsbilder skal gjøres.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
nb: En verdi mellom 0.0 og 1.0 som indikerer hvor mye bagrunnen skal formørkes. 0.0 gir ingen formørking og 1.0 betyr helt formørket. Det er foreløpig kun to nivåer tilgjengelig, så innstillingen fungerer som en av/på bryter.

en: Effect of the Backspace key
nb: Rettetastens virkning

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
nb: Setter hvilken kode rettetasten lager. Mulige verdier er «ascii-del» for ASCII DEL tegnet, «control-h» for Control-H (aka ASCII BS tegnet), «escape-sequence» for skiftesekvensen typisk bundet til rettetasten eller slettetasten. «ascii-del» er normalt den rette verdien for rettetasten.

en: Effect of the Delete key
nb: Delete-tastens virkning

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
nb: Setter kode som genereres av slettetasten. Mulige verdier er «ascii-del» for ASCII-tegnet DEL, «control-h» for Control-H (alias ASCII BS-tegnet), «escape-sequence» for skiftesekvensen som typisk bindes til rettetast eller slettetast. «escape-sequence» anses normalt som den korrekte innstillingen for slettetasten.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
nb: Om farger fra systemets drakt skal brukes for terminalen

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
nb: Hvis satt til «true» vil draktfargene brukt for skrivefelt bli brukt i terminalen i steden for farger definert av brukeren.

en: Whether to use the system font
nb: Om systemskriften skal brukes

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
nb: Hvis satt til «true» vil terminalen bruke den forvalgte skrifttypen for skrivebordet hvis den er monospace (og hvis ikke den som er mest lik.)

en: Highlight S/Key challenges
nb: Merk S/Key-spørringer

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
nb: Vis en dialog når en spørring etter svar på en S/Key utfordring gjenkjennes og klikkes. Hvis passordet skrives inn i dialogen vil dette sendes til terminalen.

en: Highlight URLs under mouse pointer
nb: Uthev nettadresser under musepekeren

en: If true, URLs under mouse pointer are highlighted and can be opened by mouse click together with control key or used in context menu.
nb: Hvis satt til «true» vil nettadresser under musepekeren utheves og kan åpnes med Ctrl + musetrykk eller brukes i høyreklikksmenyen.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
nb: Tastatursnarvei for å åpne ny fane

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å åpne en ny fane. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to open a new window
nb: Tastatursnarvei som åpner et nytt vindu

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å åpne et nytt vindu. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
nb: Tastatursnarvei for å lage en ny profil

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å hente opp dialogen for oppretting av dialoger. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
nb: Tastatursnarvei for å lagre innhold i aktiv fane til en fil

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å lagre gjeldende faneinnhold til en fil. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to close a tab
nb: Tastatursnarvei for å lukke en fane

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å lukke en fane. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to close a window
nb: Tastatursnarvei for å lukke et vindu

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å lukke et vindu. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to copy text
nb: Tastatursnarvei for å kopiere tekst

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å kopiere markert tekst til utklippstavlen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to paste text
nb: Tastatursnarvei som limer inn kopiert tekst

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å lime inn innholdet av utklippstavlen i terminalen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen skrus av.

en: Keyboard shortcut to select all text
nb: Tastatursnarvei for å velge all tekst

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å velge all tekst i terminalen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
nb: Tastatursnarvei som viser finn-vinduet

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å vise finn-vinduet. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
nb: Tastatursnarvei for å finne neste forekomst av søkestrengen

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å finne neste forekomst av søkestrengen i terminalen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
nb: Tastatursnarvei for å finne forrige forekomst av søkestrengen

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å finne forrige forekomst av søkestrengen i terminalen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
nb: Tastatursnarvei for å veksle fullskjermstilstand

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fullskjermmodus. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
nb: Tastatursnarvei for å endre menylinjens synlighet

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å slå av/på visning av menylinjen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
nb: Tastatursnarvei som setter tittelen for terminalen

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å sette terminaltittel. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
nb: Tastatursnarvei som nullstiller terminalen

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å nullstille terminalen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
nb: Tastatursnarvei for å tilbakestille og rydde terminalen

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å tilbake- og null-stille terminalen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
nb: Tastatursnarvei som bytter til forrige fane

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til forrige fane. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
nb: Tastatursnarvei som bytter til neste fane

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til neste fane. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
nb: Tastatursnarvei for å bytte til forrige profil.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til forrige profil. Uttrykt som en streng etter samme format brukt for GTK+-ressursfiler. Hvis du velger "avskrudd" for denne strengen vil det ikke være noen tastatursnarvei for denne handlingen.

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
nb: Tastatursnarvei for å gå til neste profil

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til neste profil. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
nb: Hurtigtast som flytter aktiv fane til venstre.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nb: Tastatursnarvei for å flytte aktivt faneblad til venstre. Uttrykt som en streng i samme format brukt for GTK+-ressursfiler. Hvis du setter dette valget til "avskrudd" vil det ikke være noen tastatursnarvei for dette valget.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
nb: Tastatursnarvei for å flytte aktivt faneblad til høyre.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nb: Hurtigtast for å flytte aktivt faneblad til høyre. Uttrykt som en streng etter samme format som benyttes for GTK+-ressursfiler. Hvis du setter denne nøkkelen til "avskrudd" vil det ikke være noen tastatursnarvei for denne handlingen.

en: Accelerator to detach current tab.
nb: Hurtigtast som løsriver aktiv fane.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nb: Hurtigtast for å frigjøre aktivt faneblad. Uttrykt som en streng etter samme format brukt til GTK+-ressursfiler. Hvis du setter denne nøkkelen til "avskrudd" vil det ikke være noen tastatursnarvei for denne handlingen.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
nb: Tastatursnarvei som bytter til fane 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 1. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
nb: Tastatursnarvei som bytter til fane 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 2. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
nb: Tastatursnarvei som bytter til fane 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 3. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
nb: Tastatursnarvei som bytter til fane 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 4. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
nb: Tastatursnarvei som bytter til fane 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 5. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
nb: Tastatursnarvei som bytter til fane 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 6. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane nr. 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 7. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
nb: Tastatursnarvei som bytter til fane 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 8. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
nb: Tastatursnarvei som bytter til fane 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 9. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
nb: Tastatursnarvei for å gå til fane nr. 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 10. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
nb: Tastatursnarvei for å gå til fane nr. 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 11. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
nb: Tastatursnarvei som bytter til fane 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å bytte til fane 12. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to launch help
nb: Tastatursnarvei for visning av hjelp

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å vise hjelp. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to make font larger
nb: Tastatursnarvei for å gjøre skriften større

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å gjøre skriften større. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
nb: Tastatursnarvei for å gjøre skrifttypen mindre

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for å gjøre skriften mindre. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
nb: Tastatursnarvei for å endre skrifttypen til normal størrelse

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nb: Tastatursnarvei for normal skriftstørrelse. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Black on light yellow
nb: Sort på lys gul

en: Black on white
nb: Sort på hvitt

en: Gray on black
nb: Grått på sort

en: Green on black
nb: Grønn på sort

en: White on black
nb: Hvitt på sort

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
nb: Solarized lys

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
nb: Solarized mørk

en: Error parsing command: %s
nb: Feil under lesing av kommando: %s

en: Editing Profile “%s”
nb: Redigerer profil «%s»

en: Images
nb: Bilder

en: Choose Palette Color %d
nb: Velg palettfarge %d

en: Palette entry %d
nb: Palettoppføring %d

en: Profiles
nb: Profiler

en: _New
nb: _Ny

en: Edit
nb: Rediger

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Profile used when launching a new terminal:
nb: _Profil som brukes ved start av en ny terminal:

en: New Profile
nb: Ny profil

en: C_reate
nb: Opp_rett

en: Profile _name:
nb: _Navn på profil:

en: _Base on:
nb: _Baser på:

en: Profile Editor
nb: Profilredigering

en: _Profile name:
nb: _Profilnavn:

en: _Use the system fixed width font
nb: Br_uk systemets skrift med fast bredde

en: _Font:
nb: Skri_ft:

en: Choose A Terminal Font
nb: Velg en skrift for terminalen

en: _Allow bold text
nb: Till_at fet tekst

en: Show _menubar by default in new terminals
nb: Vis _menylinje som forvalg i nye terminaler

en: Terminal _bell
nb: Terminal_pip

en: Copy selected text into _clipboard
nb: Kopier markert tekst til _utklippstavle

en: Highlight _S/Key challenges under mouse pointer
nb: Uthev _S/Key-spørringer under musepekeren

en: Highlight _URLs under mouse pointer
nb: Uthev _nettadresser under musepekeren

en: Cursor blin_k:
nb: Pekerblin_k:

en: Cursor _shape:
nb: Form på _peker:

en: Select-by-_word characters:
nb: Velg-etter-_ord tegn:

en: Use custom default terminal si_ze
nb: Bruk egendefinert forvalgt terminalst_ørrelse

en: Default size:
nb: Forvalgt størrelse:

en: columns
nb: kolonner

en: rows
nb: rader

en: General
nb: Generelt

en: <b>Title</b>
nb: <b>Tittel</b>

en: Initial _title:
nb: Opprinnelig _tittel:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
nb: Når terminalkommandoer setter sine e_gne titler:

en: <b>Command</b>
nb: <b>Kommando</b>

en: _Run command as a login shell
nb: Kjø_r kommando som innloggingsskall

en: Ru_n a custom command instead of my shell
nb: Kjør en ege_ndefinert kommando i stedet for skallet

en: Custom co_mmand:
nb: Egendefinert ko_mmando:

en: When command _exits:
nb: Når kommandoen _avslutter:

en: Title and Command
nb: Tittel og kommando

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
nb: <b>Forgrunn, bakgrunn, utheving og understreking</b>

en: _Use colors from system theme
nb: Br_uk farger fra systemdrakten

en: Built-in sche_mes:
nb: Innebygde skje_ma:

en: _Text color:
nb: Tekstfarge:

en: Choose Terminal Background Color
nb: Velg bakgrunnsfarge for terminal

en: Choose Terminal Text Color
nb: Velg tekstfarge for terminal

en: _Background color:
nb: _Bakgrunnsfarge:

en: Bol_d color:
nb: Ut_hevet farge:

en: _Underline color:
nb: Farge for _understreking:

en: _Same as text color
nb: _Samme som tekstfarge

en: <b>Palette</b>
nb: <b>Palett</b>

en: Built-in _schemes:
nb: Innebygde _skjema:

en: Color p_alette:
nb: Fargep_alett:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
nb: <small><i><b>Merk:</b> Terminalprogrammer har disse fargene til disposisjon.</i></small>

en: Colors
nb: Farger

en: _Solid color
nb: _Helfylt farge

en: _Background image
nb: _Bakgrunnsbilde

en: Image _file:
nb: B_ildefil:

en: Select Background Image
nb: Velg bakgrunnsbilde

en: Background image _scrolls
nb: Bakgrunnsbildet _ruller

en: _Transparent background
nb: _Gjennomsiktig bakgrunn

en: S_hade transparent or image background:
nb: S_kyggelegg gjennomsiktig bakgrunn eller bakgrunn med bilde:

en: S_hade transparent background:
nb: Gjør gjennomsiktig bakgrunn m_ørkere:

en: <small><i>None</i></small>
nb: <small><i>Ingen</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
nb: <small><i>Maksimum</i></small>

en: Background
nb: Bakgrunn

en: _Scrollbar is:
nb: _Rullefeltet er:

en: Scroll on _output
nb: Rull ned ved _utdata

en: Scroll on _keystroke
nb: Rull ned ved tastetry_kk

en: lines
nb: linjer

en: Scroll_back:
nb: Til_bakerulling:

en: _Unlimited
nb: _Ubegrenset

en: Scrolling
nb: Rulling

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
nb: <small><i><b>Merk:</b> Disse alternativene kan forårsake at noen programmer ikke fungerer riktig. De er gjort tilgjengelig for å tilfredsstille visse programmer og operativsystemer som forventer ulik terminaloppførsel.</i></small>

en: _Delete key generates:
nb: Delete-tasten genererer:

en: _Backspace key generates:
nb: _Rettetasten genererer:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
nb: Sett alte_rnativer for kompatibilitet til forvalg

en: Compatibility
nb: Kompatibilitet

en: Set Title
nb: Sett tittel

en: _OK
nb: _Ok

en: _Title:
nb: _Tittel:

en: _Ok
nb: _OK

en: S/Key Challenge Response
nb: Svar på S/key-utfordring

en: _Password:
nb: _Passord:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
nb: Teksten du klikket på ser ikke ut til å være en S/Key-utfordring.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
nb: Teksten du klikket på ser ikke ut til å være en OTP-utfordring.

en: New Tab
nb: Ny fane

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: Save Contents
nb: Lagre innhold

en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Copy
nb: Kopier

en: Paste
nb: Lim inn

en: Select All
nb: Velg alt

en: Hide and Show menubar
nb: Vis eller skjul menylinjen

en: Full Screen
nb: Full skjerm

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: Zoom Out
nb: Forminsk

en: Normal Size
nb: Normal størrelse

en: Find Next
nb: Finn neste

en: Find Previous
nb: Finn forrige

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Reset and Clear
nb: Nullstill og tøm

en: Switch to Previous Profile
nb: Bytt til forrige profil

en: Switch to Next Profile
nb: Bytt til neste profil

en: Switch to Previous Tab
nb: Bytt til forrige fane

en: Switch to Next Tab
nb: Bytt til neste fane

en: Move Tab to the Left
nb: Flytt fane til venstre

en: Move Tab to the Right
nb: Flytt fane til høyre

en: Detach Tab
nb: Riv løs fane

en: Switch to Tab 1
nb: Bytt til fane 1

en: Switch to Tab 2
nb: Bytt til fane 2

en: Switch to Tab 3
nb: Bytt til fane 3

en: Switch to Tab 4
nb: Bytt til fane 4

en: Switch to Tab 5
nb: Bytt til fane 5

en: Switch to Tab 6
nb: Bytt til fane 6

en: Switch to Tab 7
nb: Bytt til fane 7

en: Switch to Tab 8
nb: Bytt til fane 8

en: Switch to Tab 9
nb: Bytt til fane 9

en: Switch to Tab 10
nb: Bytt til fane 10

en: Switch to Tab 11
nb: Bytt til fane 11

en: Switch to Tab 12
nb: Bytt til fane 12

en: Contents
nb: Innhold

en: File
nb: Fil

en: View
nb: Vis

en: Search
nb: Søk

en: Tabs
nb: Faner

en: Help
nb: Hjelp

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
nb: Snarveitasten «%s» er allerede bundet til handlingen «%s»

en: _Action
nb: H_andling

en: Shortcut _Key
nb: _Hurtigtast

en: Click button to choose profile
nb: Klikk knappen for å velge profil

en: Profile list
nb: Profilliste

en: Delete profile “%s”?
nb: Slett profil «%s»?

en: Delete Profile
nb: Slett profil

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
nb: Du har allerede en profil med navn «%s». Vil du opprette en ny profil med samme navn?

en: Choose base profile
nb: Velg basisprofil

en: No such profile "%s", using default profile
nb: Ingen slik profil «%s». Bruker forvalgt profil

en: Invalid geometry string "%s"
nb: Ugyldig geometristreng «%s»

en: User Defined
nb: Brukerdefinert

en: Failed to parse arguments: %s
nb: Klarte ikke å lese argumenter: %s

en: Western
nb: Vestlig

en: Central European
nb: Sentral-europeisk

en: South European
nb: Syd-europeisk

en: Baltic
nb: Baltisk

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Greek
nb: Gresk

en: Hebrew Visual
nb: Hebraisk visual

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Nordic
nb: Nordisk

en: Celtic
nb: Keltisk

en: Romanian
nb: Rumensk

en: Armenian
nb: Armensk

en: Chinese Traditional
nb: Kinesisk, tradisjonell

en: Cyrillic/Russian
nb: Kyrillisk/Russisk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Chinese Simplified
nb: Kinesisk, forenklet

en: Georgian
nb: Georgisk

en: Cyrillic/Ukrainian
nb: Kyrillisk/Ukrainsk

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Persian
nb: Persisk

en: Icelandic
nb: Islandsk

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: _Description
nb: _Beskrivelse

en: _Encoding
nb: _Koding

en: Current Locale
nb: Aktiv regionaldata

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
nb: Flagg «%s» er ikke støttet i denne versjonen av mate-terminal; du kan opprette en profil med denne innstillingen og bruke det nye «--profile» flagget

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
nb: Argument til «%s» er ikke en gyldig kommando: %s

en: Two roles given for one window
nb: To roller gitt for ett og samme vindu

en: "%s" option given twice for the same window
nb: Flagget «%s» ble gitt to ganger for samme vindu

en: "%s" is not a valid zoom factor
nb: «%s» er ikke en gyldig forstørrelsesfaktor

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
nb: Forstørrelsesfaktoren «%g» er for liten, bruker %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
nb: Forstørrelsesfaktoren «%g» er for stor, bruker %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
nb: Flagg «%s» krever at du oppgir kommandoen som skal kjøres på resten av kommandolinjen

en: Not a valid terminal config file.
nb: Ikke en gyldig oppsettsfil for terminal.

en: Incompatible terminal config file version.
nb: Inkompatibel versjon av oppsettsfil for terminal.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
nb: Ikke registrer hos navnetjeneren for aktivering, ikke gjenbruk en aktiv terminal

en: Load a terminal configuration file
nb: Last en oppsettsfil for terminal

en: Save the terminal configuration to a file
nb: Lagre terminaloppsett til en fil

en: Open a new window containing a tab with the default profile
nb: Åpne et nytt vindu som inneholder en fane med forvalgt profil

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
nb: Åpne en ny fane i det sist-åpnede vinduet med forvalgt profil

en: Turn on the menubar
nb: Slå på menylinjen

en: Turn off the menubar
nb: Slå av menylinjen

en: Maximize the window
nb: Maksimer vinduet

en: Full-screen the window
nb: Vis vinduet i fullskjerm

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
nb: Setter vindustørrelse; for eksempel: 80x24 eller 80x24+200+200 (KOLONNERxRADER+X+Y)

en: GEOMETRY
nb: GEOMETRI

en: Set the window role
nb: Sett rolle for vinduet

en: ROLE
nb: ROLLE

en: Set the last specified tab as the active one in its window
nb: Set sist oppgitte fane som aktiv i dens vindu

en: Execute the argument to this option inside the terminal
nb: Kjør argumentet til dette flagget inne i terminalen

en: Use the given profile instead of the default profile
nb: Bruk oppgitt profil i stedet for forvalgt profil

en: PROFILE-NAME
nb: PROFILNAVN

en: Set the terminal title
nb: Sett tittel på terminalen

en: TITLE
nb: TITTEL

en: Set the working directory
nb: Sett arbeidskatalog

en: DIRNAME
nb: KATALOG

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
nb: Sett terminalens forstørrelsesfaktor (1.0 = normal størrelse)

en: ZOOM
nb: FORSTØRR

en: MATE Terminal Emulator
nb: MATE-terminalemulator

en: Show MATE Terminal options
nb: Vis flagg for MATE-terminalemulator

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
nb: Alternativer for å åpne nye vinduer eller terminalfaner; mer enn en av disse kan oppgis:

en: Show terminal options
nb: Vis flagg for terminal

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
nb: Alternativer for vinduer; hvis brukt før første --window eller --tab argument settes forvalg for alle vinduer:

en: Show per-window options
nb: Vis flagg som gjelder for hvert vindu

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
nb: Terminalalternativer; hvis brukt før første --window eller --tab argument settes forvalg for alle terminaler:

en: Show per-terminal options
nb: Vis flagg som gjelder for hver terminal

en: Unnamed
nb: Uten navn

en: _Profile Preferences
nb: Brukervalg for _profil

en: _Relaunch
nb: Sta_rt på nytt

en: There was an error creating the child process for this terminal
nb: Det oppsto en feil under oppretting av underprosess for denne terminalen

en: The child process exited normally with status %d.
nb: Underprosess avsluttet normalt med status %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
nb: Underprosess ble terminert med signal %d.

en: The child process was terminated.
nb: Underprosess ble terminert.

en: Close tab
nb: Lukk fane

en: Switch to this tab
nb: Bytt til denne fanen

en: There was an error displaying help
nb: Det oppsto en feil ved visning av hjelp

en: Could not open the address “%s”
nb: Kunne ikke åpne adressen «%s»

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
nb: MATE Terminal er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 3 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: MATE Terminal distribueres i håp om at programmet er nyttig, men UTEN NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med MATE Terminal. Hvis ikke, så skriv til Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: _File
nb: _Fil

en: Open _Terminal
nb: Åpne _terminal

en: Open Ta_b
nb: Åpne _fane

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _View
nb: _Vis

en: _Search
nb: _Søk

en: Ta_bs
nb: _Faner

en: New _Profile…
nb: Ny profil …

en: _Save Contents
nb: _Lagre innhold

en: C_lose Tab
nb: _Lukk fane

en: _Close Window
nb: _Lukk vindu

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: Paste _Filenames
nb: Lim inn _filnavn

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: P_rofiles…
nb: P_rofiler …

en: _Keyboard Shortcuts…
nb: _Tastatursnarveier …

en: Pr_ofile Preferences
nb: Brukervalg for pr_ofil

en: Zoom _In
nb: For_størr

en: Zoom _Out
nb: For_minsk

en: _Normal Size
nb: _Normal størrelse

en: _Find...
nb: _Finn…

en: Find Ne_xt
nb: Finn ne_ste

en: Find Pre_vious
nb: Finn forri_ge

en: _Clear Highlight
nb: _Tøm utheving

en: Go to _Line...
nb: Gå til _linje …

en: _Incremental Search...
nb: _Inkrementelt søk …

en: Change _Profile
nb: Bytt _profil

en: _Previous Profile
nb: _Forrige profil

en: _Next Profile
nb: _Neste profil

en: _Set Title…
nb: _Sett tittel …

en: Set _Character Encoding
nb: Velg _tegnkoding

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: Reset and C_lear
nb: Nu_llstill og tøm

en: _Add or Remove…
nb: _Legg til eller fjern …

en: _Previous Tab
nb: _Forrige fane

en: _Next Tab
nb: _Neste fane

en: Move Tab _Left
nb: Flytt fane til _venstre

en: Move Tab _Right
nb: Flytt fane til høy_re

en: _Detach tab
nb: _Riv løs fane

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _About
nb: _Om

en: _Send Mail To…
nb: _Send e-post til …

en: _Copy E-mail Address
nb: _Kopier e-postadresse

en: C_all To…
nb: _Ring til …

en: _Copy Call Address
nb: _Kopier samtaleadresse

en: _Open Link
nb: _Åpne lenke

en: _Copy Link Address
nb: _Kopier lenkeadressen

en: P_rofiles
nb: P_rofiler

en: L_eave Full Screen
nb: For_lat full skjerm

en: _Input Methods
nb: _Inndatametoder

en: Show _Menubar
nb: Vis _menylinje

en: _Full Screen
nb: _Full skjerm

en: There are still processes running in some terminals in this window.
    Closing the window will kill all of them.
nb: Prosesser kjører fremdeles i noen terminaler i dette vinduet. 
    Hvis du lukker vinduet vil de bli terminert.

en: There are multiple tabs open in this window.
nb: Det er flere faner åpne i dette vinduet.

en: Close this terminal?
nb: Lukk denne terminalen?

en: C_lose Terminal
nb: _Lukk terminal

en: Could not save contents
nb: Kunne ikke lagre innhold

en: Save as...
nb: Lagre som …

en: Contributors:
nb: Bidragsytere:

en: MATE Terminal is a terminal emulator for the MATE Desktop Environment.
    Powered by Virtual TErminal %d.%d.%d
nb: MATE Terminal er en terminalemulator skrivebordsmiljøet MATE.
    Underbygges av Virtual TErminal %d.%d.%d

en: About MATE Terminal
nb: Om MATE-terminal

en: Copyright © 2002–2004 Havoc Pennington
    Copyright © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Copyright © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Copyright © 2007–2010 Christian Persch
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2002–2004 Havoc Pennington
    Opphavsrett © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Opphavsrett © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Opphavsrett © 2007–2010 Christian Persch
    Opphavsrett © 2011 Perberos
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne
