mate-terminal 1.25.0 - en to ne translation catalogue (352 entries)

en: MATE Terminal
ne: जिनोम टर्मिनल

en: Terminal
ne: टर्मिनल

en: Use the command line
ne: आदेश रेखा प्रयोग गर्नुहोस्

en: _Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: C_lose Window
ne: सञ्झ्याल बन्द गर्नुहोस्

en: Disable connection to session manager
ne: सत्र प्रबन्धकमा जडान गर्न असक्षम

en: FILE
ne: फाइल

en: Specify session management ID
ne: सत्र प्रबन्धक आईडी निर्दिष्ट गर्नुहोस्

en: ID
ne: आईडी

en: Session management options:
ne: सत्र प्रबन्ध विकल्प:

en: Show session management options
ne: सत्र प्रबन्ध विकल्प देखाउनुहोस्

en: Add or Remove Terminal Encodings
ne: टर्मिनल सङ्केतन थप्नुहोस् वा हटाउनुहोस्

en: _Help
ne: मद्दत

en: A_vailable encodings:
ne: उपलब्ध सङ्केतन:

en: E_ncodings shown in menu:
ne: मेनुमा देखाइएका सङ्केतन:

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
ne: अधोरेखा

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
ne: असक्षम पारिएको छ

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Tango
ne: टाङ्गो

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
ne: लिनक्स कन्सोल

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
ne: अनुकूल

en: Find
ne: फेला पार्नुहोस्

en: _Search for:
ne: यसका लागि खोजी र्नुहोस्:

en: _Match case
ne: केस मिलाउनुहोस्

en: Match _entire word only
ne: सम्पूर्ण शब्द मात्र मिलाउनुहोस्

en: Search _backwards
ne: पछाडि खोजी गर्नुहोस्

en: _Wrap around
ne: वरिपरि बेर्नुहोस्

en: Keyboard Shortcuts
ne: कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: _Shortcut keys:
ne: सर्टकट कुञ्जी:

en: List of profiles
ne: प्रोफाइलको सूची

en: Profile to use for new terminals
ne: नयाँ टर्मिनलका लागि प्रयोग गरिने प्रोफाइल

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
ne: नयाँ सञ्झ्याल वा ट्याब प्रयोग गरिने प्रोफाइल । प्रोफाइल सुचीमा हुनुपर्दछ ।

en: Whether the menubar has access keys
ne: मेनुपट्टीसँग पहुँच कुञ्जी छ या छैन

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
ne: मेनुपट्टीका लागि Alt+letter पहुँच छ या छैन । तिनीहरूले केही अनुप्रयोगलाई वाधा पुर्याउन सक्छन् त्यसैले तिनलाई सम्भव भएसम्म बन्द गर्नुपर्दछ ।

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
ne: सामान्यतया तपाईँले F10 बाट मेनुपट्टीमा पहुँच प्राप्त गर्न सक्नुहुन्छ । यसलाई gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever")बाट पनि अनुकूलन गर्न सकिन्छ । यस विकल्पले अक्षम पारिने मानक मेनुपट्टी गतिवर्धकलाई अनुमति दिन्छ ।

en: List of available encodings
ne: उपलब्ध सङ्केतनको सुची

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
ne: टर्मिनल सञ्झ्याल बन्द गर्दा यकीनका लागी सोध्ने या नसोध्ने

en: Human-readable name of the profile
ne: मानिसले पढ्नसक्ने प्रोफाइलको नाम

en: Human-readable name of the profile.
ne: मानिसले पढ्नसक्ने प्रोफाइलको नाम ।

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
ne: नयाँ सञ्झ्याल/ट्याबमा मेनुपट्टी देखाउने या नदेखाउने

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
ne: यो प्रोफाइल भएको सञ्झ्याल/ट्याबका लागि, नयाँ सञ्झ्यालमा मेनुपट्टी देखिनुपर्ने भएमा ठीक हुन्छ ।

en: Default color of text in the terminal
ne: टर्मिनलमा पाठको पूर्वनिर्धारित रङ

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ne: रङ विशिष्टिकरणका रूपमा (एचटीएमएल (HTML)शैली हेक्स डिजिट, वा "रातो" जस्तै रङ नाम हुनसक्छ), टर्मिनलमा पाठको पूर्वनिर्धारित रङ ।

en: Default color of terminal background
ne: टर्मिनल पृष्ठभूमिको पूर्वनिर्धारित रङ

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ne: रङ विशिष्टिकरणका रूपमा (एचटीएमएल शैली हेक्स डिजिट, वा "रातो" जस्तै रङ नाम हुन सक्छ), टर्मिनल पृष्ठभूमिको पूर्वनिर्धारित रङ ।

en: What to do with dynamic title
ne: परिवर्तनशिल शीर्षकलाई के गर्ने

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
ne: टर्मिनलको अनुप्रयोगले शीर्षक सेट गरेमा (धेरैजसो मानिससँग यस्तो कार्य गर्न सेल सेट हुन्छ), परिवर्तनशिल रूपमा सेट गरिएका शीर्षकले कन्फिगरिएका शीर्षक, यो भन्दा पहिला जादा, यसको पछाडि जादा वा यसलाई बदल्दा मेट्न सक्दछन् । सम्भावित मानहरू "बदल्नुहोस्", "अगाडि", "पछाडि", र "उपेक्षा गर्नुहोस्" हुन् ।

en: Title for terminal
ne: टर्मिनलका लागि शीर्षक

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
ne: टर्मिनल सञ्झ्याल वा ट्याबका लागि प्रदर्शन गरिने शीर्षक । यो शीर्षक मोड सेटिङमा निर्भर, टर्मिनल भित्रको अनुप्रयोगद्वारा बदलिन्छ वा संयोजन गरिन्छ ।

en: Whether to allow bold text
ne: बाक्लो पाठलाई अनुमति दिने या नदिने

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
ne: ठीक भएमा, अनुप्रयोगलाई टर्मिनलमा बोल्डफेस पाठ बनाउन अनुमति दिनुहोस् ।

en: Whether to silence terminal bell
ne: टर्मिनल घन्टी मलिन बनाउने या नबनाउने

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
ne: ठीक भएमा, अनुप्रयोगले टर्मिनल घन्टीका लागि escape क्रम पठाउदा हल्ला नगर्नुहोस् ।

en: Characters that are considered "part of a word"
ne:  "शब्दको अंश" ठानिने क्यारेक्टर

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
ne: शब्दद्वारा पाठ चयन गर्दा, यी क्यारेक्टरको क्रमलाई एकल शब्द ठानिन्छ । दायरा "A-Z" का रूपमा दिन सकिन्छ । वास्तवीक हाइफन (दायरा अभिव्यक्त नगर्ने) दिएको पहिलो क्यारेक्टर हुनुपर्दछ ।

en: Position of the scrollbar
ne: स्क्रोलपट्टीको स्थिति

en: Number of lines to keep in scrollback
ne: स्क्रोलब्याकमा राखिने लाइनको नम्बर

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
ne: कुञ्जी थिच्दा तलतिर स्क्रोल गर्ने या नगर्ने

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ne: ठीक भएमा, कुञ्जी थिच्दा स्क्रोलपट्टी तल जान्छ ।

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
ne: नयाँ निर्गत हुदा तलतिर स्क्रोल गर्ने या नगर्ने

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
ne: ठीक भएमा, त्यहाँ नयाँ प्रतिफल हुदा टर्मिनल तल स्क्रोल हुनेछ ।

en: What to do with the terminal when the child command exits
ne: चाइल्ड आदेश बाहिरिदा टर्मिनलमा के गर्ने

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
ne: सम्भावित मान टर्मिनल बन्द गर्न "बन्द गर्नुहोस्", र आदेश फेरि सुरु गर्न "फेरि सुरु गर्नुहोस्" हुन् ।

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
ne: लगइन सेलका रूपमा टर्मिनलमा आदेश सुरु गर्ने या नगर्ने

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
ne: ठीक भएमा, टर्मिनलको आदेश लगइन सेलका रूपमा सुरु हुनेछ ।(argv[0] को अगाडि योजक चिन्ह हुनेछ ।)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
ne: सेलको साटोमा अनुकूल आदेश चलाउने या नचलाउने

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
ne: ठीक भएमा, अनुकूल आदेश सेटिङको मान चलिरहेको सेलको स्थानमा प्रयोग गरिन्छ ।

en: Whether to blink the cursor
ne: कर्सर झिम्कने या नझिम्कने

en: Custom command to use instead of the shell
ne: सेलको साटोमा प्रयोग गरिने अनुकूल आदेश

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
ne: सेलको स्थानमा यस आदेशलाई चलाउनुहोस्, यदि प्रयोग गरिएमा अनुकूल आदेश ठीक हुन्छ ।

en: Icon for terminal window
ne: टर्मिनल सञ्झ्यालका लागि प्रतिमा

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
ne: यो प्रोफाइल समाविष्ट ट्याब/सञ्झ्यालका लागि प्रयोग गरिने प्रतिमा ।

en: Palette for terminal applications
ne: टर्मिनल अनुप्रयोगका लागि रङदानी

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
ne: टर्मिनलमा यसभित्र प्रयोग गर्न सकिने १६-रङको रङदानी छ । यो रङनामको सूची विराम चिन्हद्वारा छुट्याइएको रङदानी हो । रङनाम हेक्स ढाँचामा हुनुपर्दछ जस्तै, "#FF00FF"

en: Font
ne: फण्ट

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
ne: एउटा पाङ्गो फन्ट नाम । उदाहरण "सान्स १२" वा "मोनस्पेस बोल्ड १४" हुन् ।

en: Background type
ne: पृष्ठभूमि प्रकार

en: Background image
ne: पृष्ठभूमि छवि

en: Filename of a background image.
ne: पृष्ठभूमि छविको फाइलनाम ।

en: Whether to scroll background image
ne: पृष्ठभूमि छवि स्क्रोल गर्ने या नगर्ने

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
ne: ठीक भएमा, अग्रभूमि पाठसँग पृष्ठभूमि छवि स्क्रोल गर्नुहोस्; गलत भएमा,छविलाई निश्चित स्थानमा राख्नुहोस् र यस माथिको पाठ स्क्रोल गर्नुहोस् ।

en: How much to darken the background image
ne: पृष्टमूमि छविलाई कति मनिलो बनाउने

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
ne: ०.० र १.० बीचको मानले पृष्ठभूमि छवि कति अँध्यारो बनाउने सङ्केत गर्दछ । ०.० को अर्थ अँध्यारो नहुने, १.० को अर्थ पूरै अँध्यारो हुन्छ । हालको कार्यान्वयनमा, अँध्यारो सम्भावनाका दुई स्तर मात्र छन्, त्यसैले सेटिङले बूलिएनका रूपमा कार्य गर्दछ, जहाँ ०.० ले अँध्यारो प्रभाव अक्षम पार्दछ ।

en: Effect of the Backspace key
ne: Backspace कुञ्जीको असर

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
ne: ब्याकस्पेस (backspace) कुञ्जीले कुन सङ्केत उत्पन्न गर्ने सेट गर्दछ । सम्भावित मानहरू, ASCII DEL क्यारेक्टरका लागि "ascii-del" , Control-H (AKA the ASCII BS क्यारेक्टर) का लागि "control-h", विशेष गरी ब्याकस्पेस (backspace) वा delete मा दिइएको escape क्रमका लागि "escape-sequence" हुन् । "ascii-del" लाई सामान्यतया Backspace कुञ्जीका लागि ठीक सेटिङका रूपमा लिइन्छ ।

en: Effect of the Delete key
ne: Delete कुञ्जीको असर

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
ne: मेटिएको कुञ्जीले कुन सङ्केत उत्पन्न गर्ने सेट गर्दछ । सम्भावित मानहरू, ASCII DEL क्यारेक्टरका लागि "ascii-del", Control-H (AKA the ASCII BS क्यारेक्टर) का लागि "control-h", विशेष रूपमा ब्याकस्पेस वा delete लाई राखिएको escape क्रमका लागि "escape-sequence" हुन् । "escape-sequence" लाई सामान्यतया Delete कुञ्जीका लागि ठीक सेटिङका रूपमा लिइन्छ ।

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ne: टर्मिनल विजेटका लागि विषयवस्तुबाट रङ प्रयोग गर्ने या नगर्ने

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
ne: ठीक भएमा, प्रयोगकर्ताद्वारा उपलब्ध रङको साटोमा, पाठ प्रविष्टि बाकसका लागि प्रयोग गरिने विषयवस्तु रङ योजना टर्मिनलमा प्रयोग गरिन्छ ।

en: Whether to use the system font
ne: प्रणाली फन्ट प्रयोग गर्ने या नगर्ने

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ne: ठीक भएमा, टर्मिनल मोनोस्पेस (र अन्यसँग आउने सबैभन्दा मिल्ने फन्ट) मा भएमा यसले डेस्कटप विश्वब्यापी मानक प्रयोग गर्दछ ।

en: Highlight S/Key challenges
ne: हाइलाइट S/कुञ्जी चुनौती

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
ne: S/कुञ्जी चुनौती प्रतिक्रिया क्वेरी पत्ता लगाउदा संवाद पपअप गर्नुहोस् र क्लिक गर्नुहोस् । संवादमा पासवर्ड टाइप गरेर संवादलाई टर्मिनलमा पठाइन्छ ।

en: Keyboard shortcut to open a new tab
ne: नयाँ ट्याब खोल्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: नयाँ ट्याब खोल्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to open a new window
ne: नयाँ सञ्झ्याल खोल्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: नयाँ सञ्झ्याल खोल्नका लगि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to create a new profile
ne: नयाँ प्रोफाइल सिर्जना गर्ने कुञ्जीपाटीसर्टकट

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: प्रोफाइल सिर्जनाका लागि संवाद ल्याउन प्रयोग गरिने कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङलाई प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विकल्प विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to close a tab
ne: ट्याब बन्द गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब बन्द गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to close a window
ne: सञ्झ्याल बन्द गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: सञ्झ्याल बन्द गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to copy text
ne: पाठ प्रतिलिपि गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: चयन गरिएका पाठलाई क्लिपबोर्डमा प्रतिलिपि गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to paste text
ne: पाठ टाँस्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
ne: पूरा पर्दा मोडमा टगल गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: पूरा पर्दा मोडमा टगल गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
ne: मेनुपट्टीको दृश्यातमकतामा टगल गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: मेनुपट्टीको दृश्यात्मकता टगल गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
ne: टर्मिनल शीर्षक सेट गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: टर्मिनल शीर्षकमा सेट गरिने कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
ne: टर्मिनल रिसेट गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: टर्मिनल रिसेट गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
ne: टर्मिनल रिसेट गर्ने र खाली गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: टर्मिनल रिसेट गर्न र खाली गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
ne: अघिल्लो ट्याबमा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: अघिल्लो ट्याबमा स्विच गरिने कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
ne: पछिल्लो ट्याबमा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: पछिल्लो ट्याबमा स्विच गरिने कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Accelerator to move the current tab to the left.
ne: हालको ट्याबलाई बायाँ सार्ने गतिवर्धक ।

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ne: हालको ट्याबलाई बायाँ सार्ने गतिवर्धक कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङलाई प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विकल्पलाई "अक्षम पारिएको" विशेष स्ट्रिङका रूपमा सेट गरेमा, यस कार्यका लागि त्यहाँ कुञ्जी बाइन्डिङ हुने छैन ।

en: Accelerator to move the current tab to the right.
ne: हालको ट्याबलाई दायाँ सार्ने गतिवर्धक ।

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ne: हालको ट्याबलाई दायाँ सार्ने गतिवर्धक कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङलाई प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विकल्पलाई "अक्षम पारिएको" विशेष स्ट्रिङका रूपमा सेट गरेमा, यस कार्यका लागि त्यहाँ कुञ्जी बाइन्डिङ हुने छैन ।

en: Accelerator to detach current tab.
ne: हालको ट्याब छुट्याउने गतिवर्धक ।

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ne: हालको ट्याबलाई छोड्ने गतिवर्धक कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङलाई प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विकल्पलाई "अक्षम पारिएको" विशेष स्ट्रिङका रूपमा सेट गरेमा, यस कार्यका लागि त्यहाँ कुञ्जी बाइन्डिङ हुने छैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
ne: ट्याब १ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब १ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
ne: ट्याब २ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब २ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
ne: ट्याब ३ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब ३ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
ne: ट्याब ४ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब ४ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
ne: ट्याब ५ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब ५ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
ne: ट्याब ६ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब ६ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
ne: ट्याब ७ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब ७ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
ne: ट्याब ८ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब ८ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
ne: ट्याब ९ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब ९ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
ne: ट्याब १० मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब १० मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
ne: ट्याब ११ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब ११ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
ne: ट्याब १२ मा स्विच गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: ट्याब १२ मा स्विच गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to launch help
ne: मद्दत सुरुआत गर्ने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: मद्दत सुरुआत गर्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to make font larger
ne: फन्ट ठूलो बनाउने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: फन्ट ठूलो पार्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to make font smaller
ne: फन्ट सानो बनाउने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: फन्ट सानो पार्नका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
ne: फन्ट सामान्य साइजको बनाउने कुञ्जीपाटी सर्टकट

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ne: फन्टलाई सामान्य साइजको बनाउनका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट कुञ्जी । GTK+ स्रोत फाइलका लागि प्रयोग गरिएको ढाँचामा स्ट्रिङ प्रस्तुत गरिन्छ । तपाईँले विशेष स्ट्रिङ "अक्षम पारिएको" विकल्पमा सेट गरेमा, त्यहाँ यस कार्यका लागि कुञ्जीपाटी सर्टकट हुनेछैन ।

en: Black on light yellow
ne: मलिन पहेँलोमा कालो

en: Black on white
ne: सेतोमा कालो

en: Gray on black
ne: कालोमा खैरो

en: Green on black
ne: कालोमा हरियो

en: White on black
ne: कालोमा सेतो

en: Images
ne: छविहरू

en: Choose Palette Color %d
ne: रङदानी रङ %d रोज्नुहोस्

en: Palette entry %d
ne: रङदानी प्रविष्टि %d

en: Profiles
ne: प्रोफाइल

en: _New
ne: नयाँ

en: Edit
ne: सम्पादन

en: _Delete
ne: _मेट्नुहोस्

en: New Profile
ne: नयाँ प्रोफाइल

en: C_reate
ne: सिर्जना गर्नुहोस्

en: Profile _name:
ne: प्रोफाईलको_नाम:

en: _Base on:
ne: यसमा आधारित:

en: Profile Editor
ne: प्रोफाइल सम्पादक

en: _Profile name:
ne: प्रोफाइल नाम:

en: _Use the system fixed width font
ne: प्रणाली निश्चित गरिएको फन्ट चौडाइ प्रयोग गर्नुहोस्

en: _Font:
ne: फन्ट:

en: Choose A Terminal Font
ne: टर्मिनल फन्ट रोज्नुहोस्

en: _Allow bold text
ne: बाक्लो पाठलाई अनुमति दिनुहोस्

en: Show _menubar by default in new terminals
ne: मेनुपट्टीलाई पूर्वनिर्धारित रूपमा टर्मिनलमा देखाउनुहोस्

en: Terminal _bell
ne: टर्मिनल घण्टी

en: Select-by-_word characters:
ne: शब्द क्यारेक्टरद्वारा चयन गर्नुहोस्:

en: columns
ne: स्तम्भ

en: rows
ne: पङ्क्ति

en: General
ne: साधारण

en: <b>Title</b>
ne: <b>शीर्षक</b>

en: Initial _title:
ne: पहिलो शीर्षक:

en: <b>Command</b>
ne: <b>आदेश</b>

en: _Run command as a login shell
ne: लगइन सेलका रूपमा आदेश चलाउनुहोस्

en: Ru_n a custom command instead of my shell
ne: मेरो सेलको सट्टामा अनुकूल आदेश चलाउनुहोस्

en: Custom co_mmand:
ne: अनुकूल आदेश:

en: When command _exits:
ne: आदेश बाहिरिदा:

en: Title and Command
ne: शीर्षक र आदेश

en: _Text color:
ne: पाठ रङ:

en: Choose Terminal Background Color
ne: टर्मिनल पृष्ठभूमि रङ रोज्नुहोस्

en: Choose Terminal Text Color
ne: टर्मिनल पाठ रङ रोज्नुहोस्

en: _Background color:
ne: पृष्ठभूमि रङ:

en: <b>Palette</b>
ne: <b>रङदानी</b>

en: Built-in _schemes:
ne: निर्माणाधिन योजना:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
ne: <small><i><b>द्रष्टव्य:</b> यी रङ भएका टर्मिनल अनुप्रयोग तिनीहरूलाई उपलब्ध गरिन्छन् ।</i></small>

en: Colors
ne: रङ्गहरू

en: Image _file:
ne: छवि फाइल:

en: Select Background Image
ne: पृष्ठभूमि छवि चयन गर्नुहोस्

en: Background image _scrolls
ne: पृष्ठभूमि छवि स्क्रोल गर्दछ

en: _Transparent background
ne: पारदर्शी पृष्ठभूमि

en: S_hade transparent or image background:
ne: पारदर्शी छायाँ वा छवि पृष्ठभूमि:

en: <small><i>None</i></small>
ne: <small><i>कुनै पनि होइन</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
ne: <small><i>अधिकतम</i></small>

en: Background
ne: पृष्ठभूमि

en: _Scrollbar is:
ne: स्क्रोलपट्टी छ:

en: Scroll on _keystroke
ne: कुञ्जी स्ट्रोकमा स्क्रोल गर्नुहोस्

en: lines
ne: लाइन

en: Scrolling
ne: स्क्रोलिङ

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
ne: <small><i><b>द्रष्टव्य:</b> यी विकल्पको कारणले केही विकल्पले गलत तरिकाले व्यवहार गर्दछन् ।  तिनीहरूलाई यहाँ भिन्न टर्मिनल व्यवहार गर्ने अनुमान गरिएका निश्चित अनुप्रयोग र सञ्चालन प्रणालीमा कार्य गर्नका लागि तपाईँलाई अनुमति दिन मात्र राखिन्छ ।</i></small>

en: _Delete key generates:
ne: Delete कुञ्जी उत्पन्न गर्दछ:

en: _Backspace key generates:
ne: Backspace कुञ्जी उत्पन्न गर्दछ:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
ne: मिल्दो विकल्पलाई पूर्वनिर्धारितमा रिसेट गर्नुहोस्

en: Compatibility
ne: अनुकूलता

en: Set Title
ne: शीर्षक सेट गर्नुहोस्

en: _Title:
ne: शिर्षक:

en: S/Key Challenge Response
ne: S/कुञ्जी चुनौती प्रतिक्रिया

en: _Password:
ne: पासवर्ड:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
ne: तपाईँले क्लिक गरेको पाठ वैध S/कुञ्जी चुनौती नहुने देखिन्छ ।

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
ne: तपाईँले क्लिक गरेको पाठ वैध OTP चुनौती नहुने देखिन्छ ।

en: New Tab
ne: नयाँ ट्याब

en: New Window
ne: नयाँ सञ्झ्याल

en: Close Tab
ne: ट्याब बन्द गर्नुहोस्

en: Close Window
ne: सञ्झ्याल बन्द गर्नुहोस्

en: Copy
ne: प्रतिलिपि गर्नुहोस्

en: Paste
ne: टाँस्नुहोस्

en: Select All
ne: सबै चयन गर्नुहोस्

en: Hide and Show menubar
ne: मेनुपट्टी लुकाउनुहोस् र देखाउनुहोस्

en: Full Screen
ne: पूरा पर्दा

en: Zoom In
ne: जूम इन

en: Zoom Out
ne: जुम आउट

en: Normal Size
ne: सामान्य साइज

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Reset and Clear
ne: रिसेट गर्नुहोस् र खाली गर्नुहोस्

en: Switch to Previous Tab
ne: अघिल्लो ट्याबमा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Next Tab
ne: पछिल्लो ट्याबमा स्विच गर्नुहोस्

en: Move Tab to the Left
ne: ट्याबलाई बायाँ सार्नुहोस्

en: Move Tab to the Right
ne: ट्याबलाई दायाँ सार्नुहोस्

en: Detach Tab
ne: ट्याब छोड्नुहोस्

en: Switch to Tab 1
ne: ट्याब १ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 2
ne: ट्याब २ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 3
ne: ट्याब ३ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 4
ne: ट्याब ४ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 5
ne: ट्याब ५ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 6
ne: ट्याब ६ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 7
ne: ट्याब ७ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 8
ne: ट्याब ८ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 9
ne: ट्याब ९ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 10
ne: ट्याब १० मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 11
ne: ट्याब ११ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Switch to Tab 12
ne: ट्याब १२ मा स्विच गर्नुहोस्

en: Contents
ne: सामाग्रीहरू

en: File
ne: फाइल

en: View
ne: दृश्य

en: Search
ne: खोज

en: Help
ne: सहायता

en: _Action
ne: कार्य

en: Shortcut _Key
ne: सर्टकट कुञ्जी

en: Click button to choose profile
ne: प्रोफाइल रोज्न बटन क्लिक गर्नुहोस्

en: Profile list
ne: प्रोफाइल सूची

en: Delete Profile
ne: प्रोफाइल मेट्नुहोस्

en: Choose base profile
ne: आधार प्रोफाइल रोज्नुहोस्

en: Invalid geometry string "%s"
ne: अमान्य रेखागणितिय स्ट्रिङ "%s"

en: User Defined
ne: प्रयोगकर्ता परिभाषित

en: Western
ne: पश्चिमी

en: Central European
ne: मध्य युरोपेली

en: South European
ne: दक्षिण युरोपेली

en: Baltic
ne: वाल्टिक

en: Cyrillic
ne: सिरिलिक

en: Arabic
ne: अरबी

en: Greek
ne: ग्रीक

en: Hebrew Visual
ne: हिब्रु दृश्यात्मक

en: Hebrew
ne: हिब्रु

en: Turkish
ne: टर्किस

en: Nordic
ne: नोर्डिक

en: Celtic
ne: केल्टिक

en: Romanian
ne: रोमानियन

en: Unicode
ne: युनिकोड

en: Armenian
ne: आर्मेनियाली

en: Chinese Traditional
ne: पारम्परागत चिनियाँ

en: Cyrillic/Russian
ne: सिरिलिक/रसियाली

en: Japanese
ne: जापनी

en: Korean
ne: कोरियन

en: Chinese Simplified
ne: सरलिकृत चिनियाँ

en: Georgian
ne: जर्जियाली

en: Cyrillic/Ukrainian
ne: सिरिलिक/युक्रेनियन

en: Croatian
ne: क्रोयसियाली

en: Hindi
ne: हिन्दी

en: Persian
ne: पर्सियन

en: Gujarati
ne: गुजराती

en: Gurmukhi
ne: गुरमुखी

en: Icelandic
ne: आइसलान्डीक

en: Vietnamese
ne: भियतनामी

en: Thai
ne: थाई

en: _Description
ne: वर्णन

en: _Encoding
ne: सङ्केतन

en: Current Locale
ne: हालको लोक्याल

en: "%s" option given twice for the same window
ne: एउटै सञ्झ्यालका लागि विकल्प "%s" दुई पटक दिइयो

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
ne:  %g प्रयोग गर्ने, जूम तत्व "%g" धेरै सानो छ

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
ne:  %g प्रयोग गर्ने, जूम तत्व "%g" धेरै ठूलो छ

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
ne: सक्रियता नाम सर्भरमा दर्ता नगर्नुहोस्, सक्रिय टर्मिनल पुन: प्रयोग नगर्नुहोस्

en: Maximize the window
ne: सञ्झ्याललाई बढाउनुहोस्

en: GEOMETRY
ne: रेखागणित

en: ROLE
ne: भूमिका

en: Set the last specified tab as the active one in its window
ne: अन्तिममा निर्दिष्ट गरिएको ट्याबलाई यस सञ्झ्यालको सक्रिय एकको रूपमा सेट गर्नुहोस्

en: TITLE
ne: शीर्षक

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
ne: टर्मिनलको जूम तत्व सेट गर्नुहोस् (१.० = सामान्य साइज)

en: There was an error creating the child process for this terminal
ne: यस टर्मिनलका लागि चाइल्ड प्रक्रिया सिर्जना गर्दा त्रुटि भएको थियो

en: Close tab
ne: बन्द ट्याब

en: There was an error displaying help
ne: मद्दत प्रदर्शन गर्दा त्यहाँ एउटा त्रुटि थियो ।

note: Translators: This is the label of a menu item to choose a profile. * _%d is used as the accelerator (with d between 1 and 9), and * the %s is the name of the terminal profile.
en: _%d. %s
ne: %d.%s

note: Translators: This is the label of a menu item to choose a profile. * _%c is used as the accelerator (it will be a character between A and Z), * and the %s is the name of the terminal profile.
en: _%c. %s
ne: %c.%s

en: _File
ne: फाइल

en: Open _Terminal
ne: टर्मिनल खोल्नुहोस्

en: Open Ta_b
ne: ट्याब खोल्नुहोस्

en: _Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: _View
ne: दृष्य

en: _Search
ne: खोजी

en: _Terminal
ne: टर्मिनल

en: Ta_bs
ne: ट्याब

en: C_lose Tab
ne: ट्याब बन्द गर्नुहोस्

en: _Close Window
ne: सञ्झ्याल बन्द गर्नुहोस्

en: _Copy
ne: प्रतिलिपि गर्नुहोस्

en: _Paste
ne: टाँस्नुहोस्

en: Select _All
ne: सबै छान्नुहोस्

en: Zoom _In
ne: जुम बढाउनुहोस्

en: Zoom _Out
ne: जूम घटाउनुहोस्

en: _Normal Size
ne: सामान्य साइज

en: _Find...
ne: फेला पार्नुहोस्...

en: Find Ne_xt
ne: अर्को फेला पार्नुहोस्

en: Find Pre_vious
ne: अघिल्लो फेला पार्नुहोस्

en: _Clear Highlight
ne: हाइलाइट खाली गर्नुहोस्

en: Go to _Line...
ne: लाइनमा जानुहोस्...

en: _Incremental Search...
ne: बढोत्तरीत खोजी...

en: Change _Profile
ne: प्रोफाइल परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Set _Character Encoding
ne: क्यारेक्टर सङ्केतन सेट गर्नुहोस्

en: _Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Reset and C_lear
ne: रिसेट गर्नुहोस् र खाली गर्नुहोस्

en: _Previous Tab
ne: अघिल्लो ट्याब

en: _Next Tab
ne: पछिल्लो ट्याब

en: _Contents
ne: सामग्री

en: _About
ne: बारेमा

en: _Copy E-mail Address
ne: इमेल ठेगाना प्रतिलिपि गर्नुहोस्

en: _Open Link
ne: लिङ्क खोल्नुहोस्

en: _Copy Link Address
ne: लिङ्क ठेगाना प्रतिलिपि बनाउनुहोस्

en: _Input Methods
ne: आगत विधि

en: Show _Menubar
ne: मेनुपट्टी देखाउनुहोस्

en: _Full Screen
ne: पूरा पर्दा
