mate-terminal 1.25.0 - en to nl translation catalogue (528 entries)

en: MATE Terminal
nl: MATE Terminalvenster

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
nl: Een terminalvenster voor de MATE-werkomgeving

en: MATE Terminal is a terminal emulation application that you can use to access a UNIX shell in the MATE environment. MATE Terminal emulates the xterm program developed by the X Consortium. It supports translucent backgrounds, opening multiple terminals in a single window (tabs) and clickable URLs.
nl: MATE Terminal is een terminalvenstertoepassing die u kunt gebruiken om een Unix-schil te gebruiken in de werkomgeving MATE. MATE Terminal bootst het xterm-programma na dat is ontwikkeld door het X-consortium. Hij ondersteunt doorzichtige achtergronden, het openen van meerdere terminalvensters in een enkel venster (tabbladen) en aanklikbare webadressen.

en: MATE Terminal is a fork of GNOME Terminal and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Terminal, please visit the project's home page.
nl: MATE Terminal is een vork van GNOME Terminal en maakt deel uit van de werkomgeving MATE. Als u meer wilt weten over MATE en MATE Terminal, bezoek dan a.u.b. de thuispagina van het project.

en: Terminal
nl: Terminalvenster

en: Use the command line
nl: Gebruik de opdrachtregel

en: _Cancel
nl: _Afbreken

en: C_lose Window
nl: Venster sl_uiten

en: Close this window?
nl: Dit venster sluiten?

en: There is still a process running in this terminal.
    Closing the terminal will kill it.
nl: Er draait nog een proces in deze terminal.
    Sluiten van de terminal zal dit afbreken.

en: Disable connection to session manager
nl: Verbinding met de sessiebeheerder uitschakelen

en: Specify file containing saved configuration
nl: Geef het bestand op met de opgeslagen instellingen

en: FILE
nl: BESTAND

en: Specify session management ID
nl: Sessiebeheer-ID opgeven

en: Session management options:
nl: Opties voor sessiebeheer:

en: Show session management options
nl: Toon opties voor sessiebeheer

en: Add or Remove Terminal Encodings
nl: Terminalcoderingen toevoegen of verwijderen

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: A_vailable encodings:
nl: Beschi_kbare coderingen:

en: E_ncodings shown in menu:
nl: Coderi_ngen getoond in menu:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
nl: Automatisch

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
nl: Escape-sequentie

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
nl: TTY Wissen

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
nl: Blok

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
nl: I-beam

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
nl: Onderstrepen

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
nl: Gebruik systeeminstellingen

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
nl: Altijd knipperen

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
nl: Nooit knipperen

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
nl: Terminalvenster afsluiten

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
nl: Opdracht herstarten

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
nl: Terminalvenster openhouden

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
nl: Aan de linkerkant

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
nl: Aan de rechterkant

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
nl: Begintitel vervangen

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
nl: Begintitel achtervoegen

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
nl: Begintitel voorvoegen

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
nl: Begintitel behouden

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
nl: Linux-console

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
nl: Overbelicht

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
nl: Aangepast

en: Find
nl: Zoeken

en: _Find
nl: _Zoeken

en: _Search for:
nl: _Zoeken naar:

en: _Match case
nl: Hoo_fdlettergevoelig

en: Match _entire word only
nl: All_een volledige woorden

en: Match as _regular expression
nl: Als _reguliere uitdrukking gebruiken

en: Search _backwards
nl: _Achterwaarts zoeken

en: _Wrap around
nl: Doo_rgaan na documenteinde

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
nl: Alle menus_neltoetsen gebruiken (zoals Alt+b om het Bestand-menu te openen)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
nl: M_enu-sneltoets gebruiken (standaard F10)

en: _Shortcut keys:
nl: _Sneltoetsen:

en: List of profiles
nl: Lijst met profielen

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
nl: Lijst met profielen die bekend zijn bij MATE Terminalvenster. De lijst bestaat uit tekenreeksen die relatief zijn aan de submappen van /org/mate-terminal/profiles.

en: Profile to use for new terminals
nl: Te gebruiken profiel bij starten van nieuwe terminalvensters

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
nl: Profiel dat gebruikt moet worden bij een nieuw venster of tabblad. Moet in profile_list staan.

en: Whether the menubar has access keys
nl: Of de menubalk sneltoetsen heeft

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
nl: De menubalk heeft sneltoetsen in de vorm van 'Alt+letter'. Deze zouden kunnen storen bij bepaalde toepassingen die in de terminal worden uitgevoerd. Vandaar de mogelijkheid om deze vorm van sneltoetsen uit te zetten.

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
nl: Of de standaard GTK+-sneltoets voor menubalktoegang is ingeschakeld

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
nl: Normaal gesproken kan de menubalk benaderd worden met F10. Dit kan anders in worden gesteld via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = ‘watdanook’). Deze optie maakt het mogelijk om de standaard-menubalksneltoets uit te schakelen.

en: List of available encodings
nl: Lijst van beschikbare coderingen

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
nl: Een verzameling mogelijke coderingen wordt gepresenteerd in het 'Codering'-submenu. Dit is een lijst van coderingen die daar moet verschijnen. De speciale coderingnaam 'huidig' beoogt de codering te tonen van de huidige regionale instelling.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
nl: Al dan niet vragen om bevestiging bij het sluiten van terminalvensters

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab or any foreground subprocesses.
nl: Of er om bevestiging moet worden gevraagd bij het sluiten van een terminalvenster dat meer dan één openstaand tabblad heeft of een subproces dat in de voorgrond wordt uitgevoerd.

en: Close tabs with middle click
nl: Sluit tabbladen met middelklik

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
nl: Indien waar, kunt u tabbladen sluiten met een middelklik.

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
nl: Tabbladen wisselen met  [Ctrl]+[Tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
nl: Indien waar, schakelt het de mogelijkheid in om te wisselen tussen tabbladen met gebruikmaking van [Ctrl+Tab] en [Ctrl+Shift+Tab].

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
nl: 'Standaard'

en: Human-readable name of the profile
nl: Profielnaam in menselijk leesbare vorm

en: Human-readable name of the profile.
nl: Profielnaam in menselijk leesbare vorm.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
nl: Al dan niet de menubalk tonen in nieuwe tabbladen/vensters

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
nl: 'Waar' indien de menubalk moet worden getoond in nieuwe vensters. Geldt voor vensters/tabbladen met dit profiel.

en: Default color of text in the terminal
nl: De standaardkleur van de tekst in het terminalvenster

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
nl: De kleur van de tekst in het terminalvenster, als een kleurspecificatie (kan een HTML-stijl-hexgetal zijn of de naam van een kleur zoals ‘red’).

en: Default color of terminal background
nl: Standaardkleur van achtergrond van terminalvenster

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
nl: Achtergrondkleur van het terminalvenster, als een kleurspecificatie (kan een HTML-stijl-hexgetal zijn of de naam van een kleur zoals ‘red’).

en: Default color of bold text in the terminal
nl: De standaardkleur van vetgedrukte tekst in het terminalvenster

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
nl: De standaardkleur van vetgedrukte tekst in het terminalvenster, als een kleurspecificatie (kan een HTML-stijl-hexgetal zijn of de naam van een kleur zoals ‘red’). Dit wordt genegeerd als ‘bold_color_same_as_fg’ is ingeschakeld.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
nl: Of vetgedrukte tekst dezelfde kleur als normale tekst dient te gebruiken

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
nl: Indien ingeschakeld zal vetgedrukte tekst in dezelfde kleur als normale tekst weergegeven worden.

en: What to do with dynamic title
nl: Wat te doen met een dynamische titel

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
nl: Als het programma in het terminalvenster de titel instelt (gebruikelijk is het om dit te laten doen door de gebruikersschil) dan kan de dynamische ingestelde titel de ingestelde titel wissen, ervoor gaan staan, erachter gaan staan of hem vervangen. De mogelijke waarden zijn ‘replace’, ‘before’, ‘after’, en ‘ignore’.

[ctx: title]
en: 'Terminal'
nl: 'Terminalvenster'

en: Title for terminal
nl: Titel voor het terminalvenster

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
nl: Titel die in in het terminalvenster of tabblad weergegeven moet worden. Deze titel mag worden vervangen door, of worden gecombineerd met, de titel die door het programma in het terminalvenster wordt ingesteld, afhankelijk van de 'title_mode'-instelling.

en: Whether to allow bold text
nl: Al dan niet toestaan van vetgedrukte tekst

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
nl: Indien ingeschakeld hebben terminalprogramma's de mogelijkheid om tekst vetgedrukt te maken.

en: Whether to silence terminal bell
nl: Al dan niet terminalbel dempen

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
nl: Indien ingeschakeld wordt er geen geluid geproduceerd wanneer programma's een terminalbel-opdracht geven.

en: Copy selection to clipboard
nl: Kopieer selectie naar klembord

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
nl: Indien ingeschakeld, wordt de selectie automatisch gekopieerd naar de klembordbuffer.

en: Characters that are considered "part of a word"
nl: Tekens die beschouwd worden als deel van een woord

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
nl: Wanneer tekst per woord wordt geselecteerd, wordt een reeks van deze tekens beschouwd als een enkel woord. Reeksen kunnen worden opgegeven als ‘A-Z’. Als eerste teken moet er een verbindingsstreepje (dat geen reeks uitdrukt) worden opgegeven.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
nl: Al dan niet een aangepaste venstergrootte gebruiken voor nieuwe vensters

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
nl: Indien ingeschakeld krijgen nieuwe terminalvensters de afmetingen zoals opgegeven in ‘default_size_columns’ en ‘default_size_columns’.

en: Default number of columns
nl: Standaardaantal kolommen

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
nl: Het aantal kolommen in nieuw geopende terminalvensters. Dit heeft geen effect als ‘use_custom_default_size’ uitgeschakeld is.

en: Default number of rows
nl: Standaardaantal rijen

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
nl: Het aantal rijen in nieuw geopende terminalvensters. Dit heeft geen effect als ‘use_custom_default_size’ uitgeschakeld is.

en: Position of the scrollbar
nl: Positie van de schuifbalk

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
nl: Waar de schuifbalk van het terminalvenster moet staan. Mogelijkheden zijjn ‘left’, ‘right’ en ‘hidden’.

en: Number of lines to keep in scrollback
nl: Aantal regels dat in de schuifbuffer moet worden gehouden

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
nl: Maximaal aantal regels in de schuifbuffer. U kunt dit aantal regels in het terminalvenster terugschuiven; regels die niet meer in de buffer passen worden weggegooid. Als ‘scrollback_unlimited’ ingeschakeld is wordt deze waarde genegeerd.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
nl: Of het aantal regels in de schuifbuffer onbeperkt dient te zijn

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
nl: Indien ingeschakeld, blijft alle uit beeld geschoven terminaluitvoer bewaard. De geschiedenis wordt tijdelijk op schijf opgeslagen, dus dit zou tot gevolg kunnen hebben dat de harde schijf volloopt als er heel veel uitvoer in een terminalvenster is.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
nl: Al dan niet helemaal naar de onderkant schuiven als er een toets ingedrukt wordt

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
nl: Indien ingeschakeld springt bij indrukken van een toets de schuifbalk naar de onderkant.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
nl: Al dan niet helemaal naar de onderkant schuiven als er nieuwe uitvoer is

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
nl: Indien ingeschakeld zal het terminalvenster naar de onderkant schuiven als er nieuwe uitvoer is.

en: What to do with the terminal when the child command exits
nl: Wat te doen met het terminalvenster als de sub-opdracht afgesloten wordt

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
nl: Mogelijke waardes zijn ‘close‘ om het terminalvenster te sluiten, en ‘restart’ om de opdracht opnieuw uit te voeren.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
nl: Opdracht al dan niet starten in het terminalvenster als een aanmeldingsschil

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
nl: Indien ingeschakeld zal de opdracht in het terminalvenster gestart worden als een aanmeldingsschil (er zal een streepje voor argv[0] geplaatst worden).

en: Whether to run a custom command instead of the shell
nl: Al dan niet een aangepaste opdracht uitvoeren in plaats van de shell

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
nl: Indien ingeschakeld zal de waarde van ‘custom_command’ uitgevoerd worden in plaats van de shell.

en: Whether to blink the cursor
nl: Al dan niet een knipperende aanwijzer

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
nl:  De mogelijke waarden zijn ‘system’ om de algemene instellingen te gebruiken, of ‘on’ dan wel ‘off’ om dit expliciet in te stellen.

en: The cursor appearance
nl: Aanwijzer-uiterlijk

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
nl: De mogelijke waarden zijn ‘block’ voor een blokcursor, ‘ibeam’ voor een verticale lijn, en ‘underline’ voor een onderstreepte aanwijzer.

en: Custom command to use instead of the shell
nl: Aangepaste opdracht _uitvoeren in plaats van de shell

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
nl: Gebruik deze opdracht in plaats van de shell, als 'use_custom_command' aan staat.

en: Icon for terminal window
nl: Pictogram voor het terminalvenster

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
nl: Pictogram dat gebruikt moet worden voor tabbladen/vensters met dit profiel.

en: Palette for terminal applications
nl: Palet voor terminalprogramma's

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
nl: Terminalvensters hebben een 16-kleuren-palet dat gebruikt kan worden door de toepassing in de terminal. Dit is dat palet, in de vorm van een puntkomma-gescheiden lijst met kleurnamen. Kleurnamen moeten in hex-formaat zijn. b.v. ‘#FF00FF’.

en: Font
nl: Lettertype

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
nl: Een naam van een Pango-lettertype. Voorbeelden: ‘Sans 12’ of ‘Monospace Bold 14’.

en: Background type
nl: Achtergrondtype

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
nl: Type terminalachtergrond. Kan ‘solid’ zijn voor een kleur, ‘image’ voor een afbeelding of ‘transparent’ voor oftewel echt doorzichtig (als u vensterbeheer met beeldsamenstelling gebruikt), danwel pseudo-doorzichtig.

en: Background image
nl: Achtergrondafbeelding

en: Filename of a background image.
nl: Bestandsnaam van een achtergrondafbeelding.

en: Whether to scroll background image
nl: Al dan niet achtergrondafbeelding schuiven

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
nl: Indien 'true' schuift de achtergrond mee met de tekst; indien 'false' heeft de afbeelding een vaste positie en schuift de tekst erover heen.

en: How much to darken the background image
nl: Hoeveel de achtergrondafbeelding donkerder moet worden gemaakt

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
nl: Een waarde tussen 0.0 en 0.1 die aangeeft hoe donker de achtergrondafbeelding moet worden. 0.0 betekent geen donkerte, 1.0 betekent volledig donker. In de huidige implementatie zijn er maar twee waarden mogelijk. Deze instelling werkt dus als een boolean, waar 0.0 het donkermaken uitschakelt.

en: Effect of the Backspace key
nl: Het effect van de Backspace-toets

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
nl: Stelt in welke code de backspace-toets genereert. Mogelijke waarden zijn ‘ascii-del’ voor het ASCII DEL-teken, ‘control-h’ voor Control-H (ook bekend als ASCII BS-teken), ‘escape-sequence’ voor de escape sequence die gebruikelijk is voor backspace of delete. ‘ascii-del’ is normaal gesproken de goede instelling voor de backspace-toets.

en: Effect of the Delete key
nl: Het effect van de Delete-toets

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
nl: Stelt in welke code de delete-toets genereert. Mogelijk waarden zijn ‘ascii-del’ voor het ASCII DEL-teken, ‘control-h’ voor Control-H (ook bekend als het ASCII BS-teken), ‘escape-sequence’ voor de escape sequence die normaal gesproken verbonden is met backspace of delete. ‘escape-sequence’ is normaal gesproken de goede instelling voor de delete-toets.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
nl: Al dan niet de kleuren van het thema gebruiken voor het terminalvenster

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
nl: Indien ingeschakeld zullen de kleurinstellingen van het thema gebruikt worden voor het terminalvenster, in plaats van de kleuren die de gebruiker heeft ingesteld.

en: Whether to use the system font
nl: Al dan niet het systeemlettertype gebruiken

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
nl: Indien ingeschakeld zal het terminalvenster het standaardlettertype van de werkomgeving overnemen als dit lettertype een vaste breedte heeft (en anders een lettertype gebruiken dat er veel op lijkt).

en: Highlight S/Key challenges
nl: S/Key challenges markeren

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
nl: Toon een dialoogvenster wanneer er een S/Key challenge response query ontdekt is en aangeklikt wordt. Bij intikken van een wachtwoord in het dialoogvenster zal dit worden doorgegeven aan het terminalvenster.

en: Highlight URLs under mouse pointer
nl: Webadressen laten oplichten onder muispijl

en: If true, URLs under mouse pointer are highlighted and can be opened by mouse click together with control key or used in context menu.
nl: Indien waar, lichten webadressen op onder de muispijl en kunnen zij worden geopend door een muisklik in combinatie met de Ctrl-toets of in het contextmenu.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
nl: Sneltoets voor het openen van een nieuw tabblad.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het openen van een nieuw tabblad. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to open a new window
nl: Sneltoets voor het openen van een nieuw venster

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het openen van een nieuw venster. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
nl: Sneltoets voor het creëren van een nieuw profiel.

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het openen van het dialoogvenster voor het maken van een nieuw profiel, uitgedrukt als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+ resource bestanden. Als de speciale optie ‘disabled’ wordt ingesteld, zal er geen sneltoets aan deze actie gekoppeld worden.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
nl: Sneltoets om de inhoud van het huidige tabblad op te slaan in een bestand

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het opslaan in een bestand van de inhoud van het huidige tabblad. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to close a tab
nl: Sneltoets voor het sluiten van een tabblad

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het sluiten van een tabblad. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to close a window
nl: Sneltoets voor het sluiten van een venster

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het sluiten van een venster. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to copy text
nl: Sneltoets voor het kopiëren van tekst

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het kopiëren van geselecteerde tekst naar het klembord. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to paste text
nl: Sneltoets voor het plakken van tekst

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het plakken van de inhoud van het klembord in het terminalvenster. Uitgedrukt als een tekenreeks in dezelfde opmaak als die welke wordt gebruikt voor hulpbronbestanden van GTK+. Indien u de optie instelt op de speciale tekenreeks 'disabled', dan zal er voor deze actie geen sneltoets zijn.

en: Keyboard shortcut to select all text
nl: Sneltoets om alle tekst te kiezen

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het kiezen van alle tekst in het terminalvenster. Uitgedrukt als een tekenreeks in dezelfde opmaak als die, welke wordt gebruikt voor GTK+ bronbestanden. Wanneer u de optie instelt op de speciale tekenreeks 'disabled', dan zal er voor deze actie geen sneltoets zijn.

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
nl: Sneltoets om de zoekdialoog te tonen

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets om de zoekdialoog te tonen. Uitgedrukt als een tekenreeks in dezelfde opmaak als die welke wordt gebruikt voor GTK+ bronbestanden. Indien u de optie instelt op de speciale tekenreeks 'uitgeschakeld', dan zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
nl: Sneltoets om de volgende keer dat een zoekterm vóórkomt, te vinden

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets om de volgende keer dat een zoekterm vóórkomt, te vinden. Uitgedrukt als een tekenreeks in dezelfde opmaak als die, welke wordt gebruikt voor GTK+ bronbestanden. Wanneer u de optie instelt op de speciale tekenreeks 'disabled', dan zal er voor deze actie geen sneltoets zijn.

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
nl: Sneltoets om de vorige keer dat een zoekterm vóórkwam, te vinden

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets om de vorige keer dat een zoekterm vóórkwam, te vinden. Uitgedrukt als een tekenreeks in dezelfde opmaak als die, welke wordt gebruikt voor GTK+ bronbestanden. Wanneer u de optie instelt op de speciale tekenreeks 'disabled', dan zal er voor deze actie geen sneltoets zijn.

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
nl: Sneltoets voor het omschakelen van schermvullende modus

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het omschakelen van schermvullende modus. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
nl: Sneltoets voor het omschakelen van de zichtbaarheid van de menubalk

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het tonen of verbergen van de menubalk. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
nl: Sneltoets voor het instellen van de titel van het terminalvenster

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het instellen van de titel van het terminalvenster. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
nl: Sneltoets voor het terugzetten van het terminalvenster

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het terugzetten van het terminalvenster op de standaardwaarden. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
nl: Sneltoets voor het terugzetten en leegmaken van het terminalvenster

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het leegmaken en terugzetten van het terminalvenster. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
nl: Sneltoets voor het schakelen naar het vorige tabblad

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar het vorige tabblad. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
nl: Sneltoets voor het schakelen naar het volgende tabblad

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar het volgende tabblad. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
nl: Sneltoets voor het schakelen naar het vorige profiel

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar het vorige profiel. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
nl: Sneltoets voor het schakelen naar het volgende profiel

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar het volgende profiel. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
nl: Sneltoets om het huidige tabblad naar links te verplaatsen.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nl: Sneltoets voor het verplaatsen van het huidige tabblad naar links. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
nl: Sneltoets om het huidige tabblad naar rechts te verplaatsen.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nl: Sneltoets voor het verplaatsen van het huidige tabblad naar rechts. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Accelerator to detach current tab.
nl: Sneltoets voor het losmaken van het huidige tabblad.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nl: Sneltoets voor het losmaken van het huidige tabblad. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 1. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 2. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 3. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 4. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 5. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 6. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 7. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 8. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 9. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 10. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 11. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het schakelen naar tabblad 12. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to launch help
nl: Sneltoets voor het oproepen van hulptekst

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het oproepen van de hulptekst. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to make font larger
nl: Sneltoets voor het groter maken van het lettertype

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het vergroten van het lettertype. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
nl: Sneltoets voor het kleiner maken van het lettertype

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het verkleinen van het lettertype. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
nl: Sneltoets om lettertype de standaardgrootte te geven

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
nl: Sneltoets voor het instellen op normale grootte van het lettertype. Uitgevoerd als een tekenreeks in dezelfde opmaak als de GTK+-resourcebestanden. Als u de optie instelt op ‘disabled’, zal er geen sneltoets zijn voor deze actie.

en: Black on light yellow
nl: Zwart op lichtgeel

en: Black on white
nl: Zwart op wit

en: Gray on black
nl: Grijs op zwart

en: Green on black
nl: Groen op zwart

en: White on black
nl: Wit op zwart

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
nl: Overbelicht-licht

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
nl: Overbelicht-donker

en: Error parsing command: %s
nl: Fout bij lezen opdracht: %s

en: Editing Profile “%s”
nl: Bewerken profiel '%s'

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Choose Palette Color %d
nl: Kies paletkleur %d

en: Palette entry %d
nl: Palet-invoerveld %d

en: Profiles
nl: Profielen

en: _New
nl: _Nieuw

en: Edit
nl: Bewerken

en: _Delete
nl: Verwij_deren

en: _Profile used when launching a new terminal:
nl: Gebr_uikt profiel bij starten van een nieuw terminalvenster:

en: New Profile
nl: Nieuw profiel

en: C_reate
nl: _Maken

en: Profile _name:
nl: Profiel_naam:

en: _Base on:
nl: _Baseren op:

en: Profile Editor
nl: Profielbewerker

en: _Profile name:
nl: Pro_fielnaam:

en: _Use the system fixed width font
nl: Vaste _breedte-lettertype van systeem gebruiken

en: _Font:
nl: _Lettertype:

en: Choose A Terminal Font
nl: Kies een terminalvenster-lettertype

en: _Allow bold text
nl: _Vetgedrukte tekst toestaan

en: Show _menubar by default in new terminals
nl: Toon standaard de _menubalk in nieuwe terminalvensters

en: Terminal _bell
nl: _Terminalbel

en: Copy selected text into _clipboard
nl: Kopieer de geselecteerde tekst naar_klembord

en: Highlight _S/Key challenges under mouse pointer
nl: S/Toets-uitdagingen laten oplichten onder muispijl

en: Highlight _URLs under mouse pointer
nl: Webadressen laten oplichten onder muispijl

en: Cursor blin_k:
nl: Aanwijzer _knipperen:

en: Cursor _shape:
nl: _Aanwijzervorm:

en: Select-by-_word characters:
nl: _Selecteer-op-woord-tekens:

en: Use custom default terminal si_ze
nl: Aangepaste terminalvenster_grootte gebruiken

en: Default size:
nl: Standaardgrootte:

en: columns
nl: kolommen

en: rows
nl: rijen

en: General
nl: Algemeen

en: <b>Title</b>
nl: <b>Titel</b>

en: Initial _title:
nl: _Begintitel:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
nl: Wanneer terminalopdrachten hun _eigen titel instellen:

en: <b>Command</b>
nl: <b>Opdracht</b>

en: _Run command as a login shell
nl: Opdracht _uitvoeren als aanmeldshell

en: Ru_n a custom command instead of my shell
nl: Aangepaste opdracht _uitvoeren in plaats van mijn shell

en: Custom co_mmand:
nl: Aangepaste _opdracht:

en: When command _exits:
nl: Wanneer opdracht _eindigt:

en: Title and Command
nl: Titel en opdracht

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
nl: <b>Voorgrond, achtergrond, vetgedrukt en onderstreept</b>

en: _Use colors from system theme
nl: Kleuren van het s_ysteemthema gebruiken

en: Built-in sche_mes:
nl: _Ingebouwde schema's:

en: _Text color:
nl: _Tekstkleur:

en: Choose Terminal Background Color
nl: Kies achtergrondkleur van terminalvenster

en: Choose Terminal Text Color
nl: Kies tekstkleur terminalvenster

en: _Background color:
nl: _Achtergrondkleur:

en: Bol_d color:
nl: _Vetgedrukte kleur:

en: _Underline color:
nl: _Onderstreepkleur:

en: _Same as text color
nl: _Zelfde als tekstkleur

en: <b>Palette</b>
nl: <b>Palet</b>

en: Built-in _schemes:
nl: Ingebouwde _schema's:

en: Color p_alette:
nl: Kleuren_palet:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
nl: <small><i><b>Let op:</b> Terminaltoepassingen hebben beschikking over deze kleuren.</i></small>

en: Colors
nl: Kleuren

en: _Solid color
nl: _Effen kleur

en: _Background image
nl: _Achtergrondafbeelding

en: Image _file:
nl: Afbeelding_bestand:

en: Select Background Image
nl: Kies achtergrondafbeelding

en: Background image _scrolls
nl: A_chtergrondafbeelding schuift mee

en: _Transparent background
nl: Doorzich_tige achtergrond

en: S_hade transparent or image background:
nl: _Kleurtint aan de achtergrondafbeelding geven:

en: S_hade transparent background:
nl: Kleurtint doorzichtige ac_htergrond:

en: <small><i>None</i></small>
nl: <small><i>Geen</i></small>

en: Background
nl: Achtergrond

en: _Scrollbar is:
nl: _Schuifbalk staat:

en: Scroll on _output
nl: S_chuiven bij nieuwe uitvoer

en: Scroll on _keystroke
nl: Schuiven _bij een toetsaanslag

en: lines
nl: regels

en: Scroll_back:
nl: _Terugschuiven:

en: _Unlimited
nl: _Onbeperkt

en: Scrolling
nl: Schuiven

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
nl: <small><i><b>Note:</b> Door deze opties kunnen sommige toepassingen incorrect gedrag vertonen. Ze zijn er slechts zodat u om sommige toepassingen en besturingssystemen, die een ander terminalgedrag verwachten, heen kunt werken.</i></small>

en: _Delete key generates:
nl: _Delete-toets genereert:

en: _Backspace key generates:
nl: _Backspace-toets genereert:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
nl: _Verenigbaarheidsopties terugzetten naar standaardinstellingen

en: Compatibility
nl: Verenigbaarheid

en: Set Title
nl: Titel instellen

en: _OK
nl: _Oké

en: _Title:
nl: _Titel:

en: _Ok
nl: _Oké

en: S/Key Challenge Response
nl: Antwoord op 'S/Key Challenge'

en: _Password:
nl: _Wachtwoord:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
nl: De tekst die u heeft aangeklikt is schijnbaar geen S/Key challenge.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
nl: De tekst die u heeft aangeklikt is schijnbaar geen OTP challenge.

en: New Tab
nl: Nieuw tabblad

en: New Window
nl: Nieuw venster

en: Save Contents
nl: Inhoud opslaan

en: Close Tab
nl: Tabblad sluiten

en: Close Window
nl: Venster sluiten

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Paste
nl: Plakken

en: Select All
nl: Alles kiezen

en: Hide and Show menubar
nl: Menubalk tonen en verbergen

en: Full Screen
nl: Schermvullend

en: Zoom In
nl: Vergroten

en: Zoom Out
nl: Verkleinen

en: Normal Size
nl: Normale grootte

en: Find Next
nl: Zoek volgende

en: Find Previous
nl: Zoek vorige

en: Reset
nl: Terugzetten

en: Reset and Clear
nl: Terugzetten en leegmaken

en: Switch to Previous Profile
nl: Naar vorig profiel

en: Switch to Next Profile
nl: Naar volgend profiel

en: Switch to Previous Tab
nl: Naar vorig tabblad

en: Switch to Next Tab
nl: Naar volgend tabblad

en: Move Tab to the Left
nl: Tabblad naar links verplaatsen

en: Move Tab to the Right
nl: Tabblad naar rechts verplaatsen

en: Detach Tab
nl: Tabblad losmaken

en: Switch to Tab 1
nl: Ga naar tab 1

en: Switch to Tab 2
nl: Ga naar tab 2

en: Switch to Tab 3
nl: Ga naar tab 3

en: Switch to Tab 4
nl: Ga naar tab 4

en: Switch to Tab 5
nl: Ga naar tab 5

en: Switch to Tab 6
nl: Ga naar tab 6

en: Switch to Tab 7
nl: Ga naar tab 7

en: Switch to Tab 8
nl: Ga naar tab 8

en: Switch to Tab 9
nl: Ga naar tab 9

en: Switch to Tab 10
nl: Ga naar tab 10

en: Switch to Tab 11
nl: Ga naar tab 11

en: Switch to Tab 12
nl: Ga naar tab 12

en: Contents
nl: Inhoud

en: File
nl: Bestand

en: View
nl: Beeld

en: Search
nl: Zoeken

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Help
nl: Hulp

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
nl: De sneltoets ‘%s’ is al gebonden aan de actie ‘%s’

en: _Action
nl: _Actie

en: Shortcut _Key
nl: _Sneltoets

en: Click button to choose profile
nl: Klik op de knop om een profiel te kiezen

en: Profile list
nl: Profielenlijst

en: Delete profile “%s”?
nl: Profiel ‘%s’ verwijderen?

en: Delete Profile
nl: Profiel verwijderen

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
nl: U heeft al een profiel met de naam ‘%s’. Wilt u nog een profiel aanmaken met dezelfde naam?

en: Choose base profile
nl: Kies basisprofiel

en: No such profile "%s", using default profile
nl: Profiel '%s' bestaat niet, standaardprofiel wordt gebruikt

en: Invalid geometry string "%s"
nl: Ongeldige afmetingen-tekenreeks ‘%s’

en: User Defined
nl: Gebruiker-gedefinieerd

en: Failed to parse arguments: %s
nl: Kon argument niet lezen: %s

en: Western
nl: Westers

en: Central European
nl: Centraal-Europees

en: South European
nl: Zuid-Europees

en: Baltic
nl: Baltisch

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Greek
nl: Grieks

en: Hebrew Visual
nl: Hebreeuws visueel

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Turkish
nl: Turks

en: Nordic
nl: Noors

en: Celtic
nl: Keltisch

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Armenian
nl: Armeens

en: Chinese Traditional
nl: Traditioneel Chinees

en: Cyrillic/Russian
nl: Cyrillisch/Russisch

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Chinese Simplified
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Georgian
nl: Georgisch

en: Cyrillic/Ukrainian
nl: Cyrillisch/Oekraiens

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Persian
nl: Perzisch

en: Icelandic
nl: Ijslands

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Thai
nl: Thais

en: _Description
nl: Omschrij_ving

en: _Encoding
nl: _Codering

en: Current Locale
nl: Huidige lokalisatie (taalinstelling)

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
nl: Optie ‘%s’ optie wordt niet langer ondersteund in deze versie van mate-terminal; u kunt een profiel creëren met de gewenste instelling en de nieuwe ‘--window-with-profile’ optie gebruiken.

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
nl: Argument voor ‘%s’ is geen geldige opdracht: %s

en: Two roles given for one window
nl: Twee rollen opgegeven voor één venster

en: "%s" option given twice for the same window
nl: ‘%s’ optie is tweemaal opgegeven voor hetzelfde venster

en: "%s" is not a valid zoom factor
nl: ‘%s’ is geen geldige vergrotingsfactor

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
nl: Vergrotingsfactor ‘%g’ is te klein, gebruik %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
nl: Vergrotingsfactor ‘%g’ is te groot, gebruik %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
nl: Optie ‘%s’ vereist het opgeven van een uit te voeren opdracht op het restant van de opdrachtregel

en: Not a valid terminal config file.
nl: Ongeldig terminalinstellingenbestand.

en: Incompatible terminal config file version.
nl: Onverenigbaar terminalinstellingenbestand.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
nl: Niet registreren bij de activatie-nameserver, geen actieve terminal hergebruiken

en: Load a terminal configuration file
nl: Terminalinstellingenbestand laden

en: Save the terminal configuration to a file
nl: Terminalinstellingen in een bestand opslaan

en: Open a new window containing a tab with the default profile
nl: Nieuw venster openen met een tabblad met het standaardprofiel

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
nl: Nieuw tabblad openen in het laatst geopende venster met het standaardprofiel

en: Turn on the menubar
nl: Menubalk tonen

en: Turn off the menubar
nl: Menubalk verbergen

en: Maximize the window
nl: Venster maximaliseren

en: Full-screen the window
nl: Volledig scherm

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
nl: De venstergrootte instellen; bijvoorbeeld: 80x24, of 80x24+200+200 (RIJENxKOLOMMEN+X+Y)

en: GEOMETRY
nl: GEOMETRIE

en: Set the window role
nl: Vensterrol instellen

en: ROLE
nl: ROL

en: Set the last specified tab as the active one in its window
nl: Stel het laatst gespecificeerde tabblad in als het actieve in zijn venster

en: Execute the argument to this option inside the terminal
nl: Het argument voor deze optie in de terminal uitvoeren

en: Use the given profile instead of the default profile
nl: Het opgegeven profiel gebruiken in plaats van het standaardprofiel

en: PROFILE-NAME
nl: PROFIELNAAM

en: Set the terminal title
nl: Titel van het terminalvenster instellen

en: TITLE
nl: TITEL

en: Set the working directory
nl: Werkmap van het terminalvenster instellen

en: DIRNAME
nl: MAPNAAM

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
nl: Vergrotingsfactor van terminalvenster instellen (1.0 is normale grootte)

en: ZOOM
nl: VERGROTINGSFACTOR

en: MATE Terminal Emulator
nl: MATE Terminalvenster

en: Show MATE Terminal options
nl: Opties tonen voor MATE Terminalvenster

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
nl: Opties om nieuwe vensters of tabbladen te openen; van deze kunnen er meerdere worden opgegeven:

en: Show terminal options
nl: Terminalvenster-opties tonen

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
nl: Vensteropties; wanneer gebruikt voor het eerste ‘--window’- of ‘--tab’-argument, verandert de standaardinstelling voor alle vensters:

en: Show per-window options
nl: Per-venster-opties tonen

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
nl: Terminalvensteropties; wanneer gebruikt voor het eerste ‘--window’- of ‘--tab’-argument, verandert de standaardinstelling voor alle terminalvensters:

en: Show per-terminal options
nl: Per-terminalvenster-opties tonen

en: Unnamed
nl: Naamloos

en: _Profile Preferences
nl: _Profielvoorkeuren

en: _Relaunch
nl: _Opnieuw starten

en: There was an error creating the child process for this terminal
nl: Er is een fout opgetreden bij het aanmaken van het dochterproces voor dit terminalvenster

en: The child process exited normally with status %d.
nl: Het dochterproces eindigde normaal met status %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
nl: Het dochterproces werd beëindigd door signaal %d.

en: The child process was terminated.
nl: Het dochterproces werd beëindigd.

en: Close tab
nl: Tabblad sluiten

en: Switch to this tab
nl: Naar dit tabblad schakelen

en: There was an error displaying help
nl: Er is een fout opgetreden bij het tonen van de hulptekst

en: Could not open the address “%s”
nl: Kon het adres ‘%s’ niet openen

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
nl: MATE Terminalvenster is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nl: Mate terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
nl: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Mate terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: _File
nl: _Bestand

en: Open _Terminal
nl: _Terminalvenster openen

en: Open Ta_b
nl: _Nieuw tabblad

en: _Edit
nl: _Bewerken

en: _View
nl: _Tonen

en: _Search
nl: _Zoeken

en: _Terminal
nl: _Terminalvenster

en: Ta_bs
nl: T_abbladen

en: New _Profile…
nl: Nieuw _profiel…

en: _Save Contents
nl: Inhoud op_slaan

en: C_lose Tab
nl: Ta_bblad sluiten

en: _Close Window
nl: Venster _sluiten

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: _Paste
nl: _Plakken

en: Paste _Filenames
nl: _Bestandsnamen plakken

en: Select _All
nl: _Alles kiezen

en: P_rofiles…
nl: P_rofielen…

en: _Keyboard Shortcuts…
nl: _Sneltoetsen…

en: Pr_ofile Preferences
nl: Profiel_voorkeuren

en: Zoom _In
nl: Ver_groten

en: Zoom _Out
nl: Ver_kleinen

en: _Normal Size
nl: _Normale afmetingen

en: _Find...
nl: _Zoeken...

en: Find Ne_xt
nl: V_olgende zoeken

en: Find Pre_vious
nl: Vo_rige zoeken

en: _Clear Highlight
nl: Markeren _uitzetten

en: Go to _Line...
nl: Naar _regel springen…

en: _Incremental Search...
nl: _Incrementeel zoeken…

en: Change _Profile
nl: _Profiel wijzigen

en: _Previous Profile
nl: Vorig _profiel

en: _Next Profile
nl: Volge_nd profiel

en: _Set Title…
nl: Titel _instellen…

en: Set _Character Encoding
nl: Te_kenset instellen

en: _Reset
nl: Te_rugzetten

en: Reset and C_lear
nl: Terugzetten en _leegmaken

en: _Add or Remove…
nl: _Toevoegen of verwijderen…

en: _Previous Tab
nl: Vo_rige tabblad

en: _Next Tab
nl: _Volgende tabblad

en: Move Tab _Left
nl: Tabblad naar _links verplaatsen

en: Move Tab _Right
nl: Tabblad naar _rechts verplaatsen

en: _Detach tab
nl: Tabblad los_maken

en: _Contents
nl: In_houd

en: _About
nl: _Over

en: _Send Mail To…
nl: _E-mail verzenden naar…

en: _Copy E-mail Address
nl: E-mailadres _kopiëren

en: C_all To…
nl: B_ellen naar…

en: _Copy Call Address
nl: Beladres _kopiëren

en: _Open Link
nl: Koppeling _openen

en: _Copy Link Address
nl: Koppelingsadres _kopiëren

en: P_rofiles
nl: P_rofielen

en: L_eave Full Screen
nl: _Volledig scherm verlaten

en: _Input Methods
nl: _Invoermethoden

en: Show _Menubar
nl: _Menubalk tonen

en: _Full Screen
nl: _Volledig scherm

en: There are still processes running in some terminals in this window.
    Closing the window will kill all of them.
nl: Er draaien nog processen in sommige terminals in dit venster.
    Sluiten van dit venster zal hen allemaal afbreken.

en: There are multiple tabs open in this window.
nl: Er zijn meerdere tabbladen geopend in dit venster.

en: Close this terminal?
nl: Dit terminalvenster sluiten?

en: C_lose Terminal
nl: Terminalvenster sl_uiten

en: Could not save contents
nl: Kon inhoud niet opslaan

en: Save as...
nl: Opslaan als…

en: Contributors:
nl: Bijdragers:

en: MATE Terminal is a terminal emulator for the MATE Desktop Environment.
    Powered by Virtual TErminal %d.%d.%d
nl: MATE Terminal is een terminalvenster voor de werkomgeving MATE.
    Gebaseerd op Virtual TErminal %d.%d.%d

en: About MATE Terminal
nl: Over MATE Terminal

en: Copyright © 2002–2004 Havoc Pennington
    Copyright © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Copyright © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Copyright © 2007–2010 Christian Persch
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nl: Auteursrecht © 2002–2004 Havoc Pennington
    Auteursrecht © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Auteursrecht © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Auteursrecht © 2007–2010 Christian Persch
    Auteursrecht © 2011 Perberos
    Auteursrecht © 2012-2021 MATE-ontwikkelaars
