mate-terminal 1.25.0 - en to pms translation catalogue (15 entries)

en: _Help
pms: _Agiut

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
pms: Dësabilità

en: General
pms: General:

en: Background
pms: Sfond

en: Copy
pms: Copia

en: Paste
pms: Ancola

en: Help
pms: Agiut

en: Open Ta_b
pms: Duverta Ta_b

en: _Edit
pms: _Modifica

en: _View
pms: _Vista

en: _Copy
pms: _Copia

en: _Next Tab
pms: Tab _Ch’a ven dòp

en: _About
pms: _Al rësgard

en: _Open Link
pms: _Duverta Link

en: _Full Screen
pms: _Scherm antregh
