mate-terminal 1.25.0 - en to sk translation catalogue (518 entries)

en: MATE Terminal
sk: Terminál prostredia MATE

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
sk: Emulátor terminálu pre prostredie MATE

en: Terminal
sk: Terminál

en: Use the command line
sk: Použiť príkazový riadok

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: C_lose Window
sk: Za_tvoriť okno

en: Close this window?
sk: Zatvoriť toto okno?

en: Disable connection to session manager
sk: Zakázať spojenie k správcovi relácií

en: Specify file containing saved configuration
sk: Určte súbor obsahujúci uložené nastavenia

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Specify session management ID
sk: Zadať identifikátor správy relácií

en: Session management options:
sk: Možnosti správy relácií:

en: Show session management options
sk: Zobraziť možnosti správy relácie

en: Add or Remove Terminal Encodings
sk: Pridať alebo odstrániť kódovania terminálu

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: A_vailable encodings:
sk: _Dostupné kódovania:

en: E_ncodings shown in menu:
sk: _Kódovania zobrazené v menu:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
sk: Automaticky

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
sk: Ctrl-H

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
sk: Escape sekvencia

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
sk: Vymazať TTY

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
sk: Obdĺžnik

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
sk: Íčko

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
sk: Podčiarknutie

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
sk: Použiť systémové nastavenia

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
sk: Stále blikať

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
sk: Nikdy neblikať

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
sk: Opustiť terminál

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
sk: Reštartovať príkaz

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
sk: Podržať terminál otvorený

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
sk: Na ľavej strane

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
sk: Na pravej strane

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
sk: Zakázaný

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
sk: Nahradiť počiatočný titulok

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
sk: Pripojiť počiatočný titulok

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
sk: Predpojiť počiatočný titulok

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
sk: Zachovať počiatočný titulok

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
sk: Linuxová konzola

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
sk: Vlastná

en: Find
sk: Nájsť

en: _Find
sk: _Nájsť

en: _Search for:
sk: _Hľadať:

en: _Match case
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: Match _entire word only
sk: Hľadať len _celé slová

en: Match as _regular expression
sk: _Označiť ako regulárny výraz

en: Search _backwards
sk: Hľadať do_zadu

en: _Wrap around
sk: _Pokračovať od začiatku

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
sk: Povolí kláv_esové skratky v menu (ako Alt-S pre otvorenie menu Súbor)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
sk: Povolí klávesovú skratku pre prístup k _menu (predvolené F10)

en: _Shortcut keys:
sk: _Klávesové skratky:

en: List of profiles
sk: Zoznam profilov

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
sk: Zoznam známych profilov. Obsahuje reťazce pre podpriečinky relatívne k /org/mate/terminal/profiles.

en: Profile to use for new terminals
sk: Profil použitý pri spustení nového terminálu

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
sk: Profil používaný pri otvorení nového okna alebo karty. Musí byť v zozname profile_list.

en: Whether the menubar has access keys
sk: Určuje, či má menu obsahovať klávesové skratky

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
sk: Určuje, či majú byť v menu klávesové skratky Alt+písmeno. Je možné, že by boli v konflikte s klávesami v programe, ktorý beží v termináli. Preto je možné ich vypnúť.

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
sk: Určuje, či má byť povolená štandardná klávesová skratka GTK+ pre aktiváciu menu

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
sk: Normálne môžete aktivovať menu pomocou F10. Toto je možné upraviť pomocou gtkrc (gtk-menu-bar-accel = „hodnota“). Táto možnosť umožňuje štandardný akcelerátor menu vypnúť.

[ctx: active-encodings]
en: [ 'UTF-8', 'current' ]
sk: [ 'UTF-8', 'aktuálne' ]

en: List of available encodings
sk: Zoznam dostupných kódovaní

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
sk: Podmnožina dostupných kódovaní, ktorá bude v menu "Kódovanie". Toto je zoznam, ktorý sa tam objaví. Špeciálne kódovanie „current“ znamená, že sa zobrazí kódovanie, ktoré je aktuálne lokálne nastavené.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
sk: Určuje, či si pýtať potvrdenie pri zatváraní okien terminálu

en: Close tabs with middle click
sk: Zatvoriť karty stredným tlačidlom

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, bude povolená možnosť zatvárať kart pomocou kliknutia stredným tlačítkom.

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
sk: Prepínať medzi kartami klávesami [Ctrl]+[Tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
sk: Ak je táto možnosť vybraná, bude povolené prepínať karty pomocou [Ctrl+Tab] a [Ctrl+Shift+Tab].

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
sk: „Predvolený“

en: Human-readable name of the profile
sk: Názov profilu zobrazený používateľovi

en: Human-readable name of the profile.
sk: Názov profilu zobrazený používateľovi.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
sk: Určuje, či sa má menu zobrazovať v nových oknách a kartách

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, má sa v nových oknách zobraziť menu v oknách/kartách s týmto profilom.

en: Default color of text in the terminal
sk: Predvolená farba textu v termináli

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sk: Predvolená farba textu v termináli, ako určenie farby (môžu to byť šestnástkové čísla v štýle HTML, alebo názov farby, napr. „red“).

en: Default color of terminal background
sk: Predvolená farba pozadia terminálu

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sk: Predvolená farba pozadia terminálu, ako určenie farby (môže sa jednať o šestnástkové čísla v štýle HTML, alebo názov farby, napr. „red“).

en: Default color of bold text in the terminal
sk: Predvolená farba tučného textu v termináli

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
sk: Predvolená farba textu terminálu, ako špecifikácia farby (môže byť v štýle HTML - číslo v 16tkovej sústave, alebo názov farby, ako je „red“). Toto sa ignoruje, ak bold_color_same_as_fg je nastavené na true.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
sk: Určuje, či má mať tučný text rovnakú farbu ako normálny

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, tučný text bude vykreslený tou istou farbou ako normálny text.

en: What to do with dynamic title
sk: Čo robiť s dynamickým titulkom

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
sk: Ak program v termináli nastaví titulok (typicky sa to robí pomocou nastavenia premennej shellu), dynamický titulok môže nahradiť nastavený, byť pred ním, za ním alebo ho nahradiť. Možné hodnoty sú „replace“, „before“, „after“, a „ignore“.

[ctx: title]
en: 'Terminal'
sk: 'Terminál'

en: Title for terminal
sk: Titulok terminálu

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
sk: Titulok zobrazený na okne alebo karte terminálu. Tento titulok je možné nahradiť alebo kombinovať s titulkom zadaným v termináli v závislosti na hodnote title_mode.

en: Whether to allow bold text
sk: Určuje, či povoliť tučný text

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, programy môžu v termináli používať tučné písmo.

en: Whether to silence terminal bell
sk: Určuje, či má byť terminálový zvonček potichu

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, keď program pošle sekvenciu pre zvonček terminálu, žiadny zvuk sa neozve.

en: Copy selection to clipboard
sk: Skopírovať výber do schránky

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, výber je automaticky skopírovaný do schránky.

en: Characters that are considered "part of a word"
sk: Znaky, ktoré sa považujú za súčasť „slova“.

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
sk: Pri výbere textu po slovách sa považuje sekvencia týchto znakov za jedno slovo. Rozsahy sa zadávajú ako „A-Z“. Pomlčka (bez významu rozsah) musí byť zadaná ako prvý znak.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
sk: Určuje, či sa má použiť vlastná veľkosť terminálu pre nové okná

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, novo vytvorené okno terminálu bude mať vlastnú veľkosť určenú implicitným nastavením default_size_columns a default_size_rows.

en: Default number of columns
sk: Predvolený počet stĺpcov

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sk: Počet stĺpcov v novo vytvorenom okne terminálu. Nemá účinok, ak use_custom_default_size nie je aktivované.

en: Default number of rows
sk: Predvolený počet riadkov

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sk: Počet riadkov v novo vytvorenom okne terminálu. Nemá účinok, ak use_custom_default_size nie je aktivované.

en: Position of the scrollbar
sk: Pozícia posuvníka

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
sk: Kam umiestniť posuvník terminálu. Možnosti sú „left“, „right“ a „hidden“.

en: Number of lines to keep in scrollback
sk: Počet riadkov uchovávanej histórie

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
sk: Počet riadkov uchovávanej histórie. V termináli sa môžete presúvať po histórii až po tento počet riadkov. Riadky, ktoré sa nezmestia do tohto počtu budú zahodené. Ak je možnosť scrollback_unlimited vybraná, táto hodnota bude ignorovaná

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sk: Určuje, či sa má uchovať neobmedzený počet riadkov v uchovávanej histórii

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, nebudú riadky histórie nikdy stratené. História je dočasne ukladaná na disk, preto môže táto možnosť spôsobiť zaplnenie voľného miesta, ak bude terminál produkovať veľa výstupu.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sk: Určuje, či sa má posunúť dolu pri stlačení klávesu

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, stlačením klávesu sa posuvník presunie na koniec.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
sk: Určuje, či sa má posunúť dolu pri novom výstupe

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, pri novom výstupe sa presunie obsah terminálu na koniec.

en: What to do with the terminal when the child command exits
sk: Čo robiť s terminálom po ukončení potomka

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
sk: Možné hodnoty sú „close“ pre zatvorenie terminálu a „restart“ pre reštart.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
sk: Určuje, či sa má príkaz v termináli spustiť ako prihlasovací shell

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
sk: Ak je táto možnosť vybraná, príkaz v terminále bude spustený ako prihlasovací shell. (argv[0] bude mať pred sebou pomlčku.)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
sk: Určuje, či sa má spustiť vlastný príkaz namiesto shellu

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, hodnota custom_command sa použije namiesto spustenia shellu.

en: Whether to blink the cursor
sk: Určuje, či má kurzor blikať

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
sk: Možné hodnoty sú „system“ pre globálne nastavenie blikania kurzoru, alebo „on“ a „off“ pre zapnutie, resp. vypnutie.

en: The cursor appearance
sk: Vzhľad kurzora

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
sk: Možné hodnoty sú „block“ pre obdĺžnik, „ibeam“ pre íčko, alebo „underline“ pre znak podčiarknutia.

en: Custom command to use instead of the shell
sk: Vlastný príkaz na použitie namiesto shellu

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
sk: Spustiť tento príkaz namiesto shellu, ak je use_custom_command true.

en: Icon for terminal window
sk: Ikona pre okno terminálu

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
sk: Ikona používaná na kartách a oknách, ktoré obsahujú tento profil.

en: Palette for terminal applications
sk: Paleta pre programy v termináli

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
sk: Terminály používajú 16-farebnú paletu, ktorú môžu použiť programy v termináli. Toto je tá paleta, zadaná ako dvojbodkami oddelený zoznam mien farieb. Farby by mali byť v hexadecimálnom formáte, napr. „#FF00FF“

en: Font
sk: Písmo

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
sk: Názov písma pre Pango. Napríklad „Sans 12“ alebo „Monospace Bold 14“.

en: Background type
sk: Typ pozadia

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
sk: Typ pozadia terminálu. Môže byť  „solid“ pre jednoliatu farbu, „image“ pre obrázok, alebo „transparent“ pre buď skutočne priesvitné, ak je spustený kompozitný správca okien, alebo pseudo-priesvitné pozadie, ak nie je.

en: Background image
sk: Obrázok pozadia

en: Filename of a background image.
sk: Názov súboru obrázka na pozadí.

en: Whether to scroll background image
sk: Určuje, či sa má posúvať obrázok na pozadí

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, obrázok na pozadí sa bude posúvať spolu s textom. Ak táto možnosť nie je vybraná, obrázok bude na pevnej pozícii a text sa bude nad ním posúvať.

en: How much to darken the background image
sk: Ako veľmi stmaviť obrázok na pozadí

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
sk: Hodnota medzi 0.0 a 1.0 určujúca, o koľko sa má stmaviť obrázok na pozadí. 0.0 znamená vôbec, 1.0 úplne tmavý. V aktuálnej implementácii sú možné iba dve úrovne tmavosti, takže sa nastavenie chová ako pravdivostná hodnota, kde 0.0 zakazuje efekt stmavovania.

en: Effect of the Backspace key
sk: Efekt klávesu Backspace

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
sk: Nastaví, ktorý kód generuje kláves Backspace. Možné hodnoty sú „ascii-del“ pre znak ASCII DEL, „control-h“ pre Ctrl-H (označované ako ASCII BS), „escape-sequence“ pre sekvenciu typicky priradenú Backspace alebo Delete. „ascii-del“ je normálne považované za správnu hodnotu pre kláves Backspace.

en: Effect of the Delete key
sk: Efekt klávesu Delete

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
sk: Nastaví, ktorý kód generuje kláves Delete. Možné hodnoty sú „ascii-del“ pre znak ASCII DEL, „control-h“ pre Ctrl-H (označované ako ASCII BS), „escape-sequence“ pre sekvenciu typicky priradenú Backspace alebo Delete. „escape-sequence“ je normálne považované za správnu hodnotu pre kláves Delete.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sk: Určuje, či použiť farby z témy pre prvok terminálu

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, pre terminál sa použije farebná schéma témy pre textové polia namiesto farieb zadaných používateľom.

en: Whether to use the system font
sk: Určuje, či používať systémové písmo

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sk: Ak je táto možnosť vybraná, terminál bude používať štandardné písmo prostredia, ak je s pevnou šírkou (a inak čo najpodobnejšie písmo).

en: Highlight S/Key challenges
sk: Zvýrazniť výzvy S/Key

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
sk: Zobraziť dialóg pri kliknutí na dotaz odpovede výzvy S/Key. Zadaním hesla do dialógu ho pošlete na terminál.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
sk: Klávesová skratka pre otvorenie novej karty

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre otvorenie novej karty. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to open a new window
sk: Klávesová skratka pre otvorenie nového okna

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre otvorenie nového okna. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
sk: Klávesová skratka pre pre vytvorenie nového profilu

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre zobrazenie dialógu pre vytvorenie profilu. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
sk: Klávesová skratka pre uloženie obsahu aktuálnej karty do súboru

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre uloženie obsahu aktuálnej karty. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to close a tab
sk: Klávesová skratka pre zatvorenie karty

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre zatvorenie karty. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to close a window
sk: Klávesová skratka pre pre zatvorenie okna

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre zatvorenie okna. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to copy text
sk: Klávesová skratka pre skopírovanie textu

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre skopírovanie vybratého textu do schránky. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to paste text
sk: Klávesová skratka pre vloženie textu zo schránky

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre vloženie textu zo schránky do terminálu. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, aký používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to select all text
sk: Klávesová skratka na výber celého textu

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre výber všetkého textu v termináli. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
sk: Klávesová skratka pre zobrazenie dialógu Nájsť

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre zobrazenie dialógu Nájsť. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
sk: Klávesová skratka pre nájdenie nasledujúceho výskytu hľadaného výrazu

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre nájdenie nasledujúceho výskytu hľadaného výrazu v termináli. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
sk: Klávesová skratka pre nájdenie predchádzajúceho výskytu hľadaného výrazu

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre nájdenie predchádzajúceho výskytu hľadaného výrazu v termináli. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
sk: Klávesová skratka pre prepnutie do celo-obrazovkového režimu

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie do celo-obrazovkového režimu. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
sk: Klávesová skratka pre prepnutie zobrazenia menu

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie zobrazenia menu. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
sk: Klávesová skratka pre nastavenie titulku terminálu

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre nastavenie titulku terminálu. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
sk: Klávesová skratka pre zresetovanie terminálu

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre zresetovanie terminálu. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
sk: Klávesová skratka pre zresetovanie a vyčistenie terminálu

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre zresetovanie a vyčistenie terminálu. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na predchádzajúcu kartu

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na predchádzajúcu kartu. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na nasledujúcu kartu

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na nasledujúcu kartu. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na predchádzajúci profil

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na predchádzajúci profil. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na nasledujúci profil

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na nasledujúci profil. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
sk: Klávesová skratka pre presunutie aktuálnej karty doľava.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sk: Klávesová skratka pre presunutie aktuálnej karty doľava. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
sk: Klávesová skratka pre presunutie aktuálnej karty doprava.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sk: Klávesová skratka pre presunutie aktuálnej karty doprava. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Accelerator to detach current tab.
sk: Klávesová skratka na odpojenie aktuálnej karty.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sk: Klávesová skratka pre odpojenie aktuálnej karty. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 1. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 2. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 3. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 4. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 5. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 6. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 7. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 8. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 9. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 10. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 11. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre prepnutie na kartu 12. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to launch help
sk: Klávesová skratka pre spustenie Pomocníka

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre spustenie Pomocníka. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to make font larger
sk: Klávesová skratka pre zväčšenie písma

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre zväčšenie písma. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
sk: Klávesová skratka pre zmenšenie písma

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre zmenšenie písma. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
sk: Klávesová skratka pre nastavenie normálnej veľkosti písma

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sk: Klávesová skratka pre nastavenie normálnej veľkosti písma. Zadaná ako reťazec v rovnakom formáte, ktorý používajú súbory zdrojov GTK+. Ak nastavíte špeciálnu hodnotu „disabled“, nebude pre túto činnosť priradená žiadna klávesová skratka.

en: Black on light yellow
sk: Čierna na svetložltom

en: Black on white
sk: Čierna na bielom

en: Gray on black
sk: Šedá na čiernom

en: Green on black
sk: Zelená na čiernom

en: White on black
sk: Biela na čiernom

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
sk: Solarized, svetlé

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
sk: Solarized, tmavé

en: Error parsing command: %s
sk: Chyba pri spracovaní príkazu: %s

en: Editing Profile “%s”
sk: Úprava profilu „%s“

en: Images
sk: Obrázky

en: Choose Palette Color %d
sk: Vyberte farbu palety %d

en: Palette entry %d
sk: Položka palety %d

en: Profiles
sk: Profily

en: _New
sk: _Nový

en: Edit
sk: Upraviť

en: _Delete
sk: _Vymazať

en: _Profile used when launching a new terminal:
sk: Profil použitý pri _spustení nového terminálu:

en: New Profile
sk: Nový profil

en: C_reate
sk: _Vytvoriť

en: Profile _name:
sk: _Názov profilu:

en: _Base on:
sk: _Založiť na:

en: Profile Editor
sk: Editor profilov

en: _Profile name:
sk: _Názov profilu:

en: _Use the system fixed width font
sk: Použiť _systémové písmo s pevnou šírkou

en: _Font:
sk: P_ísmo:

en: Choose A Terminal Font
sk: Vyberte písmo terminálu

en: _Allow bold text
sk: P_ovoliť tučný text

en: Show _menubar by default in new terminals
sk: Zobraziť štandardne _menu v nových termináloch

en: Terminal _bell
sk: _Zvonček terminálu

en: Copy selected text into _clipboard
sk: Skopírovať zvolený text do s_chránky

en: Cursor blin_k:
sk: Bli_kanie kurzora:

en: Cursor _shape:
sk: _Tvar kurzora:

en: Select-by-_word characters:
sk: Znaky pre výber _slov:

en: Use custom default terminal si_ze
sk: Použiť _vlastnú predvolenú veľkosť terminálu

en: Default size:
sk: Predvolená veľkosť:

en: columns
sk: stĺpce

en: rows
sk: riadky

en: General
sk: Všeobecné

en: <b>Title</b>
sk: <b>Titulok</b>

en: Initial _title:
sk: Počiatočný _titulok:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
sk: Keď príkazy v termináli nastavujú _vlastný titulok okna:

en: <b>Command</b>
sk: <b>Príkaz</b>

en: _Run command as a login shell
sk: _Spustiť príkaz v prihlasovacom shelle

en: Ru_n a custom command instead of my shell
sk: Vyko_nať vlastný príkaz namiesto shellu

en: Custom co_mmand:
sk: _Vlastný príkaz:

en: When command _exits:
sk: Po _skončení príkazu:

en: Title and Command
sk: Titulok a príkaz

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
sk: <b>Popredie, pozadie, hrúbka a podčiarknutie</b>

en: _Use colors from system theme
sk: _Použiť farby zo systémovej témy

en: Built-in sche_mes:
sk: Zabudované sché_my:

en: _Text color:
sk: Farba _textu:

en: Choose Terminal Background Color
sk: Vyberte farbu pozadia terminálu

en: Choose Terminal Text Color
sk: Vyberte farbu textu terminálu

en: _Background color:
sk: Farba _pozadia:

en: Bol_d color:
sk: F_arba hrubého:

en: _Underline color:
sk: Farba podčiarkn_utého:

en: _Same as text color
sk: Rovnaká ako farba _textu

en: <b>Palette</b>
sk: <b>Paleta</b>

en: Built-in _schemes:
sk: Za_budované schémy:

en: Color p_alette:
sk: P_aleta farieb:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
sk: <small><i><b>Poznámka:</b> Tieto farby budú dostupné terminálovým programom.</i></small>

en: Colors
sk: Farby

en: _Solid color
sk: _Jednoliata farba

en: _Background image
sk: O_brázok na pozadí

en: Image _file:
sk: _Súbor obrázka:

en: Select Background Image
sk: Vybrať obrázok pozadia

en: Background image _scrolls
sk: Obrázok na pozadí sa _posúva

en: _Transparent background
sk: _Priesvitné pozadie

en: S_hade transparent or image background:
sk: _Tieňované priesvitné pozadie alebo pozadie s obrázkom:

en: S_hade transparent background:
sk: _Tieňované priesvitné pozadie:

en: <small><i>None</i></small>
sk: <small><i>Žiadne</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
sk: <small><i>Maximálne</i></small>

en: Background
sk: Pozadie

en: _Scrollbar is:
sk: _Pamätať si riadkov:

en: Scroll on _output
sk: P_osunúť pri výstupe

en: Scroll on _keystroke
sk: Posunúť pri stlačení _klávesu

en: lines
sk: riadkov

en: Scroll_back:
sk: Pamätať si _riadkov:

en: _Unlimited
sk: _Nebomedzené

en: Scrolling
sk: Skrolovanie

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
sk: <small><i><b>Poznámka:</b> Tieto možnosti môžu spôsobiť, že niektoré programy nebudú fungovať správne. Sú tu iba preto, aby iné programy mohli fungovať v prípade, že očakávajú iné chovanie terminálu.</i></small>

en: _Delete key generates:
sk: Kláves _Delete generuje:

en: _Backspace key generates:
sk: Kláves _Backspace generuje:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
sk: _Obnoviť predvolené hodnoty pre možnosti kompatibility

en: Compatibility
sk: Kompatibilita

en: Set Title
sk: Nastaviť titulok

en: _OK
sk: _Ok

en: _Title:
sk: Pozí_cia:

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
sk: Text, na ktorý ste klikli, nevyzerá ako platná výzva S/Key.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
sk: Text, na ktorý ste klikli, nevyzerá ako platná výzva OTP.

en: New Tab
sk: Nová karta

en: New Window
sk: Nové okno

en: Save Contents
sk: Uložiť obsah

en: Close Tab
sk: Zavrieť kartu

en: Close Window
sk: Zavrieť okno

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Hide and Show menubar
sk: Skryť a zobraziť menu

en: Full Screen
sk: Celá obrazovka

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Normal Size
sk: Normálna veľkosť

en: Find Next
sk: Nájsť nasledujúci

en: Find Previous
sk: Nájsť predchádzajúci

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Reset and Clear
sk: Zresetovať a vyčistiť

en: Switch to Previous Profile
sk: Prepnúť na predošlý profil

en: Switch to Next Profile
sk: Prepnúť na nasledujúci profil

en: Switch to Previous Tab
sk: Prepnúť na predošlú kartu

en: Switch to Next Tab
sk: Prepnúť na nasledujúcu kartu

en: Move Tab to the Left
sk: Presunúť kartu vľavo

en: Move Tab to the Right
sk: Presunúť kartu vpravo

en: Detach Tab
sk: Odpojiť kartu

en: Switch to Tab 1
sk: Prepnúť na kartu 1

en: Switch to Tab 2
sk: Prepnúť na kartu 2

en: Switch to Tab 3
sk: Prepnúť na kartu 3

en: Switch to Tab 4
sk: Prepnúť na kartu 4

en: Switch to Tab 5
sk: Prepnúť na kartu 5

en: Switch to Tab 6
sk: Prepnúť na kartu 6

en: Switch to Tab 7
sk: Prepnúť na kartu 7

en: Switch to Tab 8
sk: Prepnúť na kartu 8

en: Switch to Tab 9
sk: Prepnúť na kartu 9

en: Switch to Tab 10
sk: Prepnúť na kartu 10

en: Switch to Tab 11
sk: Prepnúť na kartu 11

en: Switch to Tab 12
sk: Prepnúť na kartu 12

en: Contents
sk: Obsah

en: File
sk: Súbor

en: View
sk: Zobraziť

en: Search
sk: Hľadať

en: Tabs
sk: Karty

en: Help
sk: Pomocník

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
sk: Klávesová skratka „%s“ je už priradená operácií „%s“

en: _Action
sk: Operáci_a

en: Shortcut _Key
sk: _Klávesová skratka

en: Click button to choose profile
sk: Kliknutím vyberiete profil

en: Profile list
sk: Zoznam profilov

en: Delete profile “%s”?
sk: Vymazať profil „%s“?

en: Delete Profile
sk: Odstrániť profil

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
sk: Už máte profil s názvom „%s“. Chcete vytvoriť iný profil s rovnakým názvom?

en: Choose base profile
sk: Vyberte profil pre predlohu

en: No such profile "%s", using default profile
sk: Profil „%s“ neexistuje, použije sa predvolený profil

en: Invalid geometry string "%s"
sk: Neplatný reťazec geometrie „%s“

en: User Defined
sk: Používateľská

en: Failed to parse arguments: %s
sk: Chyba pri spracovávaní argumentov: %s

en: Western
sk: Západné

en: Central European
sk: Stredoeurópske

en: South European
sk: Juhoeurópske

en: Baltic
sk: Baltské

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Arabic
sk: Arabské

en: Greek
sk: Grécke

en: Hebrew Visual
sk: Hebrejské

en: Hebrew
sk: Hebrejské

en: Turkish
sk: Turecké

en: Nordic
sk: Severské

en: Celtic
sk: Keltské

en: Romanian
sk: Rumunské

en: Armenian
sk: Arménske

en: Chinese Traditional
sk: Tradičná čínština

en: Cyrillic/Russian
sk: Azbuka/Ruské

en: Japanese
sk: Japonské

en: Korean
sk: Kórejské

en: Chinese Simplified
sk: Zjednodušená čínština

en: Georgian
sk: Gruzínske

en: Cyrillic/Ukrainian
sk: Azbuka/Ukrajinské

en: Croatian
sk: Chorvátska

en: Hindi
sk: Hindská

en: Persian
sk: Farsí

en: Gujarati
sk: Gujaratské

en: Gurmukhi
sk: Gurmuchské

en: Icelandic
sk: Islandská

en: Vietnamese
sk: Vietnamské

en: Thai
sk: Thajské

en: _Description
sk: Popi_s

en: _Encoding
sk: _Kódovacia stránka

en: Current Locale
sk: Aktuálne národné nastavenie

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
sk: Možnosť „%s“ už viac nie je podporovaná touto verziou programu mate-terminal. Možno budete chcieť vytvoriť profil s požadovaným nastavením a použiť novú možnosť „--profile“

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
sk: Argument pre „%s“ nie je platným príkazom: %s

en: Two roles given for one window
sk: Dve úlohy dané jednému oknu

en: "%s" option given twice for the same window
sk: Možnosť „%s“ je zadaná dvakrát pre jedno okno

en: "%s" is not a valid zoom factor
sk: „%s“ nie je platným faktorom priblíženia

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
sk: Faktor priblíženia „%g“ je príliš malý, použije sa %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
sk: Faktor priblíženia „%g“ je príliš veľký, použije sa %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
sk: Možnosť „%s“ vyžaduje zadanie príkazu vo zvyšku príkazového riadka

en: Not a valid terminal config file.
sk: Neplatný súbor s konfiguráciou terminálu.

en: Incompatible terminal config file version.
sk: Nekompatibilná verzia súboru s konfiguráciou terminálu.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
sk: Neregistrovať u aktivačného servera, nesnažiť sa znovu použiť aktívny terminál

en: Load a terminal configuration file
sk: Načítať súbor s konfiguráciou terminálu

en: Save the terminal configuration to a file
sk: Uložiť konfiguráciu terminálu do súboru

en: Open a new window containing a tab with the default profile
sk: Otvoriť nové okno s kartou predvoleného profilu.

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
sk: Otvoriť novú kartu v naposledy otvorenom okne s predvoleným profilom.

en: Turn on the menubar
sk: Zapnúť panel menu

en: Turn off the menubar
sk: Vypnúť panel menu

en: Maximize the window
sk: Maximalizovať okno

en: Full-screen the window
sk: Okno na celú obrazovku

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
sk: Nastavenie rozmerov okna; napríklad: 80x24, alebo 80x24+200+200 (STĹPCExRIADKY+X+Y)

en: GEOMETRY
sk: GEOMETRIA

en: Set the window role
sk: Nastaviť úlohu okna

en: ROLE
sk: ÚLOHA

en: Set the last specified tab as the active one in its window
sk: Nastaviť poslednú zadanú kartu ako aktívnu v tomto okne

en: Execute the argument to this option inside the terminal
sk: Spustiť argument tejto možnosti v termináli

en: Use the given profile instead of the default profile
sk: Použiť daný profil namiesto predvoleného.

en: PROFILE-NAME
sk: NAZOV-PROFILU

en: Set the terminal title
sk: Nastaviť titulok terminálu

en: TITLE
sk: TITULOK

en: Set the working directory
sk: Nastaviť pracovný priečinok

en: DIRNAME
sk: PRIEČINOK

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
sk: Nastaviť faktor priblíženia pre terminál (1.0 = normálna veľkosť)

en: ZOOM
sk: PRIBLÍŽENIE

en: MATE Terminal Emulator
sk: MATE emulátor terminálu

en: Show MATE Terminal options
sk: Zobraziť možnosti MATE Terminálu

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
sk: Možnosti otvárania nových okien a kariet; môžete špecifikovať aj viac ako jednu:

en: Show terminal options
sk: Zobraziť možnosti terminálu

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
sk: Možnosti okna; ak je použité pred prvým argumentom --window alebo --tab, nastaví predvolené vlastnosti pre všetky okná:

en: Show per-window options
sk: Zobraziť možnosti pre okno

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
sk: Možnosti terminálu; ak je použité pred prvým argumentom --window alebo --tab, nastavuje predvolené vlastnosti pre všetky terminály:

en: Show per-terminal options
sk: Zobraziť možnosti pre terminál

en: Unnamed
sk: Nepomenovaný

en: _Profile Preferences
sk: Nastavenia _profilu

en: _Relaunch
sk: _Spustiť znova

en: There was an error creating the child process for this terminal
sk: Nastala chyba pri vytváraní procesov pre tento terminál

en: The child process exited normally with status %d.
sk: Proces potomka bol štandardne ukončený so stavom %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
sk: Proces potomka bol ukončený signálom %d.

en: The child process was terminated.
sk: Proces potomka bol ukončený.

en: Close tab
sk: Zatvoriť kartu

en: Switch to this tab
sk: Prepnúť na túto kartu

en: There was an error displaying help
sk: Pri zobrazovaní pomocníka sa vyskytla chyba

en: Could not open the address “%s”
sk: Nepodarilo sa otvoriť adresu „%s“

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sk: MATE Terminál je slobodný softvér; môžete ho šíriť a/alebo modifikovať podľa ustanovení Všeobecnej verejnej licencie GNU, vydanej nadáciou Free Software Foundation a to buď verzie 3 tejto licencie, alebo (podľa vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršej verzie.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sk: MATE Terminál je šírený v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani odvodené záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti hľadajte vo Všeobecnej verejnej licencii GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
sk: Mali ste dostať kópiu Všeobecnej verejnej licencie GNU spolu s MATE Terminálom. Ak nie, napíšte na adresu Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: _File
sk: _Súbor

en: Open _Terminal
sk: Otvoriť _terminál

en: Open Ta_b
sk: Otvoriť ka_rtu

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Search
sk: _Hľadať

en: _Terminal
sk: _Terminál

en: Ta_bs
sk: _Karty

en: New _Profile…
sk: Nový _profil…

en: _Save Contents
sk: _Uložiť obsah

en: C_lose Tab
sk: _Zatvoriť kartu

en: _Close Window
sk: _Zatvoriť okno

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Paste _Filenames
sk: Vložiť _názvy súborov

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: P_rofiles…
sk: _Profily…

en: _Keyboard Shortcuts…
sk: Klávesové _skratky…

en: Pr_ofile Preferences
sk: Nastavenia pr_ofilu

en: Zoom _In
sk: Z_väčšiť

en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

en: _Normal Size
sk: _Normálna veľkosť

en: _Find...
sk: _Nájsť...

en: Find Ne_xt
sk: Nájsť _nasledujúci

en: Find Pre_vious
sk: Nájsť pre_dchádzajúci

en: _Clear Highlight
sk: _Zrušiť zvýrazňovanie

en: Go to _Line...
sk: Prejsť na _riadok...

en: _Incremental Search...
sk: _Inkrementálne hľadanie...

en: Change _Profile
sk: Zmeniť _profil

en: _Previous Profile
sk: _Predošlý profil

en: _Next Profile
sk: _Nasledujúci profil

en: _Set Title…
sk: _Nastaviť titulok…

en: Set _Character Encoding
sk: Nastaviť _kódovanie znakov

en: _Reset
sk: O_bnoviť

en: Reset and C_lear
sk: Reštartovať a _vymazať

en: _Add or Remove…
sk: _Pridať alebo odstrániť…

en: _Previous Tab
sk: _Predchádzajúca karta

en: _Next Tab
sk: _Nasledujúca karta

en: Move Tab _Left
sk: Presunúť kartu vľavo

en: Move Tab _Right
sk: Presunúť kartu vp_ravo

en: _Detach tab
sk: O_dpojiť kartu

en: _Contents
sk: _Pomocník

en: _About
sk: O progr_ame

en: _Send Mail To…
sk: Odoslať mail pre…

en: _Copy E-mail Address
sk: _Kopírovať emailovú adresu

en: C_all To…
sk: Z_avolať…

en: _Copy Call Address
sk: _Kopírovať adresu volania

en: _Open Link
sk: _Otvoriť odkaz

en: _Copy Link Address
sk: _Kopírovať adresu odkazu

en: P_rofiles
sk: _Profily

en: L_eave Full Screen
sk: O_pustiť celú obrazovku

en: _Input Methods
sk: Metó_dy vstupu

en: Show _Menubar
sk: _Zobraziť panel menu

en: _Full Screen
sk: _Celá obrazovka

en: Close this terminal?
sk: Zavrieť tento terminál?

en: C_lose Terminal
sk: _Zavrieť terminál

en: Could not save contents
sk: Obsah sa nepodarilo uložiť

en: Save as...
sk: Uložiť ako...

en: Contributors:
sk: Prispievatelia:
