mate-terminal 1.25.0 - en to sl translation catalogue (526 entries)

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
sl: Terminalski emulator za MATE namizno okolje.

en: MATE Terminal is a fork of GNOME Terminal and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Terminal, please visit the project's home page.
sl: Terminal MATE je priredba programa GNOME Terminal in je del MATE namiznega okolja. Če želite izvedeti več o MATE in Terminalu MATE, obiščite domačo stran projekta.

en: Use the command line
sl: Uporabi ukazno vrstico

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: C_lose Window
sl: _Zapri okno

en: Close this window?
sl: Zapri to okno?

en: There is still a process running in this terminal.
    Closing the terminal will kill it.
sl: Še vedno je dejavno opravilo v tem terminalu.
    Z zaprtjem terminala ga boste ustavili.

en: Disable connection to session manager
sl: Onemogoči povezavo z upravljalnikom seje

en: Specify file containing saved configuration
sl: Navaja datoteko s shranjenimi nastavitvami

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: Specify session management ID
sl: Določi ID upravljanja seje

en: Session management options:
sl: Možnosti upravljanja seje:

en: Show session management options
sl: Pokaži možnosti upravljanja seje

en: Add or Remove Terminal Encodings
sl: Dodaj ali odstrani kodni nabor znakov terminala

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Close
sl: _Zapri

en: A_vailable encodings:
sl: Podprti _nabori:

en: E_ncodings shown in menu:
sl: Nabori _prikazani v meniju:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
sl: Samodejno

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
sl: Ubežno zaporedje

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
sl: TTY izbris

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
sl: Blok

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
sl: Navpičnica

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
sl: Podčrtano

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
sl: Uporabi sistemske nastavitve

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
sl: naj vedno utripa

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
sl: naj nikoli ne utripa

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
sl: Zapri terminal

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
sl: Ponovno zaženi ukaz

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
sl: Ohrani odprt terminal

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
sl: Na levi strani

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
sl: Na desni strani

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
sl: Neomogočeno

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
sl: Zamenjaj izvorni naziv

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
sl: Pripni k Izvornemu nazivu

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
sl: Prevzemi ukazni naziv

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
sl: Ohrani izvorni naziv

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
sl: Linux konzola

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
sl: Solarizacija

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
sl: Po meri

en: Find
sl: Najdi

en: _Find
sl: _Najdi

en: _Search for:
sl: _Poišči:

en: _Match case
sl: _Upoštevaj velikost črk

en: Match _entire word only
sl: Poišči le _cele besede

en: Match as _regular expression
sl: Poišči kot _logični izraz

en: Search _backwards
sl: Poišči _nazaj

en: _Wrap around
sl: _Prelomi vrstice

en: Keyboard Shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
sl: Omogoči bližnjice _menijev (kot je Alt+D za odprtje menija Datoteka)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
sl: Omogoči _tipko za dostop do menija (privzeto F10)

en: _Shortcut keys:
sl: _Bližnjice tipk:

en: List of profiles
sl: Seznam profilov

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
sl: Seznam profilov poznanih mate-terminalu. Seznam vsebuje nize za poimenovanje podrejenih map v mapi /apps/mate-terminal/profiles.

en: Profile to use for new terminals
sl: Profil, ki naj bo uporabljen za nove terminale

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
sl: Profil, ki naj bo uporabljen med odpiranjem novega okna ali zavihka. Profil mora biti naveden v seznamu profile_list.

en: Whether the menubar has access keys
sl: Ali ima menijska vrstica bližnjice tipk

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
sl: Ali naj bo menijska vrstica dosegljiva preko bližnjic tipk Alt+črka. To lahko povzroči nezdružljivost s programi, ki so zagnani znotraj terminala, zato lahko te bližnjice izklopite.

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
sl: Ali je običajna tipka za dostop do menijske vrstice omogočena

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
sl: Običajno je mogoče menijsko vrstico priklicati s tipko F10. Možnost je mogoče prilagoditi preko nastavitve gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "karkoli"). S tem je običajna bližnjica menija onemogočena.

en: List of available encodings
sl: Seznam razpoložljivih znakovnih naborov

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
sl: Podrejeni izbor razpoložljivih naborov znakov je prikazan v podmeniju kodiranja. Nabor "current" (trenutno) pokaže kodiranje kot ga določajo trenutne jezikovne nastavitve.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
sl: Ali naj se ob zapiranju oken terminala zahteva potrditev

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab or any foreground subprocesses.
sl: Ali želite vprašanje za potrditev pri zapiranju okna terminala, ki ima odprt več kot en zavihek ali morebitne podprocese v ospredju.

en: Close tabs with middle click
sl: Zapri zavihke s sredinskim klikom

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
sl: Izbrana možnost omogoči zaprtje zavihkov s sredinskim klikom.

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
sl: Preklopi med zavihki z [Ctrl]+[Tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
sl: Izbrana možnost omogoči preklope med zavihki z uporabo [Ctrl+Tab] in [Ctrl+Shift+Tab].

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
sl: 'Privzeto'

en: Human-readable name of the profile
sl: Ime profila po meri

en: Human-readable name of the profile.
sl: Ime profila po meri.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
sl: Ali naj bo v novih okni/zavihkih vidna menijska vrstica

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
sl: Izbrana možnost določa, da bo za okna in zavihke v tem profilu prikazana menijska vrstica.

en: Default color of text in the terminal
sl: Privzeta barva besedila v terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sl: Privzeta barva pisave. Določena je lahko kot HTML, šestnajstiško ali pa z imenom ("red" za rdečo).

en: Default color of terminal background
sl: Privzeta barva ozadja terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sl: Privzeta barva ozadja terminala. Določena je lahko kot HTML, šestnajstiško ali pa z imenom ("red" za rdečo).

en: Default color of bold text in the terminal
sl: Privzeta barva krepkega besedila v terminalu

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
sl: Privzeta barva krepkega besedila terminala. Določena je lahko kot HTML, šestnajstiško ali pa z imenom ("red" za rdečo). Možnost je prezrta kadar barva krepkega besedila enaka običajnemu besedilu.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
sl: Ali naj bo barva krepkega besedila enaka običajnemu besedilu

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo krepko besedilo enake barve kot običajno.

en: What to do with dynamic title
sl: Kaj narediti z dinamičnim nazivom

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
sl: V primeru, da program nastavi naziv terminala (to je običajna nastavitev) lahko dinamično izbran naziv izbriše prej določeno nastavitev naziva, je postavljen pred njim, za njim, ali pa ga zamenja. Možne vrednosti so "replace" (zamenjaj), "before" (pred), "after" (za) in "ignore" (prezri).

[ctx: title]
en: 'Terminal'
sl: ''Terminal'

en: Title for terminal
sl: Naziv terminala

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
sl: Naziv, ki naj bo prikazan v zavihku ali oknu terminala. Naziv lahko spremeni program zagnan znotraj terminala, to pa določa ključ title_mode.

en: Whether to allow bold text
sl: Ali naj se dovoli krepko besedilo

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
sl: Izbrana možnost omogoča, da programi izpišejo krepko oblikovano besedilo.

en: Whether to silence terminal bell
sl: Ali naj se utiša zvonec terminala

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
sl: Izbrana možnost omogoča, da ni piska, kadar programi pošljejo ubežno zaporedje zvoncu terminala.

en: Copy selection to clipboard
sl: Kopiraj izbor v odložišče

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
sl: Izbrana možnost omogoči samodejno kopiranje izbora v medpomnilnik odložišča.

en: Characters that are considered "part of a word"
sl: Znaki, ki pripadajo besedam

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
sl: Kadar se izbira besedilo po besedi, se nize teh znakov obravnava kot dele besede. Lahko so podani intervali v obliki "A-Z". Pomišljaj, ki ne predstavlja intervala, mora biti prvi podani znak.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
sl: Ali naj se za nova okna uporabi privzeta velikost terminalnega okna

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo pri novo ustvarjenem terminalu privzeto uporabljena velikost po meri s podatki privzete velikosti stolpcev in vrstic.

en: Default number of columns
sl: Privzeto število stolpcev

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sl: Število stolpcev v novo ustvarjenem oknu terminala. Možnosti ni mogoče uporabiti, če je uporabljena možnost privzete velikosti po meri.

en: Default number of rows
sl: Privzeto število vrstic

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sl: Število vrstic v novo ustvarjenem oknu terminala. Možnosti ni mogoče uporabiti, če je uporabljena možnost privzete velikosti po meri.

en: Position of the scrollbar
sl: Položaj drsnika

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
sl: Kam postaviti drsnik terminala. Možnosti so "left" (levo), "right" (desno) in "hidden" (skrito).

en: Number of lines to keep in scrollback
sl: Število vrstic, ki naj se ohranijo v zgodovini drsnika

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
sl: Število vrstic, ki se ohranijo za prikaz z drsnikom. V terminalu si lahko z drsnikom ogledate že izpisane vrstice; vrstice, ki so v zgodovini preveč nazaj pa se izgubijo. V kolikor je izbrana možnost, da je število vrstic drsnika neomejeno, je ta nastavitev prezrta.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sl: Ali naj se ohrani neomejeno število vrstic za prikaz z drsnikom

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sl: Izbrana možnost določi, da se število vrstic terminala nikoli ne počisti. Zgodovina izpisa se shranjuje začasno, dokler je okno odprto, zato je mogoče, da sistemu zmanjka prostora.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sl: Ali naj se ob pritisku katerekoli tipke drsnik premakne na dno

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sl: Izbrana možnost omogoča, da pritisk tipke povzroči prehod drsnika na dno.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
sl: Ali naj se ob novem izpisu v terminalu drsnik premakne na dno

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo terminal ob vsakem novem izpisu zdrsel na dno.

en: What to do with the terminal when the child command exits
sl: Kaj narediti, ko ukaz podrejenega predmeta terminala konča z delom

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
sl: Mogoče vrednosti so "close" (zapri) za zapiranje terminala in "restart" (ponovni zagon) za vnovičen zagon ukaza.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
sl: Ali naj se v terminalu zažene ukaz kot prijavna lupina

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
sl: Izbrana možnost omogoča, da se bo ukaz znotraj terminala pognal kot prijavna lupina.(argv[0] bo imel pred sabo črtico.)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
sl: Ali naj se zažene ukaz po meri namesto običajne lupine

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo uporabljena nastavitev custom_command namesto zaganjanja lupine.

en: Whether to blink the cursor
sl: Ali naj kazalka utripa

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
sl: Mogoče vrednosti so "sistem" za uporabo splošnih nastavitev utripanja kazalke, ali pa "vključeno" oziroma "izključeno" za posebej določen način.

en: The cursor appearance
sl: Videz kazalke

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
sl: Ustrezne vrednosti so "pravokotnik" za prikaz kazalke v obliki pravokotnika, "navpičnica" za kazalko v obliki navpične črte, ali pa "podčrtaj" za kazalko v obliki podčrtaja.

en: Custom command to use instead of the shell
sl: Uporabi ukaz po meri namesto lupine

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
sl: Zaženi ta ukaz namesto lupine, kadar je izbrana možnost uporabe ukaza po meri.

en: Icon for terminal window
sl: Ikona terminalnega okna

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
sl: Uporabljena ikona za zavihke/okna s tem profilom.

en: Palette for terminal applications
sl: Paleta za programe terminala

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
sl: Terminal podpira paleto 16 barv, ki jo lahko uporabijo programi znotraj terminala. To je paleta v obliki seznama imen barv, ločenega s podpičji. Imena barv morajo biti v šestnajstiški obliki, na primer: "#FF00FF"

en: Font
sl: Pisava

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
sl: Ime pisave Pango. Primera sta "Sans 12" ali "Monospace Bold 14".

en: Background type
sl: Vrsta ozadja

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
sl: Vrsta ozadja terminala. Lahko je "polno" za polno barvo, "slika" za sliko ali "prosojno" za pravo ali delno prosojnost.

en: Background image
sl: Slika ozadja

en: Filename of a background image.
sl: Ime datoteke slike v ozadju.

en: Whether to scroll background image
sl: Ali naj slika v ozadju drsi

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
sl: Izbrana možnost omogoča, da slika v ozadju drsi skupaj z besedilom; neizbrana možnost pa, da je slika negibna in besedilo drsi nad njo.

en: How much to darken the background image
sl: Kako močno naj se zatemni barva ozadja?

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
sl: Vrednost med 0.0 in 1.0 določa zatemnitev slike ozadja. Število 0.0 pomeni brez, 1.0 pa popolno zatemnitev. V trenutni izvedbi je mogoče uporabiti le dve ravni zatemnitve, zato se nastavitev obnaša kot logična vrednost, kjer 0.0 pomeni brez zatemnitve.

en: Effect of the Backspace key
sl: Delovanje tipke vračalke

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
sl: Ukaz, ki naj ga ustvari tipka vračalka. Mogoče vrednosti so "ascii-del" za znak ASCII DEL, "control-h" za Control-H (oziroma znak ASCII BS), "escape-sequence" za ubežno zaporedje, ki običajno pomeni skok en znak nazaj ali izbris. Običajno je ustrezna izbira "ascii-del".

en: Effect of the Delete key
sl: Delovanje tipke izbriši

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
sl: Ukaz, ki naj ga ustvari tipka izbriši. Mogoče vrednosti so "ascii-del" za znak ASCII DEL, "control-h" za Control-H (oziroma znak ASCII BS), "escape-sequence" za ubežnico, ki običajno pomeni skok en znak nazaj ali izbris. Običajno je ustrezna izbira "escape-sequence".

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sl: Ali naj se za gradnik terminala uporabijo barve sistemske teme

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo za vpisovanje besedila uporabljena barvna shema teme sistema, namesto barv, ki jih je določil uporabnik.

en: Whether to use the system font
sl: Ali naj se uporabi sistemska pisava

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo terminal uporabil običajno pisavo namizja, če je ta eno-presledna (sicer bo uporabljena najbolj podobna najdena pisava).

en: Highlight S/Key challenges
sl: Poudari spremembe S/Key

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
sl: Pokaži pogovorno okno ob kliku izzvanega odziva S/Key. Z vnosom gesla v ustrezno polje pogovornega okna, se program izvede v terminalu.

en: Highlight URLs under mouse pointer
sl: Poudari URL-je pod kazalcem miške

en: Keyboard shortcut to open a new tab
sl: Bližnjica za odpiranje novega zavihka

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za odpiranje novega zavihka, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to open a new window
sl: Bližnjica za odpiranje novega okna

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za odpiranje novega okna, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
sl: Bližnjica za ustvarjanje novega profila

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za prikaz pogovornega okna za ustvarjanje profilov, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
sl: Bližnjica za shranjevanje vsebine zavihka v datoteko

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za shranjevanje vsebine zavihka v datoteko, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to close a tab
sl: Bližnjica za zapiranja zavihka

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za zapiranje zavihka, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to close a window
sl: Bližnjica za zapiranje okna

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za zapiranje okna, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to copy text
sl: Bližnjica za kopiranje besedila

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za kopiranje izbranega besedila na odložišče, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to paste text
sl: Bližnjica za prilepljenje besedila

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za prilepljenje vsebine odložišča v terminal, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to select all text
sl: Tipkovna bližnjica za izbiro celotnega besedila

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za izbiranje vsega besedila v terminalu, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. Če je določena vrednost »onemogočena« (»disabled«), za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
sl: Tipkovna bližnjica, ki pokaže pogovorno okno Išči

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za prikaz okna iskanja, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. Če je določena vrednost »onemogočena« (»disabled«), za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
sl: Tipkovna bližnjica za iskanje naslednje pojavitve iskanega izraza

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za iskanje naslednje pojavitve iskanega izraza v terminalu, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. Če je določena vrednost »onemogočena« (»disabled«), za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
sl: Tipkovna bližnjica za iskanje naslednje pojavitve iskanega izraza

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za iskanje prejšnje pojavitve iskanega izraza v terminalu, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. Če je določena vrednost »onemogočena« (»disabled«), za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
sl: Bližnjica za preklop na celozaslonski način

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na celozaslonski način, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
sl: Bližnjica za preklop vidnosti menijske vrstice

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop vidnosti menijske vrstice, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
sl: Bližnjica za nastavitev naslova terminala

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za nastavitev naslova terminala, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
sl: Bližnjica za ponastavitev terminala

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za ponovno nastavitev terminala, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
sl: Bližnjica za ponastavitev in počiščenje terminala

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na ponovno nastavitev in očiščenje terminala, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
sl: Bližnjica za preklop na predhodni zavihek

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na predhodni zavihek, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
sl: Bližnjica za preklop na naslednji zavihek

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na naslednji zavihek, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
sl: Bližnjica za preklop na predhodni profil

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na predhodni profil, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
sl: Bližnjica za preklop na naslednji profil

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na naslednji profil, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
sl: Bližnjica za premik trenutnega zavihka levo.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sl: Bližnjica za premik trenutnega zavihka v levo, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočeno", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
sl: Bližnjica za premik trenutnega zavihka desno.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sl: Bližnjica za premik trenutnega zavihka v desno, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočeno", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Accelerator to detach current tab.
sl: Bližnjica za odcepitev trenutnega zavihka.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sl: Bližnjica za odcepitev trenutnega zavihka, določena kot niz v obliki, kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočeno", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 1, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 2, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 3, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 4, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 5, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 6, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 7, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 8, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 9, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 10, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 11, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za preklop na zavihek 12, določena v obliki kot je zapisano v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to launch help
sl: Bližnjica za zagon pomoči

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za zagon pomoči, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+.V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to make font larger
sl: Bližnjica za povečanje pisave

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za povečevanje pisave, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
sl: Bližnjica za zmanjšanje pisave

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za zmanjševanje pisave, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
sl: Bližnjica za nastavitev običajne velikosti pisave

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sl: Bližnjica za nastavitev običajne velikosti pisave, določena kot niz v enaki obliki kot je uporabljen v datotekah virov GTK+. V kolikor je določena vrednost "onemogočena", za to dejanje ne bo razpoložljive tipkovne bližnjice.

en: Black on light yellow
sl: Črno na svetlo rumenem

en: Black on white
sl: Črno na belem

en: Gray on black
sl: Sivo na črnem

en: Green on black
sl: Zeleno na črnem

en: White on black
sl: Belo na črnem

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
sl: Solarizacija, svetlo

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
sl: Solarizacija, temno

en: Error parsing command: %s
sl: Napaka med razčlenjevanjem ukaza: %s

en: Editing Profile “%s”
sl: Urejanje profila “%s”

en: Images
sl: Slike

en: Choose Palette Color %d
sl: Izbor barve palete %d

en: Palette entry %d
sl: Vnos palete %d

en: Profiles
sl: Profili

en: _New
sl: _Nov

en: Edit
sl: Uredi

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: _Profile used when launching a new terminal:
sl: Profil, ki naj se _uporabi ob zagonu novega terminala:

en: New Profile
sl: Nov profil

en: C_reate
sl: Ustva_ri

en: Profile _name:
sl: _Ime profila:

en: _Base on:
sl: _Temelji na:

en: Profile Editor
sl: Urejevalnik profilov

en: _Profile name:
sl: Ime _profila:

en: _Use the system fixed width font
sl: _Uporabi sistemsko pisavo določene širine

en: _Font:
sl: _Pisava:

en: Choose A Terminal Font
sl: Izbor pisave terminala

en: _Allow bold text
sl: _Dovoli krepko besedilo

en: Show _menubar by default in new terminals
sl: V novih terminalih privzeto pokaži _menijsko vrstico

en: Terminal _bell
sl: _Zvonec terminala

en: Copy selected text into _clipboard
sl: Kopiraj izbrani tekst v _odložišče

en: Highlight _URLs under mouse pointer
sl: Poudari _URL-je pod kazalcem miške

en: Cursor blin_k:
sl: Utripanje _kazalke:

en: Cursor _shape:
sl: _Oblika kazalke:

en: Select-by-_word characters:
sl: Znaki, ki se štejejo za del besed (pri izbiranju):

en: Use custom default terminal si_ze
sl: Privzeto uporabi velikost terminala po meri

en: Default size:
sl: Privzeta velikost:

en: columns
sl: stolpci

en: rows
sl: vrstice

en: General
sl: Splošno

en: <b>Title</b>
sl: <b>Naziv</b>

en: Initial _title:
sl: Izvorni _naziv:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
sl: Ko terminalski ukazi določajo lastne naslove:

en: <b>Command</b>
sl: <b>Ukaz</b>

en: _Run command as a login shell
sl: _Zaženi ukaz kot prijavno lupino

en: Ru_n a custom command instead of my shell
sl: _Namesto moje lupine poženi poljuben ukaz

en: Custom co_mmand:
sl: Ukaz po meri:

en: When command _exits:
sl: Ko se ukaz _zaključi:

en: Title and Command
sl: Naziv in ukaz

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
sl: <b>Pisava, ozadje, krepko in podčrtano besedilo</b>

en: _Use colors from system theme
sl: _Uporabi barve sistemske teme

en: Built-in sche_mes:
sl: Vgra_jene sheme:

en: _Text color:
sl: Barva _besedila:

en: Choose Terminal Background Color
sl: Izbor barve ozadja terminala

en: Choose Terminal Text Color
sl: Izbor barve besedila terminala

en: _Background color:
sl: Barva _ozadja:

en: Bol_d color:
sl: Barva krepkega besedila:

en: _Underline color:
sl: _Barva podčrtanega:

en: _Same as text color
sl: Enako barvi _besedila

en: <b>Palette</b>
sl: <b>Paleta</b>

en: Built-in _schemes:
sl: Vgrajene _sheme:

en: Color p_alette:
sl: Barvna _paleta:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
sl: <small><i><b>Opomba:</b> Programi terminala imajo na voljo te barve.</i></small>

en: Colors
sl: Barve

en: _Solid color
sl: _Enobarvno

en: _Background image
sl: _Slika ozadja

en: Image _file:
sl: S_likovna datoteka:

en: Select Background Image
sl: Izberi sliko za ozadje

en: Background image _scrolls
sl: Slika ozadja _drsi

en: _Transparent background
sl: _Prosojno ozadje

en: S_hade transparent or image background:
sl: _Senči prosojna ali slikovna ozadja:

en: S_hade transparent background:
sl: _Senči prosojna ali slikovna ozadja:

en: <small><i>None</i></small>
sl: <small><i>Brez</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
sl: <small><i>Največ</i></small>

en: Background
sl: Ozadje

en: _Scrollbar is:
sl: _Drsnik je:

en: Scroll on _output
sl: Zdrsi naprej ob _novem izpisu

en: Scroll on _keystroke
sl: Zdrsi naprej ob _pritisku tipke

en: lines
sl: vrstice

en: Scroll_back:
sl: Ohranjenih je:

en: _Unlimited
sl: _Neomejeno

en: Scrolling
sl: Drsenje

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
sl: <small><i><b>Opomba:</b> Te možnosti lahko vplivajo na nepravilno delovanje nekaterih programov. Tu so le zato, da lahko delate z določenimi programi in operacijskimi sistemi, ki pričakujejo drugačno delovanje terminala.</i></small>

en: _Delete key generates:
sl: _Tipka izbriši ustvari:

en: _Backspace key generates:
sl: Tipka _vračalka ustvari:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
sl: _Povrni možnosti združljivosti na privzeto

en: Compatibility
sl: Skladnost

en: Set Title
sl: Določitev naziva okna

en: _OK
sl: _V redu

en: _Title:
sl: _Naziv:

en: _Ok
sl: V _redu

en: S/Key Challenge Response
sl: Izzvan odziv S/Key

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
sl: Besedilo, na katerega ste kliknili, ni veljaven izziv S/Key.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
sl: Besedilo, na katerega ste kliknili, ni veljaven izziv OTP.

en: New Tab
sl: Nov zavihek

en: New Window
sl: Novo okno

en: Save Contents
sl: Shrani vsebino

en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

en: Close Window
sl: Zapri okno

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Hide and Show menubar
sl: Skrij in pokaži menijsko vrstico

en: Full Screen
sl: _Celozaslonski način

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Normal Size
sl: Običajna velikost

en: Find Next
sl: Najdi naslednje

en: Find Previous
sl: Najdi predhodne

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Reset and Clear
sl: Ponastavi in počisti

en: Switch to Previous Profile
sl: Preklopi na predhodni profil

en: Switch to Next Profile
sl: Preklopi na naslednji profil

en: Switch to Previous Tab
sl: Preklopi na predhodni zavihek

en: Switch to Next Tab
sl: Preklopi na naslednji zavihek

en: Move Tab to the Left
sl: Premakni zavihek levo

en: Move Tab to the Right
sl: Premakni zavihek desno

en: Detach Tab
sl: Odpni zavihek

en: Switch to Tab 1
sl: Preklopi na zavihek 1

en: Switch to Tab 2
sl: Preklopi na zavihek 2

en: Switch to Tab 3
sl: Preklopi na zavihek 3

en: Switch to Tab 4
sl: Preklopi na zavihek 4

en: Switch to Tab 5
sl: Preklopi na zavihek 5

en: Switch to Tab 6
sl: Preklopi na zavihek 6

en: Switch to Tab 7
sl: Preklopi na zavihek 7

en: Switch to Tab 8
sl: Preklopi na zavihek 8

en: Switch to Tab 9
sl: Preklopi na zavihek 9

en: Switch to Tab 10
sl: Preklopi na zavihek 10

en: Switch to Tab 11
sl: Preklopi na zavihek 11

en: Switch to Tab 12
sl: Preklopi na zavihek 12

en: Contents
sl: Vsebina

en: File
sl: Datoteka

en: View
sl: Pogled

en: Search
sl: Iskanje

en: Tabs
sl: Zavihki

en: Help
sl: Pomoč

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
sl: Bližnjica  “%s” je že povezana z dejanjem “%s”

en: _Action
sl: _Dejanje

en: Shortcut _Key
sl: _Tipkovna bližnjica

en: Click button to choose profile
sl: Kliknite gumb za izbiro profila

en: Profile list
sl: Seznam profilov

en: Delete profile “%s”?
sl: Ali naj se izbriše profil “%s”?

en: Delete Profile
sl: Izbriši profil

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
sl: Profil z imenom “%s” že obstaja. Ali želite ustvariti nov profil z istim imenom?

en: Choose base profile
sl: Izberi osnovni profil

en: No such profile "%s", using default profile
sl: Profil "%s" ne obstaja, uporabljen bo privzeti profil

en: Invalid geometry string "%s"
sl: Neveljaven geometrijski niz "%s"

en: User Defined
sl: Prikrojeno

en: Failed to parse arguments: %s
sl: Napaka med razčlenjevanjem argumentov: %s

en: Western
sl: Zahodnoevropski

en: Central European
sl: Srednjeevropski

en: South European
sl: Južnoevropski

en: Baltic
sl: Baltski

en: Cyrillic
sl: Cirilični

en: Arabic
sl: Arabski

en: Greek
sl: Grški

en: Hebrew Visual
sl: Hebrejski predočeni

en: Hebrew
sl: Hebrejski

en: Turkish
sl: Turški

en: Nordic
sl: Nordijski

en: Celtic
sl: Keltski

en: Romanian
sl: Romunski

en: Armenian
sl: Armenski

en: Chinese Traditional
sl: Kitajski tradicionalen

en: Cyrillic/Russian
sl: Cirilični/Ruski

en: Japanese
sl: Japonski

en: Korean
sl: Korejski

en: Chinese Simplified
sl: Kitajski poenostavljen

en: Georgian
sl: Gruzijski

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: Cirilični/ukrajinski

en: Croatian
sl: Hrvaški

en: Hindi
sl: Hindujski

en: Persian
sl: Perzijski

en: Gujarati
sl: Gujaratski

en: Gurmukhi
sl: Gurmukhijski

en: Icelandic
sl: Islandski

en: Vietnamese
sl: Vietnamski

en: Thai
sl: Tajski

en: _Description
sl: _Opis

en: _Encoding
sl: _Nabor znakov

en: Current Locale
sl: Trenutne jezikovne nastavitve

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
sl: Možnost "%s" v tej različici mate-terminal ni več podprta; morda boste želeli ustvariti profil z želeno nastavitvijo in uporabiti novo možnost '--profile'

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
sl: Argument za "%s" ni veljaven ukaz: %s

en: Two roles given for one window
sl: Dani sta dve vlogi za eno okno

en: "%s" option given twice for the same window
sl: Možnost "%s" je za isto okno podana dvakrat

en: "%s" is not a valid zoom factor
sl: "%s" ni veljavna vrednost približanja

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
sl: Določilo približanja "%g" je premajhno, zato bo uporabljeno %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
sl: Določilo približanja "%g" je preveliko, zato bo uporabljeno %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
sl: Možnost "%s" zahteva navedbo ukaza, ki se požene na preostanku ukazne vrstice

en: Not a valid terminal config file.
sl: Ni veljavna datoteka nastavitev terminala.

en: Incompatible terminal config file version.
sl: Nepodprta različica nastavitvene datoteke terminala.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
sl: Ne vpiši se pri aktivacijskem imenskem strežniku in ne uporabi ponovno dejavnega terminala

en: Load a terminal configuration file
sl: Naloži nastavitveno datoteko terminala

en: Save the terminal configuration to a file
sl: Shrani nastavitve terminala v datoteko

en: Open a new window containing a tab with the default profile
sl: Odpri novo okno, ki vsebuje zavihek s privzetim profilom

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
sl: Odpri nov zavihek v zadnje odprtem oknu s privzetim profilom

en: Turn on the menubar
sl: Pokaži menijsko vrstico

en: Turn off the menubar
sl: Skrij menijsko vrstico

en: Maximize the window
sl: Razpni okno

en: Full-screen the window
sl: Celozaslonsko okno

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
sl: Določitev velikosti okna; primer: 80x24 ali 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)

en: GEOMETRY
sl: GEOMETRIJA

en: Set the window role
sl: Nastavi vlogo okna

en: ROLE
sl: VLOGA

en: Set the last specified tab as the active one in its window
sl: Nastavi zadnji naveden zavihek kot dejaven v tem oknu

en: Execute the argument to this option inside the terminal
sl: Izvedi argument možnosti znotraj terminala

en: Use the given profile instead of the default profile
sl: Uporabi podan profil namesto privzetega

en: PROFILE-NAME
sl: IME-PROFILA

en: Set the terminal title
sl: Nastavi naziv terminala

en: TITLE
sl: NAZIV

en: Set the working directory
sl: Nastavi delovni imenik terminala

en: DIRNAME
sl: IMEIMENIKA

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
sl: Nastavi približanje terminala (1.0 = običajna velikost)

en: ZOOM
sl: Približanje

en: MATE Terminal Emulator
sl: MATE posnemovalnik terminala

en: Show MATE Terminal options
sl: Pokaži možnosti MATE terminala

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
sl: Možnosti za odpiranje novih oken ali zavihkov terminala; določiti je mogoče več kot en predmet:

en: Show terminal options
sl: Pokaži možnosti terminala

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
sl: Možnosti okna; v primeru, da je uporabljena pred prvim --window ali --tab argumentom, je določilo privzeto za vsa okna:

en: Show per-window options
sl: Pokaži možnosti za vsako okno terminala

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
sl: Možnosti terminala; v primeru, da je uporabljena pred prvim --window ali --tab argumentom, je določilo privzeto za vse terminale:

en: Show per-terminal options
sl: Pokaži možnosti za vsak terminal

en: Unnamed
sl: Neimenovano

en: _Profile Preferences
sl: _Možnosti profila

en: _Relaunch
sl: _Ponovno zaženi

en: There was an error creating the child process for this terminal
sl: Prišlo je do napake pri ustvarjanju podrejenih procesov tega terminala

en: The child process exited normally with status %d.
sl: Podrejeno opravilo je pričakovano končano s stanjem %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
sl: Podrejeno opravilo je končano s signalom %d.

en: The child process was terminated.
sl: Podrejeno opravilo je prekinjeno.

en: Close tab
sl: Zapri zavihek

en: Switch to this tab
sl: Preklopi na ta zavihek

en: There was an error displaying help
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake

en: Could not open the address “%s”
sl: Ni mogoče odpreti naslova “%s”

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sl: MATE Terminal je prosta programska oprema; lahko jo izmenjujete in spreminjate pod pogoji GNU Splošnega javnega dovoljenja, kot ga izdaja Free Software Foundation; različica 2 ali kasnejše različice.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: MATE Terminal se širi v upanju, da bo uporaben, vendar brez kakršnekoli garancije. Za več podrobnosti si oglejte GNU Splošno javno licenco.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
sl: S programom bi morali dobiti tudi kopijo GNU Splošnega javnega dovoljenja. V primeru, da ga niste dobili, pišite na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: _File
sl: _Datoteka

en: Open _Terminal
sl: Odpri _terminal

en: Open Ta_b
sl: Odpri za_vihek

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _View
sl: _Prikaz

en: _Search
sl: _Išči

en: Ta_bs
sl: _Zavihki

en: New _Profile…
sl: Nov _profil ...

en: _Save Contents
sl: _Shrani vsebino

en: C_lose Tab
sl: Zapri _zavihek

en: _Close Window
sl: _Zapri okno

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: Paste _Filenames
sl: Kopiraj _datotečna imena

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: P_rofiles…
sl: Profili ...

en: _Keyboard Shortcuts…
sl: _Tipkovne bližnjice ...

en: Pr_ofile Preferences
sl: _Lastnosti profila

en: Zoom _In
sl: _Približaj

en: Zoom _Out
sl: _Oddalji

en: _Normal Size
sl: _Običajna velikost

en: _Find...
sl: _Najdi ...

en: Find Ne_xt
sl: Najdi naslednje

en: Find Pre_vious
sl: Najdi _predhodne

en: _Clear Highlight
sl: _Počisti poudarjanje

en: Go to _Line...
sl: Skoči v _vrstico ...

en: _Incremental Search...
sl: _Postopno iskanje ...

en: Change _Profile
sl: Zamenjaj _profil

en: _Previous Profile
sl: _Predhodni profil

en: _Next Profile
sl: _Naslednji profil

en: _Set Title…
sl: _Določi naziv okna ...

en: Set _Character Encoding
sl: Določi nabor _znakov

en: _Reset
sl: _Ponastavi

en: Reset and C_lear
sl: Ponastavi in _počisti

en: _Add or Remove…
sl: _Dodaj ali odstrani ...

en: _Previous Tab
sl: _Predhodni zavihek

en: _Next Tab
sl: _Naslednji zavihek

en: Move Tab _Left
sl: Premakni zavihek _levo

en: Move Tab _Right
sl: Premakni zavihek _desno

en: _Detach tab
sl: _Odpni zavihek

en: _Contents
sl: _Vsebine

en: _About
sl: _O programu

en: _Send Mail To…
sl: _Pošlji pošto za ...

en: _Copy E-mail Address
sl: _Kopiraj e-poštni naslov

en: C_all To…
sl: Klic za ...

en: _Copy Call Address
sl: _Kopiraj klicni naslov

en: _Open Link
sl: _Odpri povezavo

en: _Copy Link Address
sl: _Kopiraj naslov povezave

en: P_rofiles
sl: P_rofili

en: L_eave Full Screen
sl: _Zapusti celozaslonski način

en: _Input Methods
sl: _Načini vnosa

en: Show _Menubar
sl: Pokaži _menijsko vrstico

en: _Full Screen
sl: _Celozaslonski način

en: There are still processes running in some terminals in this window.
    Closing the window will kill all of them.
sl: Še vedno so dejavna opravila v terminalih tega okna.
    Z zapiranjem okna ustavite vse.

en: There are multiple tabs open in this window.
sl: V tem oknu je odprtih več zavihkov.

en: Close this terminal?
sl: Ali naj se okno terminala zapre?

en: C_lose Terminal
sl: _Zapri terminal

en: Could not save contents
sl: Ni mogoče shraniti vsebine

en: Save as...
sl: Shrani kot ...

en: Contributors:
sl: Sodelavci:

en: MATE Terminal is a terminal emulator for the MATE Desktop Environment.
    Powered by Virtual TErminal %d.%d.%d
sl: Terminal MATE je emulator terminala za namizno okolje MATE.
    Poganja ga Virtual TErminal %d.%d.%d

en: About MATE Terminal
sl: O programu Terminal MATE

en: Copyright © 2002–2004 Havoc Pennington
    Copyright © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Copyright © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Copyright © 2007–2010 Christian Persch
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 2002–2004 Havoc Pennington
    Avtorske pravice © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Avtorske pravice © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Avtorske pravice © 2007–2010 Christian Persch
    Avtorske pravice © 2011 Perberos
    Avtorske pravice © 2012-2021 razvijalci MATE
