mate-terminal 1.25.0 - en to sr translation catalogue (538 entries)

en: MATE Terminal
sr: Мејтов терминал

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
sr: Терминал за Мејтово радно окружење

en: MATE Terminal is a terminal emulation application that you can use to access a UNIX shell in the MATE environment. MATE Terminal emulates the xterm program developed by the X Consortium. It supports translucent backgrounds, opening multiple terminals in a single window (tabs) and clickable URLs.
sr: Мејтов терминал је програм опонашања терминала који можете да користите да приступите „UNIX“ љусци у Мејтовом окружењу. Мејтов терминал опонаша програм „xterm“ који је развио Конзорцијум Икса. Подржава светлуцаве позадине, отварање неколико терминала у једном прозору (језичцима) и УРЛ-ове на које се може кликнути.

en: MATE Terminal is a fork of GNOME Terminal and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Terminal, please visit the project's home page.
sr: Мејтов терминал је исцепак Гномовог терминала и део Мејтовог окружења радне површи. Ако желите да знате више о Мејту и Мејтовом терминалу, посетите главну страницу пројекта.

en: Terminal
sr: У терминалу

en: Use the command line
sr: Користите линију наредби

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: C_lose Window
sr: _Затвори прозор

en: Close this window?
sr: Да затворим прозор?

en: There is still a process running in this terminal.
    Closing the terminal will kill it.
sr: Још увек постоји покренути процес у овом терминалу.
    Затварање терминала ће га убити.

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Specify file containing saved configuration
sr: Наводи датотеку која садржи сачувана подешавања

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: ID
sr: ИБ

en: Session management options:
sr: Опције управљања сесијом:

en: Show session management options
sr: Приказује опције управљања сесијом

en: Add or Remove Terminal Encodings
sr: Додајте или уклоните кодирања која користи терминал

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Close
sr: _Затвори

en: A_vailable encodings:
sr: _Доступна кодирања:

en: E_ncodings shown in menu:
sr: _Кодирања приказана у изборнику:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
sr: Аутоматски

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
sr: Ктрл-Х

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
sr: Низ промене

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
sr: Конзолно брисање

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
sr: Блок

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
sr: Усправна цртица

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
sr: Подвучен

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
sr: Користи подешавања система

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Always blink
sr: Увек трепери

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Never blink
sr: Никада не трепери

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
sr: Изађи из терминала

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
sr: Понови наредбу

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
sr: Држи терминал отвореним

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
sr: На левој страни

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
sr: На десној страни

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
sr: Онемогућено

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
sr: Замени почетни наслов

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
sr: Додај на почетни наслов

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
sr: Уклони почетни наслов

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
sr: Задржи почетни наслов

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Tango
sr: Танго

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
sr: Линукс конзола

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: XTerm
sr: ИксТерм

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Rxvt
sr: Рхвт

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
sr: Осветљена

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
sr: Произвољна

en: Find
sr: Нађи

en: _Find
sr: _Нађи

en: _Search for:
sr: _Потражи:

en: _Match case
sr: _Упореди величину слова

en: Match _entire word only
sr: Упореди само _целе речи

en: Match as _regular expression
sr: Упореди као _регуларни израз

en: Search _backwards
sr: Тражи _уназад

en: _Wrap around
sr: Преламај _около

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
sr: _Укључи тастере приступа изборнику (као што је Алт+Ф за отварање изборника Датотека)

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
sr: Укључи тастер _пречице изборника (Ф10 подразумевано)

en: _Shortcut keys:
sr: _Пречице тастатуре:

en: List of profiles
sr: Списак профила

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
sr: Списак профила који постоје за мејтов терминал. Списак садржи ниске које именују поддиректоријуме у „/org/mate/terminal/profiles“.

en: Profile to use for new terminals
sr: Профил који се користи за нове терминале

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
sr: Профил који се користи при отварању новог прозора или језичка. Мора бити у списку профила (profile_list).

en: Whether the menubar has access keys
sr: Да ли главни изборник садржи пречице

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
sr: Да ли да користи Алт+слово пречице за главни изборник. Оне могу да буду у сукобу са неким програмима који раде у терминалу те их је могуће искључити.

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
sr: Да ли је укључена стандардна Гтк+ пречица за приступ траци изборника

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
sr: Обично можете приступити главном изборнику са F10. Ово се може прилагодити и помоћу гткрц-а (gtk-menu-bar-accell = "whatever"). Ова опција омогућава да се искључи стандардна пречица за главни изборник.

en: List of available encodings
sr: Списак доступних распореда

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
sr: Подскуп могућих распореда је дат у подизборнику „Записи“. Ово је списак распореда који ће се тамо појавити. ПОсебан назив распореда „current“ означава да се користи распоред текућег локалитета.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
sr: Да ли да тражи потврду пре затварања прозора терминала

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab or any foreground subprocesses.
sr: Да ли да тражи потврду прилоком затварања прозора терминала који има више од једног отвореног језичка или неки позадински процес.

en: Close tabs with middle click
sr: Затвара језичке на средњи клик

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
sr: Ако је изабрано, укључује могућност затварања језичака коришћењем средњег клика.

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
sr: Мења језичке са [Ктрл]+[Таб]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
sr: Ако је укључено, укључује могућност пребацивања са језичка на језичак помоћу [Ктрл+Таб] и [Ктрл+Помак+Таб].

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
sr: Основни

en: Human-readable name of the profile
sr: Човеку разумљив назив профила

en: Human-readable name of the profile.
sr: Човеку разумљив назив профила.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
sr: Да ли да приказује главни изборник у новим прозорима/језичцима

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
sr: Постављено ако главни изборник треба да буде приказан у новим прозорима, за прозоре/језичке са овим профилом.

en: Default color of text in the terminal
sr: Основна боја текста у терминалу

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sr: Основна боја текста у терминалу, као одредница боје (може бити дата у виду хексадекадних цифара ХТМЛ стила, или назив боје на енглеском језику, нпр.: „red“ — црвена).

en: Default color of terminal background
sr: Основна боја позадине терминала

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sr: Основна боја позадине терминала, као одредница боје (може бити дата у виду хексадекадних цифара ХТМЛ стила, или назив боје на енглеском језику, нпр.: „red“ — црвена).

en: Default color of bold text in the terminal
sr: Основна боја подебљаног текста у терминалу

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
sr: Основна боја подебљаног текста у терминалу, као навод боје (може бити дата као ХТМЛ боја помоћу хексадекадних цифара, или име боје на енглеском језику као што је „red“ за црвену). Ово ће бити занемарено уколико је „bold_color_same_as_fg“ изабрано.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
sr: Да ли је подебљани текст исте боје као и уобичајени текст

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
sr: Ако је изабрано, подебљани текст ће бити исписан у истој боји као и уобичајени текст.

en: What to do with dynamic title
sr: Шта да ради са динамичким насловом

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
sr: Ако програм у терминалу постави наслов (најчешће људи поставе њихове љуске да то ураде), тако постављен наслов може обрисати подешени наслов, ићи испред њега, иза њега, или га заменити. Дозвољене вредности су „replace“, „before“, „after“ и „ignore“.

[ctx: title]
en: 'Terminal'
sr: „Терминал“

en: Title for terminal
sr: Наслов за терминал

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
sr: Наслов који се приказује за прозор или језичак терминала. Овај наслов се може заменити или удружити са насловом који поставља програм унутар терминала, у зависности од подешавања режима наслова (title_mode).

en: Whether to allow bold text
sr: Да ли да дозволи подебљан текст

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
sr: Ако је изабрано, дозвољава програмима у терминалу да подебљају текст.

en: Whether to silence terminal bell
sr: Да ли да искључи звонце терминала

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
sr: Ако је изабрано, не прави буку када програми пошаљу ознаку за звонце.

en: Copy selection to clipboard
sr: Умножава изабрани текст у оставу

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
sr: Ако је изабрано, избор се умножава у међумеморију оставе.

en: Characters that are considered "part of a word"
sr: Знаци који се сматрају „делом речи“

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
sr: Када се бира текст на основу речи, низ ових знакова се посматра као појединачна реч. Опсег може бити дат као „А-Ш“. Цртица (која не означава опсег) треба да буде први наведени знак.

en: Whether to use custom terminal size for new windows
sr: Да ли да користи произвољну величину за нове прозоре

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
sr: Ако је изабрано, нови прозор терминала ће имати произвољну величину на основу кључева „default_size_columns“ (број колона) и „default_size_rows“ (број редова).

en: Default number of columns
sr: Подразумевани број колона

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sr: Број колона у новим прозорима терминала. Кључ се занемарује уколико „use_custom_default_size“ (користи подразумевану произвољну величину) није постављен.

en: Default number of rows
sr: Подразумевани број редова

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sr: Број редова у новим прозорима терминала. Кључ се занемарује уколико „use_custom_default_size“ (користи подразумевану произвољну величину) није постављен.

en: Position of the scrollbar
sr: Положај клизача

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
sr: Где да смести клизач терминала. Могуће је „left“ (лево), „right“ (десно) и „hidden“ (сакривено).

en: Number of lines to keep in scrollback
sr: Број редова који се памте за клизач

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
sr: Број редова који се памте. Можете ићи уназад у терминалу за овај број редова; редови који нису стали се занемарују. Будите пажљиви са овим подешавањем; оно је основни чинилац који одређује колико меморије ваш терминал користи.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sr: Да ли ће неограничени број редова бити задржан у клизачу

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sr: Ако је изабрано, редови враћања неће бити заборављани. Историјат се чува привремено на диску, тако да можете остати без простора на диску ако има пуно редова у терминалу.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sr: Да ли да помери на дно када се притисне тастер

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sr: Ако је изабрано, притисак на тастер пребацује клизач на крај терминала.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
sr: Да ли да помери на дно када има новог излаза

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
sr: Ако је изабрано, при сваком новом излазу, терминал ће вас пребацити на крај.

en: What to do with the terminal when the child command exits
sr: Шта да ради са терминалом када се изврши зависна наредба

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
sr: Дозвољене вредности су „close“ за затварање терминала и „restart“ за поновно покретање наредбе.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
sr: Да ли да покрене наредбу у терминалу као пријавну љуску

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
sr: Ако је изабрано, наредба унутар терминала ће бити покренута као пријавна љуска. (argv[0] ће садржати цртицу на почетку.)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
sr: Да ли да покрене наредбу по избору уместо љуске

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
sr: Ако је изабрано, вредност произвољне наредбе (custom_command) ће се користити уместо покретања љуске.

en: Whether to blink the cursor
sr: Да ли курсор трепће

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
sr: Дозвољене вредности су „system“ која користи општа подешавања трептања курсора или „on“ и „off“ за непосредно укључивање или искључивање треперења.

en: The cursor appearance
sr: Изглед курсора

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
sr: Дозвољене вредности су „block“ за квадратни курсор, „ibeam“ за курсор у виду вертикалне црте или „underline“ за курсор у виду доње црте.

en: Custom command to use instead of the shell
sr: Прилагођена наредба која се користи уместо љуске

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
sr: Покреће ову наредбу уместо љуске, ако је изабрано „use_custom_command“ (користи произвољну наредбу).

en: Icon for terminal window
sr: Иконица за прозор терминала

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
sr: Иконица која се користи у језичцима/прозорима који садрже овај профил.

en: Palette for terminal applications
sr: Палета за програме терминала

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
sr: Терминали имају 16-бојну палету коју могу да користе програми унутар терминала. Ово је та палета, где су дате боје раздвојене двотачком. Имена боја треба да буду у хексадекадном запису, нпр. „#FF00FF“

en: Font
sr: Словни лик

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
sr: Назив словног лика за Панго. Примери су „Sans 12“ или „Monospace Bold 14“.

en: Background type
sr: Врста позадине

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
sr: Врста позадине терминала. Може бити „solid“ за чисту боју, „image“ за слику или „transparent“ за опонашање било праве провидности (уколико је покренут композитни управник прозорима) или лажне провидности (у супротном).

en: Background image
sr: Слика у позадини

en: Filename of a background image.
sr: Датотека са сликом за позадину.

en: Whether to scroll background image
sr: Да ли да помера слику у позадини

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
sr: Ако је изабрано, помера слику у позадини заједно са текстом; ако није постављено, задржава слику на утврђеном месту и помера текст преко ње.

en: How much to darken the background image
sr: Колико да затамни слику у позадини

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
sr: Вредност између 0.0 и 1.0 означава колико затамнити слику у позадини. 0.0 значи да се не затамњује, а 1.0 да буде потпуно тамно. Тренутно су омогућена само два нивоа затамњења, па се ово подешавање понаша као истинитосна вредност, где 0.0 искључује затамњивање.

en: Effect of the Backspace key
sr: Дејство тастера повратнице

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
sr: Одлучује који код шаље тастер повратнице. Дозвољене вредности су „ascii-del“ за АСКРИ ДЕЛ знак, „control-h“ за Ктрл-Х (или АСКРИ БС знак), „escape-sequence“ за низ који је обично везан за повратницу или брисаљку. „ascii-del“ се обично сматра исправним подешавањем за тастер повратнице.

en: Effect of the Delete key
sr: Дејство тастера брисаљке

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
sr: Одлучује који код шаље тастер брисаљке. Дозвољене вредности су „ascii-del“ за АСКРИ ДЕЛ знак, „control-h“ за Ктрл-Х (или АСКРИ БС знак), „escape-sequence“ за низ који је обично везан за повратницу или брисаљку. „escape-sequence“ се обично сматра исправним подешавањем за тастер брисаљке.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sr: Да ли да користи боје из теме за терминалски елемент

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sr: Ако је изабрано, користиће боје из теме за поља за унос текста у терминалу, уместо боја које је подесио корисник.

en: Whether to use the system font
sr: Да ли да користи системски словни лик

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sr: Ако је изабрано, терминал ће користити општи словни лик радне површи ако је он утврђене ширине (или у супротном најсличнији словни лик који пронађе).

en: Highlight S/Key challenges
sr: Истакни изазове С/Тастер

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
sr: Избацује прозорче када се препозна одговор на упит изазова С/Тастера и када се кликне на њега. Укуцавање лозинке у прозорче ће је послати терминалу.

en: Highlight URLs under mouse pointer
sr: Истакни УРЛ-ове под показивачем миша

en: If true, URLs under mouse pointer are highlighted and can be opened by mouse click together with control key or used in context menu.
sr: Ако је изабрано, УРЛ-ови под показивачем миша су истакнути и могу се отворити кликом миша заједно са контролним тастером или се могу користити у приручном изборнику.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
sr: Пречица за отварање новог језичка

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за отварање новог језичка. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to open a new window
sr: Пречица за отварање новог прозора

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за отварање новог прозора. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
sr: Пречица за стварање нових профила

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за позивање прозорчета за прављење профила. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
sr: Пречица за чување садржаја тренутног језичка у датотеку

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за чување садржаја тренутног језичка у датотеку. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to close a tab
sr: Пречица за затварање језичка

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за затварање језичка. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to close a window
sr: Пречица за затварање прозора

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за затварање прозора. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to copy text
sr: Пречица за умножавање текста

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за убацивање изабраног текста у списак исечака. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to paste text
sr: Пречица за убацивање текста

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за убацивање садржаја из списка исечака у терминал. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to select all text
sr: Пречица за бирање свог текста

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за бирање свог текста у терминалу. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
sr: Пречица за приказивање прозорчета за претрагу

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за приказивање прозорчета за претрагу. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
sr: Пречица за налажење следећег појављивања термина претраге

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за налажење следећег појављивања термина претраге у терминалу. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
sr: Пречица за налажење претходног појављивања термина претраге

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за налажење претходног појављивања термина претраге у терминалу. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
sr: Пречица за пребацивање режима приказа преко целог екрана

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на режим целог екрана. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
sr: Пречица за измену видљивости траке изборника

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за измену видљивости главног изборника. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
sr: Пречица за постављање наслова терминала

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за постављање наслова терминала. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
sr: Пречица за поништавање терминала

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за поништавање терминала. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
sr: Пречица за поништавање и чишћење терминала

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за поништавање и чишћење терминала. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
sr: Пречица за пребацивање на претходни језичак

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на претходни језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
sr: Пречица за пребацивање на следећи језичак

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на следећи језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
sr: Пречица за пребацивање на претходни профил

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на претходни профил. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
sr: Пречица за пребацивање на следећи профил

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на следећи профил. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
sr: Пречица за премештање текућег језичка на лево.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Пречица за премештање текућег језичка на лево. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој радњи.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
sr: Пречица за премештање текућег језичка на десно.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Пречица за премештање текућег језичка на десно. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој радњи.

en: Accelerator to detach current tab.
sr: Пречица за одвајање текућег језичка.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Пречица за одвајање текућег језичка. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој радњи.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
sr: Пречица за пребацивање на 1. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 1. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
sr: Пречица за пребацивање на 2. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 2. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
sr: Пречица за пребацивање на 3. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 3. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
sr: Пречица за пребацивање на 4. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 4. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
sr: Пречица за пребацивање на 5. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 5. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
sr: Пречица за пребацивање на 6. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 6. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
sr: Пречица за пребацивање на 7. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 7. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
sr: Пречица за пребацивање на 8. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 8. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
sr: Пречица за пребацивање на 9. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 9. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
sr: Пречица за пребацивање на 10. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 10. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
sr: Пречица за пребацивање на 11. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 11. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
sr: Пречица за пребацивање на 12. језичак

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 12. језичак. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to launch help
sr: Пречица за приказивање помоћи

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за приказивање помоћи. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to make font larger
sr: Пречица за увећање словног лика

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за увећање словног лика. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
sr: Пречица за умањивање величине словног лика

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за умањивање словног лика. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
sr: Пречица за постављање обичне величине словног лика

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за постављање обичне величине словног лика. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на „disabled“ (онемогућено) неће бити додељена пречица овој акцији.

en: Black on light yellow
sr: Црна на светло-жутој

en: Black on white
sr: Црна на белој

en: Gray on black
sr: Сива на црној

en: Green on black
sr: Зелена на црној

en: White on black
sr: Бела на црној

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
sr: Осветљена светла

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
sr: Осветљена тамна

en: Error parsing command: %s
sr: Грешка обраде наредбе: %s

en: Editing Profile “%s”
sr: Уређивање профила „%s“

en: Images
sr: Слике

en: Choose Palette Color %d
sr: Изаберите боју у палети %d

en: Palette entry %d
sr: Боја у палети %d

en: Profiles
sr: Профили

en: _New
sr: _Нова

en: Edit
sr: Уређивање

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Profile used when launching a new terminal:
sr: При покретању _програма, користи овај профил:

en: New Profile
sr: Нови профил

en: C_reate
sr: _Направи

en: Profile _name:
sr: Назив _поставке:

en: _Base on:
sr: _Основа је:

en: Profile Editor
sr: Уређивач профила

en: _Profile name:
sr: _Име профила:

en: _Use the system fixed width font
sr: _Користи системски словни лик сталне ширине

en: _Font:
sr: _Слова:

en: Choose A Terminal Font
sr: Изаберите словни лик за терминал

en: _Allow bold text
sr: _Дозволи зацрњен текст

en: Show _menubar by default in new terminals
sr: Прикажи _изборник у новим терминалима по основи

en: Terminal _bell
sr: _Звонце терминала

en: Copy selected text into _clipboard
sr: Умножи изабрани текст у _оставу

en: Highlight _S/Key challenges under mouse pointer
sr: Истакни изазове „_S/Тастера“ под показивачем миша

en: Highlight _URLs under mouse pointer
sr: Истакни _УРЛ-ове под показивачем миша

en: Cursor blin_k:
sr: Курсор _трепери:

en: Cursor _shape:
sr: Облик _курсора:

en: Select-by-_word characters:
sr: Знаци избора-_речима:

en: Use custom default terminal si_ze
sr: Користи произвољну основну величину _терминала

en: Default size:
sr: Основна величина:

en: columns
sr: колоне

en: rows
sr: реда

en: General
sr: Опште

en: <b>Title</b>
sr: <b>Наслов</b>

en: Initial _title:
sr: Почетни _наслов:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
sr: Када наредбе терминала поставе сопствене _наслове:

en: <b>Command</b>
sr: <b>Наредба</b>

en: _Run command as a login shell
sr: _Покрени наредбу као љуску за пријаву

en: Ru_n a custom command instead of my shell
sr: Покрени _ову наредбу уместо наредбе љуске

en: Custom co_mmand:
sr: Произвољна _наредба:

en: When command _exits:
sr: Након _извршења наредбе:

en: Title and Command
sr: Наслов и наредба

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
sr: <b>Текст, позадина, подебљавање и подвлачење</b>

en: _Use colors from system theme
sr: _Користи боје које користи систем

en: Built-in sche_mes:
sr: Постојеће _шеме:

en: _Text color:
sr: Боја _текста:

en: Choose Terminal Background Color
sr: Изаберите боју позадине терминала

en: Choose Terminal Text Color
sr: Изаберите боју текста у терминалу

en: _Background color:
sr: Боја _позадине:

en: Bol_d color:
sr: Боја _подебљања:

en: _Underline color:
sr: Боја доње _цртице:

en: _Same as text color
sr: _Иста као боја текста

en: <b>Palette</b>
sr: <b>Палета</b>

en: Built-in _schemes:
sr: Постојеће ш_еме:

en: Color p_alette:
sr: Палета _боја:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
sr: <small><i><b>Напомена:</b> Програмима терминала су доступне наведене боје.</i></small>

en: Colors
sr: Боје

en: _Solid color
sr: _Чиста боја

en: _Background image
sr: _Позадинска слика

en: Image _file:
sr: Датотека _слике:

en: Select Background Image
sr: Изаберите слику за позадину

en: Background image _scrolls
sr: Позадинска слика _клиза

en: _Transparent background
sr: _Прозрачна позадина

en: S_hade transparent or image background:
sr: О_сенчи слику која се види кроз терминал или слику у позадини:

en: S_hade transparent background:
sr: О_сенчи слику која се види кроз терминал:

en: <small><i>None</i></small>
sr: <small><i>Без сенке</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
sr: <small><i>Потпуно</i></small>

en: Background
sr: Позадина

en: _Scrollbar is:
sr: _Клизач је:

en: Scroll on _output
sr: По_мерај при испису

en: Scroll on _keystroke
sr: Померај на притисак _тастера

en: lines
sr: реда

en: Scroll_back:
sr: Помера _уназад:

en: _Unlimited
sr: _Неограничено

en: Scrolling
sr: Клизање

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
sr: <small><i><b>Напомена:</b> Ове опције могу проузроковати да неки програми не раде како треба.  Оне само дозвољавају да разрешите проблеме са одређеним програмима и оперативним системима који очекују различито понашање терминала.</i></small>

en: _Delete key generates:
sr: Тастер _брисања остварује:

en: _Backspace key generates:
sr: Тастер _повратнице остварује:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
sr: _Врати опције усклађивања на подразумеване

en: Compatibility
sr: Усклађивање

en: Set Title
sr: Постави наслов

en: _OK
sr: У _реду

en: _Title:
sr: _Титула:

en: _Ok
sr: _У реду

en: S/Key Challenge Response
sr: Одговор изазова С/Тастера

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
sr: Текст који сте притиснули изгледа да није исправан изазов С/Тастера.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
sr: Текст који сте притиснули изгледа да није исправан изазов ОТП-а.

en: New Tab
sr: Нови језичак

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Save Contents
sr: Сачувај садржај

en: Close Tab
sr: Затвори језичак

en: Close Window
sr: Затвори прозор

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Убаци

en: Select All
sr: Изаберите све

en: Hide and Show menubar
sr: Сакриј и прикажи траку изборника

en: Full Screen
sr: Преко целог екрана

en: Zoom In
sr: Увећајте

en: Zoom Out
sr: Умањите

en: Normal Size
sr: Уобичајена величина

en: Find Next
sr: Нађи следеће

en: Find Previous
sr: Нађи претходно

en: Reset
sr: Врати почетне вредности

en: Reset and Clear
sr: Поново постави и очисти

en: Switch to Previous Profile
sr: Пређи на претходни профил

en: Switch to Next Profile
sr: Пређи на следећи профил

en: Switch to Previous Tab
sr: Пређи на претходни језичак

en: Switch to Next Tab
sr: Пређи на следећи језичак

en: Move Tab to the Left
sr: Премести језичак на лево

en: Move Tab to the Right
sr: Премести језичак на десно

en: Detach Tab
sr: Одвој језичак

en: Switch to Tab 1
sr: Пређи на језичак 1

en: Switch to Tab 2
sr: Пређи на језичак 2

en: Switch to Tab 3
sr: Пређи на језичак 3

en: Switch to Tab 4
sr: Пређи на језичак 4

en: Switch to Tab 5
sr: Пређи на језичак 5

en: Switch to Tab 6
sr: Пређи на језичак 6

en: Switch to Tab 7
sr: Пређи на језичак 7

en: Switch to Tab 8
sr: Пређи на језичак 8

en: Switch to Tab 9
sr: Пређи на језичак 9

en: Switch to Tab 10
sr: Пређи на језичак 10

en: Switch to Tab 11
sr: Пређи на језичак 11

en: Switch to Tab 12
sr: Пређи на језичак 12

en: Contents
sr: Садржај

en: File
sr: Датотека

en: View
sr: Преглед

en: Search
sr: Претрага

en: Tabs
sr: Језичци

en: Help
sr: Прикажите помоћ

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
sr: Пречица „%s“ је већ везана за радњу „%s“

en: _Action
sr: _Радња

en: Shortcut _Key
sr: Тастер _пречице

en: Click button to choose profile
sr: Кликните дугме за избор профила

en: Profile list
sr: Списак профила

en: Delete profile “%s”?
sr: Да обришем профил „%s“?

en: Delete Profile
sr: Обриши профил

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
sr: Већ имате профил назван „%s“. Желите ли да направите други профил под истим називом?

en: Choose base profile
sr: Изаберите основни профил

en: No such profile "%s", using default profile
sr: Нема профила „%s“, користим основни профил

en: Invalid geometry string "%s"
sr: Нетачан податак о геометрији „%s“

en: User Defined
sr: корисник је одредио

en: Failed to parse arguments: %s
sr: Нисам успео да обрадим аргументе: %s

en: Western
sr: западни

en: Central European
sr: централноевропски

en: South European
sr: јужноевропски

en: Baltic
sr: балтички

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Arabic
sr: Арапски

en: Greek
sr: Грчки

en: Hebrew Visual
sr: хебрејски визуелни

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Turkish
sr: турски

en: Nordic
sr: норвешки

en: Celtic
sr: келтски

en: Romanian
sr: румунски

en: Unicode
sr: уникод

en: Armenian
sr: Јерменски

en: Chinese Traditional
sr: традиционални кинески

en: Cyrillic/Russian
sr: ћирилични/руски

en: Japanese
sr: јапански

en: Korean
sr: корејски

en: Chinese Simplified
sr: кинески поједностављени

en: Georgian
sr: Грузијски

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: ћирилични/украјински

en: Croatian
sr: хрватски

en: Hindi
sr: хинди

en: Persian
sr: персијски

en: Gujarati
sr: Гујарати

en: Gurmukhi
sr: гурмуки

en: Icelandic
sr: исландски

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Thai
sr: Тајландски

en: _Description
sr: _Опис

en: _Encoding
sr: _Кодирање

en: Current Locale
sr: Текући локалитет

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
sr: Могућност „%s“ више није подржана у овом издању Мејтовог терминала; можда желите да направите профил са жељеним подешавањима, и користите „--profile“могућност

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
sr: Аргумент за „%s“ није исправна наредба: %s

en: Two roles given for one window
sr: Две улоге наведене за један прозор

en: "%s" option given twice for the same window
sr: „%s“ опција је наведена два пута за исти прозор

en: "%s" is not a valid zoom factor
sr: „%s“ није исправна вредност увећања

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
sr: Вредност увећања „%g“ је премала, користим %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
sr: Вредност увећања „%g“ је превелика, користим %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
sr: Могућност „%s“ захтева задавање наредбе на крају линије за наредбе

en: Not a valid terminal config file.
sr: Неисправна датотека са подешавањима терминала.

en: Incompatible terminal config file version.
sr: Неисправно издање датотеке са подешавањима терминала.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
sr: Не пријављује се на сервер за покретање, не користи исти покренути терминал

en: Load a terminal configuration file
sr: Учитава датотеку са подешавањима терминала

en: Save the terminal configuration to a file
sr: Чува подешавања у датотеци

en: Open a new window containing a tab with the default profile
sr: Отвара нови прозор са језичком користећи подразумевани профил

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
sr: Отвара нови језичак у последњем отвореном прозору користећи подразумевани профил

en: Turn on the menubar
sr: Приказује траку изборника

en: Turn off the menubar
sr: Уклања траку изборника

en: Maximize the window
sr: Увећајте прозор

en: Full-screen the window
sr: Поставља преко целог екрана

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
sr: Подешава величину прозора; на пример: 80x24, или 80x24+200+200 (СТУПЦИxРЕДОВИ+X+Y)

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: Set the window role
sr: Поставља улогу прозора

en: ROLE
sr: УЛОГА

en: Set the last specified tab as the active one in its window
sr: Поставља последње наведени језичак као активан у свом прозору

en: Execute the argument to this option inside the terminal
sr: Извршава аргумент ове могућности унутар терминала

en: Use the given profile instead of the default profile
sr: Користи дати профил уместо подразумеваног

en: PROFILE-NAME
sr: НАЗИВ ПРОФИЛА

en: Set the terminal title
sr: Поставља наслов прозора

en: TITLE
sr: НАСЛОВ

en: Set the working directory
sr: Поставља радни директоријум

en: DIRNAME
sr: Назив ДИРЕКТОРИЈУМА

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
sr: Поставља вредност увећања (1.0 = нормалан приказ)

en: ZOOM
sr: УВЕЋАЊЕ

en: MATE Terminal Emulator
sr: Мејтов емулатор терминала

en: Show MATE Terminal options
sr: Приказује могућности Мејтовог терминала

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
sr: Могућности отварања терминала у језичцима; можете одредити више од једног језичка:

en: Show terminal options
sr: Приказује опције терминала

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
sr: Могућности прозора; уколико се користи пре аргумената „--window“ или „--tab“ поставља се подразумевано за све прозоре:

en: Show per-window options
sr: Опције приказа по прозору

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
sr: Могућности терминала; уколико се користи пре аргумената „--window“ или „--tab“ поставља се подразумевано за све терминале:

en: Show per-terminal options
sr: Опције приказа по терминалу

en: Unnamed
sr: Неимановани

en: _Profile Preferences
sr: _Поставке профила

en: _Relaunch
sr: Поново _покрени

en: There was an error creating the child process for this terminal
sr: Дошло је до грешке стварања потпроцеса овог терминала

en: The child process exited normally with status %d.
sr: Потпроцес је нормално завршио са стањем %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
sr: Потпроцес је окончан уз сигнал %d.

en: The child process was terminated.
sr: Потпроцес је окончан.

en: Close tab
sr: Затворите језичак

en: Switch to this tab
sr: Пребаците се на овај језичак

en: There was an error displaying help
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи

en: Could not open the address “%s”
sr: Не могу да отворим адресу „%s“

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Мејтов терминал је слободан софтвер: можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове Опште јавне лиценце коју објављује Задужбина слободног софтвера, било издања 3 те дозволе, или (према вашем избору) било којег новијег издања.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Мејтов терминал се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце уз Мејтов терминал. Ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на следећу адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA“

en: _File
sr: _Датотека

en: Open _Terminal
sr: Отвори _терминал

en: Open Ta_b
sr: Отвори _језичак

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: _Преглед

en: _Search
sr: _Потражи

en: _Terminal
sr: _Терминал

en: Ta_bs
sr: _Језичци

en: New _Profile…
sr: Нови _профил…

en: _Save Contents
sr: _Сачувај садржај

en: C_lose Tab
sr: Затвори _језичак

en: _Close Window
sr: Затвори _прозор

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Paste
sr: У_баци

en: Paste _Filenames
sr: Убаци називе _датотека

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: P_rofiles…
sr: Про_фили…

en: _Keyboard Shortcuts…
sr: Пречице са _тастатуре…

en: Pr_ofile Preferences
sr: _Поставке профила

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: _Find...
sr: _Пронађи...

en: Find Ne_xt
sr: Пронађи _следеће

en: Find Pre_vious
sr: Пронађи _претходно

en: _Clear Highlight
sr: Уклони _истицање

en: Go to _Line...
sr: _Иди на ред...

en: _Incremental Search...
sr: _Повећавајућа претрага...

en: Change _Profile
sr: Измени _профил

en: _Previous Profile
sr: _Претходни профил

en: _Next Profile
sr: _Следећи профил

en: _Set Title…
sr: Постави _наслов…

en: Set _Character Encoding
sr: Постави _кодирање знакова

en: _Reset
sr: _Поврати

en: Reset and C_lear
sr: Поново постави и _очисти

en: _Add or Remove…
sr: _Додај или уклони…

en: _Previous Tab
sr: _Претходни језичак

en: _Next Tab
sr: _Следећи језичак

en: Move Tab _Left
sr: Помери језичак на _лево

en: Move Tab _Right
sr: Помери језичак на _десно

en: _Detach tab
sr: _Одвој језичак

en: _Contents
sr: _Садржаји

en: _About
sr: _О програму

en: _Send Mail To…
sr: Пошаљи _ел. пошту…

en: _Copy E-mail Address
sr: _Умножи адресу ел. поште

en: C_all To…
sr: _Позови…

en: _Copy Call Address
sr: _Умножи број за позив

en: _Open Link
sr: Отвори _везу

en: _Copy Link Address
sr: _Умножи адресу везе

en: P_rofiles
sr: _Профили

en: L_eave Full Screen
sr: _Напусти цео екран

en: _Input Methods
sr: _Начини уноса

en: Show _Menubar
sr: Прикажи _изборник

en: _Full Screen
sr: _Преко целог екрана

en: There are still processes running in some terminals in this window.
    Closing the window will kill all of them.
sr: Још увек постоје покренути процеси у неким терминалима у овом прозору.
    Затварање прозора ће их све поубијати.

en: There are multiple tabs open in this window.
sr: Отворено је неколико језичака у овом прозору.

en: Close this terminal?
sr: Да затворим терминал?

en: C_lose Terminal
sr: _Затвори терминал

en: Could not save contents
sr: Не могу да сачувам садржај

en: Save as...
sr: Сачувај као...

en: Contributors:
sr: Доприносиоци:

en: MATE Terminal is a terminal emulator for the MATE Desktop Environment.
    Powered by Virtual TErminal %d.%d.%d
sr: Мејтов терминал је опонашавач терминала за Мејтово окружење радне опреме.
    Погони га „Virtual TErminal %d.%d.%d“

en: About MATE Terminal
sr: О Мејтовом терминалу

en: Copyright © 2002–2004 Havoc Pennington
    Copyright © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Copyright © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Copyright © 2007–2010 Christian Persch
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2002–2004 Хавок Пенинктонг
    Ауторска права © 2003–2004, 2007 Мариано Суарез-Алварез
    Ауторска права © 2006 Гилерм д С. Пасторе
    Ауторска права © 2007–2010 Кристиан Перш
    Ауторска права © 2011 Перберос
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта
