mate-terminal 1.25.0 - en to tk translation catalogue (63 entries)

en: Disable connection to session manager
tk: Ötürşük müdire baglançy söndir

en: _Close
tk: _Ýap

en: A_vailable encodings:
tk: _Nagt Ködlemeler:

en: E_ncodings shown in menu:
tk: Menüda görkezlen ködlemeler:

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
tk: Şahsy

en: Find
tk: Tap

en: _Match case
tk: _Kiçi/beýik ligni nezirle

en: Match _entire word only
tk: _Diňe söziň ehlini nezirle

en: Search _backwards
tk: _Tersine gözle

en: _Wrap around
tk: _Dola

en: Font
tk: Kalam

en: Images
tk: Resimler

en: _New
tk: _Täze

en: _Delete
tk: _Poz

en: C_reate
tk: _Bejer

en: Background
tk: Arkaplan

en: lines
tk: hatlar

en: Close Window
tk: Äpişgäni Bagla

en: Zoom In
tk: Ulalt

en: Zoom Out
tk: Kiçeld

en: View
tk: Görnöş

en: Western
tk: Gun Batar

en: Central European
tk: Orta Avrupa

en: South European
tk: Gun Orta Avrupa

en: Baltic
tk: Baltik

en: Cyrillic
tk: Kiril

en: Arabic
tk: Arabça

en: Greek
tk: Ýunança

en: Hebrew Visual
tk: Aaýan ýähüd dili

en: Hebrew
tk: Ýähüd dili

en: Turkish
tk: Türkçe

en: Nordic
tk: Nordik dili

en: Celtic
tk: Seltik dili

en: Romanian
tk: Römençe

en: Unicode
tk: Uniköd

en: Armenian
tk: Ermençe

en: Chinese Traditional
tk: Däpli Çinçe

en: Cyrillic/Russian
tk: Kiril/Orsça

en: Japanese
tk: Japonça

en: Korean
tk: Köreçe

en: Chinese Simplified
tk: Besitlendirlen Çinçe

en: Georgian
tk: Gürjüçe

en: Cyrillic/Ukrainian
tk: Kiril/Ukraýn dili

en: Vietnamese
tk: Výetnamça

en: Thai
tk: Taýça

en: _Description
tk: _Wasp

en: _Encoding
tk: _Ködlama

en: GEOMETRY
tk: ŞEKIL

en: _File
tk: _Faýl

en: _View
tk: _Görkez

en: _Search
tk: _Agtar

en: _Copy
tk: _Nusgala

en: _Paste
tk: _Ýabşyr

en: Select _All
tk: _Ehlisini Saýla

en: Zoom _In
tk: _Ulalt

en: Zoom _Out
tk: _Ulalt

en: _Normal Size
tk: _Kadaly Ululyk

en: _Find...
tk: _Tap...

en: Find Ne_xt
tk: _Indikini Tap

en: Find Pre_vious
tk: _Öňkini Tap

en: Go to _Line...
tk: Hat'a Git...

en: _Contents
tk: _Mazmunlar

en: _About
tk: _Barada
