mate-terminal 1.25.0 - en to tt translation catalogue (16 entries)

en: _Help
tt: _Yärdäm

en: _Close
tt: Ya_p

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
tt: Sızdırıp

en: Font
tt: Yazu

en: _New
tt: _Yaña

en: _Password:
tt: _Sersüz:

en: _File
tt: _Birem

en: _Edit
tt: Ü_zgärtü

en: _View
tt: _Küreneş

en: _Copy
tt: İs_kä al:

en: _Paste
tt: Ös_tä

en: Select _All
tt: _Barın Sayla

en: _Find...
tt: _Ezläw...

en: Find Ne_xt
tt: _Kiläsen Tap

en: _Contents
tt: _Eçtälek

en: _About
tt: _Turında
