mate-terminal 1.25.0 - en to uz translation catalogue (172 entries)

en: MATE Terminal
uz: MATE Terminali

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
uz: MATE ish stoli muhiti uchun terminal emulyatori

en: Use the command line
uz: Buyruq satridan foydalanish

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: C_lose Window
uz: Oynani Y_opish

en: Close this window?
uz: Ushbu oyna yopilsinmi?

en: Disable connection to session manager
uz: Seans boshqaruvchisiga bogʻlanishni o'chirish

en: Specify file containing saved configuration
uz: Saqlangan moslamalar mavjud boʻlgan faylni koʻrsating

en: FILE
uz: FAYL

en: Specify session management ID
uz: Seans boshqaruvi ID'ni koʻrsating

en: Session management options:
uz: Seans boshqaruvi xossalari:

en: Show session management options
uz: Seans boshqaruvi xossalarini ko'rsatish

en: _Help
uz: _Yordam

en: _Close
uz: _Yopish

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
uz: Avtomatik

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
uz: Blok

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
uz: I-Nur

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
uz: Tagiga chizish

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
uz: Tizim sozlamalaridan foydalanish

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
uz: Terminladan chiqish

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
uz: Chap tomonda

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
uz: O'ng tomonda

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
uz: Linux konsoli

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
uz: Boshqa

en: Find
uz: Topish

en: _Search for:
uz: _Qidirish:

en: _Match case
uz: Harflar katta-kichikligini _moslash

en: Match _entire word only
uz: Faqat _butun so'zni moslash

en: Search _backwards
uz: _Orqaga qidirish

en: _Wrap around
uz: Atrofini _O'rash

en: Keyboard Shortcuts
uz: Klaviatura tugmalar birikmalari

en: List of profiles
uz: Profillar ro'yxati

en: Title for terminal
uz: Terminal sarlavhasi

en: Copy selection to clipboard
uz: Tanlangan matndan klipbordga nusxa olish

en: Default number of columns
uz: Ustunlarning standart soni

en: Default number of rows
uz: Qatorlarning standart soni

en: The cursor appearance
uz: Kursor ko'rinishi

en: Icon for terminal window
uz: Terminal oynasi uchun nishoncha

en: Font
uz: Shrift

en: Background type
uz: Orqa fon turi

en: Background image
uz: Orqa fon tasviri

en: Effect of the Delete key
uz: Delete tugmasi ta'siri

en: Keyboard shortcut to open a new window
uz: Yangi oyna ochish uchun tugmalar birikmasi

en: Keyboard shortcut to create a new profile
uz: Yangi profil yaratish uchun tugmalar birikmasi

en: Keyboard shortcut to close a window
uz: Oyna yopish uchun tugmalar birikmasi

en: Keyboard shortcut to copy text
uz: Matndan nusxa olish uchun tugmalar birikmasi

en: Keyboard shortcut to paste text
uz: Matnni qo'yish uchun tugmalar birikmasi

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
uz: To'la ekran usuliga o'tish tugmalar birikmasi

en: Black on light yellow
uz: Och sariqda qora

en: Black on white
uz: Oqda qora

en: Gray on black
uz: Qorada kulrang

en: Green on black
uz: Qorada yashil

en: White on black
uz: Qorada oq

en: Images
uz: Rasmlar

en: Profiles
uz: Profillar

en: Edit
uz: Tahrir

en: _Delete
uz: _Olib tashlash

en: New Profile
uz: Yangi Profil

en: C_reate
uz: Y_aratish

en: Profile _name:
uz: Profil _nomi:

en: _Profile name:
uz: _Profil nomi:

en: _Font:
uz: _Shrift:

en: Choose A Terminal Font
uz: Terminal Shriftini Tanlash

en: Default size:
uz: Standart hajm:

en: columns
uz: uchtunlar

en: rows
uz: qatorlar

en: General
uz: Umumiy

en: <b>Title</b>
uz: <b>Sarlavha</b>

en: <b>Command</b>
uz: <b>Buyruq</b>

en: _Text color:
uz: _Matn rangi:

en: _Background color:
uz: _Orqa fon rangi:

en: Built-in _schemes:
uz: Tayyor _sxemalar:

en: Colors
uz: Ranglar

en: _Solid color
uz: _Bitta rang

en: _Background image
uz: _Orqa fon rasmi

en: <small><i>None</i></small>
uz: <small><i>Yo'q</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
uz: <small><i>Maksimum</i></small>

en: Background
uz: Orqa fon

en: _Title:
uz: _Sarlavha:

en: _Password:
uz: _Maxfiy so'z:

en: New Tab
uz: Yangi Tab

en: New Window
uz: Yangi Oyna

en: Close Tab
uz: Tabni Yopish

en: Close Window
uz: Oynani Yopish

en: Copy
uz: Nusxa olish

en: Paste
uz: Qo'yish

en: Select All
uz: Hammasini tanlash

en: Hide and Show menubar
uz: Menyubarni ko'rsatish va yashirish

en: Full Screen
uz: To'liq Ekran

en: Zoom In
uz: Yaqinlashish

en: Zoom Out
uz: Uzoqlashish

en: Normal Size
uz: Odatiy Hajm

en: Move Tab to the Left
uz: Tabni Chapga koʻchirish

en: Switch to Tab 2
uz: 2 Tabga O'tish

en: Contents
uz: Tarkibi

en: File
uz: Fayl

en: View
uz: Ko'rinish

en: Search
uz: Qidirish

en: Help
uz: Yordam

en: Delete Profile
uz: Profilni O'chirish

en: Western
uz: G'arbiy

en: Central European
uz: Markaziy Yevropa

en: South European
uz: Janubiy Yevropa

en: Baltic
uz: Boltiq

en: Cyrillic
uz: Kirillcha

en: Arabic
uz: Arabcha

en: Greek
uz: Yunoncha

en: Turkish
uz: Turkcha

en: Nordic
uz: Nord

en: Celtic
uz: Kelt

en: Romanian
uz: Rumincha

en: Unicode
uz: Yunikod

en: Armenian
uz: Armancha

en: Chinese Traditional
uz: An'anaviy Xitoycha

en: Cyrillic/Russian
uz: Kirilcha/Ruscha

en: Japanese
uz: Yaponcha

en: Korean
uz: Koreys

en: Chinese Simplified
uz: Soddalashtirilgan Xitoycha

en: Georgian
uz: Gruzin

en: Cyrillic/Ukrainian
uz: KIrillcha/Ukrain

en: Croatian
uz: Xorvat

en: Hindi
uz: Hindu

en: Persian
uz: Fors

en: Gujarati
uz: Gujarat

en: Icelandic
uz: Islandcha

en: Vietnamese
uz: Vyetnam

en: Thai
uz: Taycha

en: _Description
uz: _Taʼrifi

en: Current Locale
uz: Joriy Til

en: Turn on the menubar
uz: Menyu Barni yoqish

en: Turn off the menubar
uz: Menyu Barni o'chirish

en: GEOMETRY
uz: GEOMETRIYA

en: TITLE
uz: SARLAVHA

en: MATE Terminal Emulator
uz: MATE Terminal Emulyatori

en: Show MATE Terminal options
uz: MATE Terminali xossalarini ko'rsatish

en: Show terminal options
uz: Terminal xossalarini ko'rsatish

en: _Profile Preferences
uz: _Profil Xususiyatlari

en: Close tab
uz: Tabni yopish

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
uz: Atril erkin dasturiy ta'minot: siz uni Free Software Foundation tomonidan nashr etilgan GNU Umumiy Ommaviy Litsenziyaning 3 yoki har qanday kechroq (o'z ixtiyoringizga ko'ra) versiyasi shartlari asosida qayta tarqatish va/yoki o'zgartirishingiz mumkin.

en: _File
uz: _Fayl

en: Open _Terminal
uz: _Terminalni Ochish

en: _Edit
uz: _Tahrir

en: _View
uz: _Ko'rish

en: _Search
uz: _Qidirish

en: New _Profile…
uz: Yangi _Profil...

en: _Close Window
uz: Oynani _Yopish

en: _Copy
uz: _Nusxa olish

en: Select _All
uz: Barchasini _Tanlash

en: _Keyboard Shortcuts…
uz: _Klaviatura tugmalar Birikmalari...

en: Pr_ofile Preferences
uz: Pr_ofil Xususiyatlari

en: Zoom _In
uz: Ka_ttalashtirish

en: Zoom _Out
uz: _Uzoqlashtirish

en: _Normal Size
uz: _Oʻrnatacha oʻlcham

en: _Find...
uz: _Topish…

en: Find Ne_xt
uz: Key_ingini Topish

en: Find Pre_vious
uz: Old_ingini Topish

en: _Previous Tab
uz: _Oldingi tab

en: _Next Tab
uz: _Keyingi tab

en: Move Tab _Left
uz: Tabni _chapga koʻchirish

en: Move Tab _Right
uz: Tabni _oʻngga koʻchirish

en: _Contents
uz: _Tarkibi

en: _About
uz: _Haqida

en: _Open Link
uz: _Linkno Ochish

en: P_rofiles
uz: P_rofillar

en: L_eave Full Screen
uz: To'liq Ekrandan Ch_iqish

en: Show _Menubar
uz: Menyu Barni _Ko'rsatish

en: _Full Screen
uz: _To'liq Ekran

en: Close this terminal?
uz: Terminal yopilsinmi?

en: C_lose Terminal
uz: Terminalni Y_opish

en: Save as...
uz: Quyidagicha saqlash...

en: Contributors:
uz: Hissa qo'shganlar:
