mate-terminal 1.25.0 - en to wa translation catalogue (312 entries)

en: MATE Terminal
wa: Terminå di MATE

en: Terminal
wa: Terminå

en: Use the command line
wa: Eployî l' roye di comande

en: Disable connection to session manager
wa: Essocter l' adjondaedje å manaedjeu di sessions

en: Specify session management ID
wa: Dire l' ID pol manaedjmint del session

en: Add or Remove Terminal Encodings
wa: Radjouter ou oister des ecôdaedjes do terminå

en: _Help
wa: _Aidance

en: _Close
wa: _Clôre

en: A_vailable encodings:
wa: Ecôdaedjes k' i gn _a:

en: E_ncodings shown in menu:
wa: Ecôdaedjes _håynés e menu:

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
wa: Sorlignî

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
wa: Dismetou

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
wa: Conzôle Linux

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
wa: A vosse môde

en: Find
wa: Trover

en: _Search for:
wa: _Cweri après:

en: _Wrap around
wa: Môde _côpaedje di roye

en: Keyboard Shortcuts
wa: Rascourtis del taprece

en: _Shortcut keys:
wa: Tapes _rascourtis:

en: List of profiles
wa: Djivêye des profils

en: Profile to use for new terminals
wa: Profil a-z eployî cwand on drouve on novea terminå

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
wa: Li profil a-z eployî cwand on drouve on novea purnea ou linwete. I doet esse dins l' djivêye di profils («profile_list»).

en: List of available encodings
wa: Djivêye des ecôdaedjes k' i gn a

en: Human-readable name of the profile
wa: No do profil dins ene cogne lijhåve påzès djins

en: Human-readable name of the profile.
wa: No do profil dins ene cogne lijhåve påzès djins.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
wa: Est çk' i fåt håyner ene bår di menu dins les noveas purneas/linwetes

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
wa: Vraiy si l' bår ås menus doet esse håynêye dins les noveas purneas, po les purneas ou linwetes avou ç' profil ci.

en: Default color of text in the terminal
wa: Prémetowe coleur pol tecse do terminå

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
wa: Prémetowe coleur pol tecse do terminå (defineye come ene valixhance RVB hecsa a môde HTML, oudonbén on no d' coleur kinoxhou do sistinme come «red»).

en: Default color of terminal background
wa: Prémetowe coleur di fond pol terminå

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
wa: Prémetowe coleur di fonte do terminå (defineye come ene valixhance RVB hecsa a môde HTML, oudonbén on no d' coleur kinoxhou do sistinme come «red»).

en: What to do with dynamic title
wa: Cwè fé avou les tites dinamikes

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
wa: Si l' programe dins l' terminå definixh li tite (å pus sovint c' est l' inicialijhaedje do shell ki fwait çoula), li tite defini dinamicmint pout disfacer l' ci k' a stî apontyî dvant, si mete pa dvant, pa drî ou co l' replaecî. Les valixhances possibes sont «replace» (replaecî), «before» (pa divant), «after» (pa drî) ou «ignore» (passer houte).

en: Title for terminal
wa: Tite pol terminå

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
wa: Tite a håyner pol purnea ou l' linwete do terminå. Ci tite ci pout esse replaecî pa, ou maxhî avou, on tite defini på programe ki toûne ådvins di terminå, sorlon l' valixhance di «title_mode» (môde do tite).

en: Whether to allow bold text
wa: Est çk' i fåt permete des cråssès letes ou nén

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
wa: Si metou, permete ås programes enondés dins ç' terminå chal di mete li fonte e cråssès letes.

en: Whether to silence terminal bell
wa: Est çk' i fåt fé taire li xhuflet do terminå

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
wa: Si metou, ni fwait nén aler l' xhuflet cwand les programes evoyént li secwince ESC do xhuflet do terminå.

en: Characters that are considered "part of a word"
wa: Caracteres ki sont veyous come fjhant pårteye des mots

en: Position of the scrollbar
wa: Eplaeçmint d' l' acinseur

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
wa: Si metou, tchôkî so ene tape fwait aler l' acinseur disk' al valeye.

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
wa: Les valixhances possibes sont «close» (clôre) po clôre li terminå, eyet «restart» (renonder) po renonder l' comande.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
wa: Si metou, li comande å dvins do terminå serè enondêye come on shell d' elodjaedje (li no do programe passé al comande d' enondaedje (argv[0]) årèt-st ene loyeure («-») pa dvant).

en: Whether to run a custom command instead of the shell
wa: Est çk' i fåt enonder on programe da vosse estô d' on shell

en: Custom command to use instead of the shell
wa: Comande da vosse a-z eployî chal estô d' on shell

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
wa: Enonder cisse comande la purade ki l' shell, si «use_custom_command» (eployî comande da vosse) est vraiy.

en: Icon for terminal window
wa: Imådjete pol purnea do terminå

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
wa: Imådjete a-z eployî po les linwetes/purneas k' ovrèt avou ci profil chal.

en: Palette for terminal applications
wa: Palete po les programes ki s' enondèt sol terminå

en: Font
wa: Fonte

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
wa: On no d' fonte Pango (no del fonte, si stîle eyet s' grandeu). Metans «Sans 12» ou «Monospace Bold 14».

en: Background type
wa: Sôre di fond

en: Background image
wa: Imådje di fond

en: Filename of a background image.
wa: No do fitchî imådje pol fond do terminå.

en: Whether to scroll background image
wa: Est çk' i fåt erôler l' imådje di fond

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
wa: Si metou, l' imådje di fond bodje avou l' tecse di dvant cwand l' purnea est erôlé ou foyté avou l' bår d' acinseur; si dismetou, l' imådje ni bodje nén eyet l' tecse bodje pa dzeur.

en: How much to darken the background image
wa: Livea di noerixhaedje po l' imådje di fond do terminå

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
wa: Ene valixhance inte 0.0 eyet 1.0 ki definixh li livea di noeristé po l' imådje eployeye come fond do terminå. 0.0 vout dire èn nén noeri, 1.0 vout dire noeri pår. Dins l' eplemintåcion do moumint, i gn a k' deus liveas di noeristé, çou ki fwait ki les valixhances si cdujhèt come on bouleyin, avou 0.0 ki dismete l' efet di noerixhaedje.

en: Effect of the Backspace key
wa: Efet del tape «BackSpace»

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
wa: Definixh li côde evoyî pal tape Backspace. Les possibès valixhances sont «ascii-del» po-z evoyî li caractere ASCII DEL, «control-h» po-z evoyî Control-H (dj' ô bén, li caractere ASCII BS), «escape-sequence» po-z evoyî ene secwince d' echapmint tipicmint aloyeye a l' accion d' disfacer l' caractere di dvant. Normålmint «ascii-del» est veyou come estant l' bon apontiaedje pol tape Backspace.

en: Effect of the Delete key
wa: Efet del tape «Delete»

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
wa: Definixh li côde evoyî pal tape Delete. Les possibès valixhances sont «ascii-del» po-z evoyî li caractere ASCII DEL, «control-h» po-z evoyî Control-H (dj' ô bén, li caractere ASCII BS), «escape-sequence» po-z evoyî ene secwince d' echapmint tipicmint aloyeye a l' accion d' disfacer l' caractere shuvant. Normålmint «escape-sequence» est veyou come estant l' bon apontiaedje pol tape Delete.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
wa: Est çk' i fåt eployî les coleurs do tinme di l' ahesse di terminå

en: Whether to use the system font
wa: Est çk' i fåt eployî li fonte do sistinme

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
wa: Si metou, li terminå eployrè li prémetowe fonte a espåçmint ewal do scribanne (ou l' pus rshonnant k' i pôreut trover).

en: Keyboard shortcut to open a new tab
wa: Tape di rascourti po drovi ene nouve linwete

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po drovi ene nouve linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to open a new window
wa: Tape di rascourti po drovi on novea purnea

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po drovi on novea purnea. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
wa: Tape di rascourti po-z askepyî on novea profil

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po drovi l' purnea d' askepiaedje des profils. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to close a tab
wa: Tape di rascourti po clôre ene linwete

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po clôre ene linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to close a window
wa: Tape di rascourti po clôre on purnea

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po clôre on purnea. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to copy text
wa: Tape di rascourti po copyî do tecse

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po copyî li tecse tchoezi dins l' tchapea emacralé. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to paste text
wa: Tape di rascourti po-z aclaper do tecse

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
wa: Tape di rascourti po forrimpli l' waitroûle

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po passer e môde forrimplixhaedje del waitroûle. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
wa: Tape di rascourti po vey/catchî li bår ås menus

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po catchî ou mostrer li bår ås menus. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
wa: Tape di rascourti po defini li tite do terminå

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po defini l' tite do terminå. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
wa: Tape di rascourti po renonder l' terminå

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po renonder l' terminå. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
wa: Tape di rascourti po renonder et netyî l' terminå

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po renonder et netyî l' terminå. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
wa: Tape di rascourti po potchî al linwete di dvant

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al linwete di dvant. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
wa: Tape di rascourti po potchî al linwete shuvante

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al linwete shuvante. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
wa: Tape di rascourti po displaecî l' linwete do moumint viè l' hintche.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
wa: Tape di rascourti po displaecî l' linwete do moumint viè l' hintche. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
wa: Tape di rascourti po displaecî l' linwete do moumint viè l' droete.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
wa: Tape di rascourti po displaecî l' linwete do moumint viè l' droete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Accelerator to detach current tab.
wa: Tape di rascourti po distaetchî l' linwete do moumint.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
wa: Tape di rascourti po distaetchî l' linwete do moumint. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
wa: Tape di rascourti po potchî al prumire linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al prumire linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
wa: Tape di rascourti po potchî al deujhinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al deujhinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
wa: Tape di rascourti po potchî al troejhinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al troejhinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
wa: Tape di rascourti po potchî al cwatrinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al cwatrinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
wa: Tape di rascourti po potchî al cénkinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al cénkinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
wa: Tape di rascourti po potchî al shijhinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al shijhinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
wa: Tape di rascourti po potchî al setinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al setinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
wa: Tape di rascourti po potchî a l' ûtinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî a l' ûtinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
wa: Tape di rascourti po potchî al nouvinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al nouvinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
wa: Tape di rascourti po potchî al dijhinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al dijhinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
wa: Tape di rascourti po potchî a l' onzinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî a l' onzinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
wa: Tape di rascourti po potchî al dozinme linwete

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al dozinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to launch help
wa: Tape di rascourti po håyner l' aidance

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po håyner l' aidance. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to make font larger
wa: Tape di rascourti po ragrandi l' fonte

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po ragrandi l' fonte. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
wa: Tape di rascourti po raptiti l' fonte

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po raptiti l' fonte. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
wa: Tape di rascourti po mete li fonte a s' grandeu normåle

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po mete li fonte a s' grandeu normåle. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Black on light yellow
wa: Noer so djaene clair

en: Black on white
wa: Noer so blanc

en: Gray on black
wa: Gris so noer

en: Green on black
wa: Vert so noer

en: White on black
wa: Blanc so noer

en: Images
wa: Imådjes

en: Choose Palette Color %d
wa: Tchoezixhoz l' palete di coleurs %d

en: Palette entry %d
wa: Intrêye %d del palete

en: Profiles
wa: Profils:

en: _New
wa: _Novea

en: Edit
wa: Candjî

en: _Delete
wa: _Disfacer

en: New Profile
wa: Novea profil

en: C_reate
wa: A_hiver

en: Profile _name:
wa: _No do profil:

en: _Base on:
wa: _Båzé so:

en: Profile Editor
wa: Aspougneu di profils

en: _Profile name:
wa: No do _profil:

en: _Font:
wa: _Fonte:

en: Choose A Terminal Font
wa: Tchoezixhoz ene fonte di terminå

en: _Allow bold text
wa: _Permete des cråssès letes

en: Show _menubar by default in new terminals
wa: Mostrer li bår ås _menus po les noveas terminås

en: Terminal _bell
wa: _Xhuflet do terminå

en: Select-by-_word characters:
wa: Letes et sines ki polèt esse dvins des _mots:

en: General
wa: Djenerå

en: <b>Title</b>
wa: <b>Tite</b>

en: Initial _title:
wa: _Tite po cmincî:

en: <b>Command</b>
wa: <b>Comande</b>

en: _Run command as a login shell
wa: _Enonder li terminå come on shell d' elodjaedje

en: Ru_n a custom command instead of my shell
wa: _Enonder ene comande da vosse estô d' on shell

en: Custom co_mmand:
wa: Co_mande da vosse:

en: When command _exits:
wa: Cwand l' comande _finixh:

en: Title and Command
wa: Tite et comande

en: _Text color:
wa: Coleur pol _tecse:

en: Choose Terminal Background Color
wa: Tchoezixhoz li coleur di fond pol terminå

en: Choose Terminal Text Color
wa: Tchoezixhoz li coleur pol tecse do terminå

en: _Background color:
wa: Coleur pol _fond:

en: <b>Palette</b>
wa: <b>Palete</b>

en: Built-in _schemes:
wa: _Prémetowès tchuzes:

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
wa: <small><i><b>Note:</b> Les programes ki s' enondèt dins l' terminå polèt eployî les coleurs shuvantes.</i><small>

en: Colors
wa: Coleurs

en: Image _file:
wa: Fitchî _imådje:

en: Select Background Image
wa: Tchoezi ene imådje pol fond

en: Background image _scrolls
wa: L' imådje di fond s' e_rôle

en: _Transparent background
wa: Fond k' on voet _houte

en: S_hade transparent or image background:
wa: Erôler l' imådje ou l' voeyaedje _houte ou imådje do fond:

en: <small><i>None</i></small>
wa: <small><i>Nole</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
wa: <small><i>Macsimom</i></small>

en: Background
wa: Fond

en: _Scrollbar is:
wa: Li _bår acinseur est:

en: Scroll on _keystroke
wa: Foyter cwand vos _tapez

en: lines
wa: royes

en: Scrolling
wa: Foytaedje

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
wa: <small><i><b>Note:</b> Ces tchuzes chal polèt fé des problinmes avou des programes k' i gn a.  Ele ni sont chal ki po vs permete di tot l' minme candjî li dujhance di ces tapes la, ca sacwants programes polèt aveur målåjhey ôtrumint.</i></small>

en: _Delete key generates:
wa: Li tape _Delete evoye:

en: _Backspace key generates:
wa: Li tape _BackSpace evoye:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
wa: _Rimete les prémetowès valixhances

en: Compatibility
wa: Copatibilité

en: Set Title
wa: Defini l' tite

en: _Title:
wa: _Tite:

en: _Password:
wa: _Sicret:

en: New Tab
wa: Novele linwete

en: New Window
wa: Novea purnea

en: Close Tab
wa: Clôre li linwete

en: Close Window
wa: Clôre li purnea

en: Copy
wa: Copyî

en: Paste
wa: Claper

en: Select All
wa: Tchoezi totafwait

en: Hide and Show menubar
wa: Catchî et håyner li bår ås menus

en: Full Screen
wa: Forrimpli li waitroûle

en: Zoom In
wa: Zoumer

en: Zoom Out
wa: Diszoumer

en: Normal Size
wa: Grandeu normåle

en: Reset
wa: Renonder

en: Reset and Clear
wa: Renonder et netyî

en: Switch to Previous Tab
wa: Potchî al linwete di dvant

en: Switch to Next Tab
wa: Potchî al linwete shuvante

en: Move Tab to the Left
wa: Bodjî l' linwete viè l' hintche

en: Move Tab to the Right
wa: Bodjî l' linwete viè l' droete

en: Detach Tab
wa: Distaetchî l' linwete

en: Switch to Tab 1
wa: Potchî al prumire linwete

en: Switch to Tab 2
wa: Potchî al deujhinme linwete

en: Switch to Tab 3
wa: Potchî al troejhinme linwete

en: Switch to Tab 4
wa: Potchî al cwatrinme linwete

en: Switch to Tab 5
wa: Potchî al cénkinme linwete

en: Switch to Tab 6
wa: Potchî al shijhinme linwete

en: Switch to Tab 7
wa: Potchî al setinme linwete

en: Switch to Tab 8
wa: Potchî al ûtinme linwete

en: Switch to Tab 9
wa: Potchî al nouvinme linwete

en: Switch to Tab 10
wa: Potchî al dijhinme linwete

en: Switch to Tab 11
wa: Potchî al onzinme linwete

en: Switch to Tab 12
wa: Potchî al dozinme linwete

en: Contents
wa: Ådvins

en: File
wa: Fitchî

en: View
wa: Vey

en: Help
wa: Aidance

en: _Action
wa: _Accion

en: Shortcut _Key
wa: Ta_pes di rascourti

en: Click button to choose profile
wa: Clitchîz l' boton po tchoezi l' profil

en: Profile list
wa: Djivêye des profils

en: Delete Profile
wa: Disfacer profil

en: Choose base profile
wa: Tchoezixhoz l' profil di båze

en: Invalid geometry string "%s"
wa: Tchinne di djeyometreye nén valide «%s»

en: User Defined
wa: A vosse môde

en: Western
wa: Urope di l' ouwess

en: Central European
wa: Urope cintråle

en: South European
wa: Urope nonnrece

en: Baltic
wa: Baltike

en: Cyrillic
wa: Cirilike

en: Arabic
wa: Arabe

en: Greek
wa: Grek

en: Hebrew Visual
wa: Ebreu vizuwel

en: Hebrew
wa: Ebreu

en: Turkish
wa: Turk

en: Nordic
wa: Nôrdike

en: Celtic
wa: Gayel

en: Romanian
wa: Roumin

en: Unicode
wa: Unicôde

en: Armenian
wa: Årmenyin

en: Chinese Traditional
wa: Chinwès tradicionel

en: Cyrillic/Russian
wa: Cirilike/Rûsse

en: Japanese
wa: Djaponès

en: Korean
wa: Corêyin

en: Chinese Simplified
wa: Chinwès simplifyî

en: Georgian
wa: Djeyordjyin

en: Cyrillic/Ukrainian
wa: Cirilike/Oucrinnyin

en: Croatian
wa: Crowåte

en: Persian
wa: Farsi

en: Gujarati
wa: Goudjarati

en: Gurmukhi
wa: Gourmouxhi

en: Icelandic
wa: Izlandès

en: Vietnamese
wa: Vietnamyin

en: Thai
wa: Taylandès

en: _Description
wa: _Discrijhaedje

en: _Encoding
wa: _Ecôdaedje

en: Current Locale
wa: Locåle do moumint

en: "%s" option given twice for the same window
wa: Li tchuze «%s» a stî dnêye deus côps pol minme purnea

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
wa: Zoumaedje «%g» pår trop ptit, dj' eploye %g el plaece

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
wa: Zoumaedje «%g» pår trop grand, dj' eploye %g el plaece

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
wa: Èn nén s' edjîstrer avou l' sierveu d' nos d' activaedje, èn nén reployî on terminå èn alaedje

en: GEOMETRY
wa: DJEYOMETREYE

en: Set the last specified tab as the active one in its window
wa: Mete li dierinne linwete specifieye come li linwete do moumint po si purnea

en: TITLE
wa: TITE

en: DIRNAME
wa: NODORIDANT

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
wa: Defini l' livea di zoumaedje (1.0 = grandeu normåle)

en: There was an error creating the child process for this terminal
wa: Åk n' a nén stî tot-z ahivant l' process efant po ç' terminå ci

en: Close tab
wa: Clôre li linwete

en: _File
wa: _Fitchî

en: Open _Terminal
wa: Drovi _terminå

en: Open Ta_b
wa: Drovi lin_wete

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _View
wa: _Vey

en: _Search
wa: C_weri

en: _Terminal
wa: _Terminå

en: Ta_bs
wa: _Linwetes

en: C_lose Tab
wa: Clôre _linwete

en: _Close Window
wa: _Clôre purnea

en: _Copy
wa: _Copyî

en: _Paste
wa: C_laper

en: Select _All
wa: Tchoezi _totafwait

en: Zoom _In
wa: _Zoumer

en: Zoom _Out
wa: _Diszoumer

en: _Normal Size
wa: Grandeu _normåle

en: _Find...
wa: _Trover...

en: Find Ne_xt
wa: Trover _shuvant

en: Find Pre_vious
wa: Trover di _dvant

en: Go to _Line...
wa: Potchî al _roye...

en: Change _Profile
wa: Candjî _profil

en: Set _Character Encoding
wa: Defini l' ecôdaedje des _caracteres

en: _Reset
wa: _Renonder

en: Reset and C_lear
wa: Renonder et net_yî

en: _Previous Tab
wa: Linwete di _dvant

en: _Next Tab
wa: Linwete _shuvante

en: _Contents
wa: Å d_vins

en: _About
wa: Å_d fwait

en: _Copy E-mail Address
wa: _Copyî adresse emile

en: _Open Link
wa: _Drovi dvins on betchteu

en: _Copy Link Address
wa: _Copyî l' adresse del hårdêye

en: _Input Methods
wa: Metôdes d' _intrêye

en: Show _Menubar
wa: _Mostrer li bår ås menus

en: _Full Screen
wa: _Forrimpli li waitroûle
