mate-terminal 1.25.0 - en to xh translation catalogue (324 entries)

en: MATE Terminal
xh: I-Terminal ye-MATE

en: Terminal
xh: I-Terminal

en: Disable connection to session manager
xh: Phelisa uqhagamshelwano kumlawuli weseshoni

en: Specify session management ID
xh: Phawula i-ID yolawulo lweseshoni

en: ID
xh: I-ID

en: Add or Remove Terminal Encodings
xh: Yongeza okanye uSuse Ukunxulumana kwe-Terminal

en: _Help
xh: _Nceda

en: _Close
xh: _Vala

en: A_vailable encodings:
xh: Unxulumano o_lufumanekayo:

en: E_ncodings shown in menu:
xh: Uku_nxulumana okuboniswe kwimenyu:

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
xh: i-Control-H

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: ASCII DEL
xh: i-ASCII DEL

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
xh: Ukulandelelana kokuphepha

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
xh: Krwela umgca

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
xh: Phuma kwi-terminal

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
xh: Uvula kwakhona umyalelo

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
xh: Ibamba i-terminal ivulekile

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
xh: Kwicala elisekhohlo

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
xh: Icala elisekunene

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
xh: Ukhubazekile

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
xh: i-Linux console

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: XTerm
xh: i-XTerm

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Rxvt
xh: i-Rxvt

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
xh: Ukuzenzela

en: Find
xh: Fumana

en: _Search for:
xh: _Khangela i:

en: _Match case
xh: _Ngqamanisa unobumba

en: Match _entire word only
xh: Dibanisa igama _elipheleleyo qha

en: Search _backwards
xh: Khangela usiya _ngasemva

en: _Wrap around
xh: U_qhubeleko-magama kumacala onke

en: Keyboard Shortcuts
xh: Iindlela eziNqumlayo ze-Keyboard

en: List of profiles
xh: Uluhlu lweenkangeleko

en: Profile to use for new terminals
xh: Inkangeleko emyisatyenziswe kwii-terminals ezintsha

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
xh: Inkangeleko emayisetyenziswe xa kuvulwa i-window entsha okanye i-tab. Mayibe profile_list.

en: Whether the menubar has access keys
xh: Nokuba ngaba i-menubar ineqhosha lokufikelela

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
xh: Nokuba ngaba ukuba neqhosha lofikelelo lwe-Alt+unobumba we-menubar. Zinokuphazamisa ezinye iinkqubo zekhompyutha eziqhutywa ngaphakathi kwe-terminal ngoko ke kunokwenzeka ukuba zicinywe.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
xh: Ngokuqhelekileyo ungafikelela kwi-menubar ngo-F10. Oku usenokuzenzela ngokugqitha ku-gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "nayiphina"). Oku ekunokukhethwa kuko kuvumela isinqumlisi esisemgangathweni se-menubar ukuba singasebenzi.

en: List of available encodings
xh: Uluhlu lonxulumano olufumanekayo

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
xh: Nokuba ngaba ukucela uqinisekiso xa uvala i-terminal yefestile

en: Human-readable name of the profile
xh: Igama elinokufundwa ngumntu lenkangeleko

en: Human-readable name of the profile.
xh: Igama elinokufundwa ngumntu lenkangeleko.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
xh: Nokuba ngaba ukubonisa i-menubar kwi-windows/ii-tab

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
xh: Yinayni ukuba ngaba i-menubar kufuneka iboniswe kwi-windows entsha, kwi-windows/ii-tabs kule nkangeleko.

en: Default color of text in the terminal
xh: Umbala omiselweyo wombhalo kwi-terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
xh: Umbala omiselweyo wombhalo kwi-terminal, ubalulo lombala (lunokuba yi-HTML-isimbo se-hex digits, okanye igama lombala elifana no "red").

en: Default color of terminal background
xh: Misela umbala wokungasemva kwe-terminal

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
xh: Misela umbala wokungasemva kwe-terminal, njengobalulo lombala (inokuba luhlobo lwe-HTML-isimbo se-hex digits, okanye igama lombala elifana no-"red").

en: What to do with dynamic title
xh: Into omawuyenze ngesihloko esenzeka ngaxesha nye

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
xh: Ukuba ngaba inkqubo yekhompyutha ekwi-terminal imisela isihloko (abantu abaninzi abanjalo banetoliki yemiyalelo emiselwe ukuba yenze oku), umiselo lwesihloko esinokutshintsha sinokucima isihloko sokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha, hamba phambi kwaso, hamba emva kwaso, okanye beka esinye endaweni yaso. Amaxabiso anokwenzeka ngala "replace", "before", "after", kunye no-"ignore".

en: Title for terminal
xh: Isihloko se-terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
xh: Isihloko sokubonisa okusesikrinini kwe-terminal window akanye i-tab. Esi sihloko kunokufakwa okunye endaweni yaso okanye idityaniswe nesihloko esimiswe yinkqubo yekhompyutha phakathi kwe-terminal, ngokuxhomekeke kumiselo lwesihloko_senkqubo.

en: Whether to allow bold text
xh: Nokuba ngaba ukuvumela umbhalo ongqindilili

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
xh: Ukuba yinyani, vumela inkqubo yekhompyutha kwi-terminal ukwenza ukuba umbhalo ubonakale ungqindilili.

en: Whether to silence terminal bell
xh: Nokuba ngaba ukuthulisa intsimbi ye-terminal

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
xh: Ukuba yinyani, ungenzi ngxolo xa inkqubo yekhompyutha ithulela ukulandelelana kokuphepha kwintsimbi ye-terminal.

en: Characters that are considered "part of a word"
xh: Iimpawu ezithathwa njenge-"nxenye yagama"

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
xh: Xa ukhetha umbhalo nge-word, ukulandelelana kwezi mpawu zithathwa njengamagama angawodwa. Uluhlu lunganikwa njengo-"A-Z". i-Literal hyphen (engabonisi uluhlu) kufuneka ibe luphawu lokuqala olunikiweyo.

en: Position of the scrollbar
xh: Isikhundla se-scrollbar

en: Number of lines to keep in scrollback
xh: Inani lemigca yokugcinwa kwi-scrollback

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
xh: Nokuba ngaba ukuhlisa unyusa uye ezantsi xa iqhosha licinezelwe

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
xh: Ukuba yinyani, ukucinezela iqhosha kutsiba i-scrollbar kuye ezantsi.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
xh: Nokuba ngaba ukuhlisa unyusa uye ezantsi xa kukho iziphumo ezitsha

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
xh: Ukuba yinyani, nanini na xa kukho iziphumo ezitsha i-terminal iya kuhla inyuka iye ezantsi.

en: What to do with the terminal when the child command exits
xh: Into omawuyenze nge-terminal xa umyalelo ongumntwana ukhona

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
xh: Amaxabiso anokuba khona a-"close" ukuvala i-terminal, kunye no-"restart" wuvule kwakhona umyalelo.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
xh: Nokuba ngaba ukundulula umyalelo kwi-terminal njengetoliki yemiyalelo yongeno

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
xh: Ukuba yinyani, umyalelo ongaphakathi kwe-terminal uyakundululwa njengetoliki yemiyalelo yokungena. (argv[0] uya kuba nekhonkco phakathi kwamagama.)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
xh: Nokuba ngaba ukuqhuba umyalelo ozenzele wona endaweni yetoliki yemiyalelo

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
xh: Ukuba yinyani, umiselo lwexabiso lomyalelo_ozenzele wona uya kusetyenziswa endaweni yokuqhuba itoliki yemiyalelo.

en: Whether to blink the cursor
xh: Nokuba ngaba kukudanyazisa ikhesa

en: Custom command to use instead of the shell
xh: Umyalezo ozenzele wona ukuba uwusebenzise endaweni yetoliki yemiyalelo

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
xh: Qhuba lo myalelo endaweni yetoliki yemiyalelo, ukuba use_custom_command uyinyani.

en: Icon for terminal window
xh: Umfanekiso we-window ye-terminal

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
xh: Umfaneksio ongumqondiso wokusetyanziswa kwii-taba/windows uqulethe le nkangeleko.

en: Palette for terminal applications
xh: Ingqokelela yezixhobo ze-terminal yenkqubo yekhompyutha

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
xh: i-Terminals zinemibala yengqokelo yezixhobo ezili-16 Iinkqubo zekhompyutha ezingaphakathi kwe-terminal ezingazisebenzisa. Le yileya ngqokelela yezixhobo, engohlobo loluhlu olwahlulwe yikholoni lwamagama emibala. Amagama emibala kufuneka ukuba abe ngoholo lwe-hex "#FF00FF"

en: Font
xh: Ifonti

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
xh: Igama lefoni i-Pango. Imizekelo yile-"Sans 12" okanye "Monospace Bold 14".

en: Background type
xh: Uhlobo lokungasemva

en: Background image
xh: Umfaneksio wokungasemva

en: Filename of a background image.
xh: Igama lefayili lomfanekiso wokungasemva.

en: Whether to scroll background image
xh: Nokuba ngaba ukuhlisa unyusa umfanekiso wokungasemva

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
xh: Ukuba yinyani, hlisa unyusa umfanekiso wokungasemva ngombhalo wokungangambili; ukuba ayiyonyani, gcina umfanekiso ukwisikhundla esimileyo uze uhlise unyusa umbhalo ongaphezu kwawo.

en: How much to darken the background image
xh: Uwenza ube mnyama kanjani umfanekiso wokungasemva

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
xh: Ixabiso eliphakathi kuka-0.0 kunye no-1.0 elikhombisa ukuba umfanekiso wokungasemva wenziwe mnyama kangakanani. U-0.0 uthetha ukuba akukho bumnyama. U-1.0 uthetha ukuba kumnyama ngokuphelelyo. Kuphunyezo lwangoku, kukho imigangatho emibini kuphela enokwenzeka, ngoko ke ummiselo uziphethe njenge-boolean, apho u-0.0 enza ukuba kungasebenzi okwenza mnyama.

en: Effect of the Backspace key
xh: Isiphumo seqhosha le-Backspace

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
xh: Misela ukuba yeyiphi ikhowudi iqhosha le-backspace eliyenzayo. Amaxabiso anokwenzeka ngala-"ascii-del" ngophawu lwe-ASCII DEL, "control-h" ku-Control-H (AKA uphawu lwe-ASCII BS), "escape-sequence" kulandelelwano lokuphepha olubotshelelwe ku-backspace okanye u-delete. "ascii-del" ngokuqhelekileyo uthathwa njengomiselo oluchanekileyo lweqhosha le-Backspace.

en: Effect of the Delete key
xh: Isiphumo seqhosha lika-Delete

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
xh: Misela ukuba yeyiphi ikhowudi iqhosha le-delete eliyenzayo. Amaxabiso anokwenzeka ngala-"ascii-del" kuphawu lwe-ASCII DEL, "control-h ku-Control-H (AKA uphawu lwe-ASCII BS), "escape sequence" kulandelelwano lokuphepha olubotshelelwe ku-backspace okanye u-delete. "escape sequence" ngokuqhelekileyo utahthwa njengomiselo oluqhelekileyo lweqhosha lika-Delete.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
xh: Nokuba ngaba ukusebenzisa imibala esuka kumxholo we-terminal yesixhobo

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
xh: Ukuba yinyani, i-scheme somxholo wombala osetyenziswe kwiibhokisi zongeniso lombhalo ziya kusetyenziselwa i-terminal, endaweni yemibala enikwa ngumsebenzisi.

en: Whether to use the system font
xh: Nokuba ngaba ukuyisebenzisa inkqubo okanye ukungayisebenzisi

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
xh: Ukuba yinyani, i-terminal iyakusebenzisa ifonti esemgangathweni ye-desktop-global ukuba ngaba inesithuba esinye (kunye nefonti efana kakhulu enokuza nayo ngenye indlela).

en: Keyboard shortcut to open a new tab
xh: Isinqumli se-keyboard sokuvula i-tab entsha

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuvula i-tab entsha. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to open a new window
xh: Isinqumli se-keyboard sokuvula i-window entsha

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuvula i-window entsha. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngab umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to create a new profile
xh: Isinqumli se-keyboard sokudala inkangeleko entsha

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuzisa unxibelelwano lokudalwa kwenkangeleko. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziselwe i-GTK+iifayili zikavimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuye kluluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko akuyi kubakho sinqumli se-keyboard yesi senzo.

en: Keyboard shortcut to close a tab
xh: Isinqumli se-keyboard sokuvala i-tab

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuvala i-tab. Elibonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovima. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko le ndlela kuluhlu lwagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to close a window
xh: Isinqumli se-keyboard sokuvala i-window

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuvala i-window. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to copy text
xh: Isinqumli se-keyboard sokukopa umbhalo

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokukopa umbhalo okhethiweyo uye kwi-clipboard. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo ensetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sishunquli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to paste text
xh: Isinqumli se-keyboard sokuncamathisela umbhalo

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
xh: Isinqumli se-keyboard sokwenza i-toggle yenkqubo yesikrini esigcweleyo

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuveza inkqubo egcweleyo yesikrini. Libonakaliswe ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama akhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
xh: Isinqumli se-keyboard sokwenza i-toggle yokubonakala kwe-menubar

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli se-keyboard sokwenza i-toggle yokubonakala kwe-menubar. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama kulungiselelo olufanayo lwe-GTK+ iifayili zovimba. Ukuba ngaba umisela oku kunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
xh: Isinqumli se-keyboard sokumisela isihloko se-terminal

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli le-keyboard lokumisela isihloko se-terminal. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama mgemdlela efanayo nesityenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akukho sinqumli kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
xh: Isinqumli se-keyboard sokuyivula kwakhona ungayikhuphanga kumbane i-terminal

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli se-keyboard sokuvula kwakhona ungakhuphanga kumbane kwi-terminal. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama akhethekileyo "disabled", ngoko ke akukho sinqumli kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
xh: Isinqumli se-keyboad sokuvula kwakho ungakhuphanga kumbane kunye nokucima i-terminal

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli se-keyboard sokuvula kwakhona ungakhuphanga kumbane kunye nokucima i-terminal. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo kunesetyenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab engaphambili

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yangaphambili. Libonakaliswe ngolungiselelo olusetyenziselwa i-GTK+ iifayili zovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuzo kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke ngeke kube nesinqumli kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab elandelayo

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli le-keyboad lokutshintshela kwi-tab elandelayo. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke ngeke sibekhona isinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yoku-1

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumalyo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab 1. Libonakaliswe kuluhlu lwamagama ngendlela efanayo kunesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
xh: Isinqumli se-keboard sokutshintshela kwi-tab yesi-2

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-2. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+iifayili zoovimba kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", noko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yesi-3

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-3. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamaga maolukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
xh: Isinqumli se-keboard sokutshintshela kwi-tab yesi-4

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-4. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamaga maolukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yesi-5

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumalyo le-keyboard lokutshinthela kwi-tab yesi-5. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumlisi se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yesi-6

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-6. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yesi-7

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-7. Libonakaliswe njengoluhlu lwmagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yesi-8

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-8. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab ye-9

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-9. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab ye-10

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab ye-10. Libonakiliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
xh: Iswinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab ye-11

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab ye-11. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab ye-12

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab ye-12. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba aumisela oku ekunokukhetwha kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to launch help
xh: Isinqumli se-keyboard sokundulula uncedo

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokundulula uncedo. Elibonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke asikho isinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to make font larger
xh: Isinqumli se-keyboard sokwenza ifonti ibe nkulwana

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elimnqumlayo le-keyboard lokwenza ifonti ukuba ibe inkulu. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
xh: Isinqumli se-keyboard sokwenza ifonti ibencinane

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokwenza ifonti ukuba ibe ncinane. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyikubakho sinqumli kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
xh: Isinqumli se-keyboard sokwenza ifonti ukuba ibe yisayizi yesiqhelo

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokwenza isayizi yefonti ibe yeqhelekileyo. Libonakiliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo kunesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Black on light yellow
xh: okuMnyama kokuqanda okukhanyayo

en: Black on white
xh: Okumnyama kokumhlophe

en: Gray on black
xh: Okungwevu kokumnyana

en: Green on black
xh: Okuluhlaza okwengca kokumnyama

en: White on black
xh: Okumhlophe kokumnyama

en: Images
xh: Imifanekiso

en: Profiles
xh: IiNkangeleko

en: _New
xh: _Entsha

en: Edit
xh: Hlela

en: _Delete
xh: _Cima

en: New Profile
xh: Inkangeleko eNtsha

en: C_reate
xh: Y_akha

en: Profile _name:
xh: Igama _lenkangeleko:

en: _Base on:
xh: _Ngokusekelwe kwi:

en: Profile Editor
xh: Umhleli weNkangeleko

en: _Profile name:
xh: Igama len_kangeleko:

en: _Font:
xh: i_Fonti:

en: _Allow bold text
xh: _Vumela umbhalo ongqindilili

en: Show _menubar by default in new terminals
xh: Bonisa i-_menubar ngokumiselweyo kwii-terminals ezintsha

en: Terminal _bell
xh: Int_simbi yeterminal

en: Select-by-_word characters:
xh: Khetha-nge-_word iimpawu:

en: columns
xh: iikholam

en: rows
xh: izakhelo zoludwe

en: General
xh: Jikelele

en: <b>Title</b>
xh: <b>isiHloko</b>

en: Initial _title:
xh: Isihloko _sokuqala:

en: <b>Command</b>
xh: <b>Umyalelo</b>

en: _Run command as a login shell
xh: _Qhuba umyalelo njengetoliki yemiyalelo yokungena

en: Ru_n a custom command instead of my shell
xh: Qhu_ba umyalelo ozenzeleyo endaweni yetoliki yemiyalelo

en: Custom co_mmand:
xh: Um_yalelo ozenzeleyo:

en: When command _exits:
xh: Xa umyalelo_ukhona:

en: Title and Command
xh: IsiHloko noMyalelo

en: _Text color:
xh: _Umbala wombhalo:

en: _Background color:
xh: _Umbala wokungasemva:

en: <b>Palette</b>
xh: <b>iNgqokelela yeziXhobo</b>

en: Built-in _schemes:
xh: I-_scheme ezakhelwe-ngaphakathi:

en: Colors
xh: Imibala

en: Image _file:
xh: i_Fayili yomfanekiso:

en: Background image _scrolls
xh: Okokuhlisa unyusa _komfanekiso wokungasemva

en: _Transparent background
xh: _Okungasemva okucace gca

en: S_hade transparent or image background:
xh: K_husela okucace gca okanye umfanekiso wokungasemva:

en: <small><i>None</i></small>
xh: <small><i>Akukho nanye</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
xh: <small><i>Ubukhulu<i></small>

en: Background
xh: Okungasemva

en: _Scrollbar is:
xh: i-_Scrollbar yi:

en: Scroll on _keystroke
xh: Yihla unyuka kwi_keystroke

en: lines
xh: imigca

en: Scrolling
xh: Ukuhlisa unyusa

en: _Delete key generates:
xh: _Iqhosha lokucima lenza:

en: _Backspace key generates:
xh: _Iqhosha le-Backspace lenza:

en: Compatibility
xh: uThelekiso

en: Set Title
xh: Misela isiHloko

en: _Title:
xh: _Isihloko:

en: _Password:
xh: I-_Password:

en: New Tab
xh: I-Tab eNtsha

en: New Window
xh: I-Window eNtsha

en: Close Tab
xh: Vala i-Tab

en: Close Window
xh: Vala i-Window

en: Copy
xh: Kopa

en: Paste
xh: Ncamathisela

en: Select All
xh: Khetha Konke

en: Hide and Show menubar
xh: Fihla kwaye ubonise

en: Full Screen
xh: Isikrini esiGcweleyo

en: Zoom In
xh: Yandisa ngaPhakathi

en: Zoom Out
xh: Yandisa ngaPhandle

en: Normal Size
xh: ISayizi eQhelekileyo

en: Reset
xh: Vula kwakhona ungakhuphanga kumbane

en: Reset and Clear
xh: Vula uCime kwakhona ungakhuphanga kumbane waye uCime

en: Switch to Previous Tab
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yangaphambili

en: Switch to Next Tab
xh: Vula ucime uye kwi-Tab elandelayo

en: Switch to Tab 1
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yoku-1

en: Switch to Tab 2
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi2

en: Switch to Tab 3
xh: Vula ucime uye kwi-Tan yesi-3

en: Switch to Tab 4
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi-4

en: Switch to Tab 5
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi-5

en: Switch to Tab 6
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi-6

en: Switch to Tab 7
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi-7

en: Switch to Tab 8
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi-8

en: Switch to Tab 9
xh: Vula ucime uye kwi-Tab ye-9

en: Switch to Tab 10
xh: Vula ucime uye kwi-Tab ye-10

en: Switch to Tab 11
xh: Vula ucime uye kwi-Tab ye-11

en: Switch to Tab 12
xh: Vula ucome uye kwi-Tab ye-12

en: Contents
xh: Okuqulethweyo

en: File
xh: iFayili

en: View
xh: Okubonakalayo

en: Search
xh: Khangela

en: Help
xh: uNcedo

en: _Action
xh: _iSenzo

en: Shortcut _Key
xh: iQhosha _eliNqumlayo

en: Click button to choose profile
xh: Cofa iqhosha ukukhetha inkangeleko

en: Profile list
xh: Uluhlu lweenkangeleko

en: Delete Profile
xh: Cima iNkangeleko

en: Choose base profile
xh: Khetha inkangeleko esisiseko

en: Invalid geometry string "%s"
xh: Uluhlu lwamagama ejiyometri angasebenziyo "%s"

en: User Defined
xh: eCazwe nguMsebenzisi

en: Western
xh: Ntshona

en: Central European
xh: eyaseYurophui eseMbindini

en: South European
xh: ayaseYurophu esemaZantsi

en: Baltic
xh: i-Baltic

en: Cyrillic
xh: i-Cyrillic

en: Arabic
xh: i-Arabic

en: Greek
xh: i-Greek

en: Hebrew Visual
xh: i-Hebrew Visual

en: Hebrew
xh: i-Hebrew

en: Turkish
xh: i-Turkish

en: Nordic
xh: i-Nordic

en: Celtic
xh: i-Celtic

en: Romanian
xh: i-Romanian

en: Unicode
xh: i-Unicode

en: Armenian
xh: i-Armenian

en: Chinese Traditional
xh: i-Cinese Traditional

en: Cyrillic/Russian
xh: i-Cyrillic/i-Russian

en: Japanese
xh: i-Japanese

en: Korean
xh: i-Korean

en: Chinese Simplified
xh: i-Chinese eyaNziwe lula

en: Georgian
xh: i-Georgian

en: Cyrillic/Ukrainian
xh: i-Cyrillic/i-Ukrainian

en: Croatian
xh: i-Croatian

en: Hindi
xh: i-Hindi

en: Persian
xh: i-Persian

en: Gujarati
xh: i-Gujarati

en: Gurmukhi
xh: i-Gurmukhi

en: Icelandic
xh: i-Icelandic

en: Vietnamese
xh: i-Vietnamese

en: Thai
xh: i-Thai

en: _Description
xh: _iNkcazo

en: _Encoding
xh: _Ukunxulumana

en: Current Locale
xh: i-Locale yaNgoku

en: "%s" option given twice for the same window
xh: "%s" ekunokukhethwa kuko kunikwa kabini kwifestile enye

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
xh: Ifekta yokwandisa "%g" incinane kakhulu, usebenzisa %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
xh: Ifekta yokwandisa "%g" inkulu kakhulu, usebenzisa %g

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
xh: Ungabhalisi ngeseva yegama esebenzayo, ungaphinde uyisebenzise kwakhona i-terminal esebenzayo

en: GEOMETRY
xh: IJIYOMETRI

en: ROLE
xh: INDIMA

en: Set the last specified tab as the active one in its window
xh: Misela i-tab yokugqibela ebaluliweyo njengesebenzayo kwi-window yayo

en: TITLE
xh: ISIHLOKO

en: DIRNAME
xh: IGAMA LIKAVIMBA WEEFAYILI

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
xh: Misela ifekta yokwandisa ye-terminal (1.0 = isayizi eqhelekileyo)

en: There was an error creating the child process for this terminal
xh: Kuye kwakho impazamo ekudaleni inkqubo engumntwana yale terminal

en: _File
xh: i_Fayili

en: Open _Terminal
xh: Vula i-_Terminal

en: Open Ta_b
xh: Vula i-Ta_b

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _View
xh: _Bonakalisa

en: _Search
xh: _Khangela

en: _Terminal
xh: i-_Terminal

en: Ta_bs
xh: ii-Ta_bs

en: C_lose Tab
xh: V_ala i-Tab

en: _Close Window
xh: _Vala iFestile

en: _Copy
xh: _Kopa

en: _Paste
xh: _Ncamathelisa

en: Select _All
xh: Khetha _Zonke

en: Zoom _In
xh: Yandisela _Ngaphakathi

en: Zoom _Out
xh: Nciphi _sa

en: _Normal Size
xh: _Ubungakanani Obuqhelekileyo

en: _Find...
xh: _Fumana...

en: Find Ne_xt
xh: Fumana oku_Landelayo

en: Find Pre_vious
xh: Fumana eza_ngaphambili

en: Go to _Line...
xh: Yiya _Emgceni...

en: Change _Profile
xh: Tsintsha i_Nkangeleko

en: Set _Character Encoding
xh: Misela _Uphawu lokuNxulumanisa

en: _Reset
xh: _Vula kwakhona ungayikhuphanga ngumbane

en: Reset and C_lear
xh: Vula kwakhona ungayikhuphanga kumbane kwaye uC_ime

en: _Previous Tab
xh: i-Tab e_Ngaphambili

en: _Next Tab
xh: i-Tab e_Landelayo

en: _Contents
xh: _Okuqulethweyo

en: _About
xh: _Malunga

en: _Open Link
xh: _Vula uNxulumaniso

en: _Copy Link Address
xh: _Kopa iDilesi yoNxulumaniso

en: _Input Methods
xh: _Iindlela zoLwazi oLungenisiweyo

en: Show _Menubar
xh: Bonisa i-_Menubar

en: _Full Screen
xh: _iSikrini esiGcweleyo
