mate-terminal 1.25.0 - en to yi translation catalogue (14 entries)

en: _Help
yi: געהילף

en: _Close
yi: פֿאַרמאַך

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
yi: אונטערשטריך

en: Font
yi: שריפֿט

en: _New
yi: נײַ

en: _Delete
yi: מעק אָפּ

en: Background
yi: הינטערגרונט

en: _File
yi: טעקע

en: _Edit
yi: רעדאַגיר

en: _Copy
yi: קאָפּיר

en: _Paste
yi: קלעפּ

en: Zoom _In
yi: פֿאַרגרעסער

en: Zoom _Out
yi: פֿאַרקלענער

en: _Contents
yi: אינהאַלט
