mate-terminal 1.25.0 - en to yo translation catalogue (23 entries)

en: _Help
yo: _Ìrànwọ́

en: _Close
yo: _Ti

en: Background type
yo: Irúfẹ́ ẹ̀yìn

en: Background image
yo: Àwòrán ẹ̀yìn

en: Images
yo: Àwọn Àwòrán

en: Edit
yo: Ṣàyẹ̀wò

en: _Delete
yo: _Pajẹ

en: columns
yo: àwọn kọ́lọ̀mù

en: rows
yo: àwọn róòlù

en: General
yo: Gbogbogbò

en: Background
yo: Ẹ̀yìn

en: Close Window
yo: Ti Fèrèsé

en: Zoom In
yo: Fẹ̀ẹ́ Sinú

en: Zoom Out
yo: Fẹ̀ẹ́ Síta

en: GEOMETRY
yo: JIOMẸ́TÍRÌ

en: _File
yo: _Fáìlì

en: _Edit
yo: _Ṣàyẹ̀wò

en: _View
yo: _Òye

en: Select _All
yo: Yan _Gbogbo wọn

en: Zoom _In
yo: Fẹ̀ẹ́ _Sínú

en: Zoom _Out
yo: Fẹ̀ẹ́ _Síta

en: _Contents
yo: _Àwọn Àkóónú

en: _About
yo: _Nípa
