mate-terminal 1.27.1 - en to kab translation catalogue (35 entries)

en: Terminal
kab: Ixf

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: FILE
kab: AFAYLU

en: _Help
kab: Ta_llalt

en: _Close
kab: _Mdel

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
kab: Udmawan

en: Images
kab: Tugniwin

en: Edit
kab: Édition

en: _Delete
kab: _Kkes

en: columns
kab: tigejda

en: General
kab: Amatu

en: Colors
kab: Initen

en: Background
kab: Arrière-plan

en: _OK
kab: _IH

en: _Ok
kab: Ih

en: _Password:
kab: _Awal uffir:

en: Select All
kab: Fren akk

en: Zoom In
kab: Semɣer

en: Zoom Out
kab: Zoom -

en: Reset
kab: Réinitialisation

en: Search
kab: Rechercher

en: Help
kab: Tallalt

en: GEOMETRY
kab: TANZEGGIT

en: Close tab
kab: Mdel Iccer

en: _File
kab: A_faylu

en: _Edit
kab: _Ẓreg

en: _View
kab: Sk_en

en: _Copy
kab: _Suken

en: _Paste
kab: _Senteḍ

en: Select _All
kab: Fren a_kk

en: Zoom _In
kab: Se_mɣeṛ

en: Zoom _Out
kab: _Semẓi

en: Move Tab _Left
kab: Smutti iccer ɣer _zelmaḍ

en: Move Tab _Right
kab: Smutti iccer amiran ɣer ye_fus

en: _About
kab: _Ɣef
