MATE Desktop Environment - en to ca translation catalogue (22 entries)

en: MATE (Black)
ca: MATE (fosc)

en: BlackMATE
ca: MATE fosc

en: A clean dark theme
ca: Un tema fosc net

en: BlueMenta
ca: Menta blau

en: A clean light theme with blue elements
ca: Un tema clar net amb elements blaus

en: Blue-Submarine
ca: Submarí blau

en: A medium blue theme with dark menus and panel
ca: Un tema blau mig amb els menús i el tauler foscos

en: High Contrast
ca: Contrast alt

en: High contrast theme
ca: Tema de contrast alt

en: High Contrast Inverse
ca: Contrast alt invertit

en: White-on-black text and icons
ca: Text i icones en blanc sobre negre

en: GreenLaguna
ca: Llacuna verda

en: A clean light green theme
ca: Un tema verd clar net

en: Green-Submarine
ca: Submarí verd

en: A medium green theme with dark menus and panel
ca: Un tema verd mig amb els menús i el tauler foscos

en: A clean light theme with green elements
ca: Un tema clar net amb elements verds

en: TraditionalGreen
ca: Tradicional verd

en: Green port of Clearlooks-Phenix
ca: Adaptació verda de Clearlooks-Phenix

en: TraditionalOk
ca: Tradicional

en: Port of Clearlooks-Phenix
ca: Adaptació de Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
ca: Alt contrast

en: ContrastHigh Icon Theme
ca: Tema d'icones Alt contrast
