MATE Desktop Environment - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: MATE (Black)
cs: MATE (černý)

en: BlackMATE
cs: Černé MATE

en: A clean dark theme
cs: Čistý tmavý motiv

en: BlueMenta
cs: Modrá Menta

en: A clean light theme with blue elements
cs: Čistý světlý motiv s modrými prvky

en: Blue-Submarine
cs: Modrá Ponorka

en: A medium blue theme with dark menus and panel
cs: Středně modrý motiv a tmavými menu a panely

en: High Contrast
cs: Vysoký kontrast

en: High contrast theme
cs: Motiv s vysokým kontrastem

en: High Contrast Inverse
cs: Inverzní vysoký kontrast

en: White-on-black text and icons
cs: Text a ikony bíle na černém

en: GreenLaguna
cs: Zelená Laguna

en: A clean light green theme
cs: Čistý světlý zelený motiv

en: Green-Submarine
cs: Zelená Ponorka

en: A medium green theme with dark menus and panel
cs: Středně zelený motiv a tmavými menu a panely

en: A clean light theme with green elements
cs: Čistý světlý motiv se zelenými prvky

en: TraditionalGreen
cs: Tradiční Zelená

en: Green port of Clearlooks-Phenix
cs: Zelený port Clearlooks-Phenix

en: TraditionalOk
cs: TradičníOk

en: Port of Clearlooks-Phenix
cs: Port Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh Icon Theme
cs: Ikonové téma ContrastHigh
