MATE Desktop Environment - en to da translation catalogue (14 entries)

en: MATE (Black)
da: MATE (sort)

en: A clean dark theme
da: Et nydeligt mørkt tema

en: A clean light theme with blue elements
da: Et nydeligt lyst tema med blå elementer

en: A medium blue theme with dark menus and panel
da: Et mellem blå tema med mørke menuer og paneler

en: High Contrast
da: Højkontrast

en: High contrast theme
da: Tema med høj kontrast

en: High Contrast Inverse
da: Højkontrast, inverteret

en: White-on-black text and icons
da: Hvid på sort tekst og ikoner

en: A clean light green theme
da: Et nydeligt lyst grønt tema

en: A medium green theme with dark menus and panel
da: Et mellem grønt tema med mørke menuer og panel

en: A clean light theme with green elements
da: Et nydeligt lyst tema med grønne elementer

en: Green port of Clearlooks-Phenix
da: Grøn port af Clearlooks-Phenix

en: Port of Clearlooks-Phenix
da: Port af Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh Icon Theme
da: ContrastHigh - ikontema
