MATE Desktop Environment - en to es translation catalogue (22 entries)

en: MATE (Black)
es: MATE (negro)

en: BlackMATE
es: MATE negro

en: A clean dark theme
es: Un tema oscuro y limpio

en: BlueMenta
es: Menta azul

en: A clean light theme with blue elements
es: Un tema claro y limpio con elementos azules

en: Blue-Submarine
es: Azul submarino

en: A medium blue theme with dark menus and panel
es: Un tema azul medio con menús y paneles oscuros

en: High Contrast
es: Contraste alto

en: High contrast theme
es: Tema de contraste alto

en: High Contrast Inverse
es: Contraste alto invertido

en: White-on-black text and icons
es: Textos e iconos en blanco sobre negro

en: GreenLaguna
es: Laguna verde

en: A clean light green theme
es: Un tema verde claro y limpio

en: Green-Submarine
es: Verde submarino

en: A medium green theme with dark menus and panel
es: Un tema verde medio con menús y paneles oscuros

en: A clean light theme with green elements
es: Un tema claro y limpio con elementos verdes

en: TraditionalGreen
es: Verde tradicional

en: Green port of Clearlooks-Phenix
es: Adaptación verde de Clearlooks-Phenix

en: TraditionalOk
es: Tradicional

en: Port of Clearlooks-Phenix
es: Adaptación de Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
es: Contraste alto

en: ContrastHigh Icon Theme
es: Tema de iconos de contraste alto
