MATE Desktop Environment - en to gl translation catalogue (22 entries)

en: MATE (Black)
gl: MATE (negro)

en: BlackMATE
gl: NegroMATE

en: A clean dark theme
gl: Un tema limpo e escuro

en: BlueMenta
gl: AzulMenta

en: A clean light theme with blue elements
gl: Un tema limpo e claro con elementos azuis

en: Blue-Submarine
gl: Azul-Submarino

en: A medium blue theme with dark menus and panel
gl: Un tema azul medio con menús e panel escuros

en: High Contrast
gl: Alto contraste

en: High contrast theme
gl: Tema de alto contraste

en: High Contrast Inverse
gl: Alto contraste invertido

en: White-on-black text and icons
gl: Texto e iconas en branco sobre negro

en: GreenLaguna
gl: VerdeLaguna

en: A clean light green theme
gl: Tema limpo en verde claro

en: Green-Submarine
gl: Verde-Submarino

en: A medium green theme with dark menus and panel
gl: Un tema verde medio con menús e panel escuros

en: A clean light theme with green elements
gl: Un tema limpo e claro con elementos verdes

en: TraditionalGreen
gl: VerdeTradicional

en: Green port of Clearlooks-Phenix
gl: Versión verde de Clearlooks-Phenix

en: TraditionalOk
gl: Conforme tradicional

en: Port of Clearlooks-Phenix
gl: Versión de Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
gl: AltoContraste

en: ContrastHigh Icon Theme
gl: Tema de iconas AltoContraste
