MATE Desktop Environment - en to id translation catalogue (15 entries)

en: MATE (Black)
id: MATE (Hitam)

en: A clean dark theme
id: Tema gelap

en: A clean light theme with blue elements
id: Tema cerah dengan perpaduan biru

en: A medium blue theme with dark menus and panel
id: Tema berwarna biru dengan menu dan panel berwarna gelap

en: High Contrast
id: Kontras Tinggi

en: High contrast theme
id: Tema dengan kontras tinggi

en: High Contrast Inverse
id: Kontras Tinggi Terbalik

en: White-on-black text and icons
id: Teks dan ikon berwarna putih-diatas-hitam

en: A clean light green theme
id: Tema hijau cerah

en: A medium green theme with dark menus and panel
id: Tema berwarna hijau dengan menu dan panel berwarna gelap

en: A clean light theme with green elements
id: Tema cerah dengan elemen hijau

en: Green port of Clearlooks-Phenix
id: Porting warna hijau dari Clearlooks-Phenix

en: TraditionalOk
id: TradisionalOk

en: Port of Clearlooks-Phenix
id: Porting dari Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh Icon Theme
id: Tema Ikon ContrastHigh
