MATE Desktop Environment - en to it translation catalogue (19 entries)

en: MATE (Black)
it: MATE (Nero)

en: A clean dark theme
it: Un tema scuro pulito

en: A clean light theme with blue elements
it: Un tema chiaro pulito con elementi blu

en: Blue-Submarine
it: Blu-Sottomarino

en: A medium blue theme with dark menus and panel
it: Un tema con un blu di media intensità e menù e pannelli di colore scuro

en: High Contrast
it: Contrasto elevato

en: High contrast theme
it: Tema ad alto contrasto

en: High Contrast Inverse
it: Contrasto elevato invertito

en: White-on-black text and icons
it: Bianco su nero per testo e icone

en: GreenLaguna
it: LagunaVerde

en: A clean light green theme
it: Un tema verde chiaro pulito

en: Green-Submarine
it: Verde-Sottomarino

en: A medium green theme with dark menus and panel
it: Un tema con un verde di media intensità e menù e pannelli di colore scuro

en: A clean light theme with green elements
it: Un tema molto chiaro e pulito con elementi in verde

en: TraditionalGreen
it: VerdeTradizionale

en: Green port of Clearlooks-Phenix
it: Porting Verde di Clearlooks-Phenix

en: Port of Clearlooks-Phenix
it: Porting di Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
it: AltoContrasto

en: ContrastHigh Icon Theme
it: Tema delle icone ad AltoContrasto
