MATE Desktop Environment - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: MATE (Black)
ja: MATE (黒)

en: BlackMATE
ja: ブラック MATE

en: A clean dark theme
ja: クリーンダークのテーマ

en: BlueMenta
ja: ブルーミント

en: A clean light theme with blue elements
ja: 青いエレメントの明るいテーマ

en: Blue-Submarine
ja: ブルーーサブマリン

en: A medium blue theme with dark menus and panel
ja: 暗色メニュー・パネルの青いテーマ

en: High Contrast
ja: 高コントラスト

en: High contrast theme
ja: 高コントラストのテーマ

en: High Contrast Inverse
ja: 高コントラストの反転

en: White-on-black text and icons
ja: 黒地に白色のテキストとアイコン

en: GreenLaguna
ja: グリーン・ラグーン

en: A clean light green theme
ja: 明るい緑のテーマ

en: Green-Submarine
ja: グリーンーサブマリン

en: A medium green theme with dark menus and panel
ja: 暗色メニュー・パネルの緑のテーマ

en: Menta
ja: ミント

en: A clean light theme with green elements
ja: 緑のエレメントの明るいテーマ

en: TraditionalGreen
ja: 伝統的なグリーン

en: Green port of Clearlooks-Phenix
ja: 緑のClearlooks-Phenix移植版

en: TraditionalOk
ja: 伝統的な OK

en: Port of Clearlooks-Phenix
ja: Clearlooks-Phenix移植版

en: ContrastHigh
ja: ハイ・コントラスト

en: ContrastHigh Icon Theme
ja: ハイ・コントラストなアイコン・テーマ
