MATE Desktop Environment - en to nds translation catalogue (22 entries)

en: MATE (Black)
nds: MATE (Swart)

en: BlackMATE
nds: SwartMATE

en: A clean dark theme
nds: Een schones, dunkers Thema

en: BlueMenta
nds: BlauMenta

en: A clean light theme with blue elements
nds: Een schones, lichtes Thema mit blauen Dingen

en: Blue-Submarine
nds: Blau-Submarin

en: A medium blue theme with dark menus and panel
nds: Een normaal-blaues Thema mit dunkern Menüs un Balkens

en: High Contrast
nds: Hoher Kontrast

en: High contrast theme
nds: Thema mit grotem Kontrast

en: High Contrast Inverse
nds: Hoher Kontrast, invertiert

en: White-on-black text and icons
nds: Wit op Schwatt Text un lütje Billers

en: GreenLaguna
nds: GröönLaguun

en: A clean light green theme
nds: Een schones, licht-grönes Thema

en: Green-Submarine
nds: Gröön-Submarin

en: A medium green theme with dark menus and panel
nds: Een normaal-grönes Thema mit dunkern Menüs un Balkens

en: A clean light theme with green elements
nds: Een schones, lichtes Thema mit grönen Dingen

en: TraditionalGreen
nds: BekenntGröön

en: Green port of Clearlooks-Phenix
nds: Grönes Anpassen vun Clearlooks-Phenix

en: TraditionalOk
nds: BekenntOk

en: Port of Clearlooks-Phenix
nds: Anpassen vun Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
nds: Hoogkuntrast

en: ContrastHigh Icon Theme
nds: Hoogkuntrast-Billers-Thema
