MATE Desktop Environment - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: MATE (Black)
nl: MATE (Zwart)

en: BlackMATE
nl: ZwartMATE

en: A clean dark theme
nl: Een strak donker thema

en: BlueMenta
nl: BlauwMint

en: A clean light theme with blue elements
nl: Een strak licht thema met blauwe elementen

en: Blue-Submarine
nl: Blauw-Onderzeeër

en: A medium blue theme with dark menus and panel
nl: Een middelblauw thema met donkere menu's en paneel

en: High Contrast
nl: Hoog contrast

en: High contrast theme
nl: Hoog-contrast-thema

en: High Contrast Inverse
nl: Hoog contrast negatief

en: White-on-black text and icons
nl: Wit-op-zwart tekst en pictogrammen

en: GreenLaguna
nl: GroenLaguna

en: A clean light green theme
nl: Een strak lichtgroen thema

en: Green-Submarine
nl: Groen-Onderzeeër

en: A medium green theme with dark menus and panel
nl: Een middelgroen thema met donkere menu's en paneel

en: A clean light theme with green elements
nl: Een strak licht thema met groene elementen

en: TraditionalGreen
nl: TraditioneelGroen

en: Green port of Clearlooks-Phenix
nl: Groene editie van Clearlooks-Phenix

en: TraditionalOk
nl: TraditioneelOk

en: Port of Clearlooks-Phenix
nl: Editie van Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
nl: HoogContrast

en: ContrastHigh Icon Theme
nl: Pictogramthema HoogContrast
